Fazlalık boynuz meselesi

boron

Süresiz Yasaklı
Mesajlar
345
Tepki puanı
211
Düşünce
Ateist
Ebu Hureyre -radıyallahu anh'den- merfu olarak rivayet olunduğuna göre "Kıyamet gününde hakları mutlaka sahiplerine vereceksiniz. Hatta boynuzsuz koyun için boynuzlu koyundan kısas (hakkı) alınacaktır." diye buyrulmuştur.
(Sahih Müslim )

Açıklama: "Kıyamet günü zulme uğramış kişinin hakkı zulüm edenden kısas yapılarak alınacaktır. Hatta boynuzsuz koyun için boynuzlu koyundan kısas ile alınacaktır. Zira, Rabbimiz kimseye zulüm etmeyecektir." şeklindedir.

Boynuzun kısası oluyorsa.
Kolsuz doğan insan, kollu doğandan kol, kaşsız kaş v.b. v.s. alacak demek ki! Çirkin doğan, daha güzele nasıl kısas yapacak ayrıca?

Siz bir mantık, bir adalet, zulümsüzlük görebildiniz mi?
Ben bu kadar absürd bir şey, bugün kü(sorgular) aklımla göremedim.
 
Yazan tarafından düzenlendi:

boron

Süresiz Yasaklı
Mesajlar
345
Tepki puanı
211
Düşünce
Ateist


Kaplan hür, ondan güçsüz hayvanlar kölemi? Yoksa bunun da kısası olacak mı?
 

kavak

V ☆
Denetmen
Mesajlar
7,904
Tepki puanı
4,899
Düşünce
Ateist
Bir de şu meşhur boynuzlama ve boynuzlanma mevzusu vardı. 🤣
Bu meselede İslamın ulvi ălimlerin fetvası var mı ve/veya Muhammedin şakşakçıları bununla ilgili Muhammedden ne duymuşlar?😎
 

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
7,518
Çözümler
1
Tepki puanı
4,844
Düşünce
Ateist
Yani doğa apaçıkken ne allahından bahsediyor bu dinciler acaba? Ne allahı, hangi allah, nerde bu allah yahu? Hayır şu doğanın allah neresinde? Şu doğada allahın ne izi var ne tozu yahu!

Köpek dövüştüren mi bu allah, horoz dövüştüren mi? Hayır ne allahı? Allah diye bir şeyin izi olsa tozu olsa da haaa desek! Şu göz önünde apaçık doğada allah görmek için trigeri bayağı bir attırmak lazım yani!
 

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
7,518
Çözümler
1
Tepki puanı
4,844
Düşünce
Ateist
Görüyorsunuz işte apaçık resmi konulmuş: Hayvan kaplandan kaçacağım diye canını dişine takmış, koşmaktan ya ciğerleri ya başka yeri patlamış burnundan kan gelmiş kaçamamış. Bitkin dize gelmiş ölmekten başka çare kalmamış. Kaplanın dersen canını dişine takıp var gücüyle koşarak o hayvanı yakalamaktan başka çaresi yok, aksi halde açlıktan o ölecek! Bu mu allah? Hayır bu mu allah? Soruyorum allah bu mu! Bunun allah neresinde yahu?

Burada allah diye bir şey varsa bu allah psikopat bir zalim manyak hayvan dövüştürücüden başka bir şey olamaz. Böyle bir allahı sineye çeken de zalim psikopat bir manyak olmak zorundadır.
 
Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular

Son mesajlar

Üst