• AntiDogmatik
  Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
 • Din toplumun afyonudur.
  Karl Marx
 • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
  Lucius Annaeus Seneca
 • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
  Napoléon Bonaparte
 • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
  Carl Sagan
 • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
  Anatole France
 • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
  Immanuel Kant
 • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
  Ebu Ala el Maarri
 • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
  Friedrich Nietzsche
 • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
  George Smith
 • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
  Julius Caesar
 • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
  Anton Chekhov

Hadislere göre kıyamet akşam kopacakmış

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Bir de insan içine çıkıp laf etmesi abes olan hurafecilerin ağzına bakan binlerce saftirik olması çok acayip! Bunların bu zırvalarını dinledikleri cahil adamların insan içine çıkmaları hata, bilimden nasipleri sıfır, kafaları hurafe ezberi ile dolu. Bunların kurduğu bir cümleye şöyle bakılmaz yani, değil ağzına bakmak!

Bunları ağzı açık dinleyen binlerce kişi var! Yani bu kadar düştü muslimler, bu sonun başlangıcı olsa gerek. Başka da ne olur bilmiyorum. Başka olsa olsa çok karanlık bir cehalet belasının veba gibi çöktüğü anlamına gelir.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Ayetlerde dünyanın yuvarlaklığına olan bariz işaretleri yazdım ve yanlış olan hiçbir kısım kimse gösteremedi. Buna rağmen İslamın dünyanın düz olduğunu iddia ettiği iftirasını devam ettirmek İslamı reddetmeyi dogma haline getirmenin açık göstergesidir.

Bazı tefsirciler dünyayı düz zannedebilir. O günkü coğrafya bilgileri o kadarmış, bunu eleştirmek anakronizme düşmek olur. Söyledikleri yanlışsa bile bu kendi yanlışlarıdır, İslamın iddiası değil.

Ayetleri ve hadisleri bağlamından koparmak ayetleri ve hadisleri değil, dalga geçeni komik duruma düşürür. Örnek vereyim:
Türkçe bilmeyen insanlara sizin bazı sözlerinizi bağlamından kopararak, öncesi ve sonrasında ne dediğinize bakmadan, hangi olay üzerine öyle dediğinize bakmadan yalan yanlış iftiralarla aktarsalar; sizi tanıyan ve Türkçe bilen birileri de "Hayır orada öyle demek istememiş, Türkçedeki şu metaforu kullanmış" dese; Türkçe bilmeyen insanlar da dalga geçip "Hep kıvırıyorsunuz" deyip yalanların peşinden gitmeyi tercih etse ne kadar aptal durumuna düşerler değil mi?
Aynen öyle de Kuran ve hadisler Arapçadır. Arapçada kelimelerin Türkçeden daha çok farklı manaları vardır. Arapçada Türkçeden daha çok metafor vardır. Kuran ayetlerini ve hadisleri doğru anlamak için diğer ayet ve hadislere, o ayetlerin ve hadislerin hangi olay üzerine geldiğine, ilk muhatap olan Peygamber ve Sahabenin nasıl anladığına bakmak lazım. Bütün bunları yapmayan kişi, İngilizce bir kitaba bakıp "Bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyor" diye çevrilen ifadelerin orijinalinde "It rains cat and dog" ifadesini görünce, "bu çevirmenler yalancı, bu kitabın orijinaline bakın, saçmalık bu kitap" diye yaygara yapan veya Türkçe bir kitapta "Bir su dökeyim" ifadesini görünce "Bunlar israfı teşvik ediyor, su çok kıymetli, boşa dökülür müymüş hiç, getirin ben içeyim" diye kendince dalga geçen ama ne kadar aptal durumuna düştüğünün farkında olmayan kişiler gibidir.

Sahih olmayan hadislere sahih değil hükmü verileli bin yıldan fazla olmuş. Biz şimdi sahih değil demiyoruz ki kıvırmış olalım. Bin yıldan fazla zaman önce verilen hükmü söylüyoruz. Bunları bilmeyen cahiller, kendilerine Müslümanlarla dalga geçiyor, Müslümanların kıvırdığını zannediyor :)

Ayetlerde "orada öyle demek istemiyor" denildiğinde açar Arapça sözlüğü bakarsın. Eğer Arapçada olmayan bir anlam veriliyorsa bu kıvırmadır. Arapçada zaten var olan bir anlama kıvırma demek kendini kandırmak olur.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Kuran'da dünyanın yuvarlaklığı ile ilgili hiç bir anlatım yoktur. Uydurma saçma sapan yakıştırmaların kaale alınacak bir yanı yok. Kuran'da dünyanın düz zannedildiği son derece açıktır. Deli hezeyanlarına her hezeyan savurduğunda cevap verilecek olsa işi bulmuş olurduk. Deli hezeyanları ile uğraşılmaz. Çünkü sen ne dersen de, deli aynı hezeyanları tekrarlar durur. Hezeyanlarına cevap vermek deli ile birlikte deli olmaktır. Deli hiç bir zaman demez ki "gerçekten bak şurada saçmalamışım, bu olmaz!" Böyle bir şey demeyeceği için deliye şu konuda yanlışsın denemez ki, zaten söyledikleri komple hezeyan, gerçekle alakası yok.

Kuran'daki evren anlatımı belli: Devekuşunun yumurtalarını yerleştirmek için düz bir alan oluşturup etrafını taşlarla çevirmesi gibi yer döşenmiş, dağlarla çevrilmiş ve tavanı yıldızlarla süslenip güneş aydınlatıcı, ay gece lambası olarak asılmış. Anlatım bu. Yuvarlakla filan alakası olan hiç bir anlatım yok.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Karşıdaki fikri çürütemeyen acizlerin klasik kaçış yöntemi, HEPSİ HEZEYAN diye feryat etmektir. Herkese meydan okuyorum, aklınız, gücünüz, fikriniz yetiyorsa yazdıklarımdaki yanlışları gösterin. Aksi takdirde ister doğruya doğru deme erdemini gösterin, ister inkarı dogma haline getirin, tercih sizin:

Kuranda dünyanın yuvarlaklığına işaretler vardır.
Mesela:
“Ey cin ve insan topluluğu! Göklerin ve yerin kuturlarından geçmeye gücünüz yetiyorsa haydi çıkın. Çıkamazsınız, ancak bir imkan ile çıkabilirsiniz.”(Rahman, 55/33)
Ayetteki ‘kuturlar’ tabiri çaplar demektir. Çap, yuvarlak bir şekil olduğuna göre, hem göklerin, hem dünyanın yuvarlak olduğu anlaşılır.

Einstein’e göre, kainatta her şey, kainata tabi olarak küreseldir. Ondan yedi yüz sene önce yaşamış olan Muhyiddin ibn Arabî ise, Fütuhat'ın birinci cildinde aynen şöyle der: “Allah, kemal sahibidir. Kainatta kendi kemal sıfatını göstermiş, gökleri mükemmel yaratmıştır.” Mükemmel şekil küredir. Onun için Allah kainatı küreler şeklinde yaratmıştır.

“Bundan sonra arzı yapıp düzenledi, ondan suyunu ve otlağını çıkardı.” (Nâziât, 79/31-31)
“Allah geceyi gündüze dolar, gündüzü de geceye dolar.” (Zümer, 39/5)
Ayetlerindeki ‘daha’ fiili yapıp düzenlemek’ anlamına geldiği gibi ‘deve kuşunun yumurtlama yeri, udhiyye, uhuvve, yuvarlak taş ve ceviz atmak’ anlamına gelen 'dahu’ mastarıyla da alakalıdır. Arapça’da bir fiilin iki değişik anlama gelebilmesi özelliğinden faydalanılarak, Dünya’nın yuvarlak olduğu anlatılmaktadır. Ayrıca ikinci ayette “dolamak” diye tercüme edilen Arapça ‘tekvir’ kelimesi, yuvarlak şekilde sarmak manasına gelir. Zaten küre ile tekvir aynı kökten gelir. Bu ayette de, gece ve gündüzün oluşmasına, Dünya’nın yuvarlak olması ve dönmesinin sebep olduğu kastedilmektedir.

“Gece de bir alamettir onlara. Ondan gündüzü soyar çıkarırız.”(Yâsîn, 36/37)
“Soyup çıkarmak” fiilinin Arapça’sı olan ’sehl’ kelimesinin “yuvarlak bir şeyi soymak”tır.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Muslimler sözcüklere verilen çağdaş kavramları eskiden beri verilmiş göstererek sahtekarlık yaparlar. Çap kelimesi çağdaş bir geometri terimi olarak dairenin genişliğine ad olarak verilmiştir. Kökende tüm sınırlara aktar denilebilir. Şekli ne olursa olsun. Yer tepsi de olsa çapı olur üstelik. Küre olması şart değil. Görüldüğü gibi ofsayt. İddia güme gitti hem de nasıl güme gitti, gümmm diye! :p

Arzı yayıp düzenleme zaten devekuşunun yumurtlama alanını düzlemesi şeklinde.

Dolamakla ilgili bir sorun yok, gökyüzü zaten yuvarlak görünüyor. Bundan da bir şey çıkmaz. Başa dolanan sarık gibi gök de kubbe şeklinde ve karanlık bu kubbeyi kaplayabilir, bunda bir olağanüstülük görülmüyor.

Keza kapladıktan sonra soyup çıkarmakta da hiç bir olağanüstülük yok. Bunlar her devirde her insanın görebildiği gök kubbe biçiminin gayet normal sonuçları.

Telli sazdır bunun adı örneği gibi. Şeytan bunun neresinde, mucize bunun neresinde? :D

Bunları elli kere yazmışızdır da muslimler illa ellibirinci kere tekrarlayacaklar! Umutları, birinin bunu ilk kez yazılmış ve cevap verilememiş sanmasında! :D Bıktırmaya, usandırmaya çırpınmaları bundan. Bunlar düzenli olarak verilen yanıtlar yokmuş gibi davranarak papağan ezberlerini tekrarlarlar. Bunlarda bir fikir gelişimi diye bir şey olması olanaksızdır. Beyinleri dumurdur, ezbere ve ezberleri tekrara programlanmıştır. Pavlov şartlı refleksi. İmana gelecek bir kek iştahı salyalarını sürekli olarak akıtır. :D
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Geometri yuvarlakla ilgilenmeye başladığından beri çaptan bahsedilir. Yeni bir kavram olduğunu zannediyorlar :)
Gökyüzünün yuvarlak göründüğünü iddia edenle ilk defa karşılaşıyorum. İnkar etmek için bakalım daha neler duyacağız :)
Gece ve gündüz, dünyanın üzerine giydirilip soyulduğuna göre giydirilip soyulan şeyin yani dünyanın yuvarlak olduğuna işaret ediliyor :)
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Gök kubbe terimi çok yaygındır. Bu çok eskiden beri kullanılır. Göğün kubbe biçimli göründüğünü bilmeyecek bir insan, başını göğe kaldırıp bakmamış bir insan nasıl olur? Yeryüzü göğün kararması yüzünden karanlık ve göğün aydınlanması yüzünden aydınlık olduğuna göre sarma dolama soyma işlemleri göğe yapılıyor.

O kadar açık net ki yani, gök tepemizde yüksek ama ufukta alçak. Gök nasıl olup da kubbe biçimli görünmeyecek? Kubbe de herhalde yuvarlak, köşeli olacak hali yok! Bu kadar apaçık konuları tekrar tekrar ana sınıfı çocuğuna veya deliye anlatır gibi anlatmak artık baydı yani. Bu muslimlerle işin yoksa uğraş, durum bu! İnsan bir uğraşıyor iki uğraşıyor. Sürekli nasıl uğraşacaksın?

Kafaya sarık dolamakla kubbeye bir şey dolamak aynı yani, gök de bakıyorsun aynı kafanın tepesi gibi kubbe biçiminde gözüküyor! Eeee yani şimdi bunu elli kere tekrarlamanın bir alemi var mı?
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Gök kubbe teriminin ne kadar eski olduğunu bilmiyoruz. Belki de dünyanın yuvarlaklığı ortaya çıktıktan sonra kullanılmaya başlandı. Çok eskiden beri kullanılır yazınca inanmaya hazır dogmatik bir kitle inandırılabilir ama sorgulayan zihinleri inanmaz. Belki de gök kubbe terimi çok eskiden beri kullanılıyor; ama buna inanmamız için öyle yazılmış olması yeterli değil.

Geometrideki çap argümanı da olduğu gibi duruyor :)
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Ben artık kabak gibi apaçık bir konuda daha fazla yazamam. Çok fazla bile yazdım. Gök de başını kaldırıp baktığında kubbe şeklinde görünmüyorsa çüş artık yani, bişşşşş! Gözün gördüğünü de inkar edeceksek geriye inkar etmeyecek bir şey kalmaz.

Bir de biz inkarcı oluyoruz yahu!!! :D :D :D

Yeter, baydı artık, tek kelime daha etmeyeceğim, yeter yahu! Sabrın da bir sınırı var artık! Deli hezeyanlarına yanıt vermek deli ile deli olmak da, insan belki azıcık kafası çalışır ayar diye insan olarak bir umut ediyor yani. Ama sabrın da bir sınırı var. Sınır çok aşıldı. Tek kelime daha etmeyeceğim. Bitti, yeter.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Başını kaldırıp baktığında kubbe değil de dümdüz uzanan bir hat görülüyor. Kubbe gibi daha yüksek bir taraf gözükmüyor :)
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Benim düşünceme göre bu muslimler toptan depresyonda. Bunlar gerçekten demokrasi trenine bindiklerine ve bu aracı şeriatı getirmek için kullanacaklarına, işi bitince kullanıp attıklarında şeriatın geleceğine inandılar! Atatürk heykellerini yakında yıkacaklarına, Arap harflerine döneceklerine, fes ve peçe takmaya başlayacaklarına inandı bunlar!

Bunlar bu aptalca inanışlara gerçekten saplandılar. Çölde serap kovaladıkları kafalarına dank edince bunlar depresyona girdi. Hayır başka açıklaması yok yani. İnsanın bu kadar anlamaz geri zekalı olması olanaksız! Zihinsel özürlü olması lazım bu kadar olması için, e yani zihinsel engelli de değiller görüldüğü kadarıyla. Normal bir insan gözün apaçık gördüğü bir şey söylendiğinde öyle değil o yumurtanın sapı yere düştü hapı diye saçmalamaz.

Tiz çığlıklarıyla Ergenekon Ergenekon diye yalan salyalarını püskürtürlerken rejimin temel taşlarını darmadağın ettiklerini, yalanlarına herkesin kanacağını ve kanmak zorunda kalacağını zannettiler. Yalan şatosu inşa ederek yalancılıkla iftira ile karalama kampanyaları ile herkesi sindirebileceklerini gerçekten zannetti bunlar.

Lök gibi devletin başına yerleşip Uğur Dündar'ı filan idam edebileceklerini gerçekten sandı bunlar. İnsan bir utanır, idam ede ede Uğur Dündar'ı buldunuz ha, alçak rezil utanmaz arlanamaz kepazeler. İnanılmayacak kadar alçaklar, insan nasıl bu kadar alçalır? Çok rezillik kepazelik görüldü ama böyle alçakça rezillik daha ilk kez görülüyor!

İdam listelerinde daha kimler var kimler ama Uğur Dündar ismini görünce aklımda kalmış. Bir diğer idam edecekleri isim de Doğu Perinçek imiş!

Bunlar bir de en ılımlı görünenleri ha! Gerisini varın hesap edin artık. Ben bunları bir ara İslamcı köktendinciliği azaltma kapasitesi olan bir cemaat olarak düşünmenin olası olabileceğini sanmıştım. Bu kadar alçak ve sinsi olacaklarını hesaba katmak gerektiğini de elbette düşünüyorduk ama aşırı alçak ve aşırı sinsi çıktılar. Bu kadarını da akla getirmek zordu. Böyle şey görülmedi yani, Haşhaşiler filan bunların yanında günahsız sabı gibi görünür! Hasan Sabbah hiç olmazsa kimsenin köpeği değildi, ne yaptıysa kendi adına yaptı.

Buna benzeyen bir Humeyni var, Batılıların Paris'te koruma ordusuyla korumaya aldıkları. Onların köpekliğini yapan. Başka da örneğini aklıma getiremiyorum. Usame bin Ladin bile CIA elemanıdır ama onun bile bir onuru var yani kendine göre, adam hiç olmazsa sahada savaştı, köpek gibi CIA korumalarının arasına saklanmadı.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Ergenekon yalan deyince buharlaşmıyor.

Can Dündar 97'de belgeselini yapmıştı. Bu belgeselde anlatılan Ergenekon Örgütünü yalanlayabilmek için Can Dündara vatan haini diyorlar ama "belgeselde konuşan herkes mi vatan haini?" sorusu cevapsız kalıyor:

 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Mesela ülkenin 28 Şubat sürecine girmesinde Fadime Şahin olayı Ali Kalkancı-Müslüm Gündüz operasyonel haberlerini gördük.
Bu sözde haberleri kurguladığını Sisi lakaplı Seyhan Soylu itiraf etmişti


Sözde şeyh Ali Kalkancı da Veli Küçükten para aldığını itiraf etmişti


Burada diğer kirli ilişkiler de var

 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Yakın tarihte Albay Dursun Çiçek imzalı bir belgede suç unsuru ifadeler yer alıyordu. Soruşturma ve yargılama esnasında andıcın üzerinde yer alan ‘Sn. K’a Arz’ ifadesinin Sayın Komutan’a yani Genelkurmay Başkanına arz edileceği anlamına geldiğinin bizzat dönemin Genelkurmay II. Başkanı sanık Hasan Iğsız tarafından ifadesinde dile getirilmişti. Tüm astları ısrarla Başbuğ'u işaret ediyordu. Oysa ki İlker Başbuğ hiçbir şeyden haberi olmadığını iddia ediyordu. Birilerinin yalan söylediği kesindi. O dönemden bir haber linki, başlık "Başbuğ'u astları yaktı":

Yakın tarihte Albay Dursun Çiçek imzalı bir belgede suç unsuru ifadeler yer alıyordu. Soruşturma ve yargılama esnasında andıcın üzerinde yer alan ‘Sn. K’a Arz’ ifadesinin Sayın Komutan’a yani Genelkurmay Başkanına arz edileceği anlamına geldiğinin bizzat dönemin Genelkurmay II. Başkanı sanık Hasan Iğsız tarafından ifadesinde dile getirilmişti. Tüm astları ısrarla Başbuğ'u işaret ediyordu. Oysa ki İlker Başbuğ hiçbir şeyden haberi olmadığını iddia ediyordu. Birilerinin yalan söylediği kesindi. O dönemden bir haber linki, başlık "Başbuğ'u astları yaktı":

Peki ilgili belgede neler vardı, aynen alıntılıyorum:
"İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt gibi hazırda beklettiğimiz elemanlara medyatik eylemler ve söylemler yaptırılacak ve bu kişiler FG'ciler başta olmak üzere diğer irticai gruplara özdeşleştirilerek, kamuoyunun tüm bu gruplar arasında benzerlik kurması sağlanacaktır."
"Yakalanan veya çözülen TSK personelinin bizim belirlediğimiz temalar doğrultusunda beyanlarda bulunmaları ve bu açıklamaların basında geniş yer bulması sağlanacaktır."
Yalan beyanlarla kamuoyu oluşturmak TSK'nın vazifesi değil, suçtur.
"Ergenekon kapsamında tutuklanan TSK personelinin masum olduğu, irticayla etkin şekilde mücadele ettikleri için üzerlerine iftira atıldığı şeklinde haberler yaptırılacaktır."
Yargıya müdahale, suçtur.
"Kurdoğlu cemaati ve benzeri diğer cemaatlere mensup TSK personelinin TSK ile ilişkileri kesilirken FG grubuna mensup oldukları için atıldıkları şeklinde haberler yaptırılarak, kamuoyunda FG grubunun büyük yara aldığının düşünülmesi sağlanacaktır."
Yalan haber yaptırılarak halkı aldatmak suçtur.
"Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öğrencilerine ait ibaret görüntü ve haberlerinin medyada yoğun olarak yer almasını sağlayarak, Milli eğitim Bakanı kamuoyu nezdinde yıpratılacaktır."
Haber yaptırıp, bir bakanı yıpratmaya çalışmak suçtur.
"Ermenistan ve Yunanistan ile ilgili kamuoyunda tepki uyandıracak haberler sürekli gündemde tutularak milliyetçi partilerinin tabanının genişletilmesi sağlanacaktır."
Siyaseti dizayn etmeye çalışmak suçtur.

Belgedeki başlıklardan biri Kara Propaganda Faaliyetleri . TDK (Türk Dil Kurumu) Güncel Türkçe Sözlük’e göre:
Kara propaganda;

Doğru olmayanı; entrika ve kumpas kurmak adına, yalan, iftira ve fitne ile süsleyerek, bilerek, isteyerek ve taammüden söyleme sanatı… Var olmayan, doğru olmayan her şeyi varmış gibi, doğruymuş gibi gösterme çabalarının tümü bu kabil bir faaliyettir.


Kendi halkına kara propaganda yapmak suçtur.

Peki Kara Propaganda Faaliyetleri başlığının altında ne yazıyor?

"Son dönemde geniş yankı bulan ses kayıtları konusunda bilgi kirliliği yaratmak üzere irticacılar tarafından yayınlanmış gibi gösterilecek, ama dinleyenlerin bizi haklı bulacağı tarzda ses kayıtları düzenlenecektir."

"Çeşitli bilgi ve belgeler ile ilgili ortaya yem atılarak yakalanan personel hangi gruba ait olursa olsun FG'ci oldukları şeklinde ifade vermeleri sağlanacak ve bahse konu personelin adı basında duyulduktan sonra ahlaki açıdan olumsuzluklarıyla ilgili haberler yaptırılacaktır."

"Yukarıda açıklanan şekildeki personelin, sıradan dahi olsa arkadaş çevresindeki en olumsuz kişi onların en yakın arkadaşı gibi gösterilerek, FG'cilerin içyüzüymüş gibi düşünülmesi sağlanacaktır."

"İhbara dayalı ev baskınları yaptırılarak, buralarda silah ve mühimmatın yanı sıra FG'ciler ile irtibat kurulması istenen oluşumlara (Yahudilik, CIA, Mossad, Moon Tarikatı, Humeyni; vb?) ait objelerin aynı ortamda bulunması sağlanacaktır."

"Ev baskınları kapsamında Alevi düşmanlığını körükleyici bilgi ve belgelerin evlerde bulunması sağlanacaktır."

"İzleyici veya dinleyici kitlesi fazla olan radyo televizyon programlarına farklı bir kimlikle, canlı yayın esnasında, telefonla bağlanılarak; FG'ci maskesi altında konuşmalar yapılarak tahrik olmuş bir FG'ci gibi, "Evet, kardeşim, bizimle uğraşan herkes Ergenekoncudu, onlarla uğraşmak bizim boynumuzun borcudur. Bizimle uğraşmaya kimsenin gücü yetmez." Şeklinde açıklamalar yapması sağlanacaktır."

"AKP mensubu kilit haberleşmeciler tarafından kamuoyuna çelişkili açıklamalar yaptırılarak, AKP içerisinde ciddi anlamda anlaşmazlık ve bölünmeler yaşanıyormuş şeklinde algılanması sağlanacaktır."


Iğsız'ın avukatı mahkemede şöyle demiş:
"Yüzbaşıdan ikinci başkana kadar bir silsile içerisinde andıç hazırlanmıştır. En üst makama da sunulmuştur."


Iğsızın avukatına göre belge gerçek.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,797
Tepki puanı
878
Düşünce
Ateist
Kepaze bir skandalı savunmak konusunda muslimler zaten sabıkalı. Dava göçmüş, utanç belgesi olmuş, suçsuz insanların hakkının çiğnendiği kanıtlanmış. Hâla bik bik bik öten şerefsizdir, alçaktır. Haklarını çiğnediğiniz masum insanların haklarını ödemeniz olanaksız, bir kısmı ölümcül hastalanıp tutuksuz yargılanma ve tedavi hakları yok edildi, bari utanın, yüzünüz kızarsın da insan olduğunuz anlaşılsın alçağın en alçağı şerefsizler.

Bunların zararı ile Haşhaşiler kıyaslanmaz bile. Bunlar kin, nefret kustular, yalan, iftira kampanyaları açtılar, dış güçlere köpeklik yaptılar. Kimse bunlar kadar kötü olmadı. Tarihte örneği yok.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
5,124
Tepki puanı
348
Düşünce
Sünni
Öyle işkembeden atmakla hakaret etmekle olmaz. Ortaya belge, bilgi vs koyuyorum. Tabii ki tutuksuz yargılanması gerekenler vardı, bu konuda ben de yanlış yapıldığını düşünüyorum ama bu durum ortada var olan suç örgütünü yok etmez. Bazı insanların suç işlediği, masumlara iftira atmak için komplolar kurdukları, halka kara propaganda yaptıkları gerçeği ortada
 
Üst