İbrahim Atabey Kuran'ı Neden Yırttı?

Ahlaksız

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Yakup Deniz eylemi eleştiriyor,doğru da yapıyor ama İbrahim'in de yalnız olmadığını belirtiyor..
Yakup Deniz daha rasyonel birisi..
Böyle şeylere gerek yok..Kuran'ı eleştireceksen,adam gibi eleştirirsin..Tutup Kuran'ı canlı yayında yırtıpta ''İslam diniyle mücadele ediyorum'' diyemezsin..!

DemoKratos

V ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İbrahim muslimler yola gelir diye yırtmıyor. Misilleme yapıyorum diyor. Amacı da yerine geliyor. Muslimler hep birden zıplayıp lanet etseler onun tek başına yaptığı eylem kadar ses getiremiyorlar.

kavak

V ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
İşin ucunda kul hakkı olmayan suçlar ortaya çıkarılmaya çalışılmaz. Buna rağmen ortaya çıkan suçlar da cezalandırılır.
İslamda ceza vermek için değil vermemek için uğraşılır.
Arzu edenler daha detaylı bilgi için linki inceleyebilir
Üzgünüm, yine kendi kendine gelin güveyi olmuşsun.
Bence bu kadar boş boş konuşacağına, sütlü bir çay içmeni tavsiye ederim.

DemoKratos

V ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani... İnatlaşma olursa el mi yaman bey mi yamana gider iş. Muslimler acaba hakaret ve tehdit etmesek diye düşünürler mi, sanmıyorum. Böyle bir gelenek yok yani, nasıl olacak? Kuran'ın kendisi tehditlerle doluyken o iş olmaz. Peki ne olacak?

Ya bir de Kuran yırtma modası çıkarsa? Her olasılığı hesaplamak gerekiyor. Bir de Çav Bella eşliğinde Kuran yakma videosu dolaşıyor. Bu da bu işin organize bir harekete gitme olasılığını akla getiriyor.

Yani şimdi bir milyon muslim hacca gider, önemsenmez, muslimdir, normal olur. Ama bir değil on değil yüz değil bin kişi Kuran yırtsa çok büyük olay olur. Benden söylemesi.

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

V ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani şimdi "Kuran'ı sobaya attı fare oldu" aşamasından sonra. "herif cart cart cart yırtıyor bi de üstelik tükürüyor hiç de bişey olmuyor" aşamasına gelindiğini inkar etmek olası değil.

Bu hareketler yetişkinlere saçma gelebilir ama internetle en çok haşır neşir olanın çocuklar ve ergenler olduğunu unutmamak gerek.

Tüm basını meşgul etti mi etti. Yani yankı yaptı mı yaptı. Ya bu sadece bir başlangıçsa deyip tehdit ve hakaretleri baştan bir daha düşünmek yararlı olur bence.

gandalfthedude

Çaylak
Düşünce
Sünni
Yani şimdi "Kuran'ı sobaya attı fare oldu" aşamasından sonra. "herif cart cart cart yırtıyor bi de üstelik tükürüyor hiç de bişey olmuyor" aşamasına gelindiğini inkar etmek olası değil.

Bu hareketler yetişkinlere saçma gelebilir ama internetle en çok haşır neşir olanın çocuklar ve ergenler olduğunu unutmamak gerek.

Tüm basını meşgul etti mi etti. Yani yankı yaptı mı yaptı. Ya bu sadece bir başlangıçsa deyip tehdit ve hakaretleri baştan bir daha düşünmek yararlı olur bence.
Hayal gücüne hayranım 😂

TENTEN

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist
İbrahim,kendisi hakkında yazılan bir yazıyı paylaşmış..Yazı uzun,linkten okuyabilirsiniz;
Makale: İBRAHİM ATABEY DENİLEN YARATIK, BÖYLE BİR SAYGISIZLIĞA NASIL CÜR’ET EDEBİLİYOR? – Kalemder
Sırf bu makale neden Kuran'ın yırtılması gerektiğinini göstergesi.
Bir insan Kuran yırttı diye elleri kolları çaprazlama kesilir mi?
Muhammed ile ALLAH'ın fiziksel hasar mı verdi Kuranı yırtan? :)
İnancın sarsıldıysa o senin sorunun sarsılmadıysa bu neyin intikamı salak adamlar.

Ahlaksız

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sırf bu makale neden Kuran'ın yırtılması gerektiğinini göstergesi.
Bir insan Kuran yırttı diye elleri kolları çaprazlama kesilir mi?
Muhammed ile ALLAH'ın fiziksel hasar mı verdi Kuranı yırtan? :)
İnancın sarsıldıysa o senin sorunun sarsılmadıysa bu neyin intikamı salak adamlar.
Sn.tenten;Şeriatın yaşandığı bir toplumda İbrahim öldürülür..Ayetler ve hadisler ortada..Öldürmeye mecbursunuz yani..!

İbrahim'in bu insanlarla mücadele yöntemi yanlış..Sizi görmek/duymak/anlamak istemeyen insanların karşısına geçip,bu insanların kutsalına zarar verirseniz,anca kendinize düşman edinirsiniz..

Bir tane müslüman da çıkıp,''İbrahim kuran yırttı ve çarpılmadı,demek ki Allah yok'' demez..
Bu gerizekalı eylem,aslında İslam'la mücadele eden insanlara zarar verdi/verecek..
İnsanların aklına ateist denilince Kuran yırtan İbrahim gelecek ama Kuran'ın ne olduğunu yazan,mesela bir Arif Tekin gelmeyecek..

Bu gerizekalı,Kuran yırttıktan sonra çektiği bir videoda,herkesi Kuran yırtmaya davet etti..Bu kadar gerizekalı,bu kadar bön birisi..Bunu dinleyip,Türkiye'de bir genç Kuran yırtsa/yaksa ve bu kişiye birileri zarar verse,bunun sorumlusu İbrahim olmaz mı?

boron

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Bu serseri halen yakalanıp cezası verilmedi mi ya? 🤣

Camilerden müzik yayınlayanlar ne oldu sahi? Karanlık mihraklar çalışıyor. Bu serseride kitap yırtacak ciğer olduğunu hiç sanmıyorum. KKKB garanti vermiştir.

noNAME

Çaylak
Düşünce
Sünni
İbrahim Atabey Kuran'a karşı büyük saygısızlık yapmıştır. Bende Kuran'a inanmıyorum ama yinede saygı duyuyorum. İslamı mantıklı şekilde eleştiri yapsa daha doğru olur.
kime göre neye göre kardeşim avrupada incilin ve tevratı parçalıyorlar hemde hristiyan ve yahudilerin önünde biraz özgür düşünün

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
kime göre neye göre kardeşim avrupada incilin ve tevratı parçalıyorlar hemde hristiyan ve yahudilerin önünde biraz özgür düşünün
Ama yinede ben kutsal kitaplara inanmasam bile saygı duyuyorum. Çünkü kutsal kitapları eleştirilebilirler,ama yırtmak,parçalamak saygısızlıktır. Ben Kuran'a,Tevrat ve İncil gibi kutsal kitaplara inanmıyorum ama saygı duyuyorum. Çünkü kutsal kitapları yırtmak hem seviyesizlik,hemde saygısızlıktır. Ve ayrıca ben Kuran'a inanmıyorum ama yinede saygı duyuyorum.

noNAME

Çaylak
Düşünce
Sünni
Kendine dinsizim diyen cahil cühela nın önde gideni.
Bir ergümanın varsa ortaya koyarsın eleştirirsin tartışırsın.
Yayınlarına sarhoş çıkan sağa sola ana avrat küfürler yağdıran bir öküz.
Kitaba değer verilsin verilmesin bir önemi de yok kitap yırtılmaz.
kendisine saygısızlık edilip küfür edince yaptı küfür edenlerde yanlış yapıyor ibrahim atabeyde

siradan1mumin

Çaylak
Düşünce
Alevi
Nedense kutsallarına dil uzatılınca köpürmüş denize dönen Müslümanlar, Tsubasa Muho'nun putlara baltayı çakışını kutluyor, Atatürk'e de put deyip, onu de yıkacaklarını söylüyor. Bu saygısızlık falan değil. Ha adam salaktır cahildir akıllıdır orası ayrı konu ama Müslümanların başkasına yaptığını şimdi onun Müslümanlara yapması, işte bu güzel.

Kudurmaya devam ediyor musunuz Müslümanlar? Milletin putunu parçalarken iyiydi!
Kıyaslaman çok çok yanlış. Kabe ilk yapıldığında içinde hiçbir put niteliği taşıyan bir şey yoktu. Kabe hep hanif dininin kutsalıydı. Hz. Muhammed peygamber olduğu yıllarda bile Mekke'nin fethine kadar Kabe'deki putlara dokunamadı. İbrahimin hanif dinine mensup olmasına rağmen Hz. Muhammed'in Kabe'sin de neden put vardı? Bir örnek vereyim; Adamın biri gelip senin bahçenin içine zarar verse veya sana ait olan bahçeye senin yapılmasını istemediğin şeyleri yapsa burada suçlu o adamdır ve sen sana ait olan şeyi korumak için gerekirse sert yollara da başvurur ve gerekeni yaparsın. Hz. Muhammed'de yanlış bir şey yapmadı. Gitti paşa paşa kabedeki başta hubel olmak üzere 360 küsür putu yıktı.

Benzer olay İbrahim'in putları baltalaması içinde geçerli. İbrahim orda bir şeyi kanıtlıyor, iki ihtimal var. Ya İbrahim'in inandığı tanrı doğru ya da putperestlerin putları gerçekten tanrı, %50 %50. İbrahim de onların Tanrı zannettikleri şeyler üzerinde argümanını kullandı. İbrahim'in Argümanı: Büyük put hariç tüm putları balta ile kırdı sonra da büyük putun yanına baltayı koydu, aradan zaman geçince putperestler putlarının kırıldığını görünce İbrahim'e sordular, o da madem sizin inandıklarınız gerçek, o zaman onlar ispatlasın burada neler olduğunu dedi, putların aciz olduğunu onlara ispat etti, dolayısıyla amacına ulaştı.
İbrahim'in amacı canı sıkıldığı için "aga bugünde gideyim biraz put baltalıyım heehehhhaaaha" değildi.
Putperestlere putların ne kadar aciz olduğunu ispatladı.
@DemoKratos, sen de benzer yorumu yaptığın için sana da söylüyorum mevzu bu.

Hannibal

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Benzer olay İbrahim'in putları baltalaması içinde geçerli. İbrahim orda bir şeyi kanıtlıyor, iki ihtimal var. Ya İbrahim'in inandığı tanrı doğru ya da putperestlerin putları gerçekten tanrı, %50 %50. İbrahim de onların Tanrı zannettikleri şeyler üzerinde argümanını kullandı. İbrahim'in Argümanı: Büyük put hariç tüm putları balta ile kırdı sonra da büyük putun yanına baltayı koydu, aradan zaman geçince putperestler putlarının kırıldığını görünce İbrahim'e sordular, o da madem sizin inandıklarınız gerçek, o zaman onlar ispatlasın burada neler olduğunu dedi, putların aciz olduğunu onlara ispat etti, dolayısıyla amacına ulaştı.
İbrahim'in amacı canı sıkıldığı için "aga bugünde gideyim biraz put baltalıyım heehehhhaaaha" değildi.
Putperestlere putların ne kadar aciz olduğunu ispatladı.
@DemoKratos, sen de benzer yorumu yaptığın için sana da söylüyorum mevzu bu.
Putperestler baya malmış galiba. Hadi senin tanrın açıklasın nolduğunu bekliyoruz dese büyük ihtimalle İbrahim ilk ben sordum diye mızıkçılık yapardı.

siradan1mumin

Çaylak
Düşünce
Alevi
Putperestler baya malmış galiba. Hadi senin tanrın açıklasın nolduğunu bekliyoruz dese büyük ihtimalle İbrahim ilk ben sordum diye mızıkçılık yapardı.
Hayır. Musa denizi yarmadı mı? Asayı ejderhaya çevirmedi mi? Hz. İbrahim de ateşe atılırken ateş sönmedi mi? İbrahim, orda da olağanüstü bir mucize gerçekleştirir. Neden ilk ben sordum diye mızıkçılık yapsın. :) komik bir argüman.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Hayır. Musa denizi yarmadı mı? Asayı ejderhaya çevirmedi mi? Hz. İbrahim de ateşe atılırken ateş sönmedi mi? İbrahim, orda da olağanüstü bir mucize gerçekleştirir. Neden ilk ben sordum diye mızıkçılık yapsın. :) komik bir argüman.
Günümüz inançsızları o dönemin inançsızlarından katbekat daha fazla orana vurursan dünya üzerindeki gençlerin çoğu dinsizliğe kayıyor, avrupadaki kiliseler kapatılıyor dinsizlik hızla artıyor.
Sence de allahın bu dünyaya bir iş atması gerekmiyor mu?

Son konular