Evrim falan filan

jeezmortie

☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Selam bugün İstanbul'da bir belediyede ünversiteye hazırlananlar için ücretsiz bir eğitim yerine gittim. Evrim yok maymundan insana gelmedik teoride kalmış diyen bir kimya öğretmeni ders anlatıyordu. Geçerli olsa kanun olurdu diye de ekledi. Söyleyeceklerim bu kadar

Yazan tarafından düzenlendi:

Pinokyo

Yazar
Düşünce
Ateist
Ortaokuldayken buna benzer bir olay yaşamıştım. Benim babam küçükken bana bir gün gelsene sana kitap okuyayım demişti. O gün okuduğu kitap evrimle alakalıydı benim de aklımda kalmış. Okula yeni bir fen hocası gelmişti başörtülü dindar bir hocaydı. Bir gün konu nereden açıldı hatırlamıyorum ben evrimle ilgili bir şey söylemiştim. Hoca da küstah bir tavırla "İnsan hiç bir canlıdan evrimleşmemiştir bunları nereden çıkarıyorsunuz." demişti ben ilk başta nasıl falan deyip kalmıştım ardından o an söylediğim şeyi yanlış sanıp susmuştum.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ortaokuldayken buna benzer bir olay yaşamıştım. Benim babam küçükken bana bir gün gelsene sana kitap okuyayım demişti. O gün okuduğu kitap evrimle alakalıydı benim de aklımda kalmış. Okula yeni bir fen hocası gelmişti başörtülü dindar bir hocaydı. Bir gün konu nereden açıldı hatırlamıyorum ben evrimle ilgili bir şey söylemiştim. Hoca da küstah bir tavırla "İnsan hiç bir canlıdan evrimleşmemiştir bunları nereden çıkarıyorsunuz." demişti ben ilk başta nasıl falan deyip kalmıştım ardından o an söylediğim şeyi yanlış sanıp susmuştum.
o bölümü neden okumuş o anlamadım. evrim teorisi her derste geçer hatta ders olarak var yav. eğitim fakültesinde verilmiyor mu bunlar yoksa?

Pinokyo

Yazar
Düşünce
Ateist
o bölümü neden okumuş o anlamadım. evrim teorisi her derste geçer hatta ders olarak var yav. eğitim fakültesinde verilmiyor mu bunlar yoksa?
Verilse bile bunların gözü dinden kör olmuş dinleriyle bilim seçince dini seçiyorlar. Nurcu kanallardan birine bir moleküler biyolog çıkarmışlardı adam evrime inanmıyormuş yalan da söylüyor olabilirler belki biyolog değilse bile biyolog olarak çıkarmışlardır ama gerçekten moleküler biyologsa diyelim sen kanser ilacı ürettin işe yaradı ama sonra baktın kanser buna karşın direnç gösterdi bunu nasıl açıklayacaksın evrim olmadan. Dawkins şu videoda bu tip insanları özetlemiş belki daha önceden izlemişsindir

Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Eski biyoloji öğretmenimde evrimi sadece terim anlam olarak kullanıyordu. Bir gün sordular böyle bir açıklama yaptı.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
izlemiş olabilirim de hatırlamıyorum. ama iyi laf sokmuş. benim de yaptığım bu aslında. resmen türümüze hakaret ediyorum ::D neyse benimki eğlence nasılsa. kesinlikle dinlemiyorlar anlamayı da geçtim. sonra tekrar başa dönüyorlar ::D
Verilse bile bunların gözü dinden kör olmuş dinleriyle bilim seçince dini seçiyorlar. Nurcu kanallardan birine bir moleküler biyolog çıkarmışlardı adam evrime inanmıyormuş yalan da söylüyor olabilirler belki biyolog değilse bile biyolog olarak çıkarmışlardır ama gerçekten moleküler biyologsa diyelim sen kanser ilacı ürettin işe yaradı ama sonra baktın kanser buna karşın direnç gösterdi bunu nasıl açıklayacaksın evrim olmadan. Dawkins şu videoda bu tip insanları özetlemiş belki daha önceden izlemişsindir

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Selam bugün İstanbul'da bir belediyede ünversiteye hazırlananlar için ücretsiz bir eğitim yerine gittim. Evrim yok maymundan insana gelmedik teoride kalmış diyen bir kimya öğretmeni ders anlatıyordu. Geçerli olsa kanun olurdu diye de ekledi. Söyleyeceklerim bu kadar
Değişim anlamındaki evrim tabii ki bilimsel bir gerçektir ama maymunun insana dönüşmesi ölçüsünde bir makroevrim sadece hayali bir VARSAYIM.

Ayrıntılı bilgi içi arzu edenler linki inceleyebilir
Dawkins insanların gözünün içine baka baka yalan söylüyor veya tam bir cahil; çünkü genetik benzerliğe bakıldığında mükemmel bir aile ağacı görüldüğünü iddia etmiş. Oysaki gerçek hiç de öyle değil:

Genetik benzerliğe bakıldığında iki sölekant türü, insan ile şempanzeden daha uzak akraba çıkıyor. Oysa ki taksonomide daha yakın.

jeezmortie

☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Değişim anlamındaki evrim tabii ki bilimsel bir gerçektir ama maymunun insana dönüşmesi ölçüsünde bir makroevrim sadece hayali bir VARSAYIM.

Dawkins insanların gözünün içine baka baka yalan söylüyor veya tam bir cahil; çünkü genetik benzerliğe bakıldığında mükemmel bir aile ağacı görüldüğünü iddia etmiş. Oysaki gerçek hiç de öyle değil:

Genetik benzerliğe bakıldığında iki sölekant türü, insan ile şempanzeden daha uzak akraba çıkıyor. Oysa ki taksonomide daha yakın.
Bilgelik yolunda bu yazdığın yazıyı defalarca gördüm yani tekrar tekrar paylaşmanın anlamı yok

Pinokyo

Yazar
Düşünce
Ateist

Evrime hayal diyor adama bak. İnsanın evrimsel süreçlerle oluşması hayal ama sonsuz güçlü allah'ın kendisine tapması için topraktan ademi yaratıp sonra onun omuriliğinden havvayı yaratması onlara irade vermesi onları yasak meyveyi yedikleri için cennetten kovması ve kendisine tapmayanları cehennemde sonsuza dek yakması gerçek öyle mi? Neymiş makroevrim olamazmış biyoloji hakkında eğitim mi aldın bu konuda bilimsel tezlerin mi var ? Hadi git bu düşüncelerini dünyaca ünlü dergilerde yaz. İspatla evrimin gerçek olmadığını, onlarca ödül alırsın. Bu dünya bilim camiasında büyük bir devrim olur.

Pinokyo

Yazar
Düşünce
Ateist

Peki neden bunu yapıyor ? Adam yalan söylüyorsa ve bunun farkındaysa cennete gitmek yerine neden cehenneme gitmeyi tercih ediyor ? Hiç kimse sonsuza kadar yanacağını bilmesine rağmen yalan söylemez. Bu durumda cahil mi oluyor ? Onlarca ödül almış bilim camiasında adından çokça söz ettirmiş bu adam cahil bir sen mi akıllısın? üstte yazdığım gibi bu adam yanılıyorsa aksini ispatla hadi evrimin olmadığını ispatla ama senin bu nurcu sitelerden c/p yaptığın bilgiler anca buralarda geçiyor. Bu konuda bir bilgisi olmayan insanların bu konuda profesör olan ödüller almış adamlardan kendisini daha bilgili görmesi çok cahilce. Ayrıca sölekant türünün daha uzak akraba olmasının nesinde hata var? Bu sence evrimi çürürmüş olsaydı neden hala bilim camiasında evrim bilimsel bir gerçek olarak kabul görüyor? ayrıca konu hakkında evrim ağacının yazısı https://evrimagaci.org/iki-solekant...insan-ile-sempanze-ayrimindan-daha-fazla-1748

Son konular