• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Günümüz evrimin yürüyen balıkları

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Akciğerli balığı takibe alan bilimciler evrim sürecindeki ‘ilk adımlar’ın suda atılmış olabileceğine dair önemli ipuçları elde ettiklerini düşünüyor.
Çekilen videoda bu balık, iki uzun arka yüzgecini akvaryumun tabanında arka ayak gibi kullanırken görülüyor. Ön yüzgeçler ise hareketsiz kalıyor ve hayvanın gövdesi, sadece arka yüzgeçlerin yardımıyla ileriye ittiriliyor.

ffffffffffffff.png

kkkkkkkkkkkk.jpg

Bilim adamlarına göre bu görüntüler, yürüme konusunda “ilk adımların” karada değil, bu balığa benzer türler tarafından suda atıldığına işaret ediyor. Bir diğer deyişle akciğerli balık, evrim sürecinde su canlıları ile kara canlıları arasındaki halkanın nasıl oluşmuş olabileceğinin canlı göstergesi.
Bulguları PNAS dergisinde yayınlanan araştırmada akciğerli balık Protopterus annectens türü incelenmiş. Çünkü bu balıklar, tetrapodlar olarak bilinen, insanlar, kuşlar, memeliler ve sürüngenlerin dahil olduğu dört kol ve bacaklı, omurgalı kara canlılarıyla ciddi benzerlikler gösteriyor.

Araştırmacıların amacı evrim halkasındaki en büyük değişimlerden birinin nasıl yaşandığını anlamak.
Chicago Üniversitesi’nden Heather King “Evrimdeki çok önemli olaylardan biri, bundan 360 milyon yıl önce balık türü şeylerin tetrapodlara dönüşmesi, sudan karaya çıkmasıydı.” diyor ve ekliyor: “Akciğerli balıklar tetrapodlara benzediği ve türlerinin diğer örnekleri tamamen yok olduğu için, onları izlemeyi tercih ettik.” Bu balık, hem solungaçlara hem de akciğer benzeri organlara sahip. Ama karada yürüyen diğer canlılarda bulunan kuyruksokumu kemiği, el ve ayak parmakları gibi önemli organları yok.
Çekilen görüntülerde bu eksikleri örtmek için yüzgeçlerini kıvırarak, ayağa benzer, yere basabilecekleri yüzeyler oluşturdukları görülüyor. Bu da yürüme yetisinin, el ve ayak parmakları oluşmadan ve canlılar karaya çıkmadan önce gelişmiş olabileceğini gösteriyor. Ekip şimdi bu balığın Afrika dışındaki türlerini de incelemeyi planlıyor.

Alıntıdır.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Akciğerli balığı takibe alan bilimciler evrim sürecindeki ‘ilk adımlar’ın suda atılmış olabileceğine dair önemli ipuçları elde ettiklerini düşünüyor.
Çekilen videoda bu balık, iki uzun arka yüzgecini akvaryumun tabanında arka ayak gibi kullanırken görülüyor. Ön yüzgeçler ise hareketsiz kalıyor ve hayvanın gövdesi, sadece arka yüzgeçlerin yardımıyla ileriye ittiriliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 1402

Ekli dosyayı görüntüle 1403

Bilim adamlarına göre bu görüntüler, yürüme konusunda “ilk adımların” karada değil, bu balığa benzer türler tarafından suda atıldığına işaret ediyor. Bir diğer deyişle akciğerli balık, evrim sürecinde su canlıları ile kara canlıları arasındaki halkanın nasıl oluşmuş olabileceğinin canlı göstergesi.
Bulguları PNAS dergisinde yayınlanan araştırmada akciğerli balık Protopterus annectens türü incelenmiş. Çünkü bu balıklar, tetrapodlar olarak bilinen, insanlar, kuşlar, memeliler ve sürüngenlerin dahil olduğu dört kol ve bacaklı, omurgalı kara canlılarıyla ciddi benzerlikler gösteriyor.

Araştırmacıların amacı evrim halkasındaki en büyük değişimlerden birinin nasıl yaşandığını anlamak.
Chicago Üniversitesi’nden Heather King “Evrimdeki çok önemli olaylardan biri, bundan 360 milyon yıl önce balık türü şeylerin tetrapodlara dönüşmesi, sudan karaya çıkmasıydı.” diyor ve ekliyor: “Akciğerli balıklar tetrapodlara benzediği ve türlerinin diğer örnekleri tamamen yok olduğu için, onları izlemeyi tercih ettik.” Bu balık, hem solungaçlara hem de akciğer benzeri organlara sahip. Ama karada yürüyen diğer canlılarda bulunan kuyruksokumu kemiği, el ve ayak parmakları gibi önemli organları yok.
Çekilen görüntülerde bu eksikleri örtmek için yüzgeçlerini kıvırarak, ayağa benzer, yere basabilecekleri yüzeyler oluşturdukları görülüyor. Bu da yürüme yetisinin, el ve ayak parmakları oluşmadan ve canlılar karaya çıkmadan önce gelişmiş olabileceğini gösteriyor. Ekip şimdi bu balığın Afrika dışındaki türlerini de incelemeyi planlıyor.

Alıntıdır.
Organ değişimi esnasında canlı dezavantajlı duruma düşer. Bu yüzden makroevrim imkansızdır. Ayrıca yarasaların evriminin izah edilememsi de makroevrimin büyük boşluklarından biridir

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biz her şeyin evrimini açıkladık da, bir allah kaldı evrimini açıklayamadığımız! Bu allah nerden çıktı, anası kim, babası kim soyu sülalesi kim bilemiyoruz. Hangi türden evrimleşti o konuda da hiç bilgi yok maalesef.

Çocukluğuna inelim, bir ipucu yakalarız belki diyoruz, insan içine çıkmıyor. Bir mesaj gönderdi diyorlar, baktık okuduk o da iyiye alamet değil. Çok ciddi sorunları var, tamam olabilir ananı babanı bilmeyebilirsin sorun etme diyeceğiz, ama çıkmıyor ortaya. Elma dersek çık armut dersek çıkma, elmaaa diye bağrışıyoruz, yok! Ne yaptıysak kandırıp ortaya çıkaramadık, yapacak bir şey yok.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Biz her şeyin evrimini açıkladık da, bir allah kaldı evrimini açıklayamadığımız! Bu allah nerden çıktı, anası kim, babası kim soyu sülalesi kim bilemiyoruz. Hangi türden evrimleşti o konuda da hiç bilgi yok maalesef.

Çocukluğuna inelim, bir ipucu yakalarız belki diyoruz, insan içine çıkmıyor. Bir mesaj gönderdi diyorlar, baktık okuduk o da iyiye alamet değil. Çok ciddi sorunları var, tamam olabilir ananı babanı bilmeyebilirsin sorun etme diyeceğiz, ama çıkmıyor ortaya. Elma dersek çık armut dersek çıkma, elmaaa diye bağrışıyoruz, yok! Ne yaptıysak kandırıp ortaya çıkaramadık, yapacak bir şey yok.
Sizden umudumu yavaş yavaş kaybetmeye başladım. Fikir sefaleti ile dalga geçerek acizliğinizi kapatmak istediğinizi düşünmek istemiyorum. Lütfen zorlamayın. Yarasanın evrimini açıklayamadınız. Allahın evrimi olmadığı için olmayan şeyi açıklayamazsınız, boşuna kendinizi yormayın. Siz önce makroevrimdeki organ değişimi esnasında oluşacak dezavantajın makroevrimi imkansız hale getirişini ve yarasanın evrimini açıklayın

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
yarasanın evrimini açıklayın
İşkembeden atmakla olmaz bu işler. Yarasalar hakkında bilgimizin az olduğu doğrudur buda yarasaların çok hafif ve küçük kemiklere sahip olduğundan kaynaklanır. Ama açıklanamaz diyemezsin Pdf olarakta atayım git oku. Ama bir konuda haklısın bu evrim senin hayali allahının evrimi değil. Onun için hayali allahından kurtulmadıkça bir çöl bedevisi gibi evrim cahili olarak kalacaksın.

http://www.nmsr.org/Bat_Evolution.pdf

yarasa 1.png

yarasa2.png
yaraasa3.png
yarasa4.png
yarasa5.png
yarasa6.png
yarasa 7.png
yarasa 8.png

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dostum @Entropyy22 , evrim nasıl her konuyu aydınlatan bir güneş gibi değil mi?

Evrim açısından bakmadığın zaman her şey anlamsız ve saçma oluyor. Evrim bakış açısına çevirdiğin anda her şey aydınlanıyor, anlam kazanıyor.

Geçenlerde diyet konusuna evrim açısından bakan bir bilimsel makale okudum. Buraya taşımayı düşündüm ama yazar Türk olduğu ve üniversite görevlisi olduğu için hedef göstermek olmasın diye vaz geçtim. Muazzez İlmiye Çığ gibi elmas, pırlanta değerinde güzide bir bilim kadınımızın, Sümer dinini anlattı diye, başörtülülere tapınak fahişesi dedi gerekçesiyle mahkemeye verildiği bir ülke bu bahsettiğimiz ülke! Adamın işi ekmeği ile oynamış olabilirim dedim. Bu ülkede artık olmayacak bir saçmalık ben bilmiyorum. Her şey olabilir. Molozun teki vaaay demek evrimci kafir bu muymuş diye şikayet edebilir!

O yüzden başlık açmadım ve makaleyi alıntılamadım. Fakat diyet konusunda çok yazı okumuş olmama rağmen, konuya hayvan atalarımızın diyeti ile başlayan bu makale kadar aydınlatıcı bir makale ömrümde görmemiştim. Yazar takdir ettiğim bir cesaretle, Türkiye gibi yobaz bir ülkede konuyu hayvan atalarımızdan başlatmak gibi gerçekten yürek isteyen bir açıklıkla anlatmış.

O kadar güzel anlatmış ki, okuyup bitirdiğimde diyet konusunda hayatımda bu kadar aydınlanmamıştım hissine kapıldım. Böyle bir makalenin bir Türk öğretim görevlisi tarafından yazılması gurur verici. Tabii bu sadece spesifik bir konuda, diyet konusunda. Hangi tıp alanını alırsanız alın, evrim ile açıklanmadıkça hiç bir biyolojik bilgi anlam kazanmıyor.

Hiç bir canlının hiç bir özelliğini evrimi dışlayarak hiç bir şekilde açıklayamazsınız. Saçma sapan bir hurafeden öteye gitmez, bilim dışı bir masal olarak kalır. Ama evrimsel açıdan baktığınız anda her şey netleşiyor, berraklaşıyor ve aydınlanıyor.

Bu diyete evrimsel bakış açısı makalesi o kadar aydınlatıcı ki, diyetisyen olup hastalarımı diyet konusunda bu bakış açısı ile aydınlatasım geldi yani, o derece! Son yıllarda okuduğum en enfes makaleydi, gurur duydum bu bilim insanımızla.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İşkembeden atmakla olmaz bu işler. Yarasalar hakkında bilgimizin az olduğu doğrudur buda yarasaların çok hafif ve küçük kemiklere sahip olduğundan kaynaklanır. Ama açıklanamaz diyemezsin Pdf olarakta atayım git oku. Ama bir konuda haklısın bu evrim senin hayali allahının evrimi değil. Onun için hayali allahından kurtulmadıkça bir çöl bedevisi gibi evrim cahili olarak kalacaksın.

http://www.nmsr.org/Bat_Evolution.pdf

Ekli dosyayı görüntüle 1409
Ekli dosyayı görüntüle 1410Ekli dosyayı görüntüle 1411Ekli dosyayı görüntüle 1412Ekli dosyayı görüntüle 1413Ekli dosyayı görüntüle 1414Ekli dosyayı görüntüle 1415Ekli dosyayı görüntüle 1416
Açıklayamadığınız şeyleri hayali VARSAYIMlarla doldurup, sonra da bilimsel gerçek olarak kabul etmemizi beklemeyin. Önce makroevrimi imkansız kılan organ değişimi esnasındaki canlının düşeceği dezavantajlı durumu izah edin

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

Evrim açısından bakmadığın zaman her şey anlamsız ve saçma oluyor. Evrim bakış açısına çevirdiğin anda her şey aydınlanıyor, anlam kazanıyor.

Geçenlerde diyet konusuna evrim açısından bakan bir bilimsel makale okudum. Buraya taşımayı düşündüm ama yazar Türk olduğu ve üniversite görevlisi olduğu için hedef göstermek olmasın diye vaz geçtim. Muazzez İlmiye Çığ gibi elmas, pırlanta değerinde güzide bir bilim kadınımızın, Sümer dinini anlattı diye, başörtülülere tapınak fahişesi dedi gerekçesiyle mahkemeye verildiği bir ülke bu bahsettiğimiz ülke! Adamın işi ekmeği ile oynamış olabilirim dedim. Bu ülkede artık olmayacak bir saçmalık ben bilmiyorum. Her şey olabilir. Molozun teki vaaay demek evrimci kafir bu muymuş diye şikayet edebilir!

O yüzden başlık açmadım ve makaleyi alıntılamadım. Fakat diyet konusunda çok yazı okumuş olmama rağmen, konuya hayvan atalarımızın diyeti ile başlayan bu makalr kadar aydınlatıcı bir makale ömrümde görmemiştim. Yazar takdir ettiğim bir cesaretle, Türkiye gibi yobaz bir ülkede konuyu hayvan atalarımızdan başlatmak gibi gerçekten yürek isteyen bir açıklıkla anlatmış.

O kadar güzel anlatmış ki, okuyup bitirdiğimde diyet konusunda hayatımda bu kadar aydınlanmamıştım hissine kapıldım. Böyle bir makalenin bir Türk öğretim görevlisi tarafından yazılması gurur verici. Tabii bu saedece spesifik bir konuda, diyet konusunda. Hangi tıp alanını alırsanız alın, evrim ile açıklanmadıkça hiç bir biyolojik bilgi anlam kazanmıyor.

Hiç bir canlının hiç bir özelliğini evrimi dışlayarak hiç bir şekilde açıklayamazsınız. Saçma sapan bir hurafeden öteye gitmez, bilim dışı bir masal olarak kalır. Ama evrimsel açıdan baktığınız anda her şey netleşiyor, berraklaşıyor ve aydınlanıyor.

Bu diyete evrimsel bakış açısı makalesi o kadar aydınlatıcı ki, diyetisyen olup hastalarımı diyet konusunda bu bakış açısı ile aydınlatasım geldi yani, o derece! Son yıllarda okuduğum en nefes makaleydi, gurur duydum bu bilim insanımızla.
O her şeyi aydınlattığını söylediğiniz evrim, yarasayı ve makroevrim esnasında oluşan canlının dezavantajlı duruma düşmesini, bunun da makroevrimi imkansızlaştırmasını açıklayamıyor. Bana VARSAYIMlarla gelmeyin. VARSAYIM demek bilimsel gerçeklik demek değildir.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Açıklayamadığınız şeyleri hayali VARSAYIMlarla doldurup, sonra da bilimsel gerçek olarak kabul etmemizi beklemeyin. Önce makroevrimi imkansız kılan organ değişimi esnasındaki canlının düşeceği dezavantajlı durumu izah edin
Evet kanıtı görünce yarasadan vazgeçtin yine senin temcit pilavın organ değişimine döndün. Bunuda antattık ama senin kafan almıyorsa bu bizim sorunumuz değil sen kabul etsen ne olur etmesen ne olur. Poponuz yiyiyorsa evrimi çürütecek delillerinizi uluslararası bilim camiasına sunun evrimi çürütün nobel ödülünü alın. Varmı öyle bir popo sahibi buyrun işkembeden atmakla olmaz bu işler.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

O yüzden başlık açmadım ve makaleyi alıntılamadım. Fakat diyet konusunda çok yazı okumuş olmama rağmen, konuya hayvan atalarımızın diyeti ile başlayan bu makale kadar aydınlatıcı bir makale ömrümde görmemiştim. Yazar takdir ettiğim bir cesaretle, Türkiye gibi yobaz bir ülkede konuyu hayvan atalarımızdan başlatmak gibi gerçekten yürek isteyen bir açıklıkla anlatmış.

O kadar güzel anlatmış ki, okuyup bitirdiğimde diyet konusunda hayatımda bu kadar aydınlanmamıştım hissine kapıldım. Böyle bir makalenin bir Türk öğretim görevlisi tarafından yazılması gurur verici. Tabii bu sadece spesifik bir konuda, diyet konusunda. Hangi tıp alanını alırsanız alın, evrim ile açıklanmadıkça hiç bir biyolojik bilgi anlam kazanmıyor.

Bu diyete evrimsel bakış açısı makalesi o kadar aydınlatıcı ki, diyetisyen olup hastalarımı diyet konusunda bu bakış açısı ile aydınlatasım geldi yani, o derece! Son yıllarda okuduğum en enfes makaleydi, gurur duydum bu bilim insanımızla.
Makaleyi bana özelden atarsanız memnun olurum okumak isterim.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Evet kanıtı görünce yarasadan vazgeçtin yine senin temcit pilavın organ değişimine döndün. Bunuda antattık ama senin kafan almıyorsa bu bizim sorunumuz değil sen kabul etsen ne olur etmesen ne olur. Poponuz yiyiyorsa evrimi çürütecek delillerinizi uluslararası bilim camiasına sunun evrimi çürütün nobel ödülünü alın. Varmı öyle bir popo sahibi buyrun işkembeden atmakla olmaz bu işler.
Yarasadan vazgeçmedim, yarasanın evrimini izah edilemediğini az bilgimiz var denilerek itiraf edilmiş zaten. Canlının dezavantajlı durumunu izah falan etmediniz. Çelişki ortada durmaya devam ediyor. Nobel gibi bir hedefim de yok

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani bir çoğu alçakça iğrenç suikastlerle öldürülse bile bu yobaz ülkenin bile bazı iğne ucu kadar da olsa umut ışığı haline gelebilen insanları var. Zaten Atatürk olmasa bu ülkenin değeri sıfırdı. Atatürk bir umut meşalesi yaktığı için bu ülkeden kopamıyoruz. Yoksa bu ülke ile bir alakam benim şahsen olmazdı.

Bazen Atatürk keşke o umut ışığını da göstermeseydi de biz de boşuna uğraşmasaydık diyecek oluyorum. Çünkü yobazlar bazen her yerdeler, elini sallasan ellisine değiyor ve insan kendisini zombilerle kuşatılmış bir Walking Dead setinde gibi hissediyor.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yarasadan vazgeçmedim, yarasanın evrimini izah edilemediğini az bilgimiz var denilerek itiraf edilmiş zaten. Canlının dezavantajlı durumunu izah falan etmediniz. Çelişki ortada durmaya devam ediyor. Nobel gibi bir hedefim de yok
Çelişki senin örümcek ağları ile dolu beyninin çelişkisi bilim camiasında böyle bir çelişki yok.

Dediğim gibi evrim karşıtları evrimi çürütecek delillerini ortaya koyacak. Öyle bir popo varsa evrim orda duruyor buyursunlar.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Memelilerin yükselişi gerçekten müthiş bir evrim serüveni. Bugün BBC belgesel niteliğinde bir haber yayınladı. Meksika'ya çarpan ve dinozor çağını kapatan meteor ile ilgili. Bu olay derinlemesine araştırıldı ve sonuçları yayınlandı. BBC de bunu haber yaptı. Araştırmada derin örnek sondajları kullanıldı ve rakamsal dökümlere yer verildi. Söz konusu meteor yüzlerce kilometre derine saplandı ve onbinlerce atom bombası gücünde bir etki yarattı. Bu, dinozorları yeryüzünden sildi.

Fakat dinozorların ayaklarının altında döküntü toplayan fare büyüklüğünde bir öncül memeli türün önü açıldı. Kedilerin, zürafaların, su aygırlarının, yarasaların, balinaların, maymunların ve bizim atamız işte o dinozorların ayaklarının altında döküntü toplayarak saklanan fare büyüklüğünde memeli hayvan!

Bu hayvan olağan dışı bir üreme yöntemi geliştirdi ve bu yöntem canlılar aleminde bir devrim yarattı. Bu devrim, uzaya sonda gönderen, evreni araştıran, bilgisayar, yapay zeka yapan bir hayvan türünü sonuç verdi. Ne olağanüstü nefes kesici bir serüven. Bu olağanüstü serüven hakkında ne bilgi yayınlanırsa okurum. Bu, dünyada bildiğimiz en heyecanlı macera.

Memeliler havada, karada ve denizde yayıldılar. Muazzam bir başarı düzeyine eriştiler. Fakat kuşlar bir konuda memelileri geçti: Güney kutbunda hiç bir memeli yaşayamıyor fakat penguenler bu zorlu işi başarıyorlar. Penguenlere çok saygı duyarım. Bunlar gözümde kutsal hayvanlar gibidirler. Antarktika'da bütün türler hayatta kalma savaşını kaybettiler, sadece penguenler kazandı.

Kuşlar hayatta kalabilen dinozorlar olarak yarışı terketmediler. Bu açıdan onlar da çok büyük saygıyı hak ediyorlar. Bugün yaşamakta olan türler, çok zorlu bir hayatta kalma savaşının galipleri. Tüm doğa derin bir saygıyı hak ediyor. Doğa bizim annemiz, ona çok ama çok saygı duymalıyız. Tüm canlılar bizim evrimsel kardeşlerimiz. Hepimizin soyu bir.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Karada Yaşayan Balık Çamur Zıpzıpı.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuşların memeli türlerden geri kalmamalarını sağlayan bazı meziyetleri var. Sıcakkanlılık memelilerden geri kalmamalarını sağlayan başlıca etken. Fakat bazı konularda memelilerden üstünler bile! Örneğin tek eşlilik ve eş sadakati, cinsiyet eşitliği ile insanları kıskandıracak bir gelişmişlik düzeyindeler. Bu özellikler sadece tek bir memeli türünde, kurtlarda, o da sadece bir tür kurtta görülüyor. Yanlış hatırlamıyorsam bozkurtlarda. Türklerin bozkurdu kutsal saymaları boşuna değil. Ama Türkler bugün bozkurda layık değiller. Atalarının geleneklerini unutup Arap dini ile zehirlendiler.

Fakat insan türü kuşlardan değil memelilerden gelişti. Bu açıdan memelilerin başarısı tartışmaya açık değildir. Ama insanlar olarak kuşlardan öğreneceğimiz çok şey var. Penguenlerin Antaktika'da hayatta kalması bir mucize! Bu insanı ağlatacak bir drama! Penguenlerin kahredici uğuldayan kutup soğuğunda birbirlerine sokularak hayatta kalmaları inanılmaz bir olay! Ben bu olaya inanmakta zorluk çekiyorum. İnanılmaz ama gerçek diye ben buna derim!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet çamur zıpzıpına evrimin kahramanı ve yaratılışçıların korkulu rüyası olarak bakılır.

Kuşların evriminde önemli bir konu daha var: O da kuşların ayaklarının sinir, kas ve damar içermemesi. Sadece kemik, tendon ve deriden yapılı olması. Bu, kuşlara ekstra bir dayanıklılık sağlıyor.

Bu çok önemli mekanizmaların evrildiği türler hayatta kalma yarışını kazandığı ve diğerleri hayatta kalamadığı için biz bugün canlıları gözlemlediğimizde hayatta kalmak üzere tasarlanmış makineler izlenimi ediniyoruz. Halbuki bu tasarım değil doğal seçilim.

Hayatta kalma yarışında onlardan bir adım öne çıktık diye bu muhteşem hayvanlara, kuşlara namlu doğrultan eller kırılsın diyorum. Avcılardan nefret ediyorum. Nasıl kıyıyorlar doğanın harikalarına anlayamıyorum. Bunlar insan filan değil, bunlar evrimini tamamlayamamış. Ben de avcıyım ama silahım fotoğraf makinem. Ömrümde bir kere o da cahil bir yeniyetme iken bir kuşa nasıl olduysa ateş etmiştim. Hâla kendimden nefret ediyorum o hatayı nasıl yaptım diye.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yani bir çoğu alçakça iğrenç suikastlerle öldürülse bile bu yobaz ülkenin bile bazı iğne ucu kadar da olsa umut ışığı haline gelebilen insanları var. Zaten Atatürk olmasa bu ülkenin değeri sıfırdı. Atatürk bir umut meşalesi yaktığı için bu ülkeden kopamıyoruz. Yoksa bu ülke ile bir alakam benim şahsen olmazdı.

Bazen Atatürk keşke o umut ışığını da göstermeseydi de biz de boşuna uğraşmasaydık diyecek oluyorum. Çünkü yobazlar bazen her yerdeler, elini sallasan ellisine değiyor ve insan kendisini zombilerle kuşatılmış bir Walking Dead setinde gibi hissediyor.
Osmanlı o kadar büyüktü ki kendi değerlerinden uzaklaşıp yıkıldığı dönemde bile Mustafa Kemal gibi askeri ve siyasi deha çıkarmayı başarıyordu. Oysa şimdiki içler acısı halimiz ortada...

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çelişki senin örümcek ağları ile dolu beyninin çelişkisi bilim camiasında böyle bir çelişki yok.

Dediğim gibi evrim karşıtları evrimi çürütecek delillerini ortaya koyacak. Öyle bir popo varsa evrim orda duruyor buyursunlar.
Hakaretlerinizi aynen iade ediyorum.
1-Bir organ oluşurken diğer organ körelir. Yeni organ da henüz oluşmadığı için canlı dezavantajlı duruma düşer. Evrim çürüdü; buyrun izah edin
2-Yarasa evrimi tam bir muamma. Buyrun izah edin
3-İnsanın maymun gibi kıllı olmamasını(kıl kök sayısından değil, kıl şeklinden bahsediyorum) ısınma probleminin ortadan kalkması olarak izah etmeye çalışıyorlar ama erkek ve kadının kıllılık açısından neden farklı olduğunu buyrun izah edin