HAARP

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
İran'da olan depremler sonrasında tekrar akıllara bu süper silah geliyor. 4.9 büyüklüğünde bir deprem oldu, daha sonra 5.5 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Van depreminde de bu silah mı kullanılmıştı? Bu konu altında tartışalım bu mevzuyu :).

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
O dönem, Sabah gazetesinden Can Ataklı köşesinde şunları yazmıştı:
Balıkçının biri "Tam deprem olurken göğe bir ateş topu yükseldi, gökyüzü aydınlandı, yıldızları tutacak gibi oldum" demeseydi belki de "fısıltı gazetesi"nin tirajı bu kadar büyük olmayacaktı. Balıkçının bu ifadesini başka görgü tanıkları da destekleyince ve bir de üstelik Büyükada açıklarında "ağların eridiği" söylentisi yayılınca "komplo teorileri" de devreye girdi.
Konu şu: Marmara'daki depremin "görülmemiş" ölçüde büyük olmasının nedeni sadece doğa olayı olmayabilir, İzmit Körfezi'ne "sismik bomba" atılmış olabilir. Böyle bir bomba var mı? Şu ana kadar böyle bir bombanın imal edilip edilmediği konusunda resmi bilgi yok. Yok ama, teknik olarak mümkün. Sismik bomba şu oluyormuş: Dünyanın çevresine yerleştirilmiş bir uydu, dünyanın herhangi bir bölgesine, insan kulağının asla duyamayacağı çok güçlü ses dalgası gönderiyor. Bu da yer sarsıntısına neden oluyor. Eğer bu ses dalgalan kırılmaya yüz tutmuş fay hatlarına gönderiliyorsa, sarsıntı çok daha şiddetli oluyor.
"Sismik bomba atılmış olabilir" teorisi nereden kuvvet buluyor? CNN muhabiri "Depremde PKK parmağı olabilir mi?" diyor, Ecevit de "Zannetmiyorum" karşılığını veriyor. "Ne demek PKK parmağı, yani biri istese deprem yapabiliyor mu?"
Ardından şu sıralarda Cine-5'te gösterilmeye başlanacak olan, "Komplo Teorileri" isimli film geliyor. İzlemeyenler için yazıyorum, eski bir ajan olan filmin kahramanı, çeşitli teoriler üretiyor ve ilgili makamlara bildiriyor. Filmin kahramanı diyor ki "Başkanı öldürmek isteyenler, Türkiye gezisini bekliyor. Başkan Türkiye'deyken, sismik bomba atılacak, deprem olacak, İstanbul yıkılacak, başkan da enkaz altında kalıp ölecek." Nitekim filmin ilerleyen dakikalarında Başkan Türkiye'ye gelmeden az önce deprem oluyor ve binlerce kişi ölüyor. Olabilir mi? Buraya kadar "fısıltı gazetesi"nin yayınlarından derlenen bilgileri okudunuz. Peki gerçekten böyle bir bomba olabilir mi, olsa bile bunu kim, hangi amaçla ve Türkiye'nin kalbine atacak cesareti nasıl kendinde bulur? Filmlerdeki gibi "cani bir bilim adamı" olması mümkün değil. Bu silahı elinde tutan bir devletin şu ya da bu nedenle bunu yapması da günümüz dünyasında mümkün olamaz. Geriye bir tek "yanlışlık" kalıyor. Sismik bombayı denetleyen uydu, diyelim ki "tatbikat yapıyor" ve sanal hedef olarak da İzmit Körfezi'ni nişanlıyor. Ama ne oluyorsa oluyor, sistem devreye giriyor. Ondan sonrası malum. Uçuk gibi geldi size de değil mi? Bana da öyle. Amaaa, Ege Denizi'nde bir Amerikan gemisinin, dünyanın en gelişmiş teknolojisi ile denetlenen ateşleme sisteminin "yanlışlıkla" devreye girdiğini ve gidip bir Türk savaş gemisini, en önemli noktasından vurduğunu, pek çok levendimizin şehit olduğunu da unutamıyorum bir türlü."

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Senaryoyu kaleme alanlar, Türkiye'deki muhtemel depremin şiddetini bile doğru tahmin etmişlerdi: 7.4

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Sabah gazetesi yazarlarından Sedat Sertoğlu da 24 Ağustos 1999 tarihli yazısında:

Bu harfler, ABD'nin en gizli askeri projelerinden biri olan "High Frequency Active Auroral Research Program" isminin baş harfleri..

Amerikalı askeri yetkililere göre, HAARP şunları gerçekleştirecek:
1. Atmosferdeki termonükleer araçların elektromanyetik vuruşlarını değiştirmek,
2. Deniz altılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak,
3. Radar sistemlerini son derece geliştirmek,
4- Çok büyük bir bölgede, ABD ordusu dışında tüm haberleşmeyi durdurmak,
5. EMass ve Cray bilgisayarları ile ortaklaşa, toprağın altını çok derinlere kadar incelemek,
6. Büyük alanlarda petrol, doğal gaz ve mineralleri tespit etmek,
7. Cruise füzeleri gibi her türlü saldın silah ve uçağı havada imha etmek.

Gel gelelim, bu projeye karşıt olan Amerikalı bilim adamları da var.. Bunun son derece tehlikeli olduğunu savunuyorlar.. Çünkü, onlara göre, HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur..

Projenin karşıtlarından biri olan, ülkenin en ünlü jeofizikçilerinden Prof. Gordon J. F. MacDonald'e göre, elektromanyetik teknoloji bakın daha neler yapabilir:
1. iklimleri değiştirebilir,
2. Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,
3. Ozon tabakası ile oynayabilir,
4. Deprem yaratabilir,
5. Okyanus dalgalarını kontrol edebilir,
6. Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir,
7. Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir..
Bunlar yapabildiklerinin sadece bir kısmı.. Dehşet değil mi?

Bu konuda Web'de açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konular sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor. HAARP, bu konuyu inceleyenlere göre, 1994 yılından bu yana, en çok sansüre uğrayan konu durumunda..

Bir de bu konuda yazılmış olan ve adım çok ilginç bulduğumuz bir kitaptan söz edelim:
"Angels D'ont Play with HAARP.."

Biz, en azından bizden sonra gelecek daha donanımlı araştırmacı ve bilim adamlarına belki bir 'kıvılcım' olabilir düşüncesiyle sadece Gölcük depremiyle ilgili değil son yıllarda yaşanmış ve belkide yaşanacak ani iklim değişiklikleri, depremler, aşırı yağışlar, sebebi açıklanamayan uçak kazaları ve bilemediğimiz daha bir çok olayla ilgili olabileceğini artık bildiğimiz, ABD ordusu tarafından yürütülen dehşetengiz bir askeri proje ile ilgili esrar perdesini elimizden geldiğince aralamaya çalıştık.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Tesla, Colarado'daki laboratuarında dünya dışından gelen sinyaller aldığını iddia etti. Akıl durdurucu bir deney yaparak 40 km uzaklıktan kablo kullanmadan 200 ampulü yakmayı başardı

Westinghouse öncelerde onun sıra dışı düşüncelerini dinlemekle yetindi. Fakat Tesla'nın elektrik enerjisini bedava dağıtmak düşüncesini öğrenince çok kızdı; bu düşünce kapitalist iş adamı için tam bir kabustu.

Son yıllarda FBI' ın tecavüzüne de uğradı. Sahip olduğu her şeye, laboratuvarına, aygıtlarına, tüm evraklarına, dosyalarına el konuldu.

Tesla'nın çalışmalarının Ulusal Güvenlik'le doğrudan hiçbir bağı yoktu ama FBI, 1943'e kadar bu gerekçeyle her şeyi saklı tuttu, sonra da unutuldu. 1957'de Ruslar'ın Tesla teknolojisine dayanarak deneyler yaptığı rapor edilince, dosyalar yine gündeme geldi. Bu kez işin içinde Pentagon da bulunuyordu, "Çok Gizli" başlığı altında, HAARP projesi geliştirildi.

Entropyy

lV ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biraz copy paste yapalım :D

Komplo teorisyenlerinin en çok sevdiği konudur HAARP projesi. Nedeni ise, hakkında çok fazla bilgi sahibi olmamamızın yanında kamuoyu tarafından ‘iklimi değiştirme, deprem yaratma, insan beyninin etkileme’ gibi özelliklerinin olduğu düşünülmesidir.

Gelin bu mitler ne kadar doğru, bilim bu konuda ne diyor ona bakalım.

1. Projenin Yaratıcısı Tesla mı?
Söylentilerden ilki, bu projenin merkezinde bulunan kişinin, ünlü mucit Nicola Teslaolduğudur. İnanılan bir diğer mit ise, Prestij filminde Nicola Tesla’yı canlandıran kişinin, dağ başında kablosuz bir şekilde tüm ampulleri yakma deneyinde kullanılan teknik ile HAARP’da kullanılan tekniklerin aynı olduğudur. Basitçe Tesla, atmosfere bir manyetik dalga göndermiş ve bunun çok daha güçlü bir enerji olarak döndüğünü görmüştür. Fakat, HAARP projesinde kullanılan teknik ile Nicola Tesla’nın gerçekleştirdiği deneyin tekniği arasında hiçbir bağ yoktur.
2. Tesla Deprem Makinesi Üretti mi?
Tesla, deprem makinesi üretmiştir fakat birbirlerinden tamamen bağımsız iki teknolojiden bahsediyoruz. Tesla’nın ürettiği deprem makinesinin mantığında olan: atmosfere gönderilen dalgaların ionosferden sekmesi sonucu oluşan dalgalar, fay hatlarının rezonans frekansına uyarlarsa, orayı yeterince sallarlar, hatta kırılma yaşanır yani deprem olur. Fakat HAARP projesinde böyle bir teknoloji kullanılmamaktadır.
HAARP Projesi ile Deprem Yaratmak Ne Kadar Mümkün?
Böyle bir depremin yaratılmasının enerjinin korunumu yasasına tamamen aykırı olduğunu şu şekilde görebiliriz:

Bir kıta tektoniğini 2 metre kaydıracak enerjiyi vermeden, o fay 7.8 lik deprem üretmez. İran’daki deprem, yer kabuğunun 30 km derininde oluşmuş, yani 30 km x 200 km (fay kırık boyu) x 200 km = 1.2 milyon km3 kayayı, 2 metre sürükleyecek kadar enerji verilmesi gerekiyor. 1 m3 kaya = 3 ton yani toplam ağırlık = 1.2 x 10^6 x 3 x 10^9 = 3.6x10^15 ton ağırlığı 2 metre sürükleyeceksiniz. 7.2 x 10^18 kgm iş yapmanız lazım.

Bunun kaç tane hidrojen bombası patlatmaya eş değer olduğunu hesaplamaya dahi lüzum yok ama bu enerjiyi uzaktan iyonosferle yansıtmak bir kenara, bunu üretebiliyorsanız zaten dünyanın enerji sorunu çözülmüş demektir. Ortadoğu'da petrol için savaşmaya gerek yok ki!

Yazarı tarafından düzenlendi:

Entropyy

lV ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
4. HAARP İklim Üzerinde Etkili mi?
Uygulama olarak bu da pek mümkün görünmüyor. Zira, projenin ürettiği dalgalar değil iyonosferi, stratosferi dahi doğru düzgün etkileyememektedir. Bu nedenle de hava koşullarında kayda değer bir değişiklik yapması, sonuç olarak da iklimi değiştirmesi olanaksızdır. Güneşin oluşturduğu yüksek orandaki iyonosferik türbülans dahi iklim üzerinde etkili değilken, HAARP’ın gibi yapay bir değişimin bu denli etkili olmasını beklemek anlamsız kalıyor.
5. HAARP Askeri Bir Silah mı?
Hava Kuvvetleri ile Donanma HAARP'ı birlikte idare etse bile, yetkililer HAARP'ın askeri amaçlar için tasarlanmadığını söylemektedir ve özellikleri (daha önce bahsedilen) üniversitelerin birliği tarafından geliştirilen bir araştırma tesisidir. HAARP sitesi İyonosferik araştırmalardaki ilgi çeken bir şeyin ''teknolojik inovasyonların keşfedilmemiş potansiyeli bizlere yer altındaki objelerini tespit etme ile denizin ya da yerin derinlerinde iletişim kurabilmemiz konusundaki uygulamaları tavsiye etmektedir'' olduğunu yazmaktadır. Bu anlaşılabilir ifade HAARP benzeri bir teknolojinin derinde bulunan bir denizaltı ile iletişimin kurulması ya da yer altına gizlenen gizli askeri tesisatların tespit edilmesinde kullanılabileceğini gösterir.
6. HAARP Gizli Bir Proje mi?
Birçok komplo teorisyeni HAARP'ın gizli bir proje olduğunu düşünse bile, HAARP'ın kendi sitesinde şöyle yazar: ''HAARP programı bütünüyle gizli değildir. HAARP ile ilgili gizli bir doküman bulunmamaktadır.'' İlgili bütün raporlar, finansman bilgileri, deney sonuçları halka açıktır. Sadece raporlar değil, tesisin kendisi de dönem dönem ziyaretçilere açıktır. Projenin gidişatını da Amerikan Askeri birimleri değil, üniversiteler belirlemektedir. Bu üniversiteler arasında MIT, Alaska Üniversitesi, Dartmouth Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts gibi dünyaca üne sahip üniversitelerde bulunmaktadır. Kısacası HAARP gizli bir proje değildir, kamuoyunun denetimine açıktır.

Entropyy

lV ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Celal Hocanın Bu Konudaki Yorumu.

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Muhterem burası Türkiye wiki miki yasak bizde giremiyoruz :) Neyse vpn ile girelim teşekkürler.
Biliyorum...
Türkçe wiki´den alıntı [1]:

Yüksek Frekanslı Aktif 'Aurora'sal Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) veya kısaca HAARP; Amerikan Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Alaska Üniversitesi ve Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA)[1] tarafından finanse edilmiş, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışma. BAE Systems tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

HAARP'ın amacı iyonosferi analiz ederek radyo iletişim, izleme ve navigasyon için teknolojik iyileştirme potansiyelini araştırmaktır. HAARP programı Alaska Gaskona bölgesinde Amerikan Hava Kuvvetlerine ait bir arazi üzerinde yer alan ve büyük, yarı-arktik bir tesis olan HAARP Araştırma İstasyonunu işletmektedir.

HAARP Araştırma İstasyonundaki en önemli ve en meşhur cihaz İyonosferik Araştırma Aracıdır (IRI). IRI, yüksek frekans bandında çalışan yüksek güçlü bir radyo vericisidir. IRI ile iyonosferin limitli bir bölgesi uyarılabilir. VHF ve UHS radarı, fluxgate manyetometresi, digisonde (bir iyonosferik ses cihazı), indüksiyon manyetometresi gibi diğer aletler IRI tarafından uyarılan bölgedeki fiziksel süreçlerin incelenmesi için kullanılır. Merkezde yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmaktadır. IRI ile iyonosferi anten gibi kullanarak düşük frekanslı elektromanyetik dalgalar yaratılabilir ve zayıf kuzey ışıkları (aurora) benzeri parlamalar elde etmek mümkündür.[1]

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Türkçe wiki´den alıntı[2]:
HAARP İstasyonu 1993 yılında faaliyete geçmiş olup şu an aktif olan IRI 2007 yılında tamamlanmıştır. HAARP'ın 2008 yılı itibarıyla vergi ile finanse edilmiş 250 milyon $ harcaması gerçekleşmiştir. Mayıs 2013'te müteahhit değişikliğinin beklenmesi nedeniyle geçici olarak kapatılacağı bildirilmiş, Mayıs 2014'te HAARP programının bir yıl içerisinde tamamen sona erdirilebileceği belirtilmiştir. Ağustos 2015'te tesis ve tüm ekipmanları Alaska Fairbanks Üniversitesine devredilmiştir.

Alaska'daki HAARP antenleri
HAARP projesi iklim kontrol silahı olması ve yapay deprem, zihin kontrolü yaratabilmesi gibi birçok komplo teorisine konu olmuştur. Bilim insanları ve eleştirmenler tarafından bu iddiaların eksik veya hatalı bilgiye dayandığı, iddiaların tesisin kabiliyetlerinin çok üzerinde olduğu ve doğa biliminin kapsamını aştığı belirtilmiştir. Stanford Üniversitesi profesörü, Türk bilim insanı Umran İnan, Popular Science dergisine verdiği demeçte iklim kontrolü ile ilgili komplo teorilerinin "tamamen yanlış bilgiye dayandığını" belirtmiş ve şu açıklamayı yapmıştır:

Dünya gezegeninin (meteorolojik) sistemlerini ne yapsak bozamayız. Her ne kadar HAARP'ın yaydığı radyasyon çok büyük de olsa, bir şimşeğin gücü ile kıyaslandığında çok küçüktür ve tüm dünyada saniyede 50 ila 100 şimşek çakmaktadır. HAARP'ın yoğunluğu çok küçük.[2][3]

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Alıntı yapılan kişi bir mühendis. Bilim ne diyor deyince yazdığı her şey şıp diye bilimsel oluyor zaten. :)

Celal Şengör de şu anki bilgilerimize göre bu mümkün değil diyor. Dünyadaki her şeyi Celal Bey'in bilgisiyle sınırlandıracaksak, işimiz var :)

"Basitçe Tesla, atmosfere bir manyetik dalga göndermiş ve bunun çok daha güçlü bir enerji olarak döndüğünü görmüştür."

Tesla dünyada zaten var olan elektrik enerjisini kullanma üzerine çalışıyordu. Bu yüzden elektriği bedava dağıtma düşüncesi vardı. İyonosferin enerjiyi daha güçlü yansıtma özelliği kullanılması pek ala HAARP'in çalışma alanına giriyor.

"Bunun kaç tane hidrojen bombası patlatmaya eş değer olduğunu hesaplamaya dahi lüzum yok ama bu enerjiyi uzaktan iyonosferle yansıtmak bir kenara, bunu üretebiliyorsanız zaten dünyanın enerji sorunu çözülmüş demektir. Ortadoğu'da petrol için savaşmaya gerek yok ki!"

Sorun bu enerjiyi üretmek veya yansıtmak değil, yıkıcı etkisinden kurtulup üretim için kullanabilmek. Zaten bu sorun aşılsa atom bombasının açığa çıkaracağı enerji de üretim için kullanılır, petrol için savaşmaya gerek kalmaz.

Böylesi şeyler teorik olarak mümkünse, uygulamaya geçince de her şeyin şeffaf olmasını beklememek gerekir. İnsanlar bilim adamlarının teorik olarak mümkün olkduğunu söylemeleri ve sızan bilgi kırıntıları, son olarak yaşanan olaylardaki tuhaflıklar ve bunların HAARP teknolojisiyle teorik olarak açıklanabilmesi üzerine fikir sahibi oluyor.

Celal Beyin ve bu mühendis arkadaşın söylemlerinin aksine projenin karşıtlarından biri olan, Amerikanın en ünlü jeofizikçilerinden Prof. Gordon J. F. MacDonald'e göre, elektromanyetik teknoloji bakın daha neler yapabilir:
1. iklimleri değiştirebilir,
2. Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,
3. Ozon tabakası ile oynayabilir,
4. Deprem yaratabilir,
5. Okyanus dalgalarını kontrol edebilir,
6. Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir,
7. Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir..

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Van depremi olduğu zaman benim üniversitede ilk yılımdı. Jeoloji Mühendisliği okuyordum belirteyim de alaka anlaşılsın. Hocalarımızın bir kısmı derste Van depreminin doğal bir afet olamayacağını nedenleri ile anlatıyordu. Tabi o zamanlar ilk senem daha terimleri bile bilmiyorum hiç bir şey anlamıyordum. Bir gün başka bir hocamızla derste konuşurken sorduk konuyu. Şuan tam olarak ne söylediğin net hatırlamıyorum ama doğal afet olduğuna ikna olmuştum. Aslında ben komplo teorilerine biraz ilgiliyim ama doğal afet olduğunu söyleyen hocamız diğer hoca için "Bunlar okulu, devleti her yeri ele geçirdiler, bunların söyledikleri tek kelimeye inanmayın" dediğini net hatırlıyorum. Yıl 2011 o zamanlar fetö için hocaefendi falan deniliyor. Fetönün terör örgütü olduğu herkes tarafından bilindikten sonra doğal afet değil diyen hocamız açığa alınmıştı. Akıbeti ne oldu açıkçası bilmiyorum. Bana hala daha pek gerçekçi gelmiyor bu olay.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Van depremi olduğu zaman benim üniversitede ilk yılımdı. Jeoloji Mühendisliği okuyordum belirteyim de alaka anlaşılsın. Hocalarımızın bir kısmı derste Van depreminin doğal bir afet olamayacağını nedenleri ile anlatıyordu. Tabi o zamanlar ilk senem daha terimleri bile bilmiyorum hiç bir şey anlamıyordum. Bir gün başka bir hocamızla derste konuşurken sorduk konuyu. Şuan tam olarak ne söylediğin net hatırlamıyorum ama doğal afet olduğuna ikna olmuştum. Aslında ben komplo teorilerine biraz ilgiliyim ama doğal afet olduğunu söyleyen hocamız diğer hoca için "Bunlar okulu, devleti her yeri ele geçirdiler, bunların söyledikleri tek kelimeye inanmayın" dediğini net hatırlıyorum. Yıl 2011 o zamanlar fetö için hocaefendi falan deniliyor. Fetönün terör örgütü olduğu herkes tarafından bilindikten sonra doğal afet değil diyen hocamız açığa alınmıştı. Akıbeti ne oldu açıkçası bilmiyorum. Bana hala daha pek gerçekçi gelmiyor bu olay.
İşte Türkiyenin şu anda bu durumda olmasının nedenlerinden biri de bu. Birileri nedenleriyle birlikte anlatır, diğer biri de söylenenlerin bilimsel olarak yanlışlığını göstereceğine bilimsellikten çıkılmaması gereken üniversite kürsüsünde söyleyenlerin kimliği üzerinden diğerlerinin dedikodusunu yapar, sonra da fırsatı ele geçirince daha başka birileri de dedikodu yapan kişiyi fişleyip üniversiteden attırır.

Söylenen şeyler doğru mu yanlış mı bunlara bakmak gerekir. Durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Sırf birileri söyledi diye söylenen her şeyi doğru kabul etmek ne kadar dogmatik ve yanlışsa, sırf birileri söyledi diye söylenen her şeyi yanlış kabul etmek o kadar dogmatik ve yanlıştır.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Videodaki insanlarda sen ben gibi insanlar değil. İşinin uzmanı insanlar. Şaşkınlık ifadelerini görebilirsin anlatılırken. Tabi videoyu sonuna kadar izledin mi bilemem. Forumda ki ateist kesime daha çok bazı şeyler inanılmaz zor geliyor. Ben görünmezlik, ışınlanma gibi bir çok şeyin bulunduğunu/üzerinde çalışıldığını düşünüyorum. Tesla bile zamanında neler neler bulmuş bir kişi.

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İşte Türkiyenin şu anda bu durumda olmasının nedenlerinden biri de bu. Birileri nedenleriyle birlikte anlatır, diğer biri de söylenenlerin bilimsel olarak yanlışlığını göstereceğine bilimsellikten çıkılmaması gereken üniversite kürsüsünde söyleyenlerin kimliği üzerinden diğerlerinin dedikodusunu yapar, sonra da fırsatı ele geçirince daha başka birileri de dedikodu yapan kişiyi fişleyip üniversiteden attırır.

Söylenen şeyler doğru mu yanlış mı bunlara bakmak gerekir. Durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Sırf birileri söyledi diye söylenen her şeyi doğru kabul etmek ne kadar dogmatik ve yanlışsa, sırf birileri söyledi diye söylenen her şeyi yanlış kabul etmek o kadar dogmatik ve yanlıştır.
40 yılın başı doğru bir şey söyledin. Tebrik ederim! Ben alıntı yaptığın mesajımda başımdan geçen olayı anlattım kendi bakış açım ile. Çünkü konuyu açan sevgili @NoTThingLosE Van depreminden bahsetti. Bunun üzerine bir anımı paylaşmak istedim. Şu kişi böyle dedi diye kesin öyledir diye bir söz söylemedim. Çarpıtma yapmaya çalışmıyorsundur umarım.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
40 yılın başı doğru bir şey söyledin. Tebrik ederim! Ben alıntı yaptığın mesajımda başımdan geçen olayı anlattım kendi bakış açım ile. Çünkü konuyu açan sevgili @NoTThingLosE Van depreminden bahsetti. Bunun üzerine bir anımı paylaşmak istedim. Şu kişi böyle dedi diye kesin öyledir diye bir söz söylemedim. Çarpıtma yapmaya çalışmıyorsundur umarım.
Doğal afet olduğunu iddia eden kişinin bilimsel değil dogmatik yaklaştığını vurgulamak istedim:
"Bunlar okulu, devleti her yeri ele geçirdiler, bunların söyledikleri tek kelimeye inanmayın"

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Videodaki insanlarda sen ben gibi insanlar değil. İşinin uzmanı insanlar. Şaşkınlık ifadelerini görebilirsin anlatılırken. Tabi videoyu sonuna kadar izledin mi bilemem. Forumda ki ateist kesime daha çok bazı şeyler inanılmaz zor geliyor. Ben görünmezlik, ışınlanma gibi bir çok şeyin bulunduğunu/üzerinde çalışıldığını düşünüyorum. Tesla bile zamanında neler neler bulmuş bir kişi.
Videodaki sayfa herkes tarafından görüntülenen bir sayfa. Sence gerçekten deprem doğal değil bir çeşit silah kullanımı sonucu gerçekleşmiş olsa bunun kanıtlarının herkes tarafından görüntülenebilen bir sitede olma olasılılğı nedir? Hadi diyelim farketmediler orada görüntülenebileceğini izlerin. Dünyadaki jeologlar neden çıldırmadı? :D Şahsen ben çıldırırdım!

Son konular

Son mesajlar