Fareye Dönüşen Kız

Orhan Yolcu

☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Eminim çoğumuz bunu hatırlayacaktır... Yıllar önce bir resim ve bir iddia ortaya atılmıştı, öncelikle bu resim ve iddiayı okuyalım.

fareye-donusen-kiz.jpg

"Okuyacağınız bu olay Hollanda'da gerçekleşmiştir. Bir genç kız odasında müzik dinlemekteyken, annesi de sesli bir şekilde Kuran-ı Kerim okumakla meşgulmüş. Bu sırada annesi kızına müziğin sesini kısmasını söylemiş. Bunun üzerine genç kız annesine bağırarak kendisinin susmasını istemiş. Genç kız annesinin onu dinlemediğini ve Kuran-ı Kerimi hala sesli bi şekilde okumaya devam ettiğini görünce hemen, insanlara rehber amacıyla indirilen kutsal kitabımızı annesinin elinden alıp yırtar. O an genç kız alev alıp yanmaya başlar. Söndürmek için üzerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldırdığındaysa yukarıda görülen ibretli manzarayla karşılaşır. Genç kız şu an Hollanda'da bir hastanededir. Ailesi iğne yaptırıp öldürülmesini istiyor."

- - - - - - - - - - - -

İşte yıllar önce ortaya atılan iddia buydu.
Hatta o kadar ki bununla ilgili kitaplar ve broşürler bile basılmıştı o zaman.
Ne kadar da inandırıcı değil mi? Şimdi ise işin aslına gerçeklerine geçelim.

Resimdeki fare kız tamamen bir heykeldi ve Avusturalyalı Patricai Piccinini tarafından yapılmıştır. Birinin aklına şeytanice bir fikir gelmiş olmalı ki böyle bir hikaye ile İslam dünyasını ayağa kaldırdı. Bu heykeltraşın yaptığı bu heykelin çeşitli açılardan çekilmiş fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz.

fare-kiz.png
fare-olan-kiz.png

carpilan-kiz.jpg

kurani-yirtan-kiz.jpg

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Daha öncede Ad kavminin dev iskeletlerini buldukları iddiasıyla internette fotoğraflar yayınlamışlardı. Daha sonrada Fotomontaj olduğu ortaya çıkmıştı.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Buna benzer bir sürü şehir efsanesi var ortalıkta. Bunu sadece dindarlara mahsus bir durummuş gibi göstermek yanlış.

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
İslom islom islom İslom islom islom
allah bak küçük yazdım allahı aa bir daha yazdım hahahahaha

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Ağrı'da merkez caminin tuvaleti yeraltındaydı. Duvarda bu resimler vardı. Tabi o zaman internette yok araştırarak bulamıyorsun. Daha sonra bir şekilde araştırıp bunların sanatsal eser olduğunu öğrendim adama da gösterdim. Dedim korkutarak insanları dine inandırmaya çalışma din samimiyettir. Dedim ama kime diyorum. Adamın dediği şuydu hele bir zelzele olsun bak nasıl dolar ($) camiler. Tabi ben doları sonra anladım biraz geç oldu korktuğum da cabası.

Düşünce
Sünni
Bu tip hurafeleri yayanlar büyük ihtimal İslam düşmanı ateistlerdir. İslamı itibar kaybına uğratmak için...

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Bu tip hurafeleri yayanlar büyük ihtimal İslam düşmanı ateistlerdir. İslamı itibar kaybına uğratmak için...
Hıhı, kesin öyle!
Bak senin dediğine göre en büyük ateist (kedicikler babası) Ebu Hureyre bak senin Müslim ne demiş

2697- Ebu Hureyre (r.a)'tan rivayet edildiğine göre, Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır:
“İsrail oğullarından bir ümmet çirkin bir kılığa girdirilmek üzere insanlık tarihinden silinip yok olmuştur. O kavmin ne kötülük işlediği bilinmiyor. Ben bu ümmetin ancak fareye dönüştüğünü zannediyorum. Görmez misiniz, fare, kendisi için önüne deve sütü konulduğunda onu içmez, koyun sütü konulduğunda ise onu içer.” [1322]
Kaynak vermeyeceğim önce biraz atıp, tut.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Üst Alt