Film önerileri

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Konu Sahibi
Bu konuda izlediğiniz filmleri önerebilirsiniz .

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
The dark knight,matrix,transformers ilk dört filmini tavsiye ederim.Çünkü transformers serisinin beşinci filmi çok kötü.Yüzüklerin efendisi,yeşil yol,Marvel filmlerinide tavsiye ederim. Özellikle Captan Amerika winter soldier filmini tavsiye ederim. Hem görsel efektleri ve konusu çok kaliteli. Hatta en kaliteli Marvel filmi diyebilirim.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yeni nesil pek bilmez...
Aklıma geldikçe, izlerim.

Tabii bir de şu var ve safkan müslümanlara zorla izlettirilmeli.:ggsy:

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Transformers yan filmi yani spin off bumblebee filmini tavsiye ederim. Hatta en kaliteli Transformers filmi diyebilirim.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bilim kurgu severlere...
Matrix, bilhassa birinci bölümü çok iyidir.

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Konu Sahibi
İzlediğim bir film . Yeni bir film . 10 dan puan versem 6 puan veririm .
the-platform.jpg

Adı : Platform
Katagori : Bilim kurgu , Korku , Gerilim
Süre : 94 dakika
Konusu :
İzleyiciyi distopik bir geleceğe götüren The Platform, her katta bir hücrenin, her hücrede iki kişinin olduğu dikey bir hapishanede geçiyor. Her gün sadece iki dakika bu dikey hapishanenin en üst katından aşağı yiyecek gönderiliyor. Üst kattakiler yiyecekleri ele geçirmek için zamana karşı yarışırken, en alt kattakiler açlık içinde her geçen gün biraz daha vahşi, biraz daha radikal hâle geliyor. Filmde üst kattakilerin alttakilere göre daha iyi beslendiği bu hapishanedeki bir mahkûmun, herkese yeterince yemek ulaşması için sistemde değişiklik yapmaya başlamasıyla yaşanan olayları konu alıyor.

Şu linkten ücretsiz izleyebilirsiniz ; https://720pizle.org/detay/the-platform.html

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çok film seçerim ve çok zor beğenirim ama korona önlemleri kapsamında çok seçici olmayı bırakınca Platform adlı bir film izledim. Film oldukça mide bulandırıcı ama maalesef gerçekleri anlatıyor.

Spoiler olur mu diye epey düşündüm ama olmayacağına karar verip yazıyorum. Çünkü bu söyleyeceğimi zaten filmi izlerken de finale gelmeden düşünmek gerekiyor. Olay şu:

Platforma binip aşağı inmek olası ama peki yukarı çıkmak olası mı? Olmaması gerekiyor. Yani bu dediğim spoiler o yüzden değil. Yani yukarı çıkışın bir şekilde engellenmiş olması zaten gerekiyor. İzlerken bu soru kafasına takılmayan zaten filmden bir şey anlamadan izliyor demektir. Tabii nasıl engellendiğini söylemeyeceğim. Filmde yanıt finalde. Finali dikkatli izlemek lazım. Açıklanmıyor, seyircinin anlaması gerekiyor.

Eee peki ne olmuş? Eesini söylersem o zaman spoiler olur işte. Ama şu kadarını söyleyeyim, filmin senaryosunda acımanın zerresi yok! Korkunç bir film (scary movie) diye asıl buna derim ben. Ama ne yazık ki gerçek de aynen böyle. Spoiler sınırına dayanacak bir laf etmek zorunda hissediyorum; filmi izlerken en küçük bir umuda kapılmak büyük hata. Sistemin zerre kadar acıması yok. Daha fazla ipucu vermem doğru olmayacak. Şu kadarını söyleyeyim: Film, senaryosunun zaten gerçek olduğu, işlerin zaten böyle yürüdüğü, platformun sadece sembolik bir anlatım olduğu iddiasıyla çekilmiş bir film ve ne yazık ki iddia da doğru!

Spoiler berbat bir şeydir. Ama çok da dürter söyle beni söyle beni diye. Bir ara arkadaşımla sinemaya giderken bir başka arkadaşla karşılaştık. Nereye sinemaya, hangi filme I'm Legend. "Haaa o muuu, ya güzel de ............ olması çok kötü oluyor yaaa!" Lan olum dedim dur demeye kalmadan üç saniye içinde söyledin be! Bu dediğin filmin başında olmuyor yarısında bile oluyorsa seni döverim bak çocuk! Eğer bir de finalde oluyorsaaaa... Halin duman! Neyse girdik oturduk. Lan korona virüsü... O dediği şey filmin başında var ve ona ne olacağını söyledi, içine etti lan filmin dedim. Film boyunca olacağını dediği şeyin ne zaman olacağını bekledim. Gerçi tahmin ederdim olacağını ama... Yine de olacağını kesin bilmek tadını kaçırdı.

Siz siz olun, sinemaya giderken arkadaşınıza rastlarsanız biraz işim var deyin.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Seri/devam filmleri haricinde biraz tavsiye:by:

12 Angry Men
Inception
Saving Private Ryan
2001: A Space Odyssey
Dr. Strangelove
Ben-Hur
There Will Be Blood
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Network
The Prestige
Inglourious Basterds
No Country for Old Men
Life of Brian
Four Lions
Shichinin no samurai
Paths of Glory
The Hurt Locker
Moon
Jodaeiye Nader az Simin
Cast Away
I Am Legend
Il Buono, il brutto, il cattivo
Memento
Fight club
The big lebowski
The dark knight
Hayat güzeldir
Forest gump
Guguk kuşu
Psycho
Full metal jacket
God father
Fargo

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Konu Sahibi
Baya beğendiğim bir film . Puan verecek olursam 10 dan 8 verirdim .
1892450.jpg

Adı : Brightburn
Tür : Bilim kurgu , Korku
Süre : 90 dakika
Konu :
Çizgi romanlar çağında yaşamak bizleri süper kahramanların var olması fikrine sıcak bakmaya itmekte. Dünyayı korumak, dünyalıları gözetmek ve adaleti sağlamak için kurgusal bir süper kahramanın ete kemiğe bürünerek aramızda yaşaması fikri pek çok kişi tarafından olumlu karşılanabilir. Bunun en önemli sebebi de, süper güçlü olan bu isimsiz kişinin, dünyayı koruma sorumluluğunu alacağına ve bozulmaz ahlak kuralları ile her zaman doğru tarafta yer alacağına dair çizgi roman dünyasının bizi ikna ettiği gerekçelerdir. Ancak ya tam tersi olursa? Ya gerçekten uzaydan düşen minik bir bebek bulunur ve çiftçi bir aile tarafından evlat edinilirse? Fakat kim olduğunu bilmese de farklı olduğunun bilincinde olan bu çocuk büyüdükçe bir kahramandan çok bir düşmana dönüşmeye başlarsa? Süper güçlü olanın karşımızda değil de yanımızda olacağı inancımızı paramparça eden bu senaryoda ne kadar güvende olabiliriz? Kırsal hayatlarına gökten düşen bir bebeği dahil eden aile, zamanla büyükmekte oldukları çocuğun sandıklarından çok daha fazla kötülük ve güç barındırdığını keşfediyorlar. Ancak nereden geldiklerini bile bilmedikleri bu çocuğu durdurmanın yolu ne olacak? Henüz örneği pek de olmayan süper kahraman korku türünün yeni mahsülü "Brightburn", Superman'in hikayesinden aldığı ilhamı farklı merceklere bölüştürüyor ve ortaya karanlıklarla sarmalanmış, dehşetin hüküm sürdüğü ve seyircisini daha karanlık ihtimalleri sorgulamaya davet eden bir yapım koyuyor.
Şu linkten izleyebilirsiniz ; https://720pizle.org/detay/brightburn.html

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Not: iksaruman @iksaruman ın iletisini ben yazdıktan sonra gördüm.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik

12 Angry Men
Inception
Saving Private Ryan
Dr. Strangelove
Ben-Hur
There Will Be Blood
Network
The Prestige
Inglourious Basterds
No Country for Old Men
Life of Brian
Four Lions
Shichinin no samurai
Paths of Glory
The Hurt Locker
Moon
Jodaeiye Nader az Simin
Cast Away
I Am Legend
Memento
Fight club
The big lebowski
The dark knight
Hayat güzeldir
Forest gump
Guguk kuşu
Psycho
Full metal jacket
God father
Fargo
Hocam siz hem kaliteli filmlerden,hemde kaliteli dizilerden anlıyorsunuz.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen farklı bir şekilde önermişsin . Yani bir problem yok .
Yok da... Problem filmde! O da, dediğim gibi senaryo çok uç gibi görünse de gerçeğin tamamen aynısı olması. Gerçek tamamen ve aynen filmdeki gibi. Ne yazık ki diyorum, ama yapacak bir şey yok.

Bir ara geyiklerin dikenli telle sınavı diye bir belgesel izlemiştim. Üç gün mideme kramp girdi. Amerika'da çiftçiler arazilerini dikenli telle çeviriyorlar. Fakat bu teller geyiklerin göç yolunu kesiyor. Geyikler tellerle savaşa başlıyorlar. Çok kötü hissettim. Etin demire karşı savaşı! Korkunçtu. Yerimden fırlayıp "pislikler, filme çekeceğinize telleri niye kesmediniz, niye!" diye bağırmamak için kendimi zor tuttum. Fakat mantığım belgeselcilerin doğruyu yaptığını biliyordu. Çünkü bu trajediyi görüntülü kanıtlamazlarsa telleri kesseler bile çiftçiler tekrar onaracaktı. Mide krampım o zaman başladı. Öncü geyikler kanları canları pahasına telleri yıktılar. Onların göçü burada, bu tellerin önünde sona erdi. Sağ kalanlar göçe devam etti.

Dünyada yaşayan en pislik mikrop tür, biziz. Korona virüs bize kıyasla melaike!

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sınıf farklılıklarını anlatan etkileyici bir filmdi 2 gün önce izledim bende. Ana karakterin Don Kişot kitabını yanına alması da önemli aslında. Don Kişot ne kadar deli birisi olsa da aslında hayalinin peşinden giden diğer insanların fikirlerini takmayan idealleri için savaşan gerçek bir kahraman. Ana karakter sürekli bu kitabı okuyor filmin sonlarında ölüme yaklaştığında bile kanı damlaya damlaya okuyor, yemek masasıyla aşağıya inmeden önce siyahi adama bunu sadece iki deli yapabilir diyor bir tür don kişot ve sanço oluyorlar amaçları için en son kata kadar savaşıyorlar.

Ve filmdeki ne en iyi replik:

- Tanrıya inanıyor musun?
- Bu ay inanıyorum.

rhynkar

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist

12 Angry Men
Inception
Saving Private Ryan
Dr. Strangelove
Ben-Hur
There Will Be Blood
Network
The Prestige
Inglourious Basterds
No Country for Old Men
Life of Brian
Four Lions
Shichinin no samurai
Paths of Glory
The Hurt Locker
Moon
Jodaeiye Nader az Simin
Cast Away
I Am Legend
Memento
Fight club
The big lebowski
The dark knight
Hayat güzeldir
Forest gump
Guguk kuşu
Psycho
Full metal jacket
God father
Fargo
Görüyorum, arttırıyorum. :)
Watchmen
Contact
Man from Earth
Arrival
Who Am I
Stargate
Chappie
Shutter Island
Green Mile
Catch me if you can
Troy
Gladiator
The Machinist
Snatch
The Departed
American Beauty
Goodfellas
The Truman Show
Back to the Future
The usual Suspects
Kabadayı
12 Monkeys
I am Legend
The Terminal
American History X
Django
SeVen
The Butterfly Effect
Braveheart
Shindler list
A beatiful mind
The Illusionist
V for Vendetta

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Görüyorum, arttırıyorum. :)
Watchmen
Contact
Man from Earth
Arrival
Who Am I
Stargate
Chappie
Shutter Island
Green Mile
Catch me if you can
Troy
Gladiator
The Machinist
Snatch
The Departed
American Beauty
Goodfellas
The Truman Show
Back to the Future
The usual Suspects
Kabadayı
12 Monkeys
I am Legend
The Terminal
American History X
Django
SeVen
The Butterfly Effect
Braveheart
Shindler list
A beatiful mind
The Illusionist
V for Vendetta
Teşekkürler,hepsini izledim :şgdçy:
Sinefil diye bir site var..İzlediğiniz filmleri kaydediyorsunuz filan..Son izlediğim ve beğendiğim/bayıldığım birkaç filmi oraya bakarak size aktarayım,belki izlemediğiniz vardır..
Richard Jewell
1917
Theeb
Habemus Papam
Gisaengchung
Joker
Bone Tomahawk
Der Hauptmann
Beoning

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Herşey iyi hoş, ama tavsiye edilecek yerli filmleri pek göremedim.
Yoksa benim mi gözümden kaçtı?