• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Evrim cinsiyet.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Resimdeki kelebek yarı erkek ve yarı dişi cinsiyetli. Doğada sadece iki cinsiyet bulunmaz. Bakterilerde cinsiyet yoktur. Bazı midye ıstakozlarında 3 farklı cinsiyet, bazı karınca türlerinde 4 farklı cinsiyet bulunur. Bazı mantar türlerinde ise 30 bin farklı cinsiyet mevcuttur.

30 bin cinsiyet nasıl olur diyen arkadaşlara link bırakalım.

https://evrimagaci.org/canlilarda-neden-sadece-iki-cinsiyet-bulunur-73

kelebek.jpg

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Resimdeki kelebek yarı erkek ve yarı dişi cinsiyetli. Doğada sadece iki cinsiyet bulunmaz. Bakterilerde cinsiyet yoktur. Bazı midye ıstakozlarında 3 farklı cinsiyet, bazı karınca türlerinde 4 farklı cinsiyet bulunur. Bazı mantar türlerinde ise 30 bin farklı cinsiyet mevcuttur.

Ekli dosyayı görüntüle 1282
Ben kuşun yine kuş olarak kaldığı mikroevrimi kabul ediyorum ama başka bir şeyin kuşa dönüştüğü makroevrimi çelişkili bir iddia olarak görüyorum. Çünkü kuşun kanadı tam evrimleşene kadar koldaki fazlalıklar yüzünden kolun işlevselliği azalır. Bu yüzden evrimleşme sürecine giren canlı dezavantajlı duruma düşer, bu da doğal seleksiyonda elenmesine neden olur. Avantajlı olanın baskın olması beklenirken dezavantajlı durumdakinin baskın olduğunu iddia etmek çelişki değil mi?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kanat uçmadan da işlevseldir. Tavuk tokadı yedin mi hiç? Ben çok yedim. Çat diye tokadı çakar ve serttir de bayağı. Kanat çırparak daha hızlı koşar. Yaşam koşullarına göre uçmaya başlamadan da kanatlarından yararlanır. Daha yüksekten atlayabilir örneğin. Koşarken kuyruğu olmadığı halde kanatlarıyla denge sağlayabilir.

Bir organ bir seferde tam işlevsel ortaya çıkmadıkça işe yaramaz görüşü evrim karşıtlarının sığınmaya çalıştıkları bir safsatadır.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Kanat uçmadan da işlevseldir. Tavuk tokadı yedin mi hiç? Ben çok yedim. Çat diye tokadı çakar ve serttir de bayağı. Kanat çırparak daha hızlı koşar. Yaşam koşullarına göre uçmaya başlamadan da kanatlarından yararlanır. Daha yüksekten atlayabilir örneğin. Koşarken kuyruğu olmadığı halde kanatlarıyla denge sağlayabilir.

Bir organ bir seferde tam işlevsel ortaya çıkmadıkça işe yaramaz görüşü evrim karşıtlarının sığınmaya çalıştıkları bir safsatadır.
Hangi tavuk abi isim ver bana 3 5 kişi toplıyım.:D
Bu konuda haklısın bu arada.Ne kadar onayıma ihtiyacın olmasada.Haklısın

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hangi tavuk abi isim ver bana 3 5 kişi toplıyım
Tavuk için gerek yok. Lavuk olursa haber veririm! :p

Çocukken tavuklarla çok ilgilenirdim. Sabah yemlerini ben verirdim. Yumurtalarını ben toplardım. Nerdeyse onlara çobanlık yapar, çakal filan saldırır gıdaklarlarsa hemen sopa alıp koşardım. Böyle çocukluğu şimdi ne yazık şimdiki çocuklar yaşayamıyor. Yumurta fabrikada yapılır zanneden çocuklar var.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

Bazı evrimcilerin tavuk gibi uçamayan kuş türlerinin kanatlarının işlevsel olmadığını iddia ederek Evrim’e getirdikleri delillerden birini çürüttüğünüz için teşekkürler. Yalnız tavuk kanadı da pat diye oluşamayacağı için kanadın o seviyeye gelene kadarki işlevsiz hali yine canlıya dezavantaj oluşturacak ve doğal seleksiyonda elenerek baskın tür olamamasına neden olacaktır

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evrimciler tavuk kanadı işlevsel değildir filan demezler.

Kivi kuşunun güdük kanatları bile koşarken dengesini sağlamasına yarar. Biz bile koşarken kollarımızı sallarız, niye, çünkü iki ayakla koşarken ister istemez bir salınım olmaktadır. Bu, dört ayağa göre çok fazladır. O yüzden iki ayakla koşan hayvanlarda denge sağlamak şarttır. Dört ayaklılarda bile koşmak çok hayati öneme sahip ise (çita gibi) abartılı uzun bir kuyruk bulunur. Hayvan koşarken bunu havada kamçı gibi sallayarak en iyi denge durumunu sağlar ve kararlı şekilde koşar. Taşa çukura tökezleyip düşmez.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

Ekli dosyayı görüntüle 1282
Bakterilerde konjugasyon esnasında alıcı bakteriye dişi verici bakteriye erkek denilir. 3 ve 4 cinsiyetli hayvanlarla ilgili bir şey bulamadım. Rica etsem link verir misiniz?

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bakterilerde konjugasyon esnasında alıcı bakteriye dişi verici bakteriye erkek denilir. 3 ve 4 cinsiyetli hayvanlarla ilgili bir şey bulamadım. Rica etsem link verir misiniz?
Pogonomyrmex cinsine ait karıncalarda 3 veya 4 farklı cinsiyet, Spinicaudata takımından midye ıstakozlarında da 3 farklı cinsiyet bulunmaktadır.

Link zaten yukarıda sayfaya girip okursan hepsi yazıyor sayfanın en altındada kaynaklar mevcut.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Pogonomyrmex cinsine ait karıncalarda 3 veya 4 farklı cinsiyet, Spinicaudata takımından midye ıstakozlarında da 3 farklı cinsiyet bulunmaktadır.

Link zaten yukarıda sayfaya girip okursan hepsi yazıyor sayfanın en altındada kaynaklar mevcut.
Peki neye göre 3-4. Nasıl bir ayrım yapmışlar cinsler arasında? Veya 30.000 demiştin bir kurbağa türüne. Buna nasıl karar vermişler merak ettim :).

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Peki neye göre 3-4. Nasıl bir ayrım yapmışlar cinsler arasında? Veya 30.000 demiştin bir kurbağa türüne. Buna nasıl karar vermişler merak ettim :).
Kurbağa değil mantar. Neden attığım linki okuma zahmetinde bulunmuyorsun dostum.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

Hangi bilgi hangi hangi kaynakta geçiyor net belirtilmemiş. Yazdığınız bilgi altta verilen üç kaynaktan hangisinde geçiyor belirsiz. Ben bilgi doğru veya yanlış demiyorum. Kaynağını araştırıyorum.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hangi bilgi hangi hangi kaynakta geçiyor net belirtilmemiş. Yazdığınız bilgi altta verilen üç kaynaktan hangisinde geçiyor belirsiz. Ben bilgi doğru veya yanlış demiyorum. Kaynağını araştırıyorum.
Ozaman kaynakların icine gir bak bilader.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Evrimciler tavuk kanadı işlevsel değildir filan demezler.

Kivi kuşunun güdük kanatları bile koşarken dengesini sağlamasına yarar. Biz bile koşarken kollarımızı sallarız, niye, çünkü iki ayakla koşarken ister istemez bir salınım olmaktadır. Bu, dört ayağa göre çok fazladır. O yüzden iki ayakla koşan hayvanlarda denge sağlamak şarttır. Dört ayaklılarda bile koşmak çok hayati öneme sahip ise (çita gibi) abartılı uzun bir kuyruk bulunur. Hayvan koşarken bunu havada kamçı gibi sallayarak en iyi denge durumunu sağlar ve kararlı şekilde koşar. Taşa çukura tökezleyip düşmez.

Yusuf İslam

Üye
Düşünce
Sünni
Evrim mevrim diye bişey yok. Bir tür içinde ufak değişiklikler olabilir sadece. Yoksa kelebekten kuş olmaz. Olur diyen aptalın önde gidenidir.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Senin gibi odundan insan olduysa kelebekten kuşta olur.
Aman ne bilimsel bir yaklaşım... Biri -velev ki yanlış düşünüyor olsun- sizin gibi düşünmüyor diye hakaret edemezsiniz. Bu fikirlerinizin savunulamayacak durumda olduğunu ya da sizin savunamayacak durumda olduğunuzu gösterir