Felsefe ve Dini inanç

Düşünce
Muvahhid
Yahu @DemoKratos apateist değil ki bunlara cevap versin. Mantıksızlığı savunmuyor ki! İmkansızlığı savunuyor. Yanlış mıyım?

Bir de yazılarını düzgün yazsan su gibi akıyor da... Böyle olunca gülüp gülüp duruyorum 🤣
Apateist olmak zaten mantiksiz oldugunu degil ilgilenmedigini savunmaktir .bu arada bu gorusler ateizm in ekolleri arasibdadir hic mi mantikci pozitivist gormediniz ?

Düşünce
Muvahhid
Yine de olmaz :)
Çünkü @DemoKratos pozitif ateist.

Allah’ı göremiyorum o halde yok demiyor yani.
Off ne yazdığınızdan eminim sizde emin değilsiniz .

Pozitif ateizm ise, Tanrı'nın varolmasını Tanrı kavramının geçerli bir şekilde tanımlanmadığı, içinde çelişkiler taşıdığı veya absürt olduğu gibi gerekçelere dayanarak mümkün görmez. Negatif ateizmde bir iddia yoktur, sadece bir ret vardır. Pozitif ateizmde ise hem bir ret, hem de bir karşıt iddia vardır.

Zaten genelde mantıkcı pozitivistler negatif ateist olmuyorlar ,bir iddiada bulunarak deney gözlem ve duyu ya tabi tutulmayan şeyleri anlamsız kabul ediyorlar .diyelim ki yanlış yazdınız ve aslında negatif ateist demek istediniz madem öyle neden benim başlığımin altına konudan bağımsız yorun yapıyor ?bu site tüzüğüne aykırı!!!!

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Off ne yazdığınızdan eminim sizde emin değilsiniz .

Pozitif ateizm ise, Tanrı'nın varolmasını Tanrı kavramının geçerli bir şekilde tanımlanmadığı, içinde çelişkiler taşıdığı veya absürt olduğu gibi gerekçelere dayanarak mümkün görmez. Negatif ateizmde bir iddia yoktur, sadece bir ret vardır. Pozitif ateizmde ise hem bir ret, hem de bir karşıt iddia vardır.

Zaten genelde mantıkcı pozitivistler negatif ateist olmuyorlar ,bir iddiada bulunarak deney gözlem ve duyu ya tabi tutulmayan şeyleri anlamsız kabul ediyorlar .diyelim ki yanlış yazdınız ve aslında negatif ateist demek istediniz madem öyle neden benim başlığımin altına konudan bağımsız yorun yapıyor ?bu site tüzüğüne aykırı!!!!
Ne celalleniyorsun yahu?!.
Hocaam @FİLEozof ağlıyor, lavaboya gidebilir miyiz? :’(

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Pozitif ateizm ise, Tanrı'nın varolmasını Tanrı kavramının geçerli bir şekilde tanımlanmadığı, içinde çelişkiler taşıdığı veya absürt olduğu gibi gerekçelere dayanarak mümkün görmez.
Yazında ignostik fikirlere eleştiri getirmedin mi?
Pozitivizm fikri de olabilir.

Hiç de çelişki olduğu yönündeki düşüncelere (pozitif ateizm) bir eleştiri görmedim de :)

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Buda senin temelsiz uydurman :)
Mesela kaynak zorunluluğu gelmeden yazdığım bir mesaj
Olayların gidişatından okyanus kıyısına ulaştığı sonucu çıkarmak akla ters değil. İlla ayette deniz kelimesi geçmesi şart değil.

Ayrıca olayın okyanusla alakasız ama yine tamamen Kuranın anlatımına uygun olması da söz konusu olabilir:
"“Güneş’i dik bakışlı bir göz içinde batıyor buldu” cümlesinden Zülkarneyn’in Antik Mısır’daki Heliopolis şehrine vardığı düşünülmelidir."
Kimin temelsiz uydurduğu ortada :)

Son konular

Son mesajlar