Film önerileri

unacceptable

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Eleştirmen dediğin, her filmin eleştirmenliğini yapabilmeli.
Mesela gözümden kaçmadı, dün bir filmin iyi olduğunu yazmıştın.

O filmin kısaca bir eleştirisini yapsana, bakalım sendeki gizli hünerler nelermiş.
Sen bizi kullanarak yakında blog yazdırırsın hee. Bilim köşesi bana, sinema köşesi pisiciğe gider artık. 🤣

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Yani tam WW2 zamanında geçmese de film onunla alakalı. Eğlenceli aynı zaman da düşündürücü bir film tavsiye ederim.
Ya ben bunu güzel diye bekledim, çok kötüymüş bıu ya. 20 dakika sabrettim güzelleşir diye ama ne komik ne de kaliteli çekimler var. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Böyle güzel bir fikir nasıl çöp edilir ya...

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Ya ben bunu güzel diye bekledim, çok kötüymüş bıu ya. 20 dakika sabrettim güzelleşir diye ama ne komik ne de kaliteli çekimler var. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Böyle güzel bir fikir nasıl çöp edilir ya...
Zevkler ve renkler... :) Zaten düşük bütçeli bir film ben pek bir şey beklemeden izlemiştim hoşuma gitmişti. Mizahı da yeterli seviyedeydi benim için dediğim gibi zevkler ve renkler...

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Zevkler ve renkler... :) Zaten düşük bütçeli bir film ben pek bir şey beklemeden izlemiştim hoşuma gitmişti. Mizahı da yeterli seviyedeydi benim için dediğim gibi zevkler ve renkler...
20 dakikamı çöp ettim maalesef. Ama yılmadım. Hiçbir şeyin gecemi bozmasına izin veremezdim. Hemen dedim ben bir film bulayım. Ahan da buldum. :)
Sava%25C5%259F%2BVadisi%2B-%2BHacksaw%2BRidge.jpg

Çok güzel yahu. Cidden harika. Aşk var, aile meseleleri var, kadın da güzel :p. Kadının güzel olması önemli. Tom'un Oblivion filmini izleyenler bilir. Konu harika, atmosfer çok iyi ama kadınlar çok çirkin be babacım. Olmaz ki yani. Kadın güzel olmayınca gözlerin kanıyor. :D

Neyse film aksiyonun hası. Çok yoğun bir aksiyon var ve gerilimi yüksek tutuyor. Yani filmde 1 saniyecik bile sıkılmadım. Nefesimi tutarak izledim. Eeee, duygu var. Kahramanlık var. Hem de gerçek hikaye. E daha ne olsun babacım!

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Açıkçası zeka gerektirmeyen, anlamakta zorlanılmayan, sadece düşünmeden izlemenin yeterli olduğu filmler sarmıyor. Film dediğini anlamakta zorlanmam gerekiyor. Yoksa tadı yok. Bu bana ne diyor? Bu bana ne anlatmaya ne mesaj vermeye çalışıyor? Buna odaklanmaya gerek olmayan bir filmi hemen kapatırım izlemem.

Bu nadiren yanıltıcı olabiliyor. Akıl Oyunları filmini bu saçmalık da ne böyle bu bana bir şey anlatmıyor ki diye kapatmıştım. Sonra bir arkadaş olur mu yahu sabret izle bir daha dedi. Sabredince yanıldığımı anladım. Filmin mesajı hayati önemde olabilirdi yani, o derece!

Fakat burada yani bir kurgu zaafı yine de var. Film yani Nash hıyarın teki imiş gibi başlıyor. Yönetmen kimdi bilemiyorum şimdi aklıma gelmedi ama bir kurgu ustalığı ile baştan bir sürükleyici zaman karıştırması yapabilirdi. Bu sık başvurulan bir yöntemdir ve etkilidir. Sonraki olayı önce gösterip iş buraya nasıl geldi konusunu merak ettirme taktiği, etkilidir.

Ama yani vay beee yani. Ne şahane filmler geldi geçti beee... Böylesi tekrar yapılmaz tadında filmler az ama kült oluyor artık, ömür boyu unutulmuyor. Yani bir Alien ve Sigourney Weaver örneğin ömür boyu unutulur mu, hayır. Yaşlanıp bunamadan unutamam. Sigourney'nin yaratık ile karşılaştığı andaki yüz hatlarındaki gerginlik belleğimde daima, bunamadıkça taze kalacaktır. Çok mu güzel kadın? O kadar değil. Ama çok iyi aktris. Sisteki Goriller filminde kadın rolünü yaşıyor, rolü ile tek vücut oluyor, yani mükemmel oynuyor, inanılmaz mükemmel oynuyor.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yapılacak iş bence bu kült, unutulmaz klasikleri, Yaratık, Terminatör, Dünyalar Savaşı, Yıldızlararası filan... Bunları en yeni efekt teknikleri ile yeni yorumlarla tekrar çekmek. Fakat tekrar kolaycılığı olmaması için artık ileri efekt teknikleri, üç boyutlu kaskla filan izlenecek hatta olayın içinde yer alacak formatta filan olması lazım.

Belki de o kadarını göremeyiz. Belki gelecek çok süper olacaktır, ya da belki de iki kaosun arasında bir refah bandında yaşıyoruzdur, bilemiyoruz.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Efsane yani bunlar, efsane... Bir Terminatör'ün sadece müziği heyecanımı zıplatmaya yeterlidir. Bir Dünyalar Savaşında çavuşun "go go go" demesiyle ekranın içine atlayıp tripodlara saldıracak gibi heyecanlanırım tekrar izlediğimde bile. Ne filmlerdi... Zor... Çok zor. Bu duygu biraz acıtıcı, daha iyisinin yapılamayacağına inanmak hoş değil ama başka çare bırakmayan filmler bunlar.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Sonraki olayı önce gösterip iş buraya nasıl geldi konusunu merak ettirme taktiği, etkilidir.
Ben bundan nefret ediyorum. Aksiyonun tam içinde başlatıyor. Sonra bilmem kaç ışık yılı önceden filmi başlatıyor, yarım saat o sahneye gelene kadar bekliyorum. Hadi 5 - 10 dakika neyse de, 30 dakika yahu.

sirakuza

Çaylak
Düşünce
Panenteist
Binlerce film seyrettim ve bunun sonucunda sinema zevkim öyle rafine hale geldi ki heyacanla , keyifle film seyredemez oldum birader. Bu elitist tavrımın son kurbanı ""TeneT" adlı filmiyle Kristofır Nolan oldu. Ah Nolan oysa Memento ne muhteşem filmdi be, işsiz ve ümitsiz günlerimde bana uzattığın o can simidi teşekkürler.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Forever (2014 - 2015)
Ölümsüzlük hakkında harika bir dizi.
Keşke daha fazla sezonu olsaydı...

3 günde yedim bitirdim.

Son konular

Son mesajlar