Hadis İnkarcıları-2

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Bak kardeşim, nefsi bir inkardasın hepimizin nefsi var hataya, günaha düşmüyor muyuz? Düşüyoruz, peygamber değiliz ki günahsız olalım.

Biz anlatırız sana bak kaç Müslüman var bu forumda, ararız grup açarız sosyal medya sabahtan akşama kadar istişare ederiz bakma benim sinirli yazdığıma, Ayet-i Kerime olduğu halde hala inkar edişin benim sinirimin artmasına vesile oldu sanırım ve bak bende nefsime yenik düştüm ve tebliğ usulünden çıktım.

Bizim peygamberimiz Taif'te taşa tutulduktan sonra "Bilmiyorlardı, bilseler yapmazlardı" demiş. Rahmet peygamberi Allah(c.c) Kur'an-ı Kerim'de "Ve seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." Enbiyâ Suresi - 107 . Ayet

Bende düştüm işte nefsime yenik. Gel konuşalım, düşünelim en baştan alalım, her şey Allah(c.c)'ın izniyle tabi ki.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
İstediğin hadisi söyle biz cevaplayalım biz alim değiliz zaten kaynaklara bakarız istişare ederiz @PUSAT @noNAME @bilgelikyolunda saymadığım daha var ehl-i sünnet, yeter ki gelin konuşalım ya ahiret var gelecek net kesin bilgi.

Alim değiliz biz gelin konuşalım işte, her şey Allah(c.c)'ın izniyle tabi ki.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Bak kardeşim, nefsi bir inkardasın hepimizin nefsi var hataya, günaha düşmüyor muyuz? Düşüyoruz, Peygamber değiliz ki günahsız olalım.

Biz anlatırız sana bak kaç Müslüman var bu forumda, ararız grup açarız sosyal medya sabahtan akşama kadar istişare ederiz bakma benim sinirli yazdığıma, Ayet-i Kerime olduğu halde hala inkar edişin benim sinirimin artmasına vesile oldu sanırım ve bak bende nefsime yenik düştüm ve tebliğ usulünden çıktım.

Bizim Peygamberimiz Taif'te taşa tutulduktan sonra "Bilmiyorlardı, bilseler yapmazlardı" demiş. Rahmet peygamberi Allah(c.c) Kur'an-ı Kerim'de "Ve seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." Enbiyâ Suresi - 107 . Ayet

Bende düştüm işte nefsime yenik. Gel konuşalım, düşünelim en baştan alalım, her şey Allah(c.c)'ın izniyle tabi ki.

Kuran:
Seni alemlere yalnızca rahmet olarak gönderdik.
21-Enbiya Suresi 107
Hadis: “Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.”

Buhari Tıp5/1, Hanbel 3/107,163

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Yapma, çelişen bir durum yok ortada yine nefsine göre anlamışsın. Gel konuşalım diyorum, her şey Allah(c.c)'ın izniyle.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Al-i İmran Suresi 31. Ayet, sünneti emrediyor.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Yapma, çelişen bir durum yok ortada yine nefsine göre anlamışsın. Gel konuşalım diyorum, her şey Allah(c.c)'ın izniyle.
“Benden Kuran dışında hiçbir şey yazmayın. Kim benden Kuran dışında bir şey yazmışsa imha etsin.” (Müslim, Sahihi Müslim, Kitab-ı Zühd; Hanbel, Müsned, 3/12, 21, 33)

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Kaynağını belirttiğimiz yerlerde “Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber (asm) bizi engelledi.” ifadesi yoktur. Yalnız bazı rivayetlerde (Buharî, Vudu, 66) “Su istiyorlardı, fakat su verilmiyordu.” mealinde bir ifade yer almaktadır ki, engelleyenin kimliği hakkında bir açıklık yoktur. İmam Nevevî’nin de belirttiği gibi, bu katillere su içiminin engellenmesini Hz. Peygambere (a.s.m) mal etmek için ortada hiçbir ifade ve delil yoktur. “Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.” demek, açık bir iftira ve konuyu çarpıtmanın ayrı bir örneğidir.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni

@Knightwalker kaç kere konuşmaya davet ettim anlamıyorsun? Geç benimle konuşmayı Ayet var diyorum.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Ve ayette günahların bağışlanması geçmekte tarihselcik ne yapıyorsun haşa ve kella Kur'an-ı Kerim evrenseldir.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Allah(c.c)'ı seviyorum diyen Allah(c.c)'ın Resulüne tabi olmalı burada ne tarihselciği yapıyorsun?
Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hüküm koyucu mu arayayım?

6-Enam Suresi 114

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hüküm koyucu mu arayayım?

6-Enam Suresi 114
(De ki: "Allah’tan başka bir hakem mi arayacağım? Halbuki size kitabı açıklanmış olarak indiren O’dur." Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler, Kur’an’ın gerçekten rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. Sakın şüpheye düşenlerden olma! En'âm Suresi - 114 . Ayet

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Ve ayette günahların bağışlanması geçmekte tarihselcik ne yapıyorsun haşa ve kella Kur'an-ı Kerim evrenseldir.
"Dört amelin dışında Allah'ın anılmadığı her söz, davranış ve iş (önemsiz) bir oyun, (değersiz) bir eğlencedir. Bu dört amelden biri de kişinin eşiyle sevişmesidir."7
7 Feyzûl-Kadîr 5/23, Müsned 4/144.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir. Nisâ Suresi - 59 . Ayet

Hayır, rabbine andolsun ki, aralarında çıkan anlaşmazlık hususunda seni hakem kılıp sonra da verdiğin hükümden içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın onu kabullenmedikçe ve boyun eğip teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar. Nisâ Suresi - 65 . Ayet

@Knightwalker haşa ve kella şimdi çelişki mi var?

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci

Ekler

• 9.jpg
    9.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 27

Son konular