Fikrinizi almak istiyorum

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Üh aptal. Yeni bir şey bile düşünemiyor. Aciz seni.
images - 2021-01-23T194452.673.jpeg

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Profillerde konulara bakabilirsin. insaAllah vesile olur.
Bismillah sırrı konun var bilim inanç mıdır değil midir konun var sana göre islamın kanıtı ne onu soruyorum.
Nesnel kanıt sunmazsan herkes birbirini cehennemle tehdit eder.
Diğer dinlerden farkı kalmaz dinin yanlızca orta doğu coğrafyasından bahseden inanmayanlara tehditler savuran bir din olmaktan öteye gidemez.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Üh aptal. Yeni bir şey bile düşünemiyor. Aciz seni.

Bak mesela @Ateist Uzaylı bunu Kuran ve İncil için söylediğinde (Onu da Allah gönderdi ne bekliyorsun) diyorsun.

Yahu hepsini ben gönderdim ama siz içine sıçmasanız yeniden göndermek zorunda kalmıycaktım?

Savunduğun tüm önermeleri inkar edip, kullandığın tüm argümanlara aptal vs diyerek hakaret ettiğini hatırlatırım.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Doğru bu profilde yok sanırım. **********

Bak şimdi, bir atomu bile çevirdiğine beni ikna et bakalım.
Sil bu mesajı dostum.
Önce kendi içinde sorgulamanı yap sonra burada tartışmaya çalış.
Herkesi imana getirmek istiyorsan islamın tokad gibi kanıtları diye konu aç alemlere ibret olsun.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Doğru bu profilde yok sanırım. 551 108 17 67

Bak şimdi, bir atomu bile çevirdiğine beni ikna et bakalım.

Sen görmüyorsan karadeliğe atarım seni. Görüyorsan zaten imanından dolayı ödüllendirilirsin.

Ama;
Senin Allahın da beni ikna etsin atomu çevirdiğine?

Senin Allahının kendine bile hayrı yok, gelip iddiasını kendisi savunamıyor bile. (Kuran dediğin kitapta geçen İbrahimin argümanı)

O kadar içsel çelişkiler içindesin ki aslında.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Sen görmüyorsan karadeliğe atarım seni. Görüyorsan zaten imanından dolayı ödüllendirilirsin.

Ama;
Senin Allahın da beni ikna etsin atomu çevirdiğine?

Senin Allahının kendine bile hayrı yok, gelip iddiasını kendisi savunamıyor bile. (Kuran dediğin kitapta geçen İbrahimin argümanı)

O kadar içsel çelişkiler içindesin ki aslında.
Yazık harbi sana.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Sil bu mesajı dostum.
Önce kendi içinde sorgulamanı yap sonra burada tartışmaya çalış.
Herkesi imana getirmek istiyorsan islamın tokad gibi kanıtları diye konu aç alemlere ibret olsun.
Dur bırak da darmadağın edeyim şu garibanı. :D

Noldu? Konuyu kapatmaya başladın? Bu ayeti okuduğunda bi şey var sanıyorsun. Şimdi bu ifadenle; Kuran dediğin kitaptaki "Enbiya 63 ve Enbiya 66" ayetlerine YAZIK HARBİ dediğini de hatırlatayım.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Şunu sen yazmadın zaten.
Kendini bile savunamıyor senin Allahın, hala kendini dahi savunamayan bir Allaha mı tapıyorsun dedim böyle dedi. :)

Şimdi inkarcı oldu.

Ama Enbiya suresinde aynı cümleyi okuyunca "Vay bee hikmete bak" vs diyordu. Şimdi kendini inkar ediyor. İki yüzlülük budur. Benim ceza çukurlarımda iki yüzlüler için sonsuz bir azap var. :)

vld_ackrmn

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Soru 2 = Neden ve Nasıl
Cevap 2 = -----(CEVABI YOKK!!!)
Çünkü bu fenomenolojik bir betimleme. Bu terimin nedenini sormak zaten doğru değil. Herkesin yaptığı klasik hata bu. Yer çekimi evet elmanın yere düşmesini sağlar. Peki yer çekiminin nedeni nedir diye sorarsak ya kozmolojik argümana gideriz, ya da direkt formülizasyon yapıp olayı çözeriz hocam.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Çünkü bu fenomenolojik bir betimleme. Bu terimin nedenini sormak zaten doğru değil. Herkesin yaptığı klasik hata bu. Yer çekimi evet elmanın yere düşmesini sağlar. Peki yer çekiminin nedeni nedir diye sorarsak ya kozmolojik argümana gideriz, ya da direkt formülizasyon yapıp olayı çözeriz hocam.
Hocam yol yoksa, Yol = Hız x Zaman demenin ne anlamı var. Zaman yoksa yola ne gerek var. Hız yoksa zamana ne gerek var. Formülizasyon yapalım yapmasına da neden formülün doğru işlemesi için yolun arızalı olmama şartı ve zamanın içinde olma şartımız var? Nedenlerin birbirini at gibi kısır döngü içinde kovalamacasını izah etmeye ne senin ne benim gücüm yeter hocam. Vesselam...

vld_ackrmn

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Hocam yol yoksa, Yol = Hız x Zaman demenin ne anlamı var. Zaman yoksa yola ne gerek var. Hız yoksa zamana ne gerek var. Formülizasyon yapalım yapmasına da neden formülün doğru işlemesi için yolun arızalı olmama şartı ve zamanın içinde olma şartımız var? Nedenlerin birbirini at gibi kısır döngü içinde kovalamacasını izah etmeye ne senin ne benim gücüm yeter hocam. Vesselam...
İyi de benim söylemek istediğim bu zaten. Bunlar a priori değil. A postreori'iktir. Bizim koyduğumuz fenomenolojik betimlemedir. Ben iki olguyu alıp karşılaştırırsam bu benim bilgim kapsamındadır. Fenomenolojik betimleme için bu mümkün değildir çünkü tanımdır. Su niye ıslak dememize benzer.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
İyi de benim söylemek istediğim bu zaten. Bunlar a priori değil. A postreori'iktir. Bizim koyduğumuz fenomenolojik betimlemedir. Ben iki olguyu alıp karşılaştırırsam bu benim bilgim kapsamındadır. Fenomenolojik betimleme için bu mümkün değildir çünkü tanımdır. Su niye ıslak dememize benzer.
Doğru hocam. Kısaca hayat bir labirent. İçine girende girmeyende pişman. Suda yaşayıp girdapa düşen balıklar gibiyiz bir nevi. Hiçbirimizin o girdaptan sağ çıkma şansı yok. Ya o girdap da bir son bulup yeni alemlere açılır yada o balık gözünü sonsuza dek kapatır ve birdaha açmaz.
Konuyla ilgisizdi ama maksat muhabbet olsun :)

Virtual

Çaylak
Düşünce
Ateist
Bu sorunun cevabı "En temel parçacıkları hangi parçacıklar oluşturuyor?" sorusu ile aynı yani hiçbir şey yüzünden o kurallara uyuyorlar.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Kendi gözümle gördükten sonra niye mantık dışı diyeyim ki?
Sizin mantık ölçünüz gözünüzle görmekse şunların akla yatkın olduğunu iddia etmeniz çelişki değil mi?
Evet hepsini aklıma ve mantığıma uydurabilirim. Yeter ki uydurmak isteyeyim. :)

Verdiğiniz örneği her bir atom parçasına uygulayabilirim. Bu da aklıma yatar.

Senin Allah'a atfettiğin her bir özelliği atomlara atfedebilirim. Sonrada bunlar bizim algımız dışında oluyor o yüzden atomları aklısız ve şuursuz görüyoruz diyip ortadan sıyrılabilirim. Dediğim gibi bir sürü ihtimal var.

Son konular