Evren nasıl oluştu? (Ateist arkadaşları alalım)

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu arada @Şarlo ve @Heretik kainatın içinde zamana ve mekanı bağlı olan hiçbir şey, bir şeyi yok var edemez, varken de yok olamaz. Bunu ben demiyorum Kütle korunumu kanunu, Antoine Lavoisier diyor. Eee Evren yokluktan var olduğuna göre, varlığı yokluğa seçmemiş midir? Seçmiştir. Peki olmayan birşey tercih yapabilir mi? Yapamaz. Bu tercihi yapan kimdir? Bence: Allah subhaneu ve teala'dır. Hadi tartışalım şimdi.
Kütlenin korunumu diye bir yasa yok. Kütle enerjiye, enerji kütleye dönüşebilir.
Enerjinin korunumu yasası var..
Enerji yoktan var olamaz.... Varsa yok olamaz. Bir diğer enerji türüne veya kütleye dönüşür.
Allah'ın yasaları denen şey aslında fizik yasalarıdır.
Quantum fiziğine göre boş uzayda bir enerji vardır.
Evren işte o enerjinin devinimi sırasında ortaya çıkan bir gerçektir.

Düşünce
Ateist
1-Allah ile evrenin ne alakası var?
Allah açıkça ben bir bölgenin tanrısıyım derken,siz evreni Allah'ın yarattığını nereden çıkarıyorsunuz?
Enam 92-Bu indirdiğimiz, kendinden öncekileri doğrulayan, Mekkelileri ve etrafındakileri uyaran mübarek Kitap'dır.
2-Hadi diyelim,evreni Allah yarattı..Bu konuda kanıtınız var mı?
İslam dininin tanrısı olarak kabul edilen Allah'ın evreni yarattığına dair,söz/yazı dışında ne gösterebilirsiniz?
3-Maddenin şans/tesadüf eseri ortaya çıktığını biliyoruz..Bu konuda şu makaleye bakabilirsiniz;
http://keremcankocak.blogspot.com/2013/11/madde-anti-madde-evrendeki-simetriler.html
Buna rağmen,maddenin arkasında bir yerel bölgenin tanrısının olduğunu nasıl söyleyebiliriz?

Konuyu anlamıyorsunuz..Hem de hiç..

İnanç denilen şeye dair bilimsel bir şey ortaya koyamazsınız..Koyduğunuz anda,bu inanç olmaktan çıkar,gerçek/hakikat olur..Yani Allah yoktur..Bilimsel anlamda yoktur..Sizler yok olduğu için Allah'a inanıyorsunuz..Allah var olsa,inanmazsınız,Allah'ın varlığını kabul edersiniz sadece..

Düşünce
Deist
Diyanet İşleri
11/HÛD-7:
O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz” desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

bak bu ayette de bingbang den önce su varmış. suyun üstünde arşı varmış. bilimsel araştırmalar ise suyun sonradan var olduğunu kanıtlıyor.

Üst Alt