Hadis İnkarcıları-1

kalaka27aktif

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Kur'ancı
Sorguladım ve doğru olarak atılmış bir adım olduğunu düşünüyorum.

Bilmediğimi nereden biliyorsunuz?

Yazmıştık:

Ad hominem (insan karalama) safsatası yapıp iftira atıyorsunuz.

İftira atmak İslam adına da insanlık adına da utanç verici bir durumdur.

Fikir olarak aciz kalan insanlar safsatalarla üste çıkmaya çalışır.

Tek delil ve bilgi kaynağı bilim değildir.

Dinin delil dini olduğunu da biliyorum.

Yine ad hominem (insan karalama) safsatası yapmışsınız.

İman ettiğim için şehadet ettim.

Delilini gördüm, iman ettim, sonra da doğruluğuna şahitlik ettim.

Uydurma olduğu sizin uydurmanız.

Siz uydurma dediniz diye şıp diye uydurma olmuyor. :)

Kuranın buralara yazılmasıyla 15 şekil olmasının ne alakası var?

Ayrıca o günkü alfabede 15 şekil olduğunu da biliyorum. :)

Yine ad hominem (insan karalama) safsatası yapmışsınız.

O dönem kağıt olmadığını söyleyen bir tane sahih kaynak gösteremezsiniz.

Burada da saman adam safsatası yapıyorsunuz.
Bu şahıs hakikaten bilmiyor ve suan kendini savunmak için karalama yapıyorsun diyor.
Gülsem mi ağlasam mı

Orijinal Kuran yazılan kağıt mürekkep vs değil, ayetlerdir.
Şuan okuduğunuz harakeli kuranın hz muhammed e inen ayetler olduğunun delili nedir?
Hodri meydan buyur bekliyorum

kalaka27aktif

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Kur'ancı
40 yaşın bize örnek olma durumu olmadığı açıktır.

Ayrıca hadisleri kabul etmediğinize göre kaç yaşında Müslüman olduğunu bilemezsiniz.
Her şeyi ile örnek alıyoruz dediğiniz peygamberin bu özelliğini neden almıyorsunuz
Doğru hadisleri kabul etmiyorum ama peygamberin doğduğu sene yalnız islam alemi hadisleri ile gelmiyor
. , מַמְתַקִּים, וְכֻלּוֹ, מַחֲמַדִּים; זֶה דוֹדִי וְזֶה רֵעִי, בְּנוֹת

Muhammed isminin anlamı nedir ve arapcamıdır.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Her şeyi ile örnek alıyoruz dediğiniz peygamberin bu özelliğini neden almıyorsunuz
Doğru hadisleri kabul etmiyorum ama peygamberin doğduğu sene yalnız islam alemi hadisleri ile gelmiyor
. , מַמְתַקִּים, וְכֻלּוֹ, מַחֲמַדִּים; זֶה דוֹדִי וְזֶה רֵעִי, בְּנוֹת

Muhammed isminin anlamı nedir ve arapcamıdır.
@vld_ackrmn değerli hocam. @kalaka27aktif arkadaş ile özellikle tanışmak isterim. Kendisi Arapçaya hakim olup. Kur'anın harekesiz okunması ve harekesiz meali için çok yararlı çalışmalar yapmakta. Filoloji ve etimoloji sahasında Kur'anın okuması bağlamında çok değerli katkıları var.

vld_ackrmn

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
@vld_ackrmn değerli hocam. @kalaka27aktif arkadaş ile özellikle tanışmak isterim. Kendisi Arapçaya hakim olup. Kur'anın harekesiz okunması ve harekesiz meali için çok yararlı çalışmalar yapmakta. Filoloji ve etimoloji sahasında Kur'anın okuması bağlamında çok değerli katkıları var.
Evet biliyorum. İlmine saygı duyuyorum. 15 harf ile okumak her babayiğidin harcı değildir. Dilerse onunla çalışmalar yapabiliriz. Benim elimde Kıptice, Zendçe'den tut Latinceye kadar İslam öncesi Kur'an ile paralellik gösteren kaynaklar var. Ben onun üzerine Fatihadan başlayarak Nas suresine kadar tek-tek ayetleri ayrıntılı işlemeyi planlıyorum. Kendisi eğer razı olursa birlikte bu forumda diyalektik çalışma yapabiliriz. Memnun olurum. Baştan söyleyeyim. Kopya anlamında algılamayın. Kur'ana yakın olan ideolojiyi ve görüş hangisi onun kökenine inmek istiyorum. Ben İbranice bilirim. Süryanice ve Aramiceyi orta seviyede bilirim. Habeşçe filan lam-cim ederim. Yani çalışmak problem değil.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Evet biliyorum. İlmine saygı duyuyorum. 15 harf ile okumak her babayiğidin harcı değildir. Dilerse onunla çalışmalar yapabiliriz. Benim elimde Kıptice, Zendçe'den tut Latinceye kadar İslam öncesi Kur'an ile paralellik gösteren kaynaklar var. Ben onun üzerine Fatihadan başlayarak Nas suresine kadar tek-tek ayetleri ayrıntılı işlemeyi planlıyorum. Kendisi eğer razı olursa birlikte bu forumda diyalektik çalışma yapabiliriz. Memnun olurum. Baştan söyleyeyim. Kopya anlamında algılamayın. Kur'ana yakın olan ideolojiyi ve görüş hangisi onun kökenine inmek istiyorum. Ben İbranice bilirim. Süryanice ve Aramiceyi orta seviyede bilirim. Habeşçe filan lam-cim ederim. Yani çalışmak problem değil.
@kalaka27aktif İnşallah faydalı bir çalışmaya vesile olunur. @vld_ackrmn bey bu forumda tanıştığım tarih bilimleri konusunda nadir birikimli arkadaşlarımdan biridir.

Son konular

Son mesajlar