• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Evrim cinsiyet.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aman ne bilimsel bir yaklaşım... Biri -velev ki yanlış düşünüyor olsun- sizin gibi düşünmüyor diye hakaret edemezsiniz. Bu fikirlerinizin savunulamayacak durumda olduğunu ya da sizin savunamayacak durumda olduğunuzu gösterir
Adam evrimi kabul eden aptaldır demis. İki laf etmiyorsun bana cevap veriyorsun kaybol.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Birisi yerçekimi diye bir şey yok, allah her şeyi yere doğru bastırıyor derse doğrusu tepki gösterilir. Evrim de böyle. Allah istese nehirleri denizlerden dağlara doğru tırmandırır ama canı istemediği için yapmıyor gibi saçma laflar edilemez yani şimdi! Edilirse tepki verilir. Tepki çok sert olmasa iyi olur ama yani kabak gibi de saçma bir laf edildiğinde taş bu gedik tam benim yerim beni oraya koy diyor yani şimdi!

Bir de üstüne üstlük allah isterse suları dağlara tırmandıramaz diyen aptaldır filan derse... :p İş iyice kötü o zaman.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Birisi yerçekimi diye bir şey yok, allah her şeyi yere doğru bastırıyor derse doğrusu tepki gösterilir. Evrim de böyle. Allah istese nehirleri denizlerden dağlara doğru tırmandırır ama canı istemediği için yapmıyor gibi saçma laflar edilemez yani şimdi! Edilirse tepki verilir. Tepki çok sert olmasa iyi olur ama yani kabak gibi de saçma bir laf edildiğinde taş bu gedik tam benim yerim beni oraya koy diyor yani şimdi!

Bir de üstüne üstlük allah isterse suları dağlara tırmandıramaz diyen aptaldır filan derse... :p İş iyice kötü o zaman.
Siz ölçü değilsiniz. Bir şey size saçma geliyor diye saçma olmaz. Dünyanın düz olmadığı iddiası da bir zamanlar insanlara saçma geliyordu ama insanlara bir iddianın saçma gelmesi o iddianın gerçekten saçma olduğunu ispat etmez