İkiyüzlü eleştirileri ifşa

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Videodaki arkadaşımız ikiyüzlü bir teizm eleştirisini çok güzel ifşa etmiş. Tebrik ederim.
Dürüst insan karşıt argümanları da dile getirir, bin yıllık şeyleri sanki hiç cevap verilmemiş, karşı argümanı yokmuş gibi pazarlamak 21. yüzyıl cahil dinsizlerini kafalama çabasından başka bir şey değildir. Kitaplığın önüne geçip video çekti diye kimse entellektüel olmaz. Aynı toplumda yaşıyorsak azami "şeref" paydasında birleşip, birbirimize karşı fikirlerimizde ikiyüzlü ve içten pazarlıklı olmamamız beklenmeli bence.

Sen çıkıp bin yıllık tartışmalardaki argümanı sanki karşısında bir şey söylenmemiş gibi pazarlarsan biri de çıkar seni böyle ifşa eder.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Böyle dediydi dedimdi tarzı dedikodu biçiminde işlerle olmaz. Fikirler net şekilde yazıya dökülmeli. Belgesel harici videolara zaman ayırmam. Oturup ne söyleyecek diye bekleyemem.

Ahu akanyıldız

Üye
Düşünce
Agnostik
Videodaki arkadaşımız ikiyüzlü bir teizm eleştirisini çok güzel ifşa etmiş. Tebrik ederim.
Dürüst insan karşıt argümanları da dile getirir, bin yıllık şeyleri sanki hiç cevap verilmemiş, karşı argümanı yokmuş gibi pazarlamak 21. yüzyıl cahil dinsizlerini kafalama çabasından başka bir şey değildir. Kitaplığın önüne geçip video çekti diye kimse entellektüel olmaz. Aynı toplumda yaşıyorsak azami "şeref" paydasında birleşip, birbirimize karşı fikirlerimizde ikiyüzlü ve içten pazarlıklı olmamamız beklenmeli bence.

Sen çıkıp bin yıllık tartışmalardaki argümanı sanki karşısında bir şey söylenmemiş gibi pazarlarsan biri de çıkar seni böyle ifşa eder.

Daha konuşmayı beceremiyor reddiye veriyormuş :D 3-4 dk izleyip dayanamadım kapattım türkçe dublajı çıkarsa izlerim ek olarak dk 3 de diyorki diamond tek olanı karşılaştıramayız demiş bu arkadaşta diyorki hayır tek olanı açıklayabilir . :D sanırım anlayış yolu enfeksiyonuda var arkadaşta karşılaştırmak ve açıklamak aynı şey değil ayrıca diamond yaptığı her videoda video altına bütün kaynakları koyar videoda ise bazı yerlerde "bunlar benin düşüncelerim isteyen istediğini düşünür diyor " bu arkadaş onuda başka yeriyle anlamış olacakki " neymiş kendi fikirleriymiş hayır bunlar kantın fikirleri " diyor :D

Düşünce
Muvahhid
Böyle dediydi dedimdi tarzı dedikodu biçiminde işlerle olmaz. Fikirler net şekilde yazıya dökülmeli. Belgesel harici videolara zaman ayırmam. Oturup ne söyleyecek diye bekleyemem.
Yazıya döküp forumda paylaşırsam okuyacağınıza ve cevap vereceğinize söz verir misiniz ?

Düşünce
Muvahhid
Daha konuşmayı beceremiyor reddiye veriyormuş :D 3-4 dk izleyip dayanamadım kapattım türkçe dublajı çıkarsa izlerim ek olarak dk 3 de diyorki diamond tek olanı karşılaştıramayız demiş bu arkadaşta diyorki hayır tek olanı açıklayabilir . :D sanırım anlayış yolu enfeksiyonuda var arkadaşta karşılaştırmak ve açıklamak aynı şey değil ayrıca diamond yaptığı her videoda video altına bütün kaynakları koyar videoda ise bazı yerlerde "bunlar benin düşüncelerim isteyen istediğini düşünür diyor " bu arkadaş onuda başka yeriyle anlamış olacakki " neymiş kendi fikirleriymiş hayır bunlar kantın fikirleri " diyor :D
Biraz felsefi kitap okumaya ne dersiniz ?bakın en basit felsefi kitap olan din felsefesine giriş adlı david brain yazdığı
Eseri okuyunuz o zaman nasıl bir kopya yapacağını görürsünüz birde videonun ilk 3 4 dk sını izledim diyorsunuz ancak ben orada gerek acıklamaya gereksede yorumlara baktığımı ve herhangi bir kaynak bulamadığımı söyĺüyorum ve diamond video boyunca ben aydınlattım fikirlerim vb ifadeler kullanıp hatta ileriye giderek bana ressam düsmanı diyecekler gibi bir ifade ile sanki kendisi ilk defa bunları bulmus gibi davranmaktan cekinmiyor .bu durum bile onu ifşaya yeter son olarak,

Yazıya döküp forumda paylaşırsam okuyacağınıza ve cevap vereceğinize söz verir misiniz ?

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Anlaşıldı. Demek ki Diamond TEMA videoları çok yararlıymış! :ggsy:

Ahu akanyıldız

Üye
Düşünce
Agnostik
Biraz felsefi kitap okumaya ne dersiniz ?bakın en basit felsefi kitap olan din felsefesine giriş adlı david brain yazdığı
Eseri okuyunuz o zaman nasıl bir kopya yapacağını görürsünüz birde videonun ilk 3 4 dk sını izledim diyorsunuz ancak ben orada gerek acıklamaya gereksede yorumlara baktığımı ve herhangi bir kaynak bulamadığımı söyĺüyorum ve diamond video boyunca ben aydınlattım fikirlerim vb ifadeler kullanıp hatta ileriye giderek bana ressam düsmanı diyecekler gibi bir ifade ile sanki kendisi ilk defa bunları bulmus gibi davranmaktan cekinmiyor .bu durum bile onu ifşaya yeter son olarak,

Sizin aklınızın almayacağı kadar okudum ben felsefe kitaplarını zaten siz birtane bile felsefe kitabı okusaydınız fikir kavramının özgün olmadığını anlardınız belli ki hiç okumamışsınız , Evet tekrar bilale anlatır gibi anlatayım o halde videoda diamond diyor ki bunlar benim düşüncelerim bunu demesinin sebebi yoruma senin gibi felsefeden uzak kimselerin gelip nereden uydurdun yok öyle bir şey bizi aşağılama vs.vs şeklinde zırvalamaması için söylediği şey ama adamın videoda bunlar benim düşüncem demesi videoda söylediği her söz verdiği her örnek kendi düşüncesi olacak diye bir şey yok elinize almışsınız bir cımbız ama daha cımbızlamayı beceremiyorsunuz bir de komik bir şekilde bana felsefe oku diyorsunuz :D

Yazarı tarafından düzenlendi:

Science

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist

Diamond tema tarih bilim felsefe edebiyat her konuda seni atomlarini ayırıp sonra onu 256 ya bölüp çıkan sonucu 19 la çarpar sense daha inandığın dini bilmiyorsun eğip bukuyorsun :D

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Diamond tema tarih bilim felsefe edebiyat her konuda seni atomlarini ayırıp sonra onu 256 ya bölüp çıkan sonucu 19 la çarpar sense daha inandığın dini bilmiyorsun eğip bukuyorsun
Dostum, konu sahibini feci şekilde yanlış anladın!
Konu sahibi, reddiye yapanı eleştiriyor.
O videoyu hazırlayan reddiyeci de nam-ı diğer @Teist bir kimse !:aeky:

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Dostum, konu sahibini feci şekilde yanlış anladın!
Konu sahibi, reddiye yapanı eleştiriyor.
O videoyu hazırlayan reddiyeci de nam-ı diğer @Teist bir kimse !:aeky:
Hayır reddiye yapanı değil, 1000 yıllık konuları sanki hiç karşıt argümanı sunulmamış gibi vasat kitlesine pazarlayan Diamond Tema rumuzlu elemanı eleştiriyorum. Sen 1000 yıllık mevzuları sanki ilk defa keşfetmiş gibi pazarlarsan biri de çıkar seni ifşa eder.

Adamın dilini ya da Türkçesini bahane ederek yapılan ikiyüzlülüğü kapatmaya çalışmak da size yakışır cinsten bir dogmatiklik. Böyle devam edin, sonra millete en aydın görüşlüü olan biziz diye de kendinizi pazarlarsınız, aferim.

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Diamond tema tarih bilim felsefe edebiyat her konuda seni atomlarini ayırıp sonra onu 256 ya bölüp çıkan sonucu 19 la çarpar sense daha inandığın dini bilmiyorsun eğip bukuyorsun :D
Hayatın boyunca 2 sayfa bir şey okumayınca, birisi kitaplığın önünde video çektiğinde böyle sığıra dönüşüp hipnoz oluyorsunuz. Siz ne beni, ne de bilgimi sınayacak kapasitede değilsiniz. Allah olmasa burada vakit harcayıp sizin gibi vasat altı tiplere laf anlatma da uğraşmazdım. Benim buradaki tek derdim bu forumun biraz göz önünde bulunan bir yer olmasından dolayı kafası karışık insanları attıoğınız iftiralarla saptırmanızı engellemek. Sizin doğruya ulaşmanız zerre kadar umrumda değil.

Size böyle 1000 yıllık tartışmaları kendi fikriymiş gibi pazarlayan, 1000 yıllık tartışmaların sanki hiç karşıt argümanı verilmemiş gibi sunan iki yüzlüler lazım. Layıkınız bu.

Ahu akanyıldız

Üye
Düşünce
Agnostik
Hayır reddiye yapanı değil, 1000 yıllık konuları sanki hiç karşıt argümanı sunulmamış gibi vasat kitlesine pazarlayan Diamond Tema rumuzlu elemanı eleştiriyorum. Sen 1000 yıllık mevzuları sanki ilk defa keşfetmiş gibi pazarlarsan biri de çıkar seni ifşa eder.

Adamın dilini ya da Türkçesini bahane ederek yapılan ikiyüzlülüğü kapatmaya çalışmak da size yakışır cinsten bir dogmatiklik. Böyle devam edin, sonra millete en aydın görüşlüü olan biziz diye de kendinizi pazarlarsınız, aferim.
İlk defa gibi pazarlamıyor izleyenlerin bunları ilk defa duyduğunu biliyor kitlesinin çoğunluğu müslüman olduğu için bu normal, bu yüzden bilale anlatır gibi anlatıyor .

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
İlk defa gibi pazarlamıyor izleyenlerin bunları ilk defa duyduğunu biliyor kitlesinin çoğunluğu müslüman olduğu için bu normal, bu yüzden bilale anlatır gibi anlatıyor .
Hayır, kendi bulmuş gibi pazarlıyor. Git videonun sonunu izle. Yukarıda videosunu paylaştığım arkadaşda özellikle bunu vurguluyor. Bilmediğiniz şey hakkında konuşmaya ne kadar da çok bayılıyorsunuz.

Ahu akanyıldız

Üye
Düşünce
Agnostik
Hayatın boyunca 2 sayfa bir şey okumayınca, birisi kitaplığın önünde video çektiğinde böyle sığıra dönüşüp hipnoz oluyorsunuz. Siz ne beni, ne de bilgimi sınayacak kapasitede değilsiniz. Allah olmasa burada vakit harcayıp sizin gibi vasat altı tiplere laf anlatma da uğraşmazdım. Benim buradaki tek derdim bu forumun biraz göz önünde bulunan bir yer olmasından dolayı kafası karışık insanları attıoğınız iftiralarla saptırmanızı engellemek. Sizin
Ozaman hakaret etmek yerine iftira diye nitelendirdiğiniz şeyleri çürütün gerçeğini açıklayın, ama yok ben en iyisini bilirim sizden zekiyim sizin kapasiteniz benim çok altımda diye kendi egonuzu tatmin edip bizi aşağılamak daha kolay geliyor tabi ve sanmıyorum ki siteye gelen bir ziyaretçi sizin bu aşağılayıcı yorumunuzu görüp islam ne güzel dinmiş desin

Ahu akanyıldız

Üye
Düşünce
Agnostik
Hayır, kendi bulmuş gibi pazarlıyor. Git videonun sonunu izle. Yukarıda videosunu paylaştığım arkadaşda özellikle bunu vurguluyor. Bilmediğiniz şey hakkında konuşmaya ne kadar da çok bayılıyorsunuz.
Videoyu izledim zaten ama böyle birşey yok demekki siz böyle argümanlardan birhaberdinizki duyunca kendisinin bulduğunu düşündünüz hemde varsayalımki diamond dediğiniz gibi kendisi bulmuş gibi pazarlıyor bunu geçip bu argümanlara cevap verseniz ? Daha mantıklı olmazmı

En son konular

En son mesajlar