Ete Kemiğe Büründüm, Mahmut Diye Göründüm

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Cübbeli Ahmet hocamızın söylediğine göre; "Allah ete kemiğe bürünmüş, Mahmut diye görünmüş. :D Yani Allah, Mahmut olmuş. Kim bu Mahmut? Cübbeli Ahmet'in ve İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu.

Cübbeli Ahmet hocamızın ağzından dinleyelim: :D

Coolumsu

Üye
Düşünce
Muvahhid
İslam anlayışına göre hiç kimse Allah'ın parçası sayılamaz. Hz. İsa için bile bunu saymak küfür olarak adlandırılmıştır. Özelde melekler için ama mesaj olarak evrensel olarak her şeyi içeren bu ayeti bilmek gerekir.

Bazı kulları Allah'ın parçası saydılar. Bu insanlar apaçık kafirdir. (Zuhruf 15)

Kuran ve hadisten hiçbir delili olmayan bu söz, kelamcılar tarafından da her devirde şiddetle tenkit edilmiştir. Bu tür saçma sözler üzerinden İslam'ı eleştirmek insaflı olmaz. Kuran ayetlerinin ne dediği açıktır. Hiçbir şey Allah'ın dengi olamaz, benzeri olamaz.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Malum zattan bi inci daha ve lütfen inançlı kimselere türkçe ayeti delil diye göstermeyin. Bunu neden söylüyorum, şimdi açıklıyorum. Ayette Allah'tan başka gaybı bilemez diyor. Malum zatın ayet yorumunu aynen yazıyorum;" ama isterse bildirebilir." Evet güya apaçık gelen mesaja yorumu bu. Nokta!

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Malum zattan bi inci daha ve lütfen inançlı kimselere türkçe ayeti delil diye göstermeyin. Bunu neden söylüyorum, şimdi açıklıyorum. Ayette Allah'tan başka gaybı bilemez diyor. Malum zatın ayet yorumunu aynen yazıyorum;" ama isterse bildirebilir." Evet güya apaçık gelen mesaja yorumu bu. Nokta!
Evet, ayetleri eğip bükmenin kralı. Bunu hep yapıyorlar. Yoksa çarkı döndüremezler.

Üst Alt