İnanç Değiştirme Hikayem

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
6lack de Furor @6lack de Furor diyor ki “topluma ayak uyduracaksınız ya da defolup gideceksiniz”
O diyorsa n´olmuş?
Senin tanrın ne diyor, peki?
Senin fikrini dahi sormuyorum, çünkü tanrın kalk dedi mi kalkıyorsun, yat dedi mi yatıyorsun.
Evet; senin tanrın ne diyor bu noktada?

Bunlar benim duruşum:
Eşcinsel veyahut hetero takılmak, bireysel özgürlükler alanına girer.
Bu nedenle hiç kimsenin de eşcinselleri tü kaka ilăn etmeye hakkı yoktur.
Hele ki, kutsal(!) kitapların hiç mi hiç yoktur.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Hoder

Üye
Düşünce
Ateist
Bu iddianız koca bir yalan ve iftiradan ibaret. Bunu kim size söylediyse sizin ona olan güveninizi istismar edip aklınızla dalga geçmiş.

Said Nursi Kürttür ama Kürtçü değildir. Ölmüş birine iftira atmaya utanmıyor musunuz?

Said Nursi bırakın Kürtçü olmayı aksine Said Nursi'nin Türkleri övdüğü çok yer var ama örnek olması için sadece birkaçını paylaşıyorum:

"Türkler hakkında sena-i Peygamberi muhakkaktır. Birkaç yerde Türklerden ehemmiyetle bahsetmiş; hadis var. Fakat bu hadisin hakiki sureti ne olduğunu, yanımda kütüb-ü hadisiye bulunmadığından bilemiyorum. Fakat manası hakikat ve Türk milletinin sena-i Peygamberiye mazhar olduğu hakikattir."
Bediüzzaman Said Nursî, Emirdağ Lâhikası-II, s. 39.

Said Nursi iftiranızın aksine Münazarat adlı eserinde şöyle yazar:

“Emin olunuz biz Kürtler başkalara benzemiyoruz. Yakînen biliyoruz ki, toplum hayatımız Türklerin hayat ve saadetinden neş’et eder.’’

Yine başka bir eserinde şöyle der:

“Bizim düşmanımız cehalet, zaruret ve ihtilâftır. Bu üç düşmana karşı san’at, marifet, ittifak silâhıyla cihad edeceğiz. Ve bizi bir cihette teyakkuza ve terakkîye sevk eden hakîki kardeşlerimiz Türklerle ve komşularımızla dost olup el ele vereceğiz. Zîra husûmette fenalık var; husûmete vaktimiz yoktur.’’
Son sözü yine Bediüzzamana bırakalım:

"Ben herşeyden evvel Müslümanım ve Kürdistan'da dünyaya geldim. Fakat bu Türklere hizmet ettim ve yüzde doksan dokuz menfaatli hizmetim Türklere olmuş ve en çok hayatım Türkler içinde geçmiş ve en sadık ve en halis kardeşlerim Türklerden çıkmış ve İslamiyet ordularının en kahramanı Türkler olduğundan, meslek ve hizmet-i Kur'aniyem cihetiyle, her milletten ziyade Türkleri sevmek ve taraftar olmak kudsi hizmetimin muktezası olduğundan, bana Kürt diyen ve kendini milliyetperver gösteren adamların bini kadar Türk milletine hizmet ettiğimi, hakiki ve civanmert bin Türk gençlerini işhad edebilirim.”

Okumadığınız halde yazdıklarımın zırva olduğunu iddia etmeniz dogmatik bir bakış değil mi?

Şu soruya halen cevap vermediniz:

Şu anda siz varsınız. Sizin var olmanıza ne sebep oldu? Diyelim ki A sebebi. Peki A sebebinin olmasına ne sebep oldu? Diyelim ki B sebebi. Soru sormaya devam ettik ve bigbang a kadar geldik. Peki bigbang a ne sebep oldu? Diyelim ki C sebebi. Peki C sebebinin olmasına ne sebep oldu? Bu sebepleri sonsuza kadar geri götüremeyiz. Çünkü bu durumda en sondaki sizin var olmanız sonucunun oluşması için sonsuz sebebin gerçekleşmesi gerekirdi. Bu da hiçbir zaman mümkün olmayacağı için en sondaki sizin var olmanız sonucu hiçbir zaman ortaya çıkamazdı. Demek ki sebepler sonsuza kadar geri götürülemez, bir ilk sebep olmalı. Bunda yanlış var mı?
Sizin kürtçi saitçi kaynaklarınız(safsata) beni ilgilendirmiyor. Çin seddi zırvasını ileri süren hasta beyinlerin hurafelerinden veri olmaz.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sizin kürtçi saitçi kaynaklarınız(safsata) beni ilgilendirmiyor. Çin seddi zırvasını ileri süren hasta beyinlerin hurafelerinden veri olmaz.
Sizde belki fikir namusu vardır diye düşünmüştüm ama yanılmışım maalesef.

Said Nursi’nin Kürtçü olmadığını kendi eserleriyle ispat ettiğimiz halde aynı iftirayı neden devam ettiriyorsunuz?

Yazdıklarım da Said Nursi’nin eserlerinde geçmeyen argümanlar bu arada:)

Şu anda siz varsınız. Sizin var olmanıza ne sebep oldu? Diyelim ki A sebebi. Peki A sebebinin olmasına ne sebep oldu? Diyelim ki B sebebi. Soru sormaya devam ettik ve bigbang a kadar geldik. Peki bigbang a ne sebep oldu? Diyelim ki C sebebi. Peki C sebebinin olmasına ne sebep oldu? Bu sebepleri sonsuza kadar geri götüremeyiz. Çünkü bu durumda en sondaki sizin var olmanız sonucunun oluşması için sonsuz sebebin gerçekleşmesi gerekirdi. Bu da hiçbir zaman mümkün olmayacağı için en sondaki sizin var olmanız sonucu hiçbir zaman ortaya çıkamazdı. Demek ki sebepler sonsuza kadar geri götürülemez, bir ilk sebep olmalı. Bunda yanlış var mı?

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu durumda öldürmeniz/kurtarmanız(!) normalse anne karnından çıkınca da öldürmeniz/kurtarmanız(!) normal değil midir? Doğum dediğiniz şey solunum ve beslenme şekli vs nin değişmesinden ibaret. Anne karnında normal olan anne karnından çıktı solunum şekli vs değişti diye yanlış mı oluyor? Doğdu doğmadı demeniz hiç mantıklı değil.

Üstün olan bir bütün başka bir bütündeki atomları kendi bünyesine katarak onu da üstünün bir parçası haline getiriyor. Bu iyi bir şey değil mi?

Canlının neden acı çektiğini tabii ki biliyorum. Size bilmediğim şeyleri sorduğumu mu zannediyorsunuz? :) Size soru sormamın sebebi açmazlarınızı ve çelişkilerinizi bizzat sizin ağzınızdan göstermek.

Ben öyle bir şey sanmıyorum. Saman adam safsatası yapıyorsunuz. Bırakın insanı tek bir hücre hatta organel canlı olarak yapılamıyor. Atomların bir araya gelmesinden farklı ne var ki yapılamıyor? O kadar atomu elimizdeki canlı şablonla aynı olacak şekilde yan yana koyacak teknolojimiz yok mu?

Bunların yasaklanmasının doğru olup olmadığı ayrı bir konu, baştan söyleyeyim konuyu saptırmayın.

Linkte yasak yerler var

Sizce bu ülkelerde yaşayan eşcinseller topluma uymalı ya da defolup gitmeli öyle mi?
1. Doğumdan önce kurtardıysam kurtardım, eğer kurtaramadıysam bu benim hatam olur ve çocuğumun en iyi şekilde yaşaması için kaynaklarımı gerekirse bu uğurda yok ederim ama o iyi bir hayat yaşar. Evlenmesini de sağlar, hem kendi soyumun hem de onun soyunun da devam etmesini sağlarım. Ben bu işlere bu kadar önem veren biriyim. Her ne kadar aşkmış, ruh ikiziymiş falan çok önem vermesem de, bazı konularda gelenekselci takılmak iyidir.

2. Bu dediğini anlamadım. Açıklar mısın?

3. Açmaz veya çelişki yok. İradeyi ruha bağlayan bir hayalcisin. Hatta ben bu irade tartışmalarını bazen karıştırdığınızı düşünüyorum. Ben de dahilim buna. Özgür iradeyi neden tartışıyoruz? Beyinde, bunu yapma güdüsü daha önceden ateşlendiği için mi, determinizm yüzünden mi?

4. Olsa yapardık yarım akıllı. Sen insan kaç milyon hücreden oluşuyor biliyor musun?

5. Yasaksa bunun için mücadele edebilirler. Sonuçta devrimler bununla gerçekleşir. Ama bizim bahsettiğimiz daha çok "adam öldürme" tarzında işler. Arada birtakım farklar var ve salağın teki olmadığınız için anlayabileceğinizden eminim. Yoksa "öyle" misiniz?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Doğumdan önce kurtardıysam kurtardım,
Halen doğum diyor:)

Arkadaşım Doğumda öldürmenizi/kurtarmanızı(!) engelleyecek hiçbir şey değişmiyor. Doğumdan sonra geçerli olan herşey Doğumdan önce de yapılabilir
2. Bu dediğini anlamadım. Açıklar mısın?
Üstün olan insan bütünü diğer bütün olan hayvandaki atomları kendi bünyesine katarak o atomları da üstün olan insan bütününe dahil ediyor. Bu o atomlar için iyi bir şey değil midir?
3. Açmaz veya çelişki yok.
Siz öyle sanın :)
Özgür iradeyi neden tartışıyoruz?
Çünkü madde ile açıklaması yok. Bu da çelişki ve açmazlarınızdan biri
Sen insan kaç milyon hücreden oluşuyor biliyor musun?
Böyle kaçmaya çalışacağınızı bildiğim için hücre hatta organel dedim. Bir organeldeki atomları teknolojinin yanyana dizmekten aciz olduğunu ama Yanyana dizilince şıp diye canlı olacağını mı iddia ediyorsunuz?
5. Yasaksa bunun için mücadele edebilirler. Sonuçta devrimler bununla gerçekleşir. Ama bizim bahsettiğimiz daha çok "adam öldürme" tarzında işler.
Hayır tüm fiillerden bahsediyoruz. Fiillerin neye dayanarak iyi kötü diye tanımlanacağını sordum, topluma göre olduğunu ya topluma uyulması ya da defolup gidilmesi gerektiğini yazdınız. Bu da sizin olaylara bakışınızdaki faşizmi ele veriyor.

Hoder

Üye
Düşünce
Ateist
6lack de Furor @6lack de Furor diyor ki “topluma ayak uyduracaksınız ya da defolup gideceksiniz”
Sizde belki fikir namusu vardır diye düşünmüştüm ama yanılmışım maalesef.

Said Nursi’nin Kürtçü olmadığını kendi eserleriyle ispat ettiğimiz halde aynı iftirayı neden devam ettiriyorsunuz?

Yazdıklarım da Said Nursi’nin eserlerinde geçmeyen argümanlar bu arada:)

Zırva. Sorulara cevaplar defaatla verilidir. Verili olduğu halde anlamıyorsanız o sizin sorununuzdur.
Hiç bir şey kanıtladığınız yok. Aksine risalede zırvalar fazlası ile mevcuttur. Ve şakirtlerinin konuşma hakkı yoktur. Kendi iddialarına binaen!

Açıkça milliyet gazetesinde bile değerlendirilmiş, mesele. İnkar eden boşa edecektir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sorulara cevaplar defaatla verilidir.
Bir tane bile yazdıklarımı çürüten cevap gösteremezsiniz. Defalarca cevap verildiğini söyleyerek kendinizi kandırıyorsunuz.
Aksine risalede zırvalar fazlası ile mevcuttur.
Yazdıklarımın hangi risalenin neresinde geçtiğini gösteremezsiniz; çünkü hiçbirinde geçmiyor.
Açıkça milliyet gazetesinde bile değerlendirilmiş, mesele. İnkar eden boşa edecektir.
Milliyet gazetesinin blog sayfasında Nihal Atsızın iftiralarını biri yazmış diye o yazılanlar şıp diye doğru olmuyor ki. Daha önce de bu iftiraları yazanlara Said Nursi’nin eserlerinden alıntılarla tek tek cevap yazmıştık. Tek taraflı okumalarla yalnızca kendinizi kandırırsınız. Güvendiğiniz sitelerin/insanların sizi aptal yerine koyduğunu ve yalan söylediğini karşıt okuma yaptığınız an görmeniz işten bile değil

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Halen doğum diyor:)

Arkadaşım Doğumda öldürmenizi/kurtarmanızı(!) engelleyecek hiçbir şey değişmiyor. Doğumdan sonra geçerli olan herşey Doğumdan önce de yapılabilir

Üstün olan insan bütünü diğer bütün olan hayvandaki atomları kendi bünyesine katarak o atomları da üstün olan insan bütününe dahil ediyor. Bu o atomlar için iyi bir şey değil midir?

Siz öyle sanın :)

Çünkü madde ile açıklaması yok. Bu da çelişki ve açmazlarınızdan biri

Böyle kaçmaya çalışacağınızı bildiğim için hücre hatta organel dedim. Bir organeldeki atomları teknolojinin yanyana dizmekten aciz olduğunu ama Yanyana dizilince şıp diye canlı olacağını mı iddia ediyorsunuz?

Hayır tüm fiillerden bahsediyoruz. Fiillerin neye dayanarak iyi kötü diye tanımlanacağını sordum, topluma göre olduğunu ya topluma uyulması ya da defolup gidilmesi gerektiğini yazdınız. Bu da sizin olaylara bakışınızdaki faşizmi ele veriyor.
1. Doğmadı. Bitti. Sen doğduktan sonra öldür tamam. Ben doğmadan önce kurtarırım.

2. Atom için iyi bir şey ya da kötü bir şey olması ne alaka?

3. Teşekkürler.

4. Açıklaması yok mu, yoksa var da siz mi beğenmiyorsunuz? Belki de henüz doğru yerlere bakamıyoruzdur?

5. Kim bilir kaç trilyon atom vardır. O kadar atomu dizersen değil insan, yeni evren yaparsın. :ggsy:

6. Dediğimi çarpıtıyorsun ve tam olarak anlamamışsın. Anlamanı beklemiyorum zaten. Anlasam şaşardım. Yahu, bir kez de karşının haklı olduğunu falan itiraf etmek çok mu zor senin için?

Hoder

Üye
Düşünce
Ateist
Bir tane bile yazdıklarımı çürüten cevap gösteremezsiniz. Defalarca cevap verildiğini söyleyerek kendinizi kandırıyorsunuz.
:akay:

Yazdıklarımın hangi risalenin neresinde geçtiğini gösteremezsiniz; çünkü hiçbirinde geçmiyor.
Ben daha zırvarisale okuyacak kadar aklımı peynir ekmekle yemedim. 1 tane çin seddi zırvası, delil olarak herkese yeter.
Atatürkçü olduğunu iddia ettiğin. Kürtçü said' in Atatürk hakkındaki habis görüşleri o gazetede basılmış körmüsün? E hani bu kürtçü said hem laik hem müsloştu? :akay:

Milliyet gazetesinin blog sayfasında Nihal Atsızın iftiralarını biri yazmış diye o yazılanlar şıp diye doğru olmuyor ki. Daha önce de bu iftiraları yazanlara Said Nursi’nin eserlerinden alıntılarla tek tek cevap yazmıştık. Tek taraflı okumalarla yalnızca kendinizi kandırırsınız. Güvendiğiniz sitelerin/insanların sizi aptal yerine koyduğunu ve yalan söylediğini karşıt okuma yaptığınız an görmeniz işten bile değil
Sayın Atsız iftira atmıyor. Sizin kamufle ettiklerinizi, gizlediklerinizi belgeleri ile gözünüze sokuyor bre ahmak!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
1. Doğmadı. Bitti.
Anlaşılan mantıklı bir açıklama yok.
Sen doğduktan sonra öldür tamam. Ben doğmadan önce kurtarırım.
Ben hiçbir zaman öldürülmemesi gerektiğini düşünüyorum
2. Atom için iyi bir şey ya da kötü bir şey olması ne alaka?
Atom için iyi ya da kötü olmayan atomların oluşturduğu bütün için de iyi veya kötü olmaz. Demek ki sizin mantığınızla atomlardan oluşan varlıklar için iyi ya da kötüden bahsedilemez, öyle mi?
4. Açıklaması yok mu, yoksa var da siz mi beğenmiyorsunuz? Belki de henüz doğru yerlere bakamıyoruzdur?
Özgür iradenin madde ile açıklaması nedir?
5. Kim bilir kaç trilyon atom vardır. O kadar atomu dizersen değil insan, yeni evren yaparsın. :ggsy:
İlk oluşan canlı hücrede günümüz teknolojisiyle bile yan yana dizilemeyen o kadar atomun tesadüfen yan yana dizildiğine mi inanıyorsunuz? :)
6. Dediğimi çarpıtıyorsun ve tam olarak anlamamışsın.
Çarpıtma falan yok. Fiiller neye dayanarak iyi kötü diye tanımlanır?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben daha zırvarisale okuyacak kadar aklımı peynir ekmekle yemedim.
Demek ki yazdıklarımın bir risalede geçtiği iddianızın altı tamamen boş; çünkü hiç okumadığınız halde risalelerde geçtiğini iddia ediyorsunuz. Ya kafadan attınız ya da biri sizi kekledi, hangisi?
Atatürkçü olduğunu iddia ettiğin.
Hayal mi görüyorsunuz? Ben nerede öyle bir şey iddia ettim?
Said Nursi’nin eserlerinden alıntılarla bunun iftira olduğunu yukarıda gösterdik
Sayın Atsız iftira atmıyor. Sizin kamufle ettiklerinizi, gizlediklerinizi belgeleri ile gözünüze sokuyor bre ahmak!
Hangi belgeden bahsediyorsanız buyurun paylaşın. Daha önce çürüttüğümüz linkleri değil, direk belgenin kendisini paylaşın :)

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Anlaşılan mantıklı bir açıklama yok.
Tab2.

Ben hiçbir zaman öldürülmemesi gerektiğini düşünüyorum
O zaman Allah'ına söyle de sakat bebek olmasın. :)

Atom için iyi ya da kötü olmayan atomların oluşturduğu bütün için de iyi veya kötü olmaz. Demek ki sizin mantığınızla atomlardan oluşan varlıklar için iyi ya da kötüden bahsedilemez, öyle mi?
Bunun için oluşturulan bütünün bilinci var mı, zekası var mı buna bakmak lazım. Köpek gidip birini öldürürse, o köpek kötü olmaz. İçgüdülerine göre hareket ediyor, adam akıllı zekası ve bilinci yok. Ama sen gidip birini öldürürsen kötü bir insan olursun.

Özgür iradenin madde ile açıklaması nedir?
Beyinde bir yerlerde.

İlk oluşan canlı hücrede günümüz teknolojisiyle bile yan yana dizilemeyen o kadar atomun tesadüfen yan yana dizildiğine mi inanıyorsunuz? :)
Senin teknolojin milyonlarca yıl için hiçbir şey değil. Bu kadar büyütme kendini. Daha kıçı kırık bir virüse aşı bulamıyorsun.

Çarpıtma falan yok. Fiiller neye dayanarak iyi kötü diye tanımlanır?
Bulunulan toplum ve YASALAR başta olmak üzere, insan hakları, uluslararası diplomasi fasa fiso.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Günümüz teknolojisi ile...hmmm.
Tamamdır.

Peki, günümüz teknolojisinin geçmişi kaç senecik?
Teknolojinin 100, 1000, 10000 sene sonra nereye varabiliceğini düşünmek istemeyenlerden olduğun nasıl da belli!
Bugün suni et üretme aşamasına gelen bir teknoloji, sence 5000 sene sonra acaba neler yapabilir?

Hoder

Üye
Düşünce
Ateist
Hangi belgeden bahsediyorsanız buyurun paylaşın. Daha önce çürüttüğümüz linkleri değil, direk belgenin kendisini paylaşın :)
Tekrar tekrar sizin zırvalarınıza cevapmı vereceğiz?
kürdçü sait kendisi kendisine yazı yazarak iddiaları çürütüyormuş. mış...

Çin seddi geçmiyor mu risalede? Geçiyor. Halen ne konuşuyorsun? Orta Asya' lı yecüc mecüc geçmiyor mu? Geçiyor.

Körmüsün, gösterdik ya; Mustafa Kemal Paşa hakkında kürdçü saitrisalesi ne demiş?
Deccalmiş. Ulan sen önce bir aynaya bak. Yüzünü görüp korkmayacak çocuk olsun sanmıyorum. İftiracı pislik tımarhane kaçkını sait.

İyi bak bakalım hangisi deccale daha çok benziyor. Solda ki mi? Sağdaki mi?
Ucube(deccal) iftiracı pislik sait.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
O zaman Allah'ına söyle de sakat bebek olmasın. :)
Sakat bebek olmaması gerektiği sizin uydurduğunuz bir şey. "Benim keyfime göre olmazsa bebek öldürürüm/kurtarırım(!) diyorsunuz
Bunun için oluşturulan bütünün bilinci var mı, zekası var mı buna bakmak lazım.
Bilinci olan herhangi bir varlık için herhangi bir fiilin iyi veya kötü olmasının ölçüsü nedir?
Beyinde bir yerlerde.
O bir yerler neresi?
Senin teknolojin milyonlarca yıl için hiçbir şey değil.
Neden milyonlarca yıldır tesadüfen o kadar atom yan yana gelip yeniden canlı oluşturmadı? Milyonlarca yılda günümüz teknolojisiyle bile yan yana dizilemeyen o kadar atomun tesadüfen yan yana dizildiyse o canlı nasıl enerji üretti de hayatta kaldı? Enerjiyi nasıl üreteceğini nereden biliyordu? Enerji üretimi için gerekli olan o kadar farklı kimyasal reaksiyondan sadece birinin olması için enzimsiz ortamda 300 yıl geçmesi lazım. Enzim yoksa canlı 300 yıl enerjisiz hayatta kalamaz. Enzim varsa DNA RNA şart. DNA RNA cansız ortamda enzim üretemez. Ortada canlı yokken enzimden, enzim yoksa canlıdan bahsedilemez. Bu çelişkiye mantıklı bir açıklamanız var mı?
Bulunulan toplum ve YASALAR başta olmak üzere, insan hakları, uluslararası diplomasi fasa fiso.
Yasalara, neyin insan hakkı olup olmadığına, uluslararası diplomasiye insanlar karar veriyor. Demek ki dünün iyisi bugünün kötüsü olabilir. Yarın adam öldürmek insan haklarına aykırı görülmezse, toplum, yasalar ve uluslararası diplomasi bunu iyi olarak adlandırmaya başlarsa size göre ölçü bunlar olduğu için adam öldürmek iyi mi olacak? İyi olmayacaksa demek ki size göre bunlar ölçü değil. Bunlar ölçü değilse ölçü olan size göre ne?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çin seddi geçmiyor mu risalede? Geçiyor. Halen ne konuşuyorsun? Orta Asya' lı yecüc mecüc geçmiyor mu? Geçiyor.
Bunların geçmesi Said Nursiyi Kürtçü yapmaz ki :)
Mustafa Kemal Paşa hakkında kürdçü saitrisalesi ne demiş?
Deccalmiş.
Mustafa Kemalin deccal olduğunu düşünmek de kişiyi Kürtçü yapmaz ki :)

Şu ana kadar Said Nursinin Kürtçü olduğunu gösteren bir veri ortaya koymadınız. Paylaşımlarınızın Kürtçü olduğu iddianızla alakası yok.
Bu pisliği Süleymancılar fazlası ile belgesiyle ifşa etmiş zaten.
Mesele çok açıktır. İnkar boşadır.
bkz: http://www.gerceksaidinursi.com/p/said-i-nursi-bir-mason-veya-komunist.html
Verdiğiniz linkteki yanlışların hangi birini düzelteyim:

Said Nursinin müritlerinden bahsetmiş. Said Nursi tarikat şeyhi değildir ki müridi olsun. Aksine Said Nursi "Zaman tarkat zamanı değil" der. Daha yazının başında ele aldığı şahısla ilgili bu kadar cahil olan veya bile bile yalan yazan birinin yazdığı diğer iddialar okunmaya değer mi?