İmamoğlu’na soruşturma

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,272
Tepki puanı
3,740
Düşünce
Ateist

Ekrem İmamoğlu’na ‘türbede ellerini arkadan bağlamak’tan soruşturma!​

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın gerekçesi ise, türbede ellerini arkasında bağlayarak yürümesi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, soruşturma bilgisini doğruladı.


1620114061379.png


Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na açılan soruşturmayı yazdı.

İmamoğlu, bir yıl önce İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde düzenlenen anma törenine katılmıştı. İmamoğlu, bu esnada Fatih’in eşi Gülbahar Hatun’un da türbesini ziyaret etmişti.

Pehlivan bugünkü yazısında, İmamoğlu'nun buradaki ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasından bağlaması nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın harekete geçtiğini yazdı.

"İnsan inanmakta zorlanıyor ama bakanlığın onayıyla Mülkiye Başmüfettişi görevlendirildi" diye yazan Pehlivan, geçtiğimiz hafta Ekrem İmamoğlu'nun ifadesinin istendiğini yazdı.

İBB SÖZCÜSÜ'NDEN AÇIKLAMA

Pehlivan'ın aktardığı bilginin ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından açıklama yaptı. Ongun, "Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Pehlivan imzalı köşe yazısında belirtilen bilgiler ne yazık ki doğrudur" dedi, İmamoğlu'nun ifadesinin istendiğini belirtti.
Kaynak
 
Yazan tarafından düzenlendi:

Arda.

Çaylak
Mesajlar
235
Tepki puanı
124
Düşünce
Tarihselci
Yalnız bu olay aylar önce olmadı mı? Hatta 1 yıl oldu. Neden şimdi soruşturma açılmakta?
 

Markus

Çaylak
Mesajlar
60
Tepki puanı
42
Düşünce
Ateist
Adamların televizyonda Atatürk'e bir sövmediği kaldı bir şey yapmadılar. Maalesef gerçek yüzleri bu seçim yaklaştıkça fotoğraflarını asarlar şimdi atamın. Bunun çok sonra yapılmasının nedenleri de çok basit gündem değiştirme ve insanların aklını karıştırma.
 

Ebu Cehil

☆☆
Deneyimli
Mesajlar
2,163
Çözümler
2
Tepki puanı
2,576
Düşünce
Agnostik
Gelecek seçimde gideceklerini bildikleri için, gidene kadar ülkeye ne kadar zarar verirsek kârdır kafasındalar, durun daha ileride neler göreceğiz neler.
 

FSociety

Deneyimli
Mesajlar
349
Tepki puanı
245
Düşünce
Agnostik
Hayatımda bu denli gerici zihniyet görmedim. Hayatımda bu denli sansürcü ve susturan zihniyet görmedim.
 

Son konular

Üst