Ey Ateistler!

RedOneTheDiver

☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Gel hele beriye! İddiamız olmayan bir şeyin yokluğu değil. Merhametli olduğunu iddia ettiğiniz, kendi elinizle yarattığınız, kanıtı kendisinden başka bir şey olmayan, tutarsız hakikat iddianız. Varsa delilin, ki iddia senin, sen iddianı kanıtlamak ile mükellefsin!

Düşünce
Sünni
Ben inandığım bir şeyin kanıtını sunmak zorunda değilim. Ama sen benim inandığım bir şeye yok diyerek bunu kanıtlamakla mükellefsin.

Düşünce
Sünni
Gerçekten hakikati öğrenmek istesen hiç üşenmeden sana anlatırım. Ama ben sana burda destan yazsam da sen gene kabul etmezsin.

RedOneTheDiver

☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Ben buradan senin inandığının merhametli olmadığını anlıyorum. Merhametli olmayan bir tanrı olabilir. Hadi git yat uyu. Dogmalarla uğraşmıyoruz, sen de bize dogma satma.

RedOneTheDiver

☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Yaşın kadar müslümanlık geçmişim var sevgili kardeşim. Bir sabah aniden agnostik olmadım. Madem senin için muteber bu kitap, senin kitabından bi ayet:
Saffat Suresi, 156. ayet: Yoksa sizin apaçık olan bir deliliniz mi var?

Düşünce
Sünni
Yaşın kadar müslümanlık geçmişim var sevgili kardeşim. Bir sabah aniden agnostik olmadım. Madem senin için muteber bu kitap, senin kitabından bi ayet:
Âyetlerimiz kendilerine apaçık olarak okunduğu zaman, o kâfirlerin yüzlerinden inkârlarını anlarsın. Neredeyse, kendilerine âyetlerimizi okuyanlara saldıracaklar. De ki: "Şimdi size ondan daha kötü olanını haber vereyim mi? O, ateştir. Allah bunu kâfir olanlara vaad buyurdu. O ne kötü bir dönüş yeridir." (HAC/72)
al cevabını

Düşünce
Sünni
İnkâr edenler de, kendilerine ansızın kıyamet gelinceye veya akîm (kısır) bir günün azabı gelinceye kadar, Kur'ân'dan şüphe etmekte devam edip giderler. (HAC/55)

RedOneTheDiver

☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
İddia senin, bi ateş varmış ve ona döndürülücekmişim. Ben de sordum ateş nerede diye. Şimdi ateşi kanıtlamakla mükellefsin. Ha ben görmediğime inanırım. Mesela sese inanırım, çünkü duyarım ama göremem. Bir şekilde etkisine ya da sonuçlarını görebildiğim şeyler benim için muteberdir. Değil ise sen delilin olmayan şeye mi inanıyorsun?

Düşünce
Sünni
İddia senin, bi ateş varmış ve ona döndürülücekmişim. Ben de sordum ateş nerede diye. Şimdi ateşi kanıtlamakla mükellefsin. Ha ben görmediğime inanırım. Mesela sese inanırım, çünkü duyarım ama göremem. Bir şekilde etkisine ya da sonuçlarını görebildiğim şeyler benim için muteberdir. Değil ise sen delilin olmayan şeye mi inanıyorsun?
Şu an sırf konuşmak için konuşuyormuşsun gibi geliyor bana. Senin görüş açını tam olarak anlayabilsem sana ona göre yaklaşcam. Sen tam olarak nasıl bi görüş açısına sahipsin?