Anket Hangisi Cennete Gider.

Hangisi Cennete Gider

• Kafasına elma düşünce yerçekimini keşfeden Newton

• Kafasına elma düşünce allahım şükrolsun, ağaçta kabak yetişseydi nolurdu hâlim diyen Nasrettin Hoca

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Nasrettin hoca müslüman mı? Bunu bilmemiz gerek oy vermek için :)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Siz tanrı olsaydınız,
İkisinin de hayatlarının her anını detaylı bilmediğimiz için sadece kısa süreliğine bir kesitle yorum yapmak yanlış olur.

Ayrıca Will Durant’ın “The Age of Faith” adlı eserinde de belirtildiği gibi Hazinî, yer çekiminin her cismi yer kürenin merkezine doğru çeken bir güç oluşuyla ilgili bir teori ileri sürmüştür ki bu, kendisinden yaklaşık 500 yıl sonra gelen Newton (1642-1727) tarafından kanıtlanmıştır.

Kuran Mucizeler

☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Newton'un dahi olduğunu bilmeyen yok. Ama dindar olduğunu az kişi bilir. İncil'i incelemiştir. Kelime geçişlerinde bir bağlantı var mı bakmıştır. Ayrıca İncil'deki sayılarla da uğraşmıştır.
Cennete gitmenin yolunu size bildireyim;

Tek tanrıya inan, ahiret gününe inan (tekrar dirileceğine ve hesap vereceğine) ve erdemli yaşa :)

Maide 69; Gerçek şu ki, iman edenlerle yahudiler, sabiiler ve hristiyanlardan Allah'a, ahiret gününe inanan ve salih amellerde bulunanlar; onlar için korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.
Selametle,

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Newton'un dahi olduğunu bilmeyen yok. Ama dindar olduğunu az kişi bilir. İncil'i incelemiştir. Kelime geçişlerinde bir bağlantı var mı bakmıştır. Ayrıca İncil'deki sayılarla da uğraşmıştır.
Cennete gitmenin yolunu size bildireyim;

Tek tanrıya inan, ahiret gününe inan (tekrar dirileceğine ve hesap vereceğine) ve erdemli yaşa :)

Maide 69; Gerçek şu ki, iman edenlerle yahudiler, sabiiler ve hristiyanlardan Allah'a, ahiret gününe inanan ve salih amellerde bulunanlar; onlar için korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.
Selametle,
Aynen katılıyorum

Minik Kuş

Yazar
Düşünce
Sünni
eğer iman etmezsen kendini daha çok böyle rezil edersin.şu hale bak; bir anket yapayım demişsin onu da eline, yüzüne, gözüne bulaştırmışsın.yazık.agnostik olunca daha cool olmuyorsun veya cok bilsen ne yazar ki hepi topu üç beş damla kansın;biraz et,biraz kemik,biraz gaflet...

40 yıllık dinibütün newtonu bile tanrıtanımaz yapmişsın xD adam ömrünü tanrıyı aramaya adamış lo. xD xD xD

Sirius

Yazar
Düşünce
Agnostik
eğer iman etmezsen kendini daha çok böyle rezil edersin.şu hale bak; bir anket yapayım demişsin onu da eline, yüzüne, gözüne bulaştırmışsın.yazık.agnostik olunca daha cool olmuyorsun veya cok bilsen ne yazar ki hepi topu üç beş damla kansın;biraz et,biraz kemik,biraz gaflet...

40 yıllık dinibütün newtonu bile tanrıtanımaz yapmişsın xD adam ömrünü tanrıyı aramaya adamış lo. xD xD xD

Komiksin. Ben anketi sadece öylesine açtım. Yoksa Newton'ın hayatını bilmiyor falan da değilim. Burada bahsettiğim konunun da Newton'ın dinine bağlı olmasıyla, kutsal kitap yorumlamasıyla âlakası da yok. Artı olarak da agnostik olmam bana bir coolluk katmıyor. :D düşünce yapın çoo..k komik, seni ciddiye alıp yazmak bile istemememe rağmen neden şu an bununla uğraştığım hakkında en ufak fikrim bile yok ki, sen mi karar vereceksin benim çok bilip, az bilmeme.. gerçi ne demişler, ne kadar bilirsen bil, bildiğin karşındakinin anladığı kadardır. Bu yüzden fazla konuşmak istemiyorum.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tanrı bensem...
Ne cenneti, ikisine de tekmeyi vururdum.
Newton´un kafasına elma düşünce mi aklı başına geldi?
Otursun oturduğu yerde, sıfır.

Nasreddin Hoca´yı severim, hatta onun göle yoğurt fikri benim gibi herşeye gücü yeten bir tanrının bile aklına gelmedi.
Ancak bunun da kafasına elma düşünce beni hatırlaması, affedilir değil yani.
Bir de kabaktan bahsediyor iyi, mi?!

Ancak suçun en büyüğü bende, çünkü bunları böyle başı boş bırakınca, elmadan elmaya beni hatırlıyorlar.
Aslında keşke hergün dikil, eğil, kafanı yere koy, otur, tekrar kalk, tekrar dikil, tekrar eğil vs...babında bir rüteli bunlara şart koşsaydım.
İpi gevşek bırakınca olacağı bu...

Tabii tanrı hălă bensem...
Tüm tanrı sevdalılara kucak dolusu selamlar, efendim.

Yazan tarafından düzenlendi:

_____

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Islam zırva sına göre 2. Si ben tanrı olsaydım newton u seçerdim tabi

Talha

☆☆
Yazar
Düşünce
Apateist

YAAAA nasıl yaşını bildim ama ahahhaha

Son konular