Hiç yeniden inanasınız geliyor mu?

usta

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Ateistlere, deistlere, agnostiklere vb. sorularım:
1) Hiç ''Keşke İslam doğru olsaydı, keşke öldükten sonra yok olmasaydık da cennete gidebilseydik; keşke dua edebilseydik ve keşke Allah'a ibadet edebilseydik.'' dediğiniz oluyor mu?

ya da

2) ''Başka bir din gerçek olsaydı.'' dediğiniz oluyor mu? (Reenkarnasyon olan dinler de dahil.)

bilgivehis

Çaylak
Düşünce
Ateist
Bırak inanmayı düşüncesi bile tüylerimi diken diken eder.
Tanrıya inanmadığımız için bizi cennete gönderecek(?), çünkü cehennemi cennete çevirme özelliğimizden dolayı riske giremez.:)

TengriciTürk

Çaylak
Düşünce
Tengrici
1) Hiç ''Keşke İslam doğru olsaydı, keşke öldükten sonra yok olmasaydık da cennete gidebilseydik; keşke dua edebilseydik ve keşke Allah'a ibadet edebilseydik.'' dediğiniz oluyor mu?

ya da

2) ''Başka bir din gerçek olsaydı.'' dediğiniz oluyor mu? (Reenkarnasyon olan dinler de dahil.)
Kendi inancımız varken kutsal olduğunu iddaa eden kitaplara sahip dinlere inanasım gelmiyor.

TENTEN

ll ☆
Yazar
Düşünce
Apateist

ya da

İnsanlar ile iletişime geçebilen bir tanrının olmasını isterdim.
Tanrının kendisi ve istekleri hakkında bilgi için geri besleme olması gerekiyor.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Geri_besleme
https://tr.wikipedia.org/wiki/Sibernetik

leonlucas

Çaylak
Düşünce
Ateist

ya da

1. Allah korusun. :)
2. Peygamberinin ben olduğum bir din olsa iyi olurdu. Benden iyi peygamberlik kimse yapamaz.

Düşünce
Bağımsız
Dünyadaki haksızlıklar beni üzüyor bu nedenle bence birşeylerin karşılığını alabileceğimiz bir öteki dünyadan sonra yok olmak hoş olurdu. Ama müslümanlık fln allah korusun yani olay sadece bana tap cennet gerisi cehennem, şuandaki dinlerin çoğunun olayının adalet olduğunu bile sanmıyorum sadece insanlara umut, neden veren ve insanlara karşı kullanılan bir araç. Ancak düşünceme uygun bir din bulursam psikolojik rahatlığım için inanmayı seçerim. Ancak bunun bir seçim olduğuna dikkat çekiyorum. Bu teistlerin sadece benim dinim sadece benim tanrım olayı aşırı sinir bozucu. 🙄

Moderatör tarafından düzenlendi:

Son konular