Hepimiz Yıldız Tozuyuz

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bilmiyorum Her Kafadan Ayrı Ses Çıkıyor Ve Hepside Mantıklı Geliyor.Hangisine İnanıcağımızı Şaşırdık.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
"Hangisine inanacağımızı şaşırdık" kısmı güldürdü biraz :D.
Neden Tek Mantıklı Olan İslam mı?
Orda Vücudumuzda Hidrojen,Oksijen,Karbon,Demir Elementleri Bulunuyor Diyor Ve Bu Elementler Evrende Yalnızca Yıldız Tozlarında Bulunuyor.Adamlarda Bu Sonucu Çıkarmış Mantıksız Değil.Evren Canlımı Konusuna Bakabilirsin Oda Mantıksız Değil.İslamı Zaten Biliyorsun oda Mantıksız Değil.Mantıksız Olmayan Birsürü İnanç Var Hangisine İnanıcaz ?
Kimi Diyor Allah Yarattı Sonra Nasıl Diyorum Anlatıyor.
Bakıyorum Mantıksız Değil.Kimi Evrim Diyor Anlatıyor Yine Mantıksız Değil.Daha Farklı İnançlar Sebeblerini Anlatıyorlar Ve Mantıksız Değil Hangisine İnanıcaz.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Neden Tek Mantıklı Olan İslam mı?
Orda Vücudumuzda Hidrojen,Oksijen,Karbon,Demir Elementleri Bulunuyor Diyor Ve Bu Elementler Evrende Yalnızca Yıldız Tozlarında Bulunuyor.Adamlarda Bu Sonucu Çıkarmış Mantıksız Değil.Evren Canlımı Konusuna Bakabilirsin Oda Mantıksız Değil.İslamı Zaten Biliyorsun oda Mantıksız Değil.Mantıksız Olmayan Birsürü İnanç Var Hangisine İnanıcaz ?
Kimi Diyor Allah Yarattı Sonra Nasıl Diyorum Anlatıyor.
Bakıyorum Mantıksız Değil.Kimi Evrim Diyor Anlatıyor Yine Mantıksız Değil.Daha Farklı İnançlar Sebeblerini Anlatıyorlar Ve Mantıksız Değil Hangisine İnanıcaz.
Kafan karışmış işte. Bakalım en sonunda neye varıcaksın :).

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Bu forumda iyi yerlere gitmiyosun gibi ama, ümit kesmiyoruz. Allah hidayet versin tekrar.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Görmek Kadar Olmasada Duymak İle Bir Eşdeğer Birşey Hani Peygamberlere Yaptığından.Biliyorum Böyle Birşey Olmıcak Ama Onun Dışındakiler Benim için Bir Delil Değil.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Görmek Kadar Olmasada Duymak İle Bir Eşdeğer Birşey Hani Peygamberlere Yaptığından.Biliyorum Böyle Birşey Olmıcak Ama Onun Dışındakiler Benim için Bir Delil Değil.
Dediğin şey olsaydı "inanç" olmazdı artık. Herkes inanmak zorunda olurdu değil mi? Nasıl biliyoruz şu anda Amerikanın başkanı Trump. Evrenin yaratıcısının da Allah olduğunda herkes hem fikir olurdu. Ne anlamı kalırdı o zaman insanları yaratmanın, sınava tabii tutmanın? :).

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sınav Bana Mantıksız Gelen Birşey Zaten.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Sınav Bana Mantıksız Gelen Birşey Zaten.
Neden yaratılabiliriz başka? Yaşayıp, ölüyoruz. Sence de bir amacımız olması lazım değil mi? Varlığın, paranın pulun, maddiyatın hiç bir önemi yok. Bir günde geliyor veya bir günde gidiyor. Veya sence bir ilahi adalet yok mu? Geçen gün kediyi pitbull'a parçalatan çocuklar şu anda serbestler. Adaleti sağlayacak mutlak bir güç lazım bence. Burda o işi yapmasa da :).

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sınav İşi Mantıksız Değil.Sınav Gibi Bir İşi Tanrının Yapması Mantıksız Geliyor Bana Herkesin Düşünme Tarzı Farklıdır.Neden Sınav Oluyoruz Beni Sınava Girdirmiş Benden A Şıkkı Yani İslamı Seçmemi İstiyor Ama Cevabın A Olması İçin Güçlü Deliller Yok.Neden A yı Seçim ? Düşünce İle Tanrıyı Bulabilirsin Ama Kanıtlıyamazsın.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Sınav İşi Mantıksız Değil.Sınav Gibi Bir İşi Tanrının Yapması Mantıksız Geliyor Bana Herkesin Düşünme Tarzı Farklıdır.Neden Sınav Oluyoruz Beni Sınava Girdirmiş Benden A Şıkkı Yani İslamı Seçmemi İstiyor Ama Cevabın A Olması İçin Güçlü Deliller Yok.Neden A yı Seçim ? Düşünce İle Tanrıyı Bulabilirsin Ama Kanıtlıyamazsın.
Sana attığım şemz tebrizi hikayesini hatırla :).

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Kusura Bakma Ben Onu Okuyamadım Zamanım Yoktu Sonrada Unuttum Sitenin Linki Elinde İse Sana Zahmet Atarmısın ?
Aradımda Bulamadım Hikayenin Adı Neydi ?

Yazarı tarafından düzenlendi:

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Allah'ı Görmüyorken Neden İnanalım Demiş Sonra Başına Bir Kerpiçle Vurmuş.Mahkemede Acını Göster Gösterebilir misin Demiş ? Sonrada Hayır Cevabını Almış.Allahda Böyledir Görülmez Ama Hissedilir Demiş.

Hissetmek Öylemi Peki Ben Neden Hissetmiyorum.Söylermisin ? Veya Ateistler Neden Hissetmiyor Gerçekten Tanrıyı Hissetsek İnanmazmıyız ?
Hissettiğimiz Birşeye Neden İnanmıyalım?
Kafam Acırsa Kalbim Kırılsa Üzülürsem Sevinirsem Rahatlıkla Hissederim Peki Bunlar Bile Hissediliyorken Bizi Yaratan Yüce Varlığı Neden Rahatlıkla Hissetmiyorum ?