Forum üyelerinin mesleksel alanları?

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
@DemoKratos bilimi gerçekten biliyor ve edebi, düzgün yazmaya çalışıyor ve inatçı bir karakter. Matematikle uğraştığını düşünüyorum.

İşim matematik olmadan bir hiçtir. Matematik olmadan benim işim olmaz. Gerçi matematik olmadan ne olur onu da bilmiyorum. Matematik olmadan pazarda limon bile satamazsın. Alamazsın da. 🙂

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
@bilgelikyolunda ’nın satış ve pazarlama uzmanı olduğunu düşünüyorum. Özellikle çürük ürünleri pazarlama konusunda..

-Bilge abi bu ürün çürüğe benziyor?
-Bu sizin temelsiz uydurmanız. Sizin demenizle şıp diye öyle oldu zaten😀. Hem bu ürün gelecekten haber veriyor. Bir gün dile geldi bana Körfez savaşını gün, ay, saatiyle bildirdi. Bu ürün İslamilik indeksi yüksek İsveç’te karaborsa satılıyor. Bak ben sizin ayağınıza getirdim. Keh, keh, keh😂.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Meslek bir kişinin kişiliğine etki eder dolayısıyla yazdıklarına etki eder. Haydi bu tür tahminlerde bulunalım.

Mesela @DemoKratos bilimi gerçekten biliyor ve edebi, düzgün yazmaya çalışıyor ve inatçı bir karakter. Matematikle uğraştığını düşünüyorum.
Mühendis değil ama teknisyen diye düşünüyorum.

Diğer yönlerine şimdilik yorum yapmayayım.

• Beğenme
Tepkiler: Efe

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
-Bu sizin temelsiz uydurmanız. Sizin demenizle şıp diye öyle oldu zaten😀. Hem bu ürün gelecekten haber veriyor. Bir gün dile geldi bana Körfez savaşını gün, ay, saatiyle bildirdi. Bu ürün İslamilik indeksi yüksek İsveç’te karaborsa satılıyor. Bak ben sizin ayağınıza getirdim. Keh, keh, keh😂.

Ya çok güldüm sağolasın! Bayağı güldüm!

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
inatçı bir karakter.

Doğruya sonuna kadar doğrucu diyelim.

Bana yetkili ve etkili merciler tarafından açıkça soruldu: "Senin ergenekoncu olduğun söyleniyor, doğru mu?"

Çok riskli bir yanıt verdim. Evet ergenekoncuyum dedim. Silah ve mühimmatı da bahçeye gömdüm, zamanı gelince çıkarıp darbe yapacağım dedim. Son derece riskli bir yanıttı bu. Deli cesaretiydi. Şimdi düşünüyorum da aklımı kaçırmış olmalıyım. Sonra kalktım. Sorun şu ki ergenekon diye bir örgüt yok, silahları boşuna gömdüm dedim. Eğer ergenekonu bulursanız bana haber verin hemen üye olacağım deyip çıkıp gittim. Buna nasıl cesaret ettim hâla bilmiyorum. Bu yani deli cesareti! Günlerce bekledim tutuklanmayı. Gelen giden olmadı.

Sonra benim ergenekoncu olduğumu yayan kişi benden özür diledi. Şakasına söylüyordum dedi. Ben de şakasına söyledim zaten dedim! 😁

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
@bilgelikyolunda ’nın satış ve pazarlama uzmanı olduğunu düşünüyorum. Özellikle çürük ürünleri pazarlama konusunda..

-Bilge abi bu ürün çürüğe benziyor?
Yazdıklarımın neresi neden yanlış gösterememenizi ve çürük olmayan şeylerin çürük olduğunu iddia ettiğinizde başkaları sizi dogmatik olarak alkışlarken/beğenirken benim temelsiz uydurduğunuzu suratınıza çarpmama rağmen yazdıklarınızın temelini gösterememenizi hazmetmeniz zordur, anlayabiliyorum. :)

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni

Bana yetkili ve etkili merciler tarafından açıkça soruldu: "Senin ergenekoncu olduğun söyleniyor, doğru mu?"

Çok riskli bir yanıt verdim. Evet ergenekoncuyum dedim. Silah ve mühimmatı da bahçeye gömdüm, zamanı gelince çıkarıp darbe yapacağım dedim. Son derece riskli bir yanıttı bu. Deli cesaretiydi. Şimdi düşünüyorum da aklımı kaçırmış olmalıyım. Sonra kalktım. Sorun şu ki ergenekon diye bir örgüt yok, silahları boşuna gömdüm dedim. Eğer ergenekonu bulursanız bana haber verin hemen üye olacağım deyip çıkıp gittim. Buna nasıl cesaret ettim hâla bilmiyorum. Bu yani deli cesareti! Günlerce bekledim tutuklanmayı. Gelen giden olmadı.

Sonra benim ergenekoncu olduğumu yayan kişi benden özür diledi. Şakasına söylüyordum dedi. Ben de şakasına söyledim zaten dedim! 😁
Etkili ve yetkili merci patron mu acaba? :)

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist

Valla hiç şaşırmadım ben de aynısını yapardım kesin. 🤣

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

Doğrudan şaşmama, işte bu. Ben inat diyorum buna. Matematikçiler asla yalan söylemez, söyleyemez, çünkü sayılar asla yalan söylemez. Evrenin her köşesinde 1 elma 1 elma daha 2 elma eder.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Doğrudan şaşmama, işte bu. Ben inat diyorum buna. Matematikçiler asla yalan söylemez, söyleyemez, çünkü sayılar asla yalan söylemez. Evrenin her köşesinde 1 elma 1 elma daha 2 elma eder.

Hmmm. Ne diyeyim, doğru. İtiraz edecek bir konu göremedim. Doğru söylüyorsun.

Matematikten öte, digitalle ilgileniyorum. Yani digitalde kesinlikler milim şaşmaz! İnsan türünün icat ettiği en şaşmaz hassas aygıtlar digital olanlar. 🙂

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hmmm. Ne diyeyim, doğru. İtiraz edecek bir konu göremedim. Doğru söylüyorsun.

Matematikten öte, digitalle ilgileniyorum. Yani digitalde kesinlikler milim şaşmaz! İnsan türünün icat ettiği en şaşmaz hassas aygıtlar digital olanlar. 🙂
Ergenekon süreci matematiksel bir konu. 1+1’in 3 olduğunu iddia ettiler. 2 diyenleri katletmeye çalıştılar. Çok geçmedi sağduyu galip gelip sonucun 2 olduğu tekrar anlaşıldı. 2 diyenler tekrar kutsandı. Falan filan. Sayılar asla yalan söylemez.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani şimdi şöyle söyleyeyim: Torna makinesine pürüzsüz, parlak bir çelik parça bağlıyorsun ve ucunda hassasiyete göre elmastan bile olabilen bir kristal boncuk bulunan bir çap ölçüm cihazı var. Torna yavaşça dönünce parça pürüzsüz olmasına rağmen digital ekranda oynamalar eksik olmuyor. Elinden küçük bir kir bulaşsa o ölçümü etkiliyor. Algılayıcı boncuk parça üzerinde gezerek onun teknik resmini ekrana çıkarıyor ve belleğe kaydediyor. Sonra algılayıcıyı çekip makineye ham parçayı takıp kapağını kapatıyorsun. Kesici oyucu çelik uçlar harekete geçiyor. Az önce ölçümünü yaptığı parçanın aynısını imal ediyor. Ölçüm yaparken ölçüm değerinde oluşan oynamalar bilgisayarın kafasını karıştırmıyor. Rakam oynasa da biliyor o çapın tam olarak kaç olduğunu. Ortalama aldığını sanmıyorum, yazılımdan anlamam ama minik yükseltileri yok saydığını tahmin ediyorum.

Digital dünyayı yeniden yapılandırdı. Müthiş bir alan. Uygulama alanları neredeyse sonsuza gidecek gibi görünüyor.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani şimdi neler var, ne makineler gördüm ben, bazen sohbetlerde de anlatır kafa şişiririm yani, ama çok harikalar!

Bir sefer un değirmenine gittim, makineye hayran kaldım. Buğdaylar bir bant üzerine taneler üst üste binmeyecek şekilde seriliyor. İlerlerken kameralar bantı tarıyor. Buğday taneleri tek tek taranıyor ve buğday tanesi olmayan cisimler kataloglanıyor. Ya böyle bir şey olamaz, hayran kaldım. Böcek, taş, sap, yabancı tohum, tek tek kataloglayıp işaretliyor yahu, ağzım açık kaldı!

Sonra bu cisimler tabii belleğe işleniyor ve bantın ilerleme hızı sabit olduğu için bant sona erip buğdaylar düşerken, koordinatları belirli cisimlere püf diye bir uç hava üflüyor. İnanılmaz bir şeydi, böcekleri bir kutuya, taşları ayrı bir kutuya, sapları ayrı bir kutuya ve yabancı tohumları ayrı bir kutuya düşürüyor! İnanılmazdı, bir mucize izler gibi bakakaldım. Bu makine niye her fabrikada yok diye sormadım, çok pahalı olduğunu tabii tahmin ettim. Mühendis ekip olarak Kore'ye kadar gittik bizzat parasını ödeyip gemiye yüklettik getirttik dedi. Muazzamdı. Bu makinenin istenmeyen parçaların koordinatlarını bu kadar milimetre altı hassasiyetle belirlemesi inanılır gibi değil! Az hata yapsa sap geçer, onun yerine yanlışlıkla buğdayı atar.

İnanmadım, kutularda malzeme birikince mutlaka yanlışlıkla üflenmiş buğdaylar görürüm diyorum ama bunu araştıracak zamanım yoktu.

Yani bu Japonlar, Koreliler ve Çinliler bu işlerle uğraşıyorlar, bilemiyorum. Ne kadar çalışkan, azimli insanlar bunlar! Yok yani yanlışlık oluyorsa buğdayı bir kez daha geçirirsin makineden, tertemiz de yapar ama sanmıyorum. Zaten maliyet yüksek, tek tük hatalara göz yumuyorlardır. Bu makine yani hiç durmuyor, 7 24 sürekli! Yani ne diyeyim, müthiş! Bu makinede daha önce bir konuda anlattığım ink raporu çok önemli. Makine durursa bizim oraya geldiğimiz dakikadan makinenin tekrar çalıştığı dakikaya geçen süre ink. Bu beni çok bağlamaz, mühendisi çok bağlar ama ink uzarsa kötü. Eksi yazar bize. 7 24 çalışan makine bir saat durur kalırsa kötü. 15 dakika içinde çalıştırılmalı.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bence yapamazdın. Uzaktan davulun sesi hoş gelir. Sen hiç polis tarafından sorgulandın mı? Ben sorgulandım. Her şey tecrübe ile.
Ben koca komutana çıkışmış insanım, polis ne? Baba kız gibiydik ve gayet de güzelce çıkışırdım kendisine. Yani ben deliyim abicim, bunu anlamış olman lazımdı. 🤣

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani şimdi şöyle söyleyeyim: Torna makinesine pürüzsüz, parlak bir çelik parça bağlıyorsun ve ucunda hassasiyete göre elmastan bile olabilen bir kristal boncuk bulunan bir çap ölçüm cihazı var. Torna yavaşça dönünce parça pürüzsüz olmasına rağmen digital ekranda oynamalar eksik olmuyor. Elinden küçük bir kir bulaşsa o ölçümü etkiliyor. Algılayıcı boncuk parça üzerinde gezerek onun teknik resmini ekrana çıkarıyor ve belleğe kaydediyor. Sonra algılayıcıyı çekip makineye ham parçayı takıp kapağını kapatıyorsun. Kesici oyucu çelik uçlar harekete geçiyor. Az önce ölçümünü yaptığı parçanın aynısını imal ediyor. Ölçüm yaparken ölçüm değerinde oluşan oynamalar bilgisayarın kafasını karıştırmıyor. Rakam oynasa da biliyor o çapın tam olarak kaç olduğunu. Ortalama aldığını sanmıyorum, yazılımdan anlamam ama minik yükseltileri yok saydığını tahmin ediyorum.

Digital dünyayı yeniden yapılandırdı. Müthiş bir alan. Uygulama alanları neredeyse sonsuza gidecek gibi görünüyor.
Bilim, bilim, bilim..
İnsanı insan yapan en önemli kavram. Sayılar, formüller ve insan aklı..Elbette aklı olanları yönlendiren sayılardır.

Son konular

Son mesajlar