Film önerileri

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kur'ancı
@Plütoncu Django filmini çok beğenmiştim. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Django 2012 yılında oscar aldı diye hatırlıyorum. Ve Django çok kaliteli bir filmdir.

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Sana hălă Pulp Fiction´u beğendiremedik. Olmaz ki.
Beğenmez olur muyum? Beğendim güzel bir film. Ama benim için Tarantino deyince 4. sırada yer alır.
(Zenciye tecavüz sahnesinde midem bulanmıştı!)

Yazan tarafından düzenlendi:

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Tamam öyle diyorsan bir bakayım. Ama gugıla en iyi filmi ne diye sordum, bu dediğim filmi ilk sıradan verdi ondan ona baktım.
Pulp fiction´ı da kaçırma!
John Travolta ve Uma Thurman muhteşem ancak konuda birden fazla mevzu işleniyor ve sıralama biraz farklı. Tıpkı müslümanların kutsal kirabına benziyor; ne başı ne de sonu belli.
İzlemelisin mutlaka.

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Pulp fiction´ı da kaçırma!
John Travolta ve Uma Thurman muhteşem ancak konuda birde fazla mevzu işleniyor ve sıralama biraz farklı.
Tıpkı müslümanların kutsal kirabına benziyor; ne başı ne de sonu belli.
İzlemelisin mutlaka.
Ya ben Once Upon a Time in Hollywood'u da (ne uzun isim vermiş canı çıkasıca!) çok beğendim açıkçası. DiCaprio'nun niye en sevdiğim aktör olduğunu bir daha hatırlatıyor bu film. Oyunculuklar fevkaladenin fevkinde. Konu ve Tarantino'nun imzası olan kanlı sahneleri de çok hoş. Senaryo zaten güzel. Niye beğenilmiyor anlamadım.

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Ya ben Once Upon a Time in Hollywood'u da (ne uzun isim vermiş canı çıkasıca!) çok beğendim açıkçası. DiCaprio'nun niye en sevdiğim aktör olduğunu bir daha hatırlatıyor bu film. Oyunculuklar fevkaladenin fevkinde. Konu ve Tarantino'nun imzası olan kanlı sahneleri de çok hoş. Senaryo zaten güzel. Niye beğenilmiyor anlamadım.
Ben onu henüz izlemedim ancak duyduklarım doğruysa Bruce Lee ile bu filmde dalga geçilmiş. Kızı/torunu Tarantinoya bir hayli içerlenmiş/kızmış. Bayagı bir konusu oldu bunun.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kur'ancı
Christopher Nolan'ın filmleri de çok kaliteli oluyor. Fakat Christopher Nolan'ın filmleri genellikle bir kaç kere izleyince anlaşılıyor. Ve James Cameron'ın da titanik, terminatör ve Avatar filmleri de çok kalitelidir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Ben onu henüz izlemedim ancak duyduklarım doğruysa Bruce Lee ile bu filmde dalga geçilmiş. Kızı/torunu Tarantinoya bir hayli içerlenmiş/kızmış. Bayagı bir konusu oldu bunun.
Onlar da çok alınganmış. Sen bir izle anlarsın abi. Ben o sahneyi beğendim aslında. Filme hayali bir gerçekçilik katmış. İzle anlarsın. :D

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Christopher Nolan'ın filmleri de çok kaliteli oluyor. Fakat Christopher Nolan'ın filmleri genellikle bir kaç kere izleyince anlaşılıyor. Ve James Cameron'ın da titanik,terminatör ve Avatar filmleri de çok kalitelidir.
Özellikle Dunkirk filmine bayılıyorum o adamın. Nolan'ın filmleri sonuca bağlama şeklini çok severim. Zaten Tarantino, Nolan ve Martin Scorsese benim için başı çekerler.

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Özellikle Dunkirk filmine bayılıyorum o adamın. Nolan'ın filmleri sonuca bağlama şeklini çok severim. Zaten Tarantino, Nolan ve Martin Scorsese benim için başı çekerler.
TENET´i izledim, pek keyif aldığımı söyleyemem.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kur'ancı
Dunkirk filmini sonra izlemeyi planlıyorum. Ve yeni çıkan Tenet filmini de sonradan izlemeyi de planlıyorum. Benim sevdiğim yönetmenler Christopher Nolan, James Cameron gibi yönetmenlerdir. Ve bahsettiğiniz Tarantino, Martın Scorsese de dediğiniz gibi çok kaliteli yönetmenlerdir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Dunkirk filmini sonra izlemeyi planlıyorum. Ve yeni çıkan Tenet filmini de sonradan izlemeyi de planlıyorum. Benim sevdiğim yönetmenler Christopher Nolan,James Cameron gibi yönetmenlerdir. Ve bahsettiğiniz Tarantino,Martın Scorsese de dediğiniz gibi çok kaliteli yönetmenlerdir.
Buna David Fincher'i de eklemeliyiz. Filmlerinde tek beğenmediğim şey renk paletleri. Yoksa çok kaliteli işler çıkarıyor.
Bknz: Fight Club, Se7en

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Alternatif tarih konulu WW2 filmi bilen var mı? The Man in the High Castle önermeyin lütfen ve film olsun.

Şu sıralar her gece 1 film kampanyası yürütüyorum. :D
Yani tam WW2 zamanında geçmese de film onunla alakalı. Eğlenceli aynı zaman da düşündürücü bir film tavsiye ederim.

Son konular

Son mesajlar