Film önerileri

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Eye in the Sky müthiş. Filimin sonuna kadar nefesimi tuttum desem abartı olmaz. Yorum yapmamak için çok zorlanıyorum çünkü yapacağım her yorum spoiler içerecek. Bu kadar iyi olmasını beklemediğim bir filmdi ama on numara çıktı.

Bundan önce Submergence filmini izlemiştim. Eye in the Sky benim bakış açımdan o filmi tamamladı!

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
En son izlediğim iki ''iyi'' gerilim filmi;

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
"Ateş etmeyin, ben Polonya'lıyım!"
Alman subayına acımıştım. Yaptıkları için pişman mıydı, yoksa kendini olanların içinde bulmuş kaçamamış mıydı belli değil. Ama bir delinin peşine takılmak nelere malolabilir ders çıkarmak gerekiyor. Bir deli dünyayı yok bile edebilir. Bu risk halen mevcut.

Küba krizinde Atlas Okyanusunda bulunan Sovyet nükleer denizaltısındaki üç yetkili subaydan ikisinin nükleer füzeleri ateşleme kararı aldığı, birinin ateşleme için gerekli şartların oluşmadığı kararına vardığı söylenir.

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Alman subayına acımıştım. Yaptıkları için pişman mıydı, yoksa kendini olanların içinde bulmuş kaçamamış mıydı belli değil. Ama bir delinin peşine takılmak nelere malolabilir ders çıkarmak gerekiyor. Bir deli dünyayı yok bile edebilir. Bu risk halen mevcut.

Küba krizinde Atlas Okyanusunda bulunan Sovyet nükleer denizaltısındaki üç yetkili subaydan ikisinin nükleer füzeleri ateşleme kararı aldığı, birinin ateşleme için gerekli şartların oluşmadığı kararına vardığı söylenir.
Aynen o subaya bende acıdım. Sonrasında araştırdım ama hayat onun için pek iyi gitmemiş sonraları. Keşke savaşlar olmasaydı...

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet, güzel, düşündürücü ve anlamlı bir eser ki içeriği gerçek yaşanmış olaylara dayanır.
İlginçtir; ilk gösterimi, müslüman çoğunluğun olduğu bazı ülkelerde (Endonezya, Dübai, Mısır, Ürdün) yasaklanmıştır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet, güzel, düşündürücü ve anlamlı bir eser ki içeriği gerçek yaşanmış olaylara dayanır.
İlginçtir; ilk gösterimi, müslüman çoğunluğun olduğu bazı ülkelerde (Endonezya, Dübai, Mısır, Ürdün) yasaklanmıştır.
Ben Brad Pit'in Dünya savaşı Z filmine muslimlerin "Yahudi propagandası filmidir, gitmeyin kafire gişe yaptırmayın" çağrısını duyduktan sonra dedim bunlar harbiden salak. Harbiden bildiğin mal bunlar.

Bir de Dracula vardı, tabii Fatih'i kötü gösteriyor, bayağı bir kötü gösteriyor yani de... Hatta Dracula epey bir Osmanlı askerini öldürdükten sonra Fatih'i de öldürüyor da... :ggsy: Gösteriminde tekbirler, protestolar... Nerdeyse sinemalar ateşe verilecekti, gösterimden apar topar kaldırıldı. :kay: Hayır yani cidden mal bunlar yahu! Ha sizi dünyaya inmiş melekler göstermek zorundaydı tabi tabi! (:D

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
6lack de Furor @6lack de Furor Burcuva @Burcuva kavak @kavak
Eğer izlemediyseniz,arada kaynamış,herkesin bilmediği ''inanılmaz'' bir savaş filmi tavsiye edeyim size;
Başka savaş filmi tavsiyesi de verebilirim..

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
6lack de Furor @6lack de Furor Burcuva @Burcuva kavak @kavak
Eğer izlemediyseniz,arada kaynamış,herkesin bilmediği ''inanılmaz'' bir savaş filmi tavsiye edeyim size;
Başka savaş filmi tavsiyesi de verebilirim..
Elbette, verirsen izlerim.

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Elbette, verirsen izlerim.
Bir Tarantino filmi;
Bir Kubrick filmi;
Bir Mel Gibson filmi;
Yetmezse söyleyin :)