"Hakaret" nedir, ne değildir?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Senato Başkanı
Düşünce
Agnostik
Konu Sahibi
Bir iki hafta boyunca herkes hakaret konusunda fikirlerini söylemiş oldu. Bu meseleyi karara bağlamış olalım.

Bazı arkadaşların da belirttiği gibi hakaret konusunu abartmamak lazım. Yoksa her şey hakaret olarak algılanabiliyor ve iş içinden çıkılmaz hale geliyor. Bu nedenle sadece ağır küfür ve hakaretler içeren mesajlara yaptırım uygulama kararı aldık.

Saygılar.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şİmdi bakın, ölünün organlarını bağışlamakla katili para karşılığı affetmek arasında ne fark var diye artık budalalığın dibi bir soru ile muhatap olmama rağmen sen embesilin en idyotu bir geri zekalısın diye hakaret yine de etmedim! Şimdi bu aptalca soru bu lafları fazlasıyla hak eder ama ben yine de etmiyorum. Çünkü bu zaten fikir planında ezildi, sinir savaşı yapma amacında. Ne kadar inatla diretirsem o kadar sinirlenir, hata yapar, bir koz elime geçer şikayet ederim, üüüüü bana hakaret etti diye zırlar acındırırım diye hesaplar yapıyor.

Kiralık katil tutmanın kanıtlanamadığı durumda bir şey yapılamayacağının konu ile ne alakası olduğunu da sorma gereği duymadım. Zeka düzeyi yeterli değilse sürekli uğraşıp her seferinde zeka düzeyi hakkında yorum yapmak zorunda kalmamak için. Bu tip kişiler kasıtlı olarak mala bağlıyor, hakaret bekliyor ki haklı duruma geçme denemesi yapabilsin. Yoksa insanın şu kadar apaçık konuları anlayamayıp şu kadar da mal sorular sorması olacak bir iş değildir.

Bu sinsi ve karaktersiz taktik konusunda forumdaşları uyarıyorum. Bu gibi karaktersiz kişilere hakaret edip ellerine her zaman oynadıkları mağduru oynama kozunu vermeyin. Mağdura ve salağa yatmak, bunların bin yıllık taktikleri.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Senato Başkanı
Düşünce
Agnostik
Konu Sahibi
Bir iki hafta boyunca herkes hakaret konusunda fikirlerini söylemiş oldu. Bu meseleyi karara bağlamış olalım.

Bazı arkadaşların da belirttiği gibi hakaret konusunu abartmamak lazım. Yoksa her şey hakaret olarak algılanabiliyor ve iş içinden çıkılmaz hale geliyor. Bu nedenle sadece ağır küfür ve hakaretler içeren mesajlara yaptırım uygulama kararı aldık.

Saygılar.
Bazı arkadaşlar, "raporladığım mesajlar neden dikkate alınmıyor" şeklinde düşünmesin diye aldığımız kararı tekrar hatırlatmak istiyorum.