Evren Canlı mı ???????

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bildğiniz Üzere Evren Milyarlarca Yıldız Kümesinden Milyarlarca Yıldızdan Ve Yıldız Doğuran Birer Rahim Gibi Çalışan Kara Deliklerden Oluşur

Bir Yanda Yeni Yıldızlar Ve Genç Galaksiler Doğarken Öte Yanda Yaşlanan Yıldızlar Kızıl Dev Haline Gelirler Sonra Ak Cüce Ardından Kara Cüce Ve de Son Olarak Kara Delik Olurlar

Gelişen Teknoloji Kuantum Ve Atom Ötesi Parçacıkların Yeteneklerini Giderek Daha Yakından Tanıyor Ve Kuantların Bilinçsiz Ve Cansız Birer Enerji Parçacığı Olmadıklarını Söylüyor

Bu Yüzden Aklımıza Şu Soru Geliyor Evren Cansız Kayalardan Oluşmuş Bir Yıldızlar Topluluğumu Yoksa Dünyadaki Her Canlı Gibi Doğan Büyüyen Yaşlanan Ölen Bir Başka Canlı Türümü ?

Nobel Tıp Ödüllü Christian de Duve Şöyle Diyor
''Evren Fizikçilerin Sandığı Gibi İçerisinde Çok Az Miktarda Canlılık Zerk Edilmiş Uyuşuk Bir Yapı Değil ; Bir Bütün Olarak İçinde Yaşam İçin Her Türlü Alt Yapısı Ve Trilyonlarca Biyosferi Olan Canlı Bir Varlığın Ta Kendisidir''
images.jpg

Bu Resimde Gördüğün Şey Bir İnsanın Beyninin Nöronu İle Evrenin Ta Kendisidir Tabi Çıplak Gözle Görülen Hali Değil Bilgisayarlar Tarafından Hücrenin Ve Evrenin Gözlemlenen Halidir.Benzerliği Farketmişsinizdir.

Size Şimdi Çift Yarık Deneyinde Kısaca Bahsedicem Çift Yarık Deneyinin Bir Çok Değişik Modeli Vardır Şuan Bizi İlgilendiren Maddenin Atomun Hücrenin vb Canlı Olduğunu Kanıtlıyacak Olan Modeli
download.jpg

Resimde Gördüğünüz Gibi 2 Tane Yarık Varken 6 Tane Saçak Çıkıyor. Fakat Sonrasında Odaya Bu Deneyi Gözlemliyen Birisi Girince 2 Tane Saçak Oluyor Yani Olması Gereken Oluyor 6 Yerine 2 Yani Hücreler Kendini İzleyen Birini Farkedince Farklımı Davranıyor.Bunun Videosunu İzleyin Mutlaka Anımasyon Türkçe Dublaj

Onun Dışında Birkaç Cümle Bu Çılgın Teoriyi Desteklemektedir

*Evrenin Genişlemesi Bir Canlının Büyümesi Gibi
*İçinde Milyonlarca Gezegen Yıldızlar Olması Bir Canlının İçindeki Hücreler Gibi
*Ve Bu Gezegen Ve Yıldızların Aynı Anda Milyonlarcasının Ölüp Milyonlarcasının Doğması Yine Hücrelerimiz Gibi
*Bizim De İçinde Yaşamamız Yani Tıpki İçimzideki Yaşayan Mikroorganizmalar Gibi
*Her Gezegenin Bir Çekirdeğinin Olması İnsan Hücreleri Gibi

Bu Konu İle İlgili Düşüncelerinizi Merak Ediyorum

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Bu gerçekten dikkatimi çeken bir konuydu. Ama tam kafama yatmıyor.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Daha Yeni Bir Konu Çılgın Teori Diyorlar Kafaya Yatmaması Normaldir. Bu Arada Gerçekten Canlı Olsaydı Sence Kuranda Bahsedilirmiydi ? Sorumu Yanlış Anlama

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Daha Yeni Bir Konu Çılgın Teori Diyorlar Kafaya Yatmaması Normaldir. Bu Arada Gerçekten Canlı Olsaydı Sence Kuranda Bahsedilirmiydi ? Sorumu Yanlış Anlama
Evet Allah'ın bu olaydan bahsetmesini beklerdim. "Şüphesiz biz genişletmekteyiz" demesi bence senin dediğin teoriyi çürütüyor. Yani Kuran'a bakarak söylüyorum bende bunu sana.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Tabi İnancın Doğruysa Çürütür Ki Senin Açından Doğru Olduğu İçin Senin Açından Çoktan Çürüdü :)

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bilmiyorum Mantıksızda Değil Ama İnsanlar Bu Aralar Ne Duyarlarsa İnanmaya Başlıyorlar İyice Araştırmadan O Yola Girmeyin Derim

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Tabi İnancın Doğruysa Çürütür Ki Senin Açından Doğru Olduğu İçin Senin Açından Çoktan Çürüdü :)
Hayır benim dediğimde yanlıştır. Sonuçta bizi de büyüten Allah'ın ta kendisi ve bizde birer canlıyız. Ama yinede Kuran'da buna doğrudan bir bilgi beklerdim.