Gerçekçi Bakış Serisi: Adem ile Havva'ya 10 Suhuf inmesi

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Bayadır ara verdiğim seriye çarpıcı bir dönüş yapmak istedim. Bildiğiniz gibi bu seride olayı rasyonel bir şekilde ele alarak mantıksızlıkların bir kısmını göz önüne koymayı hedefliyorum. Forumda "Gerçekçi Bakış" diye ararsanız zaten yazdığım diğer başlıkları da bulabilirsiniz.

Şimdi abi mitolojinin neresinden tutsam elimde kalıyor, neresine dokunsam göt attırırım şahsen ama, bir yerde gördüm ve tuhaf geldi. Müslümanların çoğu zayıf bir hadisten kaynaklanan bir inanca sahip. Adem'e 10 sayfa inmesi.

Başlığı "Adem ile Havva'ya" şeklinde yazdım, yenge kızıyor kusura bakmayın. Ama gerçekte bu Adem'e inmiş. Havva sadece kendini s.ktirip Adem'e yeni eş-çocuklar doğurması için var. Başka bir fonksiyonu da yok zaten mitolojide. Adem kutsanır ama Havva kimsenin umurunda değil. Sayfalar da Adem'e inmiş.

10 sayfa sizce de çok değil mi?

Abi dünyada iki kişi kalmışsın. Havva'yla cinsel ilişkiye hemen girse cennetten döner dönmez, hemen hamile kalsa ondan doğanın da üreyebilecek bir hale gelmesi en az 10-12 yıl sürer. Yani belki Adem o kadar beklememiştir o ayrı. 6 yaşındayken falan da çocuğunu s.kmişliği olabilir pek tabi. Ya da şöyle diyelim, bir yıl arayla hep ikiz doğursa Havva, enik gibi ürese maksimum 10 senede 22 kişiye ulaşmış olacaklar. En büyükleri de 10 yaşında olacak.

Asıl sorum şu, ulan topu topu 2 kişisin ve maksimum yirmi kişilik bi halk olabileceksin. 10 sayfada ne yazıyor olabilir ki? Şöyle bir şeydir sanırım bakalım 10 sayfaya erişecek mi?

SUHUF İÇERİĞİ VE ADEM'in ANLIK TEPKİLERİ

"Adem selam, seni cennetten kovdum ama bana kızmıyorsun demi? Bak ne zamandır cebraili yolladım yolladım oralı olmuyorsun. Şeytan seni orda da kandırmayı başardı demi biliyodum. Onu daha çok seviyorsun. Ulan ben yarattım seni sen git şeytana uy var mı böyle bi şey. (Ya bi rahat versene başıma bela oldun)

Neyse Adem kavmin nasıl? Hahahah taşak geçiyorum ne kavmi Adem altı üstü iki kişisiniz. Ama ben yine de bir kaç kural koyayım. Serbest olan şeyleri de yazayım. Çocuk s.kmek serbest şimdilik. Biraz sayınız artıncaya kadar müsade. Kendi kan bağın olanları da aynı şekilde. Napacaz olum, orangutanla çiftleşip goril babası mı olacan? Mecbur kızınla yapacaksın. (Seni ruh hastası! Beni düşürdüğün duruma bak, yahu sal beni ya. Mağarada hayatta kalmaya çalışan bi primatım altı üstü yav sal bi abi bu ne bu dünyaya çocuk mu getirilir. Bokumuzda yatıyoruz)

Neyse Sevgili Adem, biliyo musun gökyüzüne falan bak hepsini senin için yarattım. Süslü süslü ne güzel. (Karnımız zor doyuyor lan napıcam süsü)

Bak sana türlü türlü meyveler altından bal akan ırmaklarla dolu bahçeler verdim. (Hadi ordan daha dün az kalsın dinozorlara yem oluyorduk havvayı zor kurtardım. Bir kaburgamı aldırdım Havva'ya sahip olmak için sen onu direkt tehlikeye atıyorsun, nasıl hayatta kalıcam)

Adem vakit kaybetmeden Havva'yı hamile bırak başka bir şansın yok.

Ha bir de bana kurban falan vermen gerek. Leş yememen gerek. Tabi Namaz da var. Dinin direği. Namaz yoksa yok. Namaz kılarken de abdestli olacaksın ve cenabet olmayacaksın. (La bi git karnımızı zor doyuruyoruz sen cennette takılsana orda yediğin önünde yemediğin arkanda zaten ya beni bi rahat bırak. Zar zor iki eppek bulmuşuz onu da sana mı sunalım illa? Geçen çürümüş geyik leşi bulduk da ölmekten kurtulduk sen daha leş meş kurban diyosun. Namaz diyorsun. Su yok su. İçmeye yok daha "aptes" diyorsun bana ben "aptes" falan almam valla işine geliyorsa)

Neyse Adem yazacaklarım bitti. Kaptırmışken on sayfa yazarım diye düşünmüştüm ama, kazın ayağı öyle değilmiş. Neyse, Şeytan'a uyma akıllı ol.
Kib Bye
(Bi dk kaz ne demek ne anlatmaya çalışıyorsun, Şeytan kadar adamlığın olsa bi meyve için olayı bu kadar büyütmezdin, hadi şimdi ikile)

Gördüğünüz gibi ne kadar yazmaya çalışırsanız çalışın Adem'e 10 sayfa gereksizdir. Sizce ne yazıyodur ki başka? Adem'in reaksiyonları dahil on satır olmadı.

Adem yünlü kumaştan yaratılmış olabilir mi?
Şimdi sorularla islamiyet Adem ile ilgili verdiği cevaplarda kaynaklarıyla birlikte anlatıyor. Adamın boyu 40 metre diye Buhari naklediyor diyor. Ama cennetten siktiri yiyince ve dünyaya düşünce, yüksek sıcaklıkta yıkanan çamaşır gibi çekilmiş. Bir ingiliz atasözü şöyle der: It happens. Evet ya olur arada böyle şeyler. Bir kumaş çekiliyorsa insan nasıl 40 metreden çekilmesin ki? Bence Adem de topraktan falan değil kesin olarak yünlü kumaştan yaratılmıştır. Başka türlü çok zor. 40 metrelik Adem'i cennetten gelene kadar sıcak sudan geçir Dünya'ya varınca al sana 1.75 seksi kaslı temiz insan, adam gibi adam!

Brrruuuhhh
Âdem Aleyhisselâmın vefat ettiği gün, cuma günü idi. Ömrünün bin veya iki bin yıl olduğuyla ilgili farklı rivayetler vardır. (İbn.Sa'd-Tabakat, 1/28,29, Ahmed b.Hanbel-Müsned 1/299, Taberi-Tarih 1/79, Salebi-Arais s.48, Deylemi-Firdevs 3/269, Heysemî-Mecmuazzevaid 8/206).
Öldüğü günü nerden biliyosun amk belki cumartesidir, ha? Nolur o zaman yahudilere karşı aşağılık kompleksine mi girersin. Mesela 0 yani milat gününü hesaplayınca hangi gün çıkıyor biliyor musunuz Perşembe. Siktiriboktan bir perşembe sadece. Cuma çıksa g.tünüzü ne bayrak ederdiniz demi 😂
1000-2000 yıl yaşadığını söylemiş. Brruuuhhh diye bir laf vardır duydunuz mu? Bir inek çok su içince yeter artık dur manasında söylenir. 2000 yıl ne ya, ulan o zamanki dünyaya geldiğinde 2 sene hayatta kalıp Havva'yı iki kere hamile bırakabilmesi lazım ki, gerekli olan en kısa süre bu, o konuda bile şüphelerim var. O dünya 2 gün bile yaşanmayacak kadar zorlu ve çetin şartlarda iken, 2000 sene. 2000
seneyi kendisine gelen 10 sayfa ile idare etmesi de ilginç.

Adem'in durumu bence şu ekteki resme benziyor. Adam hayatta kalma mücadelesi veren bir Survivor sadece. Ne sayfası ne emiri ne diyosun :) Rızkına koşuyor sadece. :D

Ekler

• rizkina.jpg
    rizkina.jpg
    138.4 KB · Görüntüleme: 12

Ebu Cehil

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Koskoca Tanrı, nelerle uğraşıyor, şu Tanrı'nın, Adem'den beri yaptığı hiç bir iş adam akıllı değil.

Nuh zamanında insanların yoldan çıktığını görünce üzülüyor. (Tevrat'ta var bu)
Sonra Dünya'ya bir tufan gönderiyor, Dünya'nın tamamını su altında bırakıyor. Nuh ve gemiye binenler hariç, hepsi geberiyor. Sonra Lut kavmini helak ediyor, sebebi de eşcinsellik, ama sorsan özgür irade var, ama helak edilmiş onlar. Ama günümüze gelince, günümüzde kimse helak olmamış, tabi yersen...

Eh işte bir de şu Firavun hikayesi var, Musa ona her türlü doğa üstü mucizeyi gösteriyor ama nedense Firavun bir türlü iman etmiyor. Lan benim yanımda biri denizi yarsa ben korkudan altıma ederim amk. Bu ne cüretle imana gelmiyor. Masal olduğu o kadar aşikar ki, yani bunun saçmalık olduğunu anlamak için öyle aham şaham düşünmeye de gerek yok.

Eh işte efendim, velhasıl kelam, gelelim Muhammed dönemine, burada da 13 yıl Müslümanlar Mekke'de işkence görüyor. Müşrikler bunlara 13 yıl boyunca işkence ediyor, sürekli baskı ve zulüm uyguluyorlar falan. Ulan Mekke'de epi topu 20 Müslüman anca var amk, neyin masalı bu. O kadar güzel duygu sömürüsü yapıyorlar ki, 20 tane Müslüman'ı sıçsa bokunun altında ezerler, onları öldürmek 5 dakikalık iş zaten, ama olayları o kadar abartıyorlar ki, bizim Mekke'li gariban Müslümanlar, 13 yıl boyunca her türlü baskıyı görmüş, epi topu 20 kişi ile koskoca Mekke halkı baş gelememiş ha, yav bırakın bu masalları kardeşim.

Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular