İBB Yalanı ve Araç İsrafı

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Eğlenceye, konsere sadece 1 yılda 460 milyon TL. ayıran İmamoğlu, araç kiralamada da kesenin ağzını sonuna kadar açtı. İsrafın kapılarını sonuna kadar açan CHP’li belediye başkanı bir yandan Koç Grubu’na ait yüzlerce aracı satın alırken diğer yandan da on binlerce kiralık araçlarda sıfır kilometre, son model ve lüks olma şartı istedi. İmamoğlu’nun İBB’deki son icraatlarından birisi de İSKİ’ye 750 araçlık, İGDAŞ’a ise 106 milyon 48 bin 999 TL.’lik araç alım ihalesi oldu. CHP’li başkan, 134 yöneticisi bulunan İSKİ’ye 367 binek araç kiralarken, İGDAŞ’ın milyonlarca liralık alım ihalesine ise sadece 1 firmanın geçerli teklif vererek ihaleyi üstlenmesine yeşil ışık yaktı, ‘Olur’ verdi.
CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “AK Parti İBB döneminde israf yaptı” söyleminin yalan olduğu belgelendi. İBB Spor A.Ş.’nin araç kiralama belgelerinde 2020’de bir yıllığına araç kiralama maliyetinin aylık 608 bin 370 lira olduğu belirlendi. AK Parti döneminde ise 2017’de üç yıllığına araç kiralama bedeli olarak aylık 291 bin 500 lira ödediği ortaya çıktı. Böylece AK Partili İBB 154 araca aylık 291 bin 500 lira öderken CHP’li İBB 136 araca 608 bin 370 lira ödeyerek asıl israfı kendisi yapmış oldu.. (lüks farkı)

Buna dair İBB arşivleri var ama hepsini ss alamayacağımdan : https://ulushaber.com.tr/ibbdeki-saltanat-sefasi-belediye-sirketlerine-de-sicradi/#

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Siz harbiden körsünüz ya. Ya da ekmeğini yiyorsunuz bunların. Gelmiş bu forumda bile aktrollük yapıyorsun.
Dediğime bakmak yerine neden sadece hakaret ediyorsun?
Ekmek demişken Ekrem Başkanımız seçim öncesi halk ekmeği ücretsiz yapacağını söylüyordu ama şimdi %40 zam getirdi.
Suya 4 tane ayrı zam geldi, %60'lık olanını ise AKP ve MHP reddetti.
Ulaşıma %35 ve %11'lik zam geldi.
Daha taksicilerin hiçbir sorununu halletmeden yeni taksi alarak daha sıkıştırdı
Haliç ve Kadıköy kokuyor.
Şişli'ye haftalarca su gitmedi.

Bunlara rağmen İBB tablosu:
Ekrem Başgan az at, az.PNG

Sanırsam altyapıyı çökertmesine ve bu kadar zamına rağmen bütün paralar araç almaay gittiğinden bütün şirketler toplam 94 milyon lira zarar ediyor.

Ama sorsak dersiniz ki : "Her şeeey çok güzel olduuuuu."

Hadi şimdi bunlara cevap vermek yerine hakaret etmeye devam et!

Plütoncu

Çaylak
Düşünce
Ateist
Dediğime bakmak yerine neden sadece hakaret ediyorsun?
Birincisi hakaret etmiyorum. İkincisi de dediğine baktım. Bakmadan yazmam. Bunları ben çok okuyorum Twitter'da. Hepinizin ya çıkarı var ya da at gözlüğü takıyorsunuz. Gerçekleri görmeniz için bu adamın daha n'apması gerekiyor anlamış değilim...

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Birincisi hakaret etmiyorum. İkincisi de dediğine baktım. Bakmadan yazmam. Bunları ben çok okuyorum Twitter'da. Hepinizin ya çıkarı var ya da at gözlüğü takıyorsunuz. Gerçekleri görmeniz için bu adamın daha n'apması gerekiyor anlamış değilim...
Sabahtan beridir şurada herkes bana şunu diyor:
Çomar
Yobaz
Gerici
Koyun
hülloooğğğ

Ya tamam görüşüme katılmıyorsunuz anladım, bunda sıkıntı yok ama ilk önce katılmasanız da saygı duyacaksınız, bu 1. 2, forum sitelerinin amacı zaten tartışmaktır ve tonlarca yazıya sadece böyle diyerek gerçekten sapıyorsunuz.

Plütoncu

Çaylak
Düşünce
Ateist
Sabahtan beridir şurada herkes bana şunu diyor:
Çomar
Yobaz
Gerici
Koyun
hülloooğğğ

Ya tamam görüşüme katılmıyorsunuz anladım, bunda sıkıntı yok ama ilk önce katılmasanız da saygı duyacaksınız, bu 1. 2, forum sitelerinin amacı zaten tartışmaktır ve tonlarca yazıya sadece böyle diyerek gerçekten sapıyorsunuz.
Ben sana çomar demedim, yobaz demedim, gerici demedim. Burada söylediğin kelimelerin hiçbirini sarf etmedim. Sizin en güzel sığınağınız bu. Müslümansan "İnanmıyorsan saygı duyacaksın!" deyip herkese söversiniz. Siyasi görüşünüz farklıysa "SAYGI DUY!" diye ortada gezinip önünüze gelene laf edersiniz. "Bana yobaz diyorlar saldırıyorlar!" diye masum davranırsınız. Seninle siyaset konuşulacak bir şey yok. Zaman kaybı olarak görüyorum. Bu konuşma da bir zaman kaybı.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Ben sana çomar demedim, yobaz demedim, gerici demedim. Burada söylediğin kelimelerin hiçbirini sarf etmedim. Sizin en güzel sığınağınız bu. Müslümansan "İnanmıyorsan saygı duyacaksın!" deyip herkese söversiniz. Siyasi görüşünüz farklıysa "SAYGI DUY!" diye ortada gezinip önünüze gelene laf edersiniz. "Bana yobaz diyorlar saldırıyorlar!" diye masum davranırsınız. Seninle siyaset konuşulacak bir şey yok. Zaman kaybı olarak görüyorum. Bu konuşma da bir zaman kaybı.
Cidden ilginçsin.

aktrollük yapıyorsun.
Oraya "aktroll" lafını eklemediğimden özür dilerim.
İlk önce Müslüman değilim.
Diğer taraftan da biz ne ara önümüze gelene laf ettik? Ben şu forumda 1-2 kere kendimi tutamayıp hakaret sayılabilecek laflar etmişken üste yazdığım tonlarca şeye cevap veremeyen sen fikirlere kapalı olduğundan hemen "Zaman kaybısın, uğraşamam." diyorsun. Peki ya diğerleri?

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
katılmasanız da saygı duyacaksınız,
Ülkeyi s*ken adamları tutan kişiye neden saygı duyayım? Siz benim gençliğimin en güzel yıllarını aptallığınız sebebiyle çaldınız. Yurtdışına gitmem en az 3 - 4 yıl sürecek. Bu ülkede mahsur kaldım.

Ben size niye saygı duyayım?

Goktug

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Haber kaynağı UlusHaber. Daha önce duymadığım, görmediğim bir site.

Al bu da İBB'de ki ihaleler. Yani resmi kaynaklar. Resmi kaynaklar yalan diyorsan kanıt göstermen gerek. Ne olduğu belirsiz a4 resimleri kanıt sayılmıyor.

Moderatör tarafından düzenlendi:

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız

Al bu da İBB'de ki ihaleler. Yani resmi kaynaklar. Resmi kaynaklar yalan diyorsan kanıt göstermen gerek. Ne olduğu belirsiz a4 resimleri kanıt sayılmıyor.
Belgelere bakın diye link attım ama sanırsam bakmamışsınız.
Bunu sadece Ulus Haber değil diye haber siteleri de yapıyor.
1.PNG
1. attığım resmin devamı:
11.PNG

Bu iki resmin devamı:
111.PNG

2. Belge:
2.PNG

2. belgenin devamı:
22.PNG

3. Belge de var ama foto çekmeye uğraşmayacağım. Sen bakarsan sevinirim.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız

İBB buna yalanlama getirdi ama o yalanlamanın da yanlış olduğu ortaya çıktı.

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Eğlenceye, konsere sadece 1 yılda 460 milyon TL. ayıran İmamoğlu, araç kiralamada da kesenin ağzını sonuna kadar açtı. İsrafın kapılarını sonuna kadar açan CHP’li belediye başkanı bir yandan Koç Grubu’na ait yüzlerce aracı satın alırken diğer yandan da on binlerce kiralık araçlarda sıfır kilometre, son model ve lüks olma şartı istedi. İmamoğlu’nun İBB’deki son icraatlarından birisi de İSKİ’ye 750 araçlık, İGDAŞ’a ise 106 milyon 48 bin 999 TL.’lik araç alım ihalesi oldu. CHP’li başkan, 134 yöneticisi bulunan İSKİ’ye 367 binek araç kiralarken, İGDAŞ’ın milyonlarca liralık alım ihalesine ise sadece 1 firmanın geçerli teklif vererek ihaleyi üstlenmesine yeşil ışık yaktı, ‘Olur’ verdi.
CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “AK Parti İBB döneminde israf yaptı” söyleminin yalan olduğu belgelendi. İBB Spor A.Ş.’nin araç kiralama belgelerinde 2020’de bir yıllığına araç kiralama maliyetinin aylık 608 bin 370 lira olduğu belirlendi. AK Parti döneminde ise 2017’de üç yıllığına araç kiralama bedeli olarak aylık 291 bin 500 lira ödediği ortaya çıktı. Böylece AK Partili İBB 154 araca aylık 291 bin 500 lira öderken CHP’li İBB 136 araca 608 bin 370 lira ödeyerek asıl israfı kendisi yapmış oldu.. (lüks farkı)

Buna dair İBB arşivleri var ama hepsini ss alamayacağımdan : https://ulushaber.com.tr/ibbdeki-saltanat-sefasi-belediye-sirketlerine-de-sicradi/#
Vah cnm öyle mi?
Bi hülooooooğğ de bakim.

Goktug

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Belgelere bakın diye link attım ama sanırsam bakmamışsınız.
Bunu sadece Ulus Haber değil diye haber siteleri de yapıyor.
6675 ekini görüntüle1. attığım resmin devamı:
6676 ekini görüntüle
Bu iki resmin devamı:
6677 ekini görüntüle
2. Belge:
6678 ekini görüntüle
2. belgenin devamı:
6679 ekini görüntüle

3. Belge de var ama foto çekmeye uğraşmayacağım. Sen bakarsan sevinirim.
Resmi kaynaklar yalan diyorsan kanıt göstermen gerek. Ne olduğu belirsiz a4 resimleri kanıt sayılmıyor.
Buraya ne olduğu belirsiz ekran görüntüleri de yazmam gerekiyormuş. 2 saatte sana, yukarıda attıklarının aynısını yapabilirim.

Bak mesela kanıt dediğin budur. Yukarıda attığın araç kiralama "belgelerinin" gerçeği.
Şimdi bu belgeyi yalanlıyorsan kanıt göstereceksin diyorum.

Al buradan da İBB'nin araç hakkında yaptığı tüm ihalelere bak. Yanlış anlama burası belediye sayfası değil direkt devlete ait.
Yukarıda attığın 2020/481826 numaralı belgeyi ara bakalım gerçek mi?

Anladın mı kaynağın ve kanıtın ne olduğunu?

Yazan tarafından düzenlendi:

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Buraya ne olduğu belirsiz ekran görüntüleri de yazmam gerekiyormuş. 2 saatte sana, yukarıda attıklarının aynısını yapabilirim.

Bak mesela kanıt dediğin budur. Yukarıda attığın araç kiralama "belgelerinin" gerçeği.
Şimdi bu belgeyi yalanlıyorsan kanıt göstereceksin diyorum.

Al buradan da İBB'nin araç hakkında yaptığı tüm ihalelere bak. Yanlış anlama burası belediye sayfası değil direkt devlete ait.
Yukarıda attığın 2020/481826 numaralı belgeyi ara bakalım gerçek mi?

Anladın mı kaynağın ve kanıtın ne olduğunu?
Belbim ödeme para ve elektronik hizmetleri a.ş diyor. Acaba sen ne anlıyorsun?

Goktug

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Belbim ödeme para ve elektronik hizmetleri a.ş diyor. Acaba sen ne anlıyorsun?
Dalga mı geçiyorsun anlamadım. İhale araba kiralama üstüne. Ne belediyenin ne de devletin resmi sayfasında böyle bir belge yok.
Hala nasıl fikrini savunduğuna şaşıyorum doğrusu. İnandığın şeyin gerçek olmasını istiyorsun sadece. Keşke bu kadar yazı yazmasaydım boşuna.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Dalga mı geçiyorsun anlamadım. İhale araba kiralama üstüne. Ne belediyenin ne de devletin resmi sayfasında böyle bir belge yok.
Hala nasıl fikrini savunduğuna şaşıyorum doğrusu. İnandığın şeyin gerçek olmasını istiyorsun sadece. Keşke bu kadar yazı yazmasaydım boşuna.
Lan asıl sen dalga geçiyorsun. Belbim İstanbul'a bağlı bir şirket. Aynı zamanda da para ve ödeme hizmetleri veriyor. Onun verileri. İBB bile buna senin dediğin gibi yalanlama getirdi ama o yalanlamanın da yalan olduğu ortaya çıktı. :D O kadar ideolojik takıntılısınız ki gerçekleri göremiyorsunuz.

Son konular

Son mesajlar