Fikrinizi almak istiyorum

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Şu anda trilyonlarca parça şu anda neden ve nasıl aynı kurallara uyabiliyor?

Ateist, deist, septik, nihilist, sadist vs. alaya almadan ve dalga geçmeden kısa ve öz bir cevap bekliyorum fikrinizi almak istiyorum.

Not: Cevap vermeyip alaya almak acizlik göstergesi olabilir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist

Ateist, deist, septik, nihilist, sadist vs. alaya almadan ve dalga geçmeden kısa ve öz bir cevap bekliyorum fikrinizi almak istiyorum.
Bu kurallar zaten fizikte var.
Fiziksel olarak olmak zorunda olduğu içinde oluyor.

Yazan tarafından düzenlendi:

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Çünkü fiziksel olarak olmak zorunda.
Neden zorunda? Şu anda sürekli? Topraktan çıkan tırnak kadar tohum sırtında kat kat büyük yükleri taşıyıp elbiseler eşliğinde(çiçek) damlanın insana evriminden(!) sonra toprak ile damlanın muhatabı olacak şekilde meyveler çıkıyor ve meyvelerin çoğu kabuklu? Kabuksuz olanlar elendiği için mi diyeceksiniz? Dilime gözüme vs. uygun şekilde?

Neden şu anda bir su için atomlar olması gerektiği gibi açılara her seferinde geliyor neden ve nasıl?

Neden şu anda kalbim refleks olarak tanımlanıyor da yürümek gibi irademe bırakılmamış?

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Mesajım konu dışı diye silinmiş.

Konu dışı değil, tüm kainatın aynı kurallara uymasını sağlayan şeyin benim kedim olduğunu iddia ediyorum. Neden konu dışı denilmiş anlamadım. Alay da etmiyorum. İnancım bu şekilde. İnanç özgürlüğü de kalmamış. Allahın bunu yapmasına inanmakla benim kedime inanmak arasında fark Allah yok varlığını gösteremezsiniz, kedim var ve size bir pati atarsa kıyamet kopar. Kıyametiniz olur.

Cevabımda alay etmiyordum hakikati paylaşmıştım.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Cevabımda alay etmiyordum hakikati paylaşmıştım.
@Mete Turan kısıtlama mı getirisin yoksa bu kişinin inancına özel kategori mi? Ateist hiç bir şeye inanmayan olarak geçiyor kişi "kedi" inancını savunuyor ve kabul ediyor özgürlük yok diyor gereğini yapınız yeni düşünce ekleyebilirsiniz.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
@Mete Turan kısıtlama mı getirisin yoksa bu kişinin inancına özel kategori mi?
Neden soruyorsun o zaman?

Sen ateist deist nihilist vs kullanıcılara bu kurallara uyulmasının sebebinin ne olduğunu düşündüklerini sormadın mı?

Cevap istediğin için verdim ateist olduğum için. Nickimi yazıp o hariç de o zaman konuşmayalım.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Çünkü fizik kuralları öyle.
Bu 3. kez yazışım. Artık çüş yani.
Şu anda gözünde ki atomlar göze göre, yumurtada ki atom neden yumurtadan yumurtaya farklı kurallara uyuyor? Zorunda olduğunu bana kanıtlamanız gerekiyor? Zorunda deyip kolaya kaçıyorsunuz.

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Mesaj konu dışı diye silinmiş.
Halbuki uçan spagetti canavarı, Teistlerin düzenin vb kendi tanrılarını ispat ettiği iddasına cevap vermek için yapılmış bir parodi din. Yani konu dışı değil.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Cevap istediğin için verdim ateist olduğum için. Nickimi yazıp o hariç de o zaman konuşmayalım.
Nick değil düşüncenizde "ateist" yazmakta forumda yazdığınız cevaba göre çelişiyor. Ya kedi inancınız inanmıyorsunuz alaya almanız ve acizliğinizin göstergesidir ya da kedi inancana inanıyorsunuz yeni düşünce kategorisi istiyorsunuz. Yasak yoksa forumda yazan düşünceyi uygulamamak.

@Mete Turan

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Mesaj konu dışı diye silinmiş.
Halbuki uçan spagetti canavarı, Teistlerin düzenin vb kendi tanrılarını ispat ettiği iddasına cevap vermek için yapılmış bir parodi din. Yani konu dışı değil.
Ayrıca bilimin içine din inanç vb katmaya çalışanları da eleştiriyor.

Moderatör tarafından düzenlendi:

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Nick değil düşüncenizde "ateist" yazmakta forumda yazdığınız cevaba göre çelişiyor. Ya kedi inancınız inanmıyorsunuz alaya almanız ve acizliğinizin göstergesidir ya da kedi inancana inanıyorsunuz yeni düşünce kategorisi istiyorsunuz. Yasak yoksa forumda yazan düşünceyi uygulamamak.

Kedimin tanrı olduğunu iddia etmiyorum. Atomları bir arada tuttuğunu iddia ediyorum.

Yahu türkçe de bilmiyorsun. Alegorik bir anlatım kedi. Hadi iyisin bak ipucu da verdim.

Bu da belagat oluyor.

Kedim kuralları yönetiyor demek:
"Allah'ın bu kuralları her atoma uyguladığını ne biliyosun ve bu kuralı uygulayanın Allah olduğunu ne biliyorsun dostum" demenin belagatı Âliyyün hali.

Ama mesajımı sildirdin konuyu dağıtıp başka yere çekiyorsun.

Maksadın ateistin ne düşündüğünü öğrenmek değilmiş demek. Ne peki?

Ahlaksız

lll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist

Not: Cevap vermeyip alaya almak acizlik göstergesi olabilir.
Aynı kural diye bir şey yok. Bakınız;

Atom saatleri kullanılarak yapılan son ölçümler, özellikle de son yıl içerisinde Dünya’nın dönüş hızının arttığını gösteriyor.​

Dünya’nın dönüş hızı artıyor! (birgun.net)

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Aynı kural diye bir şey yok. Bakınız;
Kepler Kanunu'na göre gezegenler Güneş etrafındaki dönüş yörüngelerinde Güneş'e yaklaştıkça daha hızlı hareket ediyor.
Kaynak
Not: Kanunların tabi ki de tesiri yok yaratan anbean Allah.

Dışarıdan gelip Dünya’ya her gün çarpan göktaşları, çarpma açısına ve momentumlarına (bir cismin kütlesi ve hızından doğan bir büyüklük) bağlı olarak Dünya’nın hızını arttırabiliyor veya azaltabiliyor. Yeryüzündeki devasa depremler, uzaya saçtıkları enerji dolayısıyla Dünya’nın kütlesini değiştirip dönüş hızına etki edebiliyorlar (çünkü unutmayın: E=mc2). Ay’ın gelgitleri ve hatta insan yapımı devasa yapılar (örneğin Three Gorges Barajı) bile Dünya’nın kütle dağılımını etkileyerek dönüş hızını değiştirebiliyor.
Kaynak
Gördüğünüz gibi aynı kurallara kanunlara uymakta yazıda ki gibi kanunun tesiri yok tabii ki de.

Neden yazıda ki olaylar olunca artıyor da azalmıyor neden durmuyor da dönüyor neden ve nasıl gibi bir çok meşru soru.

Son konular