Hasan Karakaya

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Wiki'den kim olduğuna bakabilir,alttaki yazısını da okuyabilirsiniz;
Hasan Karakaya, 3 Nisan 2013 tarihinde AKP hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik akil insanlar listesine Ege Bölgesi'nden girmiştir.

Şu yazıyı da aynen kopyalıyorum;

"Ölülerin arkasından konuşulmaz diye bir kural yok" diyen Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın ölümünün ardından, sadece kendi yazılarını hatırlatıyoruz.

İşte Karakaya'nın kaleme aldığı küfür yazılarından 6 örnek:

1- Hem “Demokrasi” diyeceksin, hem “Demokratik tepki hakkımı kullanıyorum” diyeceksin, hem de polise taş ve molotof atarken yüzünü “maske” ile gizleyeceksin!..
Ulan “köpek oğlu köpek!”
Ulan pezevenk!..
Ulan kaltak!.. (1 Temmuz 2013 - Gezi Direnişi sırasında)
2- “Resmi araçların camları”nı tuz-buz eden, Başbakan’a ve Müşavir’ine“hakaretler ve küfürler” savuran, “kravatından tutup darp etmeye” çalışan bir “provokatör”ün hakkı “kötek”tir!..

“Tekmelerine sağlık Yusuf!” (16 Mayıs 2014 tarihli yazıdan - Soma Katliamı sonrası)
3- Ne malûm dövülerek öldürüldüğü,
Belki,
Kafasını taşlara çarpmıştır!..
Belki de
Koşarken dengesini kaybedip kafasını duvara çarpmıştır!
Ya da,
Ne bileyim, merdivenden düşmüştür!” (15 Temmuz 2013 tarihli yazısından - Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün ardından)
4- Şu mübarek Ramazan günlerinde “sapık eğilimleri meşrulaştırıcı” bir eylem yapmak, üstüne üstlük “Müslümanın inancına saldıran bir slogan”atıp, pankart taşımak, düpedüz “orospuluk”tur!..

Kadınının da, erkeğinin de yaptığı, tek kelimeyle “orospuluk”tur!.. (2 Temmuz 2015 tarihli yazısından - Polisin saldırdığı Taksim'deki Onur Yürüyüşü sonrası)
5- Şimdi onun ardından nutuklar atılıyor!.. Şöyle bilim insanıydı, böyle çağdaştı falan, filân!.. Hep öyle olur ya; kel ölür, sırma saçlı olur ya, Türkan Saylan da kıymete bindi!..

Ama, açık ve net söylüyorum:
Türkan Saylan, hayatı boyunca benden, benim gibi düşünenlerden ve inançları gereği örtünen hanımlardan/öğrencilerden hep nefret? etti!.. (...) geçirdiğiniz tüberkülozun, sizde bıraktığı bir izden dolayı böyle bir yola tevessül ettiniz!.. (19 Mayıs 2009 tarihli yazısından - Türkan Saylan'ın ölümünün ardından)
6- Uludere'ye hemen her gün ve hemen her fırsatta 'ağıt' yakanlar, 'PKK'nın ekmeğine yağ' sürmektedir...

Açık ve net söylüyorum

Uludere için akıtılan 'gözyaşı',

PKK için 'cansuyu'dur!..

Ben bunu bilir, bunu söylerim!.." (19 Mayıs 2012 tarihli yazısından - Roboski Katliamı sonrasındaki tepkilere dair)

Bir de şu videoya bakalım;
Son olarak;

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
"Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz; lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz" diyen Can Yücel'e katılmamak mümkün mü?

Şimdi ben küfürsüz nasıl yazayım buraya?

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Küfürü gerekli görmek aslında insanı yücelten değerlerin farkında olmamaktan ve bu değerlerin yoksunluğunun ne kadar alçaltıcı olduğunu görememekten kaynaklanıyor.

Örneğin şerefsiz olmak bir kişinin homoseksüel olması ile kıyaslanamaz bile. Bir kişiye şerefsiz demek onu homo yapacak küfürlerle de kıyaslanamayacak kadar ağır hakarettir. Bununla yetinmeyip onu homo yapacak laflar etmek şerefin önemini anlayamamaktır.

Onu homo yapmakla yetinmezler de çoğu kez. Anasını eşini çirkin bir cinsiyet ayrımcılığı ile bir yerlere konumlamaya kalkışırlar. Onların ne alakası var düşünmeye gerek bile duymazlar, çünkü kadın değil mi salla gitsin şeklinde iğrenç bir fikriyat barındırmaktadırlar.

Tek cümlelik özet: Küfürün nedeni testosterondur. Ama açalım, neden? Çünkü evrim bir kazık patlatarak öfke ve cinsel dürtüyü tek hormonla idare etme yoluna gitmiştir. Yıkamaya ayrı kremlemeye ayrı zaman mı yıkıyorum çıkıyorum hesabı. Tabii kadınlarda da testosteron var ama az. Yani küfür etmek bir tür doyum sağlıyor.

İnsan olmak evriminin sadık köpeği olmamaktan geçer. İnsanlık erdemi oluşturmanın tek yolu budur. Evrimin yönetiminde olmak değil evrimi yönetebilmek. Köpektir zevk alan sayyadı biinsafa hizmetten. Namık Kemal. Neyse ölünün arkasından da okkalı bir tonda şerreffsizz denilebilir deyip bağlayalım. Ölünce şerefsiz şerefli olmaz çünkü. Leşi de şerefsiz olur.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Son konular