Ilıman ve Köktendinci Farkı

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Aslında ılıman bir Müslümanın zararı yoktur diyebilir bazı insanlar, ama şöyle bir sorun var ki, ileride bu ılıman Müslümanın köktendinci olup olmayacağı konusunda kesin bir durum yok. Bu nedenle ikisi de tehlikelidir. En iyisi bundan kurtulmaktır.

Ilıman Müslüman:
+ İran'da eşcinseller asılıyor.
- Gerçek islam bu değil.
+ İslam örgütleri Işid, El-Kaide, Taliban insanları öldürüyor.
- Bunlar batının oyunu.
+ Afganistan'da çocuklar evlendiriliyor, kadınlar recm ediliyor.
- İslamı yanlış anlamışlar.
+ Kuranda öldürün diyor, kadınları dövün diyor.
- Ayeti cımbızlamışsın.
+ Ayvanın ortasında Allah yazıyor.
- İşte gerçek İslam buu!

Köktendinci:
- Kadın hakla-.
+ Kadın? Hak? Kafiiiir! KAFİRLERE ÖLÜÜM ALLAHU AKBAAAR! KAFASINI KESİİİN! Dini duygularım! Kafirlere Ölüüüm!

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Aslında ılıman bir Müslümanın zararı yoktur diyebilir bazı insanlar, ama şöyle bir sorun var ki, ileride bu ılıman Müslümanın köktendinci olup olmayacağı konusunda kesin bir durum yok. Bu nedenle ikisi de tehlikelidir. En iyisi bundan kurtulmaktır.

Ilıman Müslüman:
- Gerçek islam bu değil.
- Bunlar batının oyunu.
- Ayeti cımbızlamışsın.
- İşte gerçek İslam buu!

Köktendinci:
- Kadın hakla-.
+ Kadın? Hak? Kafiiiir! KAFİRLERE ÖLÜÜM ALLAHU AKBAAAR! KAFASINI KESİİİN! Dini duygularım! Kafirlere Ölüüüm!
Anima gibi kökten ateistleri idam etmek veya hapsetmek sadece İslamiyet için değil toplum içinde faydalıdır; niçin anlatayım. Türk toplumu % 98'i müslüman olan bir toplumdur. Ve toplumumuzun dini duyguları hassastır. Anima ve onun gibi insanların yazdıklarına dikkat ederseniz hep kışkırkıtıcılık vardır. Amaçları sorgulayıp anlamak değil, insanları kamplaştırmaktır. Şüphesiz ki toplumsal kutuplaşmanın artması kimsenin işine gelmez. Anima ve onun gibi insanlar bilerek ya da bilmeyerek batının kirli emellerine alet olmaktadır. Bu gibi insanların susturulması konuşturulmasından daha hayırlıdır. Eğer toplumsal huzuru sağlamak istiyorsak bu gibi insanları aramızda barındırmamalıyız. Çözüm idam veya hapis olmalı...

Yazarı tarafından düzenlendi:

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben Hristiyanlığa da Yahudiliğe de kabile dinlerine de inanmıyorum. Batının emelleri falan yok ortada.

Asıl kurtarıcı gibi gerici yobazların susturulması toplum için çok büyük bir iyilik. Benim dinsizliğim insanlığa zarar vermiyor, ama kurtarıcının köktendinciliği yüzünden masum insanlar katlediliyor.

Şarlo

☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik

Ilıman Müslüman:
- Gerçek islam bu değil.
- Bunlar batının oyunu.
- Ayeti cımbızlamışsın.
- İşte gerçek İslam buu!

Köktendinci:
- Kadın hakla-.
@NoTThingLosE bak burda senden bahsetmişler :)

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Köktendinci sizin anlattığınız gibi değil. Ben dinimi yaşıyorum. Hiçbir hacı hocanın ne dediği beni ilgilendirmiyor. Takip ettiğim adam gibi 1-2 kişi var. Zaten en büyük sorun bundan kaynaklanıyor. Eline Kuran'ı birkez dahi almamış bir adam hacı hoca dinlerse vay haline. Hoca dese Kuran kafirleri öldürün adam eyw tamam diyecek. Şu ölüm, kafa kesme mevzusunuda artık geçin valla.

Charles Dawkins

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Anima gibi kökten ateistleri idam etmek veya hapsetmek sadece İslamiyet için değil toplum içinde faydalıdır; niçin anlatayım. Türk toplumu % 98'i müslüman olan bir toplumdur. Ve toplumumuzun dini duyguları hassastır. Anima ve onun gibi insanların yazdıklarına dikkat ederseniz hep kışkırkıtıcılık vardır. Amaçları sorgulayıp anlamak değil, insanları kamplaştırmaktır. Şüphesiz ki toplumsal kutuplaşmanın artması kimsenin işine gelmez. Anima ve onun gibi insanlar bilerek ya da bilmeyerek batının kirli emellerine alet olmaktadır. Bu gibi insanların susturulması konuşturulmasından daha hayırlıdır. Eğer toplumsal huzuru sağlamak istiyorsak bu gibi insanları aramızda barındırmamalıyız. Çözüm idam veya hapis olmalı...
Batının asıl AMACI ZATEN İSLAMLAŞTIRMAK. Yok batı dinsizleştirmek istiyormuş.

Toplum yeterince kutuplaştı. Artık dinle ve hükumet ile mücadele vaktidir.

Sizin dini duygularınız zerre umrumda değil. Saygı duyarız duymasına ama asıl duymayan sizsiniz. Kâfir ve mürted i KÜFÜR anlamında kullanacak kadar hoşgörü yoksunu olanlar sizsiniz. Ezilmekten bıktık. Artık ve içimizde büyük bir nefret oluştu. Bunlar da islam'ın suçu. Boşuna yok yanlış anladılar deme.

Moderatör tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Batının asıl AMACI ZATEN İSLAMLAŞTIRMAK. Yok batı dinsizleştirmek istiyormuş.

Toplum yeterince kutuplaştı. Artık dinle ve hükumet ile mücadele vaktidir.

Sizin dini duygularınız zerre umrumda değil. Saygı duyarız duymasına ama asıl duymayan sizsiniz. Kâfir ve mürted i KÜFÜR anlamında kullanacak kadar hoşgörü yoksunu olanlar sizsiniz. Ezilmekten bıktık. Artık ve içimizde büyük bir nefret oluştu. Bunlar da islam'ın suçu. Boşuna yok yanlış anladılar deme.
Kendini ezilmiş olarak gören sensin. Eğer tanrı yoksa onun sana hakaret etmesi ne fark eder? Mücadele vaktimi :D. Edin bakalım mücadele. Saygı duymayan bizleriz? Foruma geldiğimden beri (Müslümanlığımdan dolayı) sende dahil bazı arkadaşlar bir anama sövmediler. Ben hala dostum dedim, kardeşim dedim. Sonuna kadar saygımız var bunu da bil. Çok şükür dinimizde zorlama yoktur.

Charles Dawkins

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kendini ezilmiş olarak gören sensin. Eğer tanrı yoksa onun sana hakaret etmesi ne fark eder? Mücadele vaktimi :D. Edin bakalım mücadele. Saygı duymayan bizleriz? Foruma geldiğimden beri (Müslümanlığımdan dolayı) sende dahil bazı arkadaşlar bir anama sövmediler. Ben hala dostum dedim, kardeşim dedim. Sonuna kadar saygımız var bunu da bil. Çok şükür dinimizde zorlama yoktur.
Sen türkiye de dinsizlik konusunda azınlık olmanın ne demek olduğunu bilemezsin. Bence bu konuda yeterince konuşma.

Bende sana ne diyorum yahu alt tarafı müslim diyorum. Sen de muslimsin işte. Ne alınıyorsun. Tanrına da beni benzettiği gibi put diyorum alınmayın efendim. :)

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sen türkiye de dinsizlik konusunda azınlık olmanın ne demek olduğunu bilemezsin. Bence bu konuda yeterince konuşma.

Bende sana ne diyorum yahu alt tarafı müslim diyorum. Sen de muslimsin işte. Ne alınıyorsun. Tanrına da beni benzettiği gibi put diyorum alınmayın efendim. :)
Valla okuduğum okulda birçok ateist arkadaşım var. Bir azınlık göremiyorum. Maşallah bizi geçeceksiniz :D. Ne dediğin konusuna takılmicam ben.

Düşünce
Sünni

Ilıman Müslüman:
- Gerçek islam bu değil.
- Bunlar batının oyunu.
- Ayeti cımbızlamışsın.
- İşte gerçek İslam buu!

Köktendinci:
- Kadın hakla-.
Normal bir insan olmanında zararları yoktur yalnız şöyle bir durum var ilerde bu insanın psikopat olup olmayacağını bilemediğimiz için en iyisi insan olmaktan vazgeçsin. :) Senin akıl yürütmen aynen böyle.Ciddi ciddi yazmışsın birde. :)

Üst Alt