Evrimin ispatı?

NaberDostum?

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Bana evrim teorisini ispatlayacak kanıtlar sunar mısınız? Bir de dinimi nasıl değiştiriyorum? Bağımsız yapacağım da.

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bana evrim teorisini ispatlayacak kanıtlar sunar mısınız? Bir de dinimi nasıl değiştiriyorum? Bağımsız yapacağım da.

En sağlam kanıt, canlıların birbirlerini yemeden hayatta kalamayışıdır. Bu evrimle değil tasarımla olsaydı korkunç ve zalim bir düşmanla karşı karşıyayız demek olurdu. Köpek veya horoz dövüştürmekten zevk alan manyak bir psikopatın bizi yaratmış olması tam bir kabus olurdu.

Durumunu güncellemek için tabii ki profiline girmen gerekiyor.

Tiglath

ll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evrim teorisi nin kanıtlanamaz olduğunu düşünüyorum, ve bilimsel değildir.
NOT: HERKESE GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR.
Bakterilerin antibiyotik direnci tek başına evrimin mantığını ve kanıtını oldukça basit ortaya sunar. Böylece evrimin temel konseptini basitçe anlayarak başlayabilirsin.

Burayı çalışıp anladıktan sonra şu ödevi yap.

Şempanzelerle genlerimiz %98 oranında benzeşirken kuşlarla gen benzerliğimiz niye oldukça düşük? Neden?

Yazan tarafından düzenlendi:

NaberDostum?

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
En sağlam kanıt, canlıların birbirlerini yemeden hayatta kalamayışıdır. Bu evrimle değil tasarımla olsaydı korkunç ve zalim bir düşmanla karşı karşıyayız demek olurdu. Köpek veya horoz dövüştürmekten zevk alan manyak bir psikopatın bizi yaratmış olması tam bir kabus olurdu.

Durumunu güncellemek için tabii ki profiline girmen gerekiyor.
Dediğin en başta mantıklı geldi ama sadece birkaç tane örnek ile dediğine karşı çıkabilirim.
Örümcekler eğer sinekleri öldürmeseydi sineklerin sayısı artardı. Sineklerin sayısı çok fazla artarsa...
Zaten sen ne olacağını bilirsin. Doğada bütün canlılarda böyle bir düzen vardır.

Bağımsız yaptım, teşekkürker.

NaberDostum?

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Darwin ispinozu
4 ayaklı balina
kuyruk sokumu kemiği
İnsan ve maymun arasındaki yüzde 98 DNA benzerliği
Dediklerinden sadece cevap olarak kuyruk sokumu kemiği düşüncenin yanlış olduğunu biliyorum.
Kuyruk Sokumunun önemi
Eklem ve Kemik Yapısı:
Kuyruk sokumu kemikleri kendi aralarında, oynamaz eklemlerle kaynaşmışlardır. Sağrı kemiği (sacrum) ile yaptığı eklem ise oynar eklemdir. Bu eklemin oynar oluşunun faydası şudur: Anne karnındaki bebeğin baş çapının en dar yeri 11,5-12 cm’dir. Kuyruk sokumu ile pubis kemiği (kalça kemerinin ön taraftaki çatıyı yapan kemikleri) arasında olan bebeğin çıkış kapısı ise 9,5-10 cm’ dir. Doğum esnasında bebek başı, kuyruk sokumuna sürtünerek gelir. Bebek, kuyruk sokumundan geçerken, kuyruk sokumu ile sağrı kemiği arasındaki eklem, hormonların da yardımıyla oynar hale gelir ve kuyruk sokumu 2- 2,5 cm geriye gider. Çocuğun çıkış kanalı 11,5-12,5 cm’ ye çıkar ve başın rahat geçmesini sağlar. Bu eklem hayat boyu hareketli kalır.

Adaleler ve Ligamentler: Aşağıdaki adale ve Iigamentler (lig: bağlar), kuyruk sokumuna yapışırlar.

1.
Musculus coccygeus lig. sacrospinale: Bu adaleyi meydana getiren kas hüzmeleri sağrı ve kuyruk sokumu kemiğinin dış kenarlarından başlar, leğen kemiğinin altına yapışır.

2. Lig. sakro-tuberale: Sağrı kemiği ve kuyruk sokumu altından başlayarak, leğen kemiğinin arka altına yapışır. Kuyruk sokumu ile sağrı kemiğinden gelen adaleler hüzmesi birbirini çaprazlar. Bu iki bağ aracılığı ile çaprazların arasında iki delik oluşur. Bu iki deliğin içinden, erkek/kadın genital ve boşaltım organlarına, damar ve sinirler geçer. Bu iki delik, damar ve sinirleri koruma altında tutar.

3. Lig. anococcygeum: M. sfinkter ani externus isimli kas, bu bağ vasıtasıyla uzanır ve kuyruk sokumunun ucuna yapışır. M. sfinkter ani externus kası, anal kanal (son bağırsağın çıkışı) etrafını halka şeklinde sararak, anüsü devamlı kapalı tutar ve defekasyon (dışkılama) sırasında isteğimize göre gevşer. Bu kas devamlı kasılmak için destek gücünü, lig. anococcygeum vasıtasıyla, kuyruk sokumu kemiğinden alır. Ligament ve kasların çekmesiyle, kuyruk sokumu kemiği öne eğik pozisyonda durur ki, oturma anında buraya yansıyan yük süspanse olsun, yani hafifletilerek sıkıntı vermeyecek duruma gelsin. Çünkü kasların yapışması sebebiyle, özellikle defekasyon anında kuyruk sokumunun belli hareketleri vardır. Oturulurken kuyruk sokumunun arka yüzüne baskı gelir. Kuyruk sokumu, öne doğru tek oynar eklem olan sağrı ile yaptığı eklemden hareket ederek bu baskıyı azaltır.

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Dediklerinden sadece cevap olarak kuyruk sokumu kemiği düşüncenin yanlış olduğunu biliyorum.
Kuyruk Sokumunun önemi
Eklem ve Kemik Yapısı:
Kuyruk sokumu kemikleri kendi aralarında, oynamaz eklemlerle kaynaşmışlardır. Sağrı kemiği (sacrum) ile yaptığı eklem ise oynar eklemdir. Bu eklemin oynar oluşunun faydası şudur: Anne karnındaki bebeğin baş çapının en dar yeri 11,5-12 cm’dir. Kuyruk sokumu ile pubis kemiği (kalça kemerinin ön taraftaki çatıyı yapan kemikleri) arasında olan bebeğin çıkış kapısı ise 9,5-10 cm’ dir. Doğum esnasında bebek başı, kuyruk sokumuna sürtünerek gelir. Bebek, kuyruk sokumundan geçerken, kuyruk sokumu ile sağrı kemiği arasındaki eklem, hormonların da yardımıyla oynar hale gelir ve kuyruk sokumu 2- 2,5 cm geriye gider. Çocuğun çıkış kanalı 11,5-12,5 cm’ ye çıkar ve başın rahat geçmesini sağlar. Bu eklem hayat boyu hareketli kalır.

Adaleler ve Ligamentler: Aşağıdaki adale ve Iigamentler (lig: bağlar), kuyruk sokumuna yapışırlar.

1.
Musculus coccygeus lig. sacrospinale: Bu adaleyi meydana getiren kas hüzmeleri sağrı ve kuyruk sokumu kemiğinin dış kenarlarından başlar, leğen kemiğinin altına yapışır.

2. Lig. sakro-tuberale: Sağrı kemiği ve kuyruk sokumu altından başlayarak, leğen kemiğinin arka altına yapışır. Kuyruk sokumu ile sağrı kemiğinden gelen adaleler hüzmesi birbirini çaprazlar. Bu iki bağ aracılığı ile çaprazların arasında iki delik oluşur. Bu iki deliğin içinden, erkek/kadın genital ve boşaltım organlarına, damar ve sinirler geçer. Bu iki delik, damar ve sinirleri koruma altında tutar.

3. Lig. anococcygeum: M. sfinkter ani externus isimli kas, bu bağ vasıtasıyla uzanır ve kuyruk sokumunun ucuna yapışır. M. sfinkter ani externus kası, anal kanal (son bağırsağın çıkışı) etrafını halka şeklinde sararak, anüsü devamlı kapalı tutar ve defekasyon (dışkılama) sırasında isteğimize göre gevşer. Bu kas devamlı kasılmak için destek gücünü, lig. anococcygeum vasıtasıyla, kuyruk sokumu kemiğinden alır. Ligament ve kasların çekmesiyle, kuyruk sokumu kemiği öne eğik pozisyonda durur ki, oturma anında buraya yansıyan yük süspanse olsun, yani hafifletilerek sıkıntı vermeyecek duruma gelsin. Çünkü kasların yapışması sebebiyle, özellikle defekasyon anında kuyruk sokumunun belli hareketleri vardır. Oturulurken kuyruk sokumunun arka yüzüne baskı gelir. Kuyruk sokumu, öne doğru tek oynar eklem olan sağrı ile yaptığı eklemden hareket ederek bu baskıyı azaltır.
Körelmiş organ amacını yitirmiş değil amacı değişmiş veya yitirmiş demektir kuyruk sokumu hem primat aralarda kuyruktu hemde 2 ayak üzerinde yürüyen canlılara uygun değil

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Örümcekler eğer sinekleri öldürmeseydi sineklerin sayısı artardı.

İyi işte doğa canlılar birbirini yemeden devam edemeyecek bir düzen üzerine oturmuş. Bunun hiç istisnası yok. Tasarımcı düşüne düşüne bunu mu buldu?! Böyle sadistin manyağın en önce gideni tasarımcı mı olur yahu?

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Körelmiş organ amacını yitirmiş değil amacı değişmiş veya yitirmiş demektir kuyruk sokumu hem primat aralarda kuyruktu hem de 2 ayak üzerinde yürüyen canlılara uygun değil

Daha doğrusu yararı yok. Çünkü kuyruk ancak yatay pozisyondaki omurganın devamı olduğu durumda işlev kazanır. Dikey omurgaya kuyruk bir yarar sağlamaz. O yüzden primatlarda köreldi. Şempanzeler iki ayak üzerinde yürümezler ve kuyrukları da yoktur ama şempanzelerin de omurgası tam dik değilse de oldukça açılıdır, yatay değildir. Şempanze yürürken de ellerini sadece yere dayar. Aslında iki ayak üzerine kalkmanın başlangıcı bir pozisyonda yürür. Bu yüzden onda da kuyruk işlevsiz kalmıştır.

Zaten şempanze evrimde en yakın akrabamız türdür.

Yazan tarafından düzenlendi:

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bak yakışmadı şimdi. :) Herkese göre nasıl değişsin? Ortadaki elmaya armut değersen, e tabii herkese göre değişir ama bir de şizofren misin değil misin diye bakarız.

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Merhaba, Bu foruma geldiğimden beri "Evrim Teorisi"ni çok fazla duymaya başladım. Bilimsel olarak yaklaştıklarını fark ettim; bilimsel değil diye biliyordum.
"Evrim Teorisi"ni iyi bilen birisi, belirti gösterebilir ya da kanıtlayabilir mi?

Efe

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
nasıl yani dayanağın nedir?
ve evrenin kanunu olan evrim öznel değil. doğrular herkese göre değişmez.

Son konular