Hocam!

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Bu mevzu ile ilgili bir yazı buldum. @unacceptable , bu senin ODTÜ ile dediklerini de destekliyor.

unacceptable

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bu mevzu ile ilgili bir yazı buldum. @unacceptable , bu senin ODTÜ ile dediklerini de destekliyor.
Aynen öyle. :)

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
ODTÜ'de bu tabir çok kullanılır, belki oradan yayılmıştır. Herkesin herkesten bir şeyler öğrenebileceğini ifade eden kelimedir aslında, yani biri size hocam diyorsa bu sebepten olabilir.
Evet öyle(üni) bir rivayet vardır. Yanlız, Celal Şengör hoca bu kelimeye çok kızar. Kendisine bile sadece ismi ile hitap edilmesini rica eder. Yaşı kendinden çok küçükler dahil... Bu kelime hastane hocalarına da hitap şeklidir. Çok genel ve sık kullanılan hitap şeklidir.

Yazan tarafından düzenlendi:

Ephesus

☆☆
Denetmen
Düşünce
Bağımsız
Çünkü hergün her taraftan bu tabiri duydukça, siz de haliyle bu kelime ile haşır neşir oluyorsunuz. Ben bugüne kadar cami imamları dışında birine "Hocam" diye seslenmemişimdir.
Hiçbir yerden duymadım aslında, bi' lisede kullanmışımdır. Nedense takıldı öylece ağzıma.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ülkede bir "hoca camide" kültürü vardı. Her şey gibi bunun da içine sıçradı cahil yobazların bir bot zannedilmeleri salaklığı. Bütün sorunların ana kaynağı bu. Cahil yobazların bir matah zannedilmeleri.

unacceptable

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Evet öyle(üni) bir rivayet vardır. Yanlız, Celal Şengör hoca bu kelimeye çok kızar. Kendisine bile sadece ismi ile hitap edilmesini rica eder. Yaşı kendinden çok küçükler dahil... Bu kelime hastane hocalarına da hitap şeklidir. Çok genel ve sık kullanılan hitap şeklidir.
Valla bu rivayeti geçmiş gibi.

Hadi yaa, bak şaşırdım buna. Gerçi Celal Şengör egolu biri değil nesine şaşırdıysam. Tabi biraz sansasyonel kişilik ama olacak o kadar. 😁

Son konular

Son mesajlar