Firavunun Cesedi Bulundu İddiası

Oğuz Han

Üye
Mesajlar
46
Tepki puanı
58
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
firavunun-cesedi-bulundu-iddiasi.jpg

Yunus / 92: Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için, kurtaracağız. Çünkü insanlardan birçoğu âyetlerimizden gerçekten habersizdir.

Müslümanlar yukarıdaki ayetten hareketle Firavun'un cesedinin bulunması mucizedir iddiasındalar.

Bu ayette adı geçen Firavun hangisi? Kuran'da bilgi yok... İngiltere'de bulunan Biritish Müzedeki bu insan cesedi gerçekten de Firavuna mı ait? Kesin bir bilgi yok... Peki kesin bilgi olmadan hangi bilgiye, hangi veriye göre bu cesedin Firavuna ait olduğu iddia edilebilir?

Cesedin Firavuna ait olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Ayrıca bir köylüye ait olduğu söylenmekte ve etrafındaki çömlek ve benzeri eşyalarla birlikte basit bir mezarda ve de denizden hayli uzak bir noktada bulunmuştur.

Tam korunmuş değil epey bozulmuş bir cesettir. 5200 yıllıktır ki, bu da Musa'dan epey öncesine denk gelir. Biraz andırsa da tam olarak secde halinde değildir.

Kıyamete yakın bulunacağı iddiası da ayrı konu tabii, kıyamet hala kopamadı.
İngiltere'deki ceset firavunun ise 19. yy a kadar ki insanlar bu cesedi göremediler. 19 yy dan sonraki insanlara mı gönderilmiş oluyor bu ayet?

Yukarıdaki ayette insanlardan bir çoğunun habersiz olduğunu söyleyen Allah, bizleri neden bin küsür yıl sonra uyarmak ihtiyacı duyar ki?

Dünyada ki 7 milyar insandan 6 milyarı belkide halen bu ayetten habersiz yaşıyor. Bir çok insanın, İngiltere'deki o Firavun olduğu iddia edilen cesetten haberi bile yok. Bilenlere torpil yapmak da neyin nesi.

Müslüman dostlar bir yalanı sahiplenip kendini avutmakta ama sonuç değişmiyor.
 

İskender

Üye
Mesajlar
59
Tepki puanı
34
Düşünce
Agnostik
Evet güzel paylaşım. Firavunun cesedinin bulunduğu tamamen palavradır.
 

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,314
Tepki puanı
121
Düşünce
Sünni
Belki bu o firavun değil ama gerçek firavun kızıldenizin altında bir yerlerde yatıyor olabilir. Allahu alem
 
Üst