İlişkilerde Dini Görüş

Mesajlar
28
Beğeniler
67
Düşünce
Agnostik
#1
Dostlar kadın erkek ilişkilerinde dini görüş farkı nedeniyle biten flörtleriniz oldu mu? Benim henüz başıma gelmedi ancak bu konu biraz ilişkiyi yıpratabilir gibi görüşlerinizi merak ediyorum sizce bunun ilişkiyle bir alakası var mıdır, bu nedenle bozulan ilişkilere tanık oldunuz mu. Ben biraz daha dini konuda pasifim inanmam ama ilgilenmiyorum insanların düşünceleriyle ilişkide bu durum nasıl olur bilemiyorum, böyle bir konuda ancak tartışma yaratmamak doğru olabilir tabi yine karşıdaki kişiye de bağlı, ayriyeten umarım internetteki farklı görüşler sayesinde genç nesil inançlı birileri bile olsalar dini konularda biraz daha saygılı ve hoşgörülü olabilirler, inançsız insan görünce ortaya çıkan ıhnkk etkisinde bir azalma olur ve insanlar biraz daha özgür olurlar.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Kemal

☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
281
Beğeniler
194
Düşünce
Agnostik
#2
Karşı taraf çok tutucuysa o iş zaten yürümez. Fakat orta halliyse, inancı ön plana koymadan geliştirilen bir ilişki yürüyebilir. Şahsen ben öyle düşünüyorum.

Uç noktadakiler hariç ilişki yürür ama ikide bi inanç konusunu açmamak lazım. Bu konuda biraz esnek olmak lazım. Yoksa yürür neden olmasın.