Hadis İnkarcıları-1

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci

Ekler

• 5.jpg
    5.jpg
    40.5 KB · Görüntüleme: 41

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Sünneti var, ,yatak odası,

Hz.Muhammed(sav) kendinden hüküm vermezdi ki ayet var zaten ama hüküm koymuştur.
  • Allah'ın Resûlü sahâbileriylebirlikte oturuyordu. Bir ara (kalktı. Eşlerinin ikamet buyurduğu odalardan birine)girdi. Sonra da çıktı veyıkandı. Durumu sezen bir sahâbi sordu:
-Yâ Resûlallah!Yoksa yıkanmanızı gerektiren bir şey (cinsel ilişkiniz) mi oldu?

Allah'ın Resûlüşöyle buyurdu:

-Evet, bulunduğumyerden bir kadın geçince kalbimde kadın arzusu oluştu. Oluşunca da eşlerimdenbirinin yanına giderek ilişkide bulundum.*

1 M. Zevâid 4/292.

Şah & Mat.

Ekler

• 9.jpg
    9.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 34

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Kainatın yaratılış zahiri sebebi olan Hz.Muhammed Mustafa(sav)'den bahsediyoruz

Bakara 29. O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları yedi gök hâlinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir.

Şah & Mat.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Kainatın yaratılış zahiri sebebi olan Hz.Muhammed Mustafa(sav)'den bahsediyoruz
"De ki: "Ey insanlar gerçekten ben sizin için yalnızca bir uyarıcıyım." (22/49)

De ki: “Ben türedi bir peygamber değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyarım. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.”*(46/9)

Şah & Mat

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
@Knightwalker iki Ayet-i Kerime ile nur-u Muhammed olmayacağına bir delil yok. Attığım videoyu izlemeyip kafana göre Ayetleri yorumluyorsun hatta aklın yine o kadar az ki haşa bazı hükümler geçersiz diyorsun.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
@Knightwalker iki Ayet-i Kerime ile nur-u Muhammed olmayacağına bir delil yok. Attığım videoyu izlemeyip kafana göre Ayetleri yorumluyorsun hatta aklın yine o kadar az ki haşa bazı hükümler geçersiz diyorsun.
Şah & Mat. Evrenin yaradılış sebebi Hz. Muhammed'dir diyen uçmuştur.

Ekler

• 5.jpg
    5.jpg
    40.5 KB · Görüntüleme: 34

bilgelikyolunda

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ayetler iyi güzel de elimizde kesin olarak doğru hadis yok. O yüzden bu uygulanamaz bir şeydir.
Arzu edenler linki inceleyebilir:
İşte baştan sona yalan bir tarih!
Hiçbir kanıt sunmadan yazdığınız hikayenin hükmünü en son kendiniz yazmışsınız:

"İşte baştan sona yalan bir tarih!" :)
İbn İshak hristiyan altyapılı değil ana babası yahudi, bu da yahudi dönmesi. Salla babam salla. Gerçi Beni Nadir'in hurma ağacı olayını Beni Kurayza gibi anlatanları gördükten sonra sana da pek şaşırmamak lazım.
Beni Nadir'in hurma ağacı olayını Beni Kurayza gibi anlatma yalanının altında @DemoKratos un imzası var. Yalanını siz de yüzüne çarpmıştınız ama tık yok.
Abdülmelik'den bahsediyorsun, Abdülmelik 705 yılında ölmüş, İbn-İ İshak 704 yılında doğmuş, yani buradan ne sonuca varacağız, neye dayanarak sipariş ettirdi falan diyorsun, el-Mansur dediğin halife ile İbn-İ İshak aynı dönem yaşadı diye nerden bu sonuca vardın. İkisi de Medine'de yaşamış bu adamların, ne diye sipariş ettirsin, gider yazdırır. Bu iddialarının dayanağı var mı yoksa hüsnü kuruntu mu ?
@Tiglath gibi tipler @DemoKratos gibi tiplerin hiçbir kanıt göstermeden işkembeden uydurduğu hikayeleri kanıt sorgulamadan doğru kabul ediyorlar.

Sonra da böyle yalanları ortaya çıkıyor ama utanmadan başka konu başlıklarında hiçbir şey olmamış gibi aynı yalanları tekrar eder durular.

Bu tipleri gördükçe "Eğer İslam'da gerçekten eleştirecek bir şey bulabilselerdi bu yalanlara ihtiyaç duymazlardı." diye düşünüp imanım artıyor.
Sahih hadislere yani kütüb i sitte hadisleri sahih ve güvenilirdir. Fakat yine de Kur'anı referans almalıyız. Ama sahih hadislere güvenebiliriz. Fakat bazı hadislerin uydurma olduğu gerçeği değişmiyor.
Nokta atışı doğru tespitler.
Hocam islam dinimizi tam olarak bilmiyorum.
Arzu ederseniz linki inceleyebilirsiniz:
daha örnek verelim mi
Kuranın başından beri farklı kıraatlarla nazil olduğunu bildiren sahih hadisler olduğunu zaten biliyoruz.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Sünnilik DiniKur’an’ın Dini
Dini değiştiren öldürülür.( Buhârî, Cihâd, 149)Din seçme özgürlüğü vardır.(2:256)
Zina eden kadın ve erkek taşlanarak
öldürülmelidir, recm cezası.
(Buhari 93/21)
Zina işleyenler için 100 celde
Vurulması(24:2)
İçki içmenin Dünya’da cezasına değnekle vurulmasıdır. Muslim (3281)İçki içen bir insanın Dünya’da cezası yoktur.
Namaz kılmayan kişi herkesin önünde
dövülmelidir.
Kur’an’da namaz kılmamanın Dünya ve Ahiret hayatında cezası yoktur.
Namaz dinin direğidir.( Taberanî, Beyhekî)Namaz dinin direği değildir. Dinin direği imandir. İman olmadan din olmaz.
Namaz kılmayanın Müslümanlığı yoktur.(Bezzar)
Namaz kılmayanın dini yoktur. (İbni Nasr)
Namaz kılmayanın Müslümanlığı yoktur.(Bezzar)
Bizimle kâfirlik arasındaki fark namazdır. Namazı terk eden kâfir olur.( Nesaî)
Kur’an’da imanı olmayanın Müminliği yoktur. İnkarcı ile Mümin arasındaki bazı farklar:

İnkarcı şükretmez. Mümin şükreder.
İnkarcı Allah’a ve Ahirete inanmaz. Mümin kanıt üzerine iman eder.
Müşrikler La ilahe illallah deyinceye kadar savaşmakla emrolundum.( Buhârî)Kur’an’da böyle bir durum yoktur. Dini yaymak için savaş yoktur. Savunma savaşına izin vardır. İnsanların dini seçimlerine karışmaz ve herkese karşı özgürlük ister.(2:190-60:8-60:9-2:256-4:140-18:29)
Köle ve Cariyelik sistemi vardır. Savaş esirlerini köle yapmak vardır.Köle ve Cariyeliği yasaklar.(40:62-41:30-3:51-4:105) Köle ve Cariyelerin özgürleştirilmesini emreder.(90:13-4:92-58:3-5:89-2:177-9:60-24:33) Savaş esirlerini fidye veya karşılıksız serbest bırakılır.(47:4)
Kadınlar toplu namazlara önderlik yapamaz,
hatta toplu namazlara katılmaları bile önerilmez
.
Kuran'daki "Ey gerçeği kabul edenler..." ifadesi
hem kadınları hem de erkekleri kapsar.(62:9)
Aybaşı halindeki kadınlar Kuran'a
dokunmamalı, namaz kılmaz, oruç tutmaz vb.
Kadın aybaşı durumunda iken sadece erkekler kadına yaklaşamaz. Başka bir yasak yoktur.(2:222)
Kadın eşini boşayamaz.2:228 ayeti her iki cinse de eşit haklar tanır.
Zekat yılda sadece bir kez verilir.Kur’an’da zekat ve sadaka her zaman verilir ve zekat ve sadaka verme oranı yoktur. (2:219)
Altın ve ipek erkeklere haram edilmiştir.Altın ve ipek erkeklere haram edilmemiştir.
Allah'ın lütuflarını Allah adına yasaklamak en
büyük günahtır (5:48-49; 6:145-150; 7:31-32;
10:59-60; 18:31; 22:23; 35:33; 42:21)
Resim, animasyon veya heykel yapma büyük
bir günahtır.
Kuran, çizim yapmayı veya
canlıların 3 boyutlu modellerinin yapılmasını
yasaklamaz. Süleyman Peygamber'in evinde
heykeller vardı, ve tektanrıcı idi (34:13; 42:21).
Muhammed'in veya yakın arkadaşlarının
isimleri camilerde Allah'ın yanına asılabilir.
Kur’an’da böyle bir durum yoktur. Camiler Allah’ındır ve sadece o’nu çağırmamız gerekir.(72:18)
Şeyhler, Peygamberler, Alimler vb kişiler şefaat edecektir.Kur’an şefaat etme olayını yasaklıyor.(2:48)
Kainatın Efendisi Muhammed.Kur’an’da Kainatın Efendisi Allah olduğunu söylüyor.(1:2)
Allah tüm evreni Muhammed'in yüzü suyu
hürmetine yaratmıştır.
Evren özel bir kişi için yaratılmamıştır (14:33;
16:12; 31:29; 51:56).
Muhammed’e Kur’an ve Sünnet verilmiştir.Muhammed’e sadece Kur’an verilmiştir.(6:19)
Kur’an’ı Muhammed açıkları. Kur’an apaçık değildir. Kur’an yeterli değildir. Kur’an’da geçen “hikmet” kelimesi Muhammed’in sünnetidir.Kur’an apaçıktır.(2:99) Kur’an’ı Allah açıklar.(75:16-17-18-19) Kur’an açıklanmış ve yeterlidir.(6:38-6:97-6:114-6:126-7:52-11:1-11:111-13:2-) Kur’an’da geçen hikmet ifadesi Kur’an için kullanılıyor.(36:2-11:1)
Mezhepleri vardır.(Hanefi-Şafii-Maliki-Hanbeli…)Kur’an’da mezhep yoktur. Sadece dini Allah’a özgülemek vardır.(6:159-3:103-3:105-39:2)
Varis için vasiyet yoktur.( Buhârî, “Ḥac”, 132)Kur’an’da varis için vasiyet vardır.(5:106-6:180)
Sakal kesmek haramdır.( Buharî, Libas, 64; Müslim, Tahare, 54)Sakal kesmekle ile ilgili hüküm yoktur.

kalaka27aktif

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Kur'ancı
Kuranın başından beri farklı kıraatlarla nazil olduğunu bildiren sahih hadisler olduğunu zaten biliyoruz.
Kuran farklı okuma kıraati demek ik farklı okuma şekli demektir bu da demek oluyor ki 70 okuma şekli 70 anlama şekli var demekdir.

Hadis üstüne din temenlendirilmez ayet üstüne din temellenir ama anlamadıysan daha iyi anlatım peygambere 40 yaşında peygamberlik verildi ve tebliğ etmeye başladı ve ayetlerle ilk müslümanlardan olduğu kanıtlı soru şu 40 yaşından sonra müslüman olmak sünnet midir ?

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Hadis inkarcıları kesinlikle Sünni kişilere kıyasla çok ama çok daha fazla mantıklıdır.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Hadisle Kuran aynı kaynaktan gelir. Birine güvenip diğerine güvenmemek olmaz. Ya herro ya merro, ortası yok.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Hadisle Kuran aynı kaynaktan gelir. Birine güvenip diğerine güvenmemek olmaz. Ya herro ya merro, ortası yok.
Ne alaka hocam? Bize göre teki Allah'ın vahyi, diğeri Hz. Muhammed'in ölümünden 300 yıl sonra yazılan ne idüğü belirsiz rivayetler.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Ne alaka hocam? Bize göre teki Allah'ın vahyi, diğeri Hz. Muhammed'in ölümünden 300 yıl sonra yazılan ne idüğü belirsiz rivayetler.
Kuran hangi kanalla gelmiş?
7. yüzyıla ait bütün bir Kuran var mı?
Oradan buradan parça da değil, bildiğin Kuran.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Kuran hangi kanalla gelmiş?
7. yüzyıla ait bütün bir Kuran var mı?
Oradan buradan parça da değil, bildiğin Kuran.
Hocam 30 defa yazdık.

1- Hz. Muhammed dönemine ait tarihlenmiş en ez 17 adet mushaf var. En fazlası %57.
2- M.622 - 750 arası tarihlenmiş %99 tam olan Kur'an var
3- 7. yüzyıla ait tüm parçaları birleştirin tüm Kur'an çıkıyor zaten.

4- 7 yüzyıla aiti bütün bir Kur'an bulunsa inanacak mısınız sanki ?

Yazan tarafından düzenlendi:

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci

The extant folios contain more than 99% of the text of the Qur'an.

Mısır Valisi Kavalalı Mehmed Ali Paşa tarafından 1811 yılında Sultan II. Mahmud’a hediye edilmiş 408 varaktan oluşan el yazması Kur’andır.[2]

32x40cm. ebatındadır. Deri üzerine kûfi hatla yazılmıştır.

İlk varakından önce yazılmış 1811 tarihli bir tanıtım yazısı bulunur. Bu tanıtım yazısında bizzat Halife Osman tarafından yazıldığı, uzun zaman Kahire’de muhafaza edildiği, Kavalalı tarafından Osmanlı padişahına hediye edildiği belirtilmiştir.[3] Palegrafik incelemeler, hicri 2. yüzyılın başlarında yazıldığını gösterir[6]

[1] T. Altikulaç, Al-Muṣḥaf Al-Sharif: Attributed To ʿUthmān Bin ʿAffān (The Copy At The Topkapi Palace Museum), 2007, Organization of the Islamic Conference Research Centre for Islamic History, Art and Culture: Istanbul (Turkey).

[2] ibid., pp. 10-11

[3] S. al-Munajjid, Dirāsāt fī Tārīkh al-Khatt al-ʿArabī Mundhu Bidayatihi ilā Nihayat al-ʿAsr al-Umawi (French Title: Etudes De Paleographie Arabe), 1972, Dar al-Kitab al-Jadid: Beirut (Lebanon), p. 55.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist

The extant folios contain more than 99% of the text of the Qur'an.

Mısır Valisi Kavalalı Mehmed Ali Paşa tarafından 1811 yılında Sultan II. Mahmud’a hediye edilmiş 408 varaktan oluşan el yazması Kur’andır.[2]

32x40cm. ebatındadır. Deri üzerine kûfi hatla yazılmıştır.

İlk varakından önce yazılmış 1811 tarihli bir tanıtım yazısı bulunur. Bu tanıtım yazısında bizzat Halife Osman tarafından yazıldığı, uzun zaman Kahire’de muhafaza edildiği, Kavalalı tarafından Osmanlı padişahına hediye edildiği belirtilmiştir.[3] Palegrafik incelemeler, hicri 2. yüzyılın başlarında yazıldığını gösterir[6]

[1] T. Altikulaç, Al-Muṣḥaf Al-Sharif: Attributed To ʿUthmān Bin ʿAffān (The Copy At The Topkapi Palace Museum), 2007, Organization of the Islamic Conference Research Centre for Islamic History, Art and Culture: Istanbul (Turkey).

[2] ibid., pp. 10-11

[3] S. al-Munajjid, Dirāsāt fī Tārīkh al-Khatt al-ʿArabī Mundhu Bidayatihi ilā Nihayat al-ʿAsr al-Umawi (French Title: Etudes De Paleographie Arabe), 1972, Dar al-Kitab al-Jadid: Beirut (Lebanon), p. 55.
Karbon testi sonucu var mı?

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Karbon testi sonucu var mı?

According to Francois Déroche, paleographically and historically the manuscript can almost certainly be dated in the Umayyad period (661-731/CE. Unlike Alain George and Barry Flood who date it to the late 1st century of hijra, he cautiously widens the range and includes the first decades of the second century.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Erişemiyorum, yetkim yokmuş. :(
Karbon sonucu muydu bu bu arada?
Karbona ulaşamadım paleografik test yapılmış.

Tüm karbon testi yapılmış mushafları gönderiyorum Kendiniz inceleyebilirsiniz.

640 CE and 765 CE ye tarihlenen % 99 u tam olan Kur'an var

Son konular