İlk Dondurulan İnsan 50. Yılına Girdi

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Dünyanın dondurulan ilk insanı James Bedford tam 50 yıldır cryo tüpü içinde donmuş halde beklemeye devam ediyor. Peki geçmişte dondurulmuş insanları yeniden hayata döndürmek mümkün mü?

ilk-dondurulan-insan-50.-yilina-girdi.jpg

James Bedford isimli ABD vatandaşı, 12 Ocak 1967'de 73 yaşındayken cryo tüpüne girerek kendini donduran ilk insan olmuştu.

O günden bu yana ise tam 50 yıl geçti. Böbrek kanseri olduğu ve tedaviye cevap vermediği için ölümü beklenen Dr. James Bedford, ileride hastalığa bir çözüm bulunacağı ve dondurulmuş insanları geri döndürmenin bir yolunun keşfedileceği umuduyla, kendi isteği ile cryo tüpüne girmişti.

James Bedford o günden beri resmen ölü kabul ediliyor ancak tıbben tam anlamıyla ölü olmadığı biliniyor. Organları bozulmadan 50 yıldır cryo tüpünde buz kesmiş halde bekleyen Bedford, donmuş insanları organlara hasar vermeden geri çözmenin bir yolu bulunduğunda, tekrar hayata döndürülecek.

Bilim, insanları dondurup tekrar çözmeyi başarabilirse gelecekte bu yöntemle uzak yıldızlara yüzlerce yıl sürecek yolculuklar düzenleyecek uzay kaşiflerinin ortaya çıkması da bekleniyor

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
İnsanları diriltmeyi başarabilirlerse ahiret inancı olan bütün dinler çöp olacak. :D

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ölümsüz olmayacağız ki hocam. :) Hala yolda yürürken bir araba çarpsa ölebiliriz Allah korusun :)
Ama işte yine geri getirebiliriler seni. Araba çarptığı anda entropi senin ölümüne doğru gidecek. Faka seni dondururlarsa entropi durur o zaman. O zaman olduğun gibi kalırsın yani ölmezsin. Biliyorsun entropiyi iki şey durdurabilir. İlki sıfır sıcaklık veya sıfır zaman. Dediğimi anlamışsındır. Zaten entropi ile ilgili konu paylaşmıştım.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İnsanları herhangi bir kazanın olduğu yerde donduracak bir teknolojiden bahsediyorsun. Ya da ışınlanmayı bulmuş olacağız ve bu teknoloji herkesin ihtiyaç duyduğu anda kullanabileceği kadar yaygınlaşmış olacak. Yani bayaaa bi sonrası. İnşallah görürüz o günleri tabi ama ben bu konuda Einstein'a katılıyorum. ''3. Dünya Savaşı'nda hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı taş ve sopalarla olacak.''

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Zihinlerimizi hasar görmeyen makinelere aktardığımız zaman bulmuş oluruz. Ama o teknolojiye varamadan insanoğlu olarak yine birbirimizi katledip teknolojiyi sıfıra çekeceğimizi düşünüyorum.
Bu Einstein'in teorisi idi. Bu arada Einstein teorisi derken aklıma bir şey geldi. Beyler Einstein'in bir teorisi vardı bir kez daha kanıtlandı. İsterseniz konu olarak paylaşayım. Yazı fazla uzun olmaz.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Ölümsüzlüğü aramanın da İslama zıt düşen bir yanının olduğunu sanmıyorum. İslama göre hayatı riske eden şeylerle gereksiz yere uğraşmak,hayatı riske atmak günah. Yani mümkün olduğunca uzun yaşamak İslamda öğütlenen bir şey. Ölümsüzlüğü aramanın yanlış bir şey olduğunu bu yüzden düşünmüyorum. (Bu arada bu konuda bir kaynağım yok bir çok yerden hayatı riske atmanın İslamda yanlış olduğunu duymuştum yanlışsam lütfen bilenler düzeltsin.)

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
İnsanları herhangi bir kazanın olduğu yerde donduracak bir teknolojiden bahsediyorsun. Ya da ışınlanmayı bulmuş olacağız ve bu teknoloji herkesin ihtiyaç duyduğu anda kullanabileceği kadar yaygınlaşmış olacak. Yani bayaaa bi sonrası. İnşallah görürüz o günleri tabi ama ben bu konuda Einstein'a katılıyorum. ''3. Dünya Savaşı'nda hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı taş ve sopalarla olacak.''
Evet işte bende o söz hakkında düşünmüştüm hakikaten mantıklı geldi. Piramitleri de çok gelişmiş medeniyetler yapmışlar fakat savaş yüzünden tüm teknolojiler kaybolmuş. Öyle bir teori de var.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu arada bu konuda bir kaynağım yok bir çok yerden hayatı riske atmanın İslamda yanlış olduğunu duymuştum yanlışsam lütfen bilenler düzeltsin.
Dediğin doğru olabilir. Sonuçta İslam'da hayatı Allah veriyor ve bu yüzden sende hayatına ve bedenine sahip çıkmak zorundasın.