Evren nasıl oluştu? (Ateist arkadaşları alalım)

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
kuranda çok Kesin Ayetler Var Abi Demirin Gökten İndirilmesi Sonra 2 Denizin Arasındaki Engel Veya Evrenin Genişlemesi Gibi Ama İşte Bir Yandan Sümer Tabletleride Öyle Adamlar m.ö Güneş Sistemini Çözmüşler Dönme Hızı Gibi ve Tabletlerde Anunnaki Gibi Varlıklardan Bahsediyorlar Bilmiyorum Kafam Karışık Maç Gibi Düşünmeye Çalışıorum İslam 2-1 Sümer Gibi Çünkü ikisindede Bilgiler Çok Kesin Kuranda Elde Tutulur Şeyler Var Sümerlilerin Aksine Ama Sonunda Doğru Yolu Bulcağıma Eminim

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Diyorum her zaman yanındayız :). Yeterki böyle iki tarafa da objektif bak dine düşman olma. En azından İslam'a.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İslamafobi Günden güne Artıyor Abi Bu Yaşıma Kadar Müslümanım Hiçbir Dezavantajı Yok Tam Tersi Avantajı Var

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sıfır hacim sonsuz yoğunluk "hiç" değildir. Sonsuz yoğunluğu bu "hiç"in neresine koyacağız? Hadi sıfır hacimi koydunuz. Sonsuz yoğunluk ne olacak?

"Vacuum False" diye de bir olay var. Kuantum dalgalanmalar sırasında oluşan sanal parçacıkların tekrar birbirlerini yok etmeleri normal durumken nadiren yok olmayıp gerçek parçacıklara dönüşüyorlar. Sicim kuramında böyle bir açıklama var. At gözlüğü takıp işinize gelenden başkasını görmemeye çalışmayın.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
İslamafobi Günden güne Artıyor Abi Bu Yaşıma Kadar Müslümanım Hiçbir Dezavantajı Yok Tam Tersi Avantajı Var
En basitinden yaslanabileceğin güvenebileceğin birisi oluyor. Kimsenin olmadığı zaman yanında Allah oluyor. Emin ol bir dezavantajı da yoktur.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İslamofobi yanlış bir terimdir. Çünkü fobi diye hiç bir tehlike veya ciddi ve acil bir tehlike arzetmeyen şeylerden duyulan anlamsız korkuya denir. İslam ise son derece tehlikelidir. O yüzden islamofobi diye bir terim olamaz.

İslam neden tehlikelidir, çünkü ayrılıkçıdır. Düşmanlaştırıcı, ötekileştiricidir ve inanç özgürlüğü tanımaz. Biz Müslümanlar ve geri kalan herkes şeklinde çok katı bir ayrımcılık anlayışına sahiptir. Ya Müslümansın, ya her ne olursan neye inanırsan düşmansın şeklinde çok katı bir görüşü vardır. Müslüman olmadan Müslimlerin düşmanlığından beri kalmanın bir yolu yoktur. Dertleri güçleri islamı yaymaktır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Allahı kim yarattı sorununu da bir kenara bıraktık, Kuran'da allah daha yerleri gökleri yaratmadan tahtının su üzerinde olduğu yazar!

Ha yani suyu allah yaratmadı! O zaten vardı!!! İnanmayan 11/7 nolu pasaja bakar.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
2 Sinide İndirdim müsait Bir Zamanda İzlicem

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Kendim Soruyu Cevapladım Zaten Teşekkür Ederim Eğere Allahın Yaratılmamış Olması Mantıksız İse Şuda Mantıksızdır Allahı Kim yaratttı Onu Yaratanı Kim Yarattı Peki Onu Yaratanı Kim Yarattı Böyle Sonsuza Kadar Gider Yani Ortada Sonsuzdan Gelen Bir Varlık Olması Şart Müslümanlar İse Buna Allah Diyor Videolarıda İzledim Teşekkür Ederim Yardımcı Olduğun İçin

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Kendim Soruyu Cevapladım Zaten Teşekkür Ederim Eğere Allahın Yaratılmamış Olması Mantıksız İse Şuda Mantıksızdır Allahı Kim yaratttı Onu Yaratanı Kim Yarattı Peki Onu Yaratanı Kim Yarattı Böyle Sonsuza Kadar Gider Yani Ortada Sonsuzdan Gelen Bir Varlık Olması Şart Müslümanlar İse Buna Allah Diyor Videolarıda İzledim Teşekkür Ederim Yardımcı Olduğun İçin
İslam ve Müslümanlar'a düşman olarak yanaşmadığın sürece biz sana her konuda yardımcı oluruz. Her şeyin de cevabı var, merak etme. Allah hidayet versin dostum tekrar :).