HAARP

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Doğal afet olduğunu iddia eden kişinin bilimsel değil dogmatik yaklaştığını vurgulamak istedim:
"Bunlar okulu, devleti her yeri ele geçirdiler, bunların söyledikleri tek kelimeye inanmayın"
Ama cidden suyunu çıkarıyorsun sende. Mesajımda belirttim bilimsel olarak anlattı ama anlamadığım için nedenlerini hatırlamıyorum aklımda kalan bu cümle dedim. Sen kalkmış hakkında hiçbir şey bilmediğin kişi hakkında yargıda bulunuyorsun. Üstüne bunu adeta fetöyü fetöcüleri savunur gibi yapıyorsun.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Videodaki sayfa herkes tarafından görüntülenen bir sayfa. Sence gerçekten deprem doğal değil bir çeşit silah kullanımı sonucu gerçekleşmiş olsa bunun kanıtlarının herkes tarafından görüntülenebilen bir sitede olma olasılılğı nedir? Hadi diyelim farketmediler orada görüntülenebileceğini izlerin. Dünyadaki jeologlar neden çıldırmadı? :D Şahsen ben çıldırırdım!
Bazı şeylerin söylenilmesi veya duyurulması hoş karşılanmaz :). Türkiye'nin Doğu Türkistan'a sessiz kalıp, bizi kurtuluş savaşında arkamızdan vuran sözde arap Libya'ya tezkere çıkartması gibi.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ama cidden suyunu çıkarıyorsun sende. Mesajımda belirttim bilimsel olarak anlattı ama anlamadığım için nedenlerini hatırlamıyorum aklımda kalan bu cümle dedim. Sen kalkmış hakkında hiçbir şey bilmediğin kişi hakkında yargıda bulunuyorsun. Üstüne bunu adeta fetöyü fetöcüleri savunur gibi yapıyorsun.
Ben bu ifadelerinizden doğal afet olmadığını anlatanların nedenleriyle anlattığı anlamını çıkardım
Hocalarımızın bir kısmı derste Van depreminin doğal bir afet olamayacağını nedenleri ile anlatıyordu. Tabi o zamanlar ilk senem daha terimleri bile bilmiyorum hiç bir şey anlamıyordum.
Bu ifadelerinizden de doğal afet olduğunu söyleyen hocanızın derste sadece bilimsel değil dogmatik bir bakışla birilerinin dedikodusunu yaptığı anlamı çıkıyor
Bir gün başka bir hocamızla derste konuşurken sorduk konuyu. Şuan tam olarak ne söylediğin net hatırlamıyorum ama doğal afet olduğuna ikna olmuştum. Aslında ben komplo teorilerine biraz ilgiliyim ama doğal afet olduğunu söyleyen hocamız diğer hoca için "Bunlar okulu, devleti her yeri ele geçirdiler, bunların söyledikleri tek kelimeye inanmayın" dediğini net hatırlıyorum.
Olayları kişiselleştirirseniz sağlıklı analiz yapamazsınız.

"Bir şeyi sırf birileri söylüyor diye yanlış kabul etme dogmatik bir bakıştır ve yanlıştır" diyorum, siz de hak veriyorsunuz. Bu ifadelerin teröristleri savunmakla ne alakası var?

Bu birilerine fetöcü, etöcü, şetöcü denmesinin ne önemi var? Terörist de bir konuda doğru söylüyor olabilir, başka biri de bir konuda yalan söylüyor olabilir. Söyleyenlerin kimliğine değil doğru söyleyip söylemediğine göre değerlendirme yapmak gerekir.

Bir konuda terörist eğer doğru söylüyorsa, "Evet bu söylenen doğru" demekle teröristleri savunmanın ne alakası var?

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Böyle konular hakkında konuşanların sonları ne olmuş bir bak. Kölelik kalktı kalktı deriz, hatta kaldırmadığı için Kuran'a kapak atarız. Hepimiz, toplum olarak aslında birer köleyiz. Seçim hakkımız falan var denilir. Öyle bir hakkımız yok. Yönetiliyoruz sadece..

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bazı şeylerin söylenilmesi veya duyurulması hoş karşılanmaz :). Türkiye'nin Doğu Türkistan'a sessiz kalıp, bizi kurtuluş savaşında arkamızdan vuran sözde arap Libya'ya tezkere çıkartması gibi.
:D Siyasetle pek ilgilenmiyorum ama olayları takip etmeye çalışıyorum. Yönetimin açıkçası ... yemiyo Doğu Türkistan konusunda ses çıkarmaya diye düşünüyorum. Her gün Filistin için kameralar karşısında neredeyse ağlayan kişiler Türkler için sesini çıkarmıyor,neden? Libya konusunu çok bilmiyorum açıkçası ama öğrendiğim kadarıyla Türkiye'nin bu hamlesinden sonra 6 arap devleti birlik olup bizim anlaşmamıza benzer bir şey yapmışlar. Artı kınama açıklaması yapmışlar Suudi Arabistan dahil. Onların bizi kınaması hoşuma gidiyor. :D Demek ki hoşlarına gitmeyen bir şey yapıyor devlet.

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bu ifadelerinizden de doğal afet olduğunu söyleyen hocanızın derste sadece bilimsel değil dogmatik bir bakışla birilerinin dedikodusunu yaptığı anlamı çıkıyor
Yanlış anlam çıkarmışsın yada ben anlatamamışım. İki hocada nedenlerini anlattı ancak ben anlamıyordum o zamanlar demek istedim.
Bu birilerine fetöcü, etöcü, şetöcü denmesinin ne önemi var? Terörist de bir konuda doğru söylüyor olabilir, başka biri de bir konuda yalan söylüyor olabilir. Söyleyenlerin kimliğine değil doğru söyleyip söylemediğine göre değerlendirme yapmak gerekir.
Eskiden çok kullandığım bir cümle vardı bu teröristler yada kendi güvenmediğim biri için olur hep söylerdim. Eskiden şöyle derdim "Allah birdir dediği dışında hiçbir şeye inanmam" artık şöyle diyorum "Hiçbir dediğine inanmam".

Konuyu kapatalım lütfen rica ediyorum.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
:D Siyasetle pek ilgilenmiyorum ama olayları takip etmeye çalışıyorum. Yönetimin açıkçası ... yemiyo Doğu Türkistan konusunda ses çıkarmaya diye düşünüyorum. Her gün Filistin için kameralar karşısında neredeyse ağlayan kişiler Türkler için sesini çıkarmıyor,neden? Libya konusunu çok bilmiyorum açıkçası ama öğrendiğim kadarıyla Türkiye'nin bu hamlesinden sonra 6 arap devleti birlik olup bizim anlaşmamıza benzer bir şey yapmışlar. Artı kınama açıklaması yapmışlar Suudi Arabistan dahil. Onların bizi kınaması hoşuma gidiyor. :D Demek ki hoşlarına gitmeyen bir şey yapıyor devlet.
Çin gibi büyük bir devlet varken nereye çıkartıyor sesi. Ya bu konu çok kapsamlı bir konu. Yeni bir konu açıp orda tartışmamız lazım. İnsanların hepsi köle diyorum sana. Robot gibiyiz. Sabah işe akşam eve.. Patronlarımıza para kazandırmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Onlarda kendi üstlerine kazandırıyorlar. Her şey en tepedekilere gidiyor. Ama o en tepedekiler kim çözemiyoruz. İllüminati diyoruz, büyük aileler diyoruz. Bu komplo teorisi değil, bunlar gerçekler.

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sizce Çin bu konuda haklı mı?

Soykırım var mı?
Aşırı güç kullandıkları yerler var. Çok karmaşık bir konu daha önce konuşulmuştu. Soykırım olduğunu düşünmüyorum. Ama oradaki insanlarında güllük gülistanlık yaşamadıkları da bir gerçek.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Aşırı güç kullandıkları yerler var. Çok karmaşık bir konu daha önce konuşulmuştu. Soykırım olduğunu düşünmüyorum. Ama oradaki insanlarında güllük gülistanlık yaşamadıkları da bir gerçek.
Soykırım nedir?

Birileri ne yaparsa soykırım olmuş olur?

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İnsanların hepsi köle diyorum sana. Robot gibiyiz. Sabah işe akşam eve.. Patronlarımıza para kazandırmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Onlarda kendi üstlerine kazandırıyorlar.
Bu konu farklı bir yere gidiyor. Benim çok düşündüğüm ama işin içinden çıkamadığım bir şey. Kirayı, faturaları, mutfak masrafını ödemek için çalışmamız lazım. Bunun için bir işe girip günde en az 8 saat çalışıyoruz. Tabi bu EN AZ 8 saat oluyor. Yemek molası ve yol ile birlikte 2-3 saat daha ekle. 10-11 saat ediyor. Para kazanmaya başlayınca bu sefer giderlerimiz artıyor. Daha iyi ev, daha iyi eşyalar, daha iyi gıda tüketmeye başlıyoruz. Bu sefer kazandığımız parayı harcamak için yeni şeyler almaya başlayıp durduk yere giderimizi kendimiz arttırıyoruz. Sonra kazandığımız para yetmemeye başlıyor. Ya daha çok maaş veren iş arayışına giriyoruz ya da ek iş arıyoruz. Bu döngü böyle devam ediyor. Oturup 2 saat boyunca yalnız kalayım düşüneyim yok. Sadece çalış çalış çalış. Oku, askere git, iş bul, evlen, çocuk yap, araba al, ev al, torun sev, öl.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Bu konu farklı bir yere gidiyor. Benim çok düşündüğüm ama işin içinden çıkamadığım bir şey. Kirayı, faturaları, mutfak masrafını ödemek için çalışmamız lazım. Bunun için bir işe girip günde en az 8 saat çalışıyoruz. Tabi bu EN AZ 8 saat oluyor. Yemek molası ve yol ile birlikte 2-3 saat daha ekle. 10-11 saat ediyor. Para kazanmaya başlayınca bu sefer giderlerimiz artıyor. Daha iyi ev, daha iyi eşyalar, daha iyi gıda tüketmeye başlıyoruz. Bu sefer kazandığımız parayı harcamak için yeni şeyler almaya başlayıp durduk yere giderimizi kendimiz arttırıyoruz. Sonra kazandığımız para yetmemeye başlıyor. Ya daha çok maaş veren iş arayışına giriyoruz ya da ek iş arıyoruz. Bu döngü böyle devam ediyor. Oturup 2 saat boyunca yalnız kalayım düşüneyim yok. Sadece çalış çalış çalış. Oku, askere git, iş bul, evlen, çocuk yap, araba al, ev al, torun sev, öl.
İnsanların bunun farkında olmaması beni üzüyor. Farkında olsa bile mecburen uygulamaya devam ediyor. Sistem buna zorluyor. Bütün sistemler aynı; eğitim, ekonomi, siyaset.. Her şey bir şeylerin/birilerinin etrafında dönüyor. Ve kimse buna karşı çıkamıyor. Karşı çıkıp, farkındalık yaratmak isteyenler de gümbürtüye gidiyor zaten. Anonymous hacker grubu vardı bu konuyla ilgili bir çok eylem yapan. Onlarda içeri alındılar. Hemde başlarındaki adamın ihaneti yüzünden. Michael Jackson, J. F. Kennedy, Martin Luther King J.r v.s gibi isimler de aynı olaylara kurban gittiler diye düşünüyorum. Bunlar en çok ses çıkartan kesimdi, ve kitlesi büyük. Tabi komplo teorisinden ileri gidemiyoruz. Bir kanıtımız yok. Sadece olayların tuhaflığı ve zamanlamaları v.s bizi buna itiyor.

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bu yüzden hayatımın bu dönemine kadar çok fazla çalışmadım, çalışmak istemedim. Neredeyse yaş 30 oldu yakında askere gideceğim ve gelince mecburen çalışmaya başlayacağım. Hayalim günde 6 saat çalışıp öyle çok para kazanmama da gerek yok kişisel ihtiyaçlarımı karşılayabilmek. Ama dedim ya HAYAL. Elimden geldiğince bu düzenin dışında kalmaya çalışacağım. İsterse 20k maaş versinler 8 saatten 1 dk fazla hayatta çalışmam. O aradaki zaman benim için çok ama çok önemli.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Bu yüzden hayatımın bu dönemine kadar çok fazla çalışmadım, çalışmak istemedim. Neredeyse yaş 30 oldu yakında askere gideceğim ve gelince mecburen çalışmaya başlayacağım. Hayalim günde 6 saat çalışıp öyle çok para kazanmama da gerek yok kişisel ihtiyaçlarımı karşılayabilmek. Ama dedim ya HAYAL. Elimden geldiğince bu düzenin dışında kalmaya çalışacağım. İsterse 20k maaş versinler 8 saatten 1 dk fazla hayatta çalışmam. O aradaki zaman benim için çok ama çok önemli.
Cidden altın değerindeki zamanımızı, sırf patronlar para kazansın diye harcamaktan bıkmalı insan. O yüzden işini seveceksin. Umarım her şey istediğin gibi olur dostum. Farkında olman bile sana çok şey kazandırır. Düzene ve topluma kalırsak sahiplenilmiş kedi/köpekten farkımız kalmaz.

Düşünce
Sünni
Haarp teknolojisi var. Buna diyecek bir sözüm yok ama deprem çıkarıyormuş falan buna inanmıyorum. Öyle olsa dünya üzerinden silinecek bir kaç ülkeyi size söyleyeyim:
Çin
Rusya
Afganistan
İrak
Suriye
Venezuela
BelkideTürkiye...

Bu tür şeylere komplo teorisi olarak bakıyorum.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
HAARP tehlikeli bir şey değildir. Seyir halindeki füze ve uçaklar için tehlikelidir. Yani koruma amaçlıdır. Elektronik sistemleri bozarak seyir sistemini etkisiz hale getirir. Bunu cep telefonlarının ve telsizlerin çekmesini engelleyen aletlere (cemır) benzetebiliriz. Fakat onlardan çok daha güçlüdürler. Telefonun çekmesini engellemekle kalmaz, bozar da.

Ya da telefonu mikrodalga fırına koymaya benzetebiliriz. Konu, dalgaların güçlü olması. Bulutları ısıtarak dağılmalarını da sağlar. Fakat bununla deprem oluşmaz. Atmosferin iyonosfer tabakasını etkiler. İklime etkisi olur. Bunlar tehlikeli düzeylerde değillerdir.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çok karmaşık bir konu

Yok, konu basit ve açık. Uygurlar yasalara uyup iki çocuktan fazla çocuk yapmaz, iki çocuktan fazlası terör örgütlerine katılmazsa, o zaman Çin devleti de eğitim kamplarına gerek duymaz. Herkes yasalara uymak zorundadır.

Allahın verdiği çocuğu devlet yasaklayamaz diye saçmalarlarsa Çin devleti allahı mallahı hiç takmaz. Gerekeni yapar.

Yazarı tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Mesele şu: Bu dincilerin Türk halkları umru bile değildi. Zaten milliyetçiliği ayak altına almaktan bahsediyorlardı. Ne zaman ki kuyruk sıkıştı, milliyetçiliğe sarıldılar. Aman bizi kurtarırsa bu kurtarır! Dincilikle ırkçılığı birleştirdiler. Ordan kuvvet almaya çalışıyorlar. Konunun özü budur.

rhynkar

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Yok, konu basit ve açık.
Karmaşık olmasının sebebi bu konuda çok fazla yalan haber olması. Hangi haber gerçek hangisi yalan kişilerin tercihine kalıyor. Bu yüzden karmaşık. Temelindeki sorunun ne olduğunu zaten biliyoruz konuşmuştuk.

Son konular

Son mesajlar