İnanç ve dış görünüş

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Bildiğiniz gibi inanç her şeydir. Zihin eğer gerçekten bir şeye tüm kalbiyle inanırsa, o şey gerçek olur. Mesela Müslümanlar, Allah'ı hisseder. Zehir içenler ölmez. Çok tehlikeli bir durumda insanüstü güç (bir kadın, bebek arabanın altında kalmasın diye arabayı kaldırmıştı), Plasebo & Nosebo illüzyonları.

Yani zihin, sınırları aşabiliyor. İmkansız olan şeyleri gerçekleştirebiliyor.

Kimi zaman acı çekmiyor, normalde çekmesi gerekirken.

Kimi zaman kas inşa ediyor, çünkü kabaca anlatmak gerekirse kas miktarının yetersiz olduğuna dair uyarılıyor.

-

Peki, soru şu: Eğer zihin buna gerçekten inanırsa, dış görünüşünü değiştirebilir mi? Mesela göz rengini maviden yeşile çevirebilir mi?

Ben kesinlikle bunun yapılabileceğini ama bunun için çok büyük bir inanç gerektiğini düşünüyorum.

Peki siz?

Yazarı tarafından düzenlendi:

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Peki, soru şu: Eğer zihin buna gerçekten inanırsa, dış görünüşünü değiştirebilir mi? Mesela göz rengini maviden yeşile çevirebilir mi?
Ben de yakın zamanda bunu düşünüyordum, yakın zamanlarda düşünmemiz tesadüf sanırım. Şaka şaka. Aynı anda aynı şeyi düşünmek gibi şeyler tesadüf değil ama nedenini bilmiyorum. Her neyse.

Ben bir ara çirkin bir çocuktum. Benle bu konuda dalga geçerlerdi. Sonra ben yakışıklı olmam gerektiğini düşündüm ve inandım. Daha sonrasında yakışıklı oldum. Ondan sonrasında da yakışıklı olduğumu söylediler.

Ben 1.sınıfta berbat notlar alan bir çocuktum. Diğerlerinden daha az şey bildiğim için, diğerlerinden daha yavaş öğrendiğim için dalga geçildim. Sonra öğrenmem gerektiğini, başarılı olmam gerektiğini düşündüm. Başarılı olmayı istedim. Ve daha sonrasında benimle dalga geçen bir çok kişiden daha iyi notlar aldım.

İnanç hem zihinsel hemde fiziksel olarak kişiyi geliştirebilir. Kullanmasını doğru bileceksin. Boş masallara inanmayacaksın. Örneğin kutsal kitaplara inanmayacaksın.

Örneğin;
Dua dine alet edilirse işe yaramaz olur.
Ama nasıl kullanılmasını bilirsen işe yarar.
Dua aslında/özünde isteğini hatırlamaktır. Ancak dinler ile tanrıdan beklenilen istekler olarak tanımı değişmiştir.
Eğer isteğini kendine sık sık hatırlatırsan;
1.si isteğini unutmazsın.
2.si isteğin hakkında planlamalar yapabilirsin.
3.si isteğini gerçekleştirebilecek fırsatın olur.
Ancak isteklerini allahın ve benzeri "insanlaştırılmış" tanrıların gerçekleştirmesini beklersen olacak tek şey umutsuzluğa sürüklenmendir.
Çünkü masal karakterleri senin duanı duyamazlar.
Bu yüzden duayı tanrıya etme. Duayı kendine et ve istediğin şeyi hatırla!

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Mesela Müslümanlar, Allah'ı hisseder.
Bir aralar allaha inanıyordum. Namaz kılarken bir ara ağlayacak kıvama gelmiştim. Ağlamıştım. O anda allahın beni, benimde allahı hissettiğimi düşünmüştüm. Sanki gerçekten vardı ancak dediğin gibi çok fazla inanırsan gerçek olmasa bile gerçekmiş gibi geliyor.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Önemli bir konu bu..Bir örnek vereyim..Bazı ilkel kabilelerde,mesela timsah eti yemenin insanı öldürdüğü inancı varsa ve kabileden birisi de yanlışlıkla bu eti yerse,bu eti yiyen kişi,kendisinin gerçekten öleceğini düşünürmüş ve bazen ölürmüşte..
Bu konularda okuma yapmak isterseniz;

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Önemli bir konu bu..Bir örnek vereyim..Bazı ilkel kabilelerde,mesela timsah eti yemenin insanı öldürdüğü inancı varsa ve kabileden birisi de yanlışlıkla bu eti yerse,bu eti yiyen kişi,kendisinin gerçekten öleceğini düşünürmüş ve bazen ölürmüşte..
Bu konularda okuma yapmak isterseniz;
Sanırım gerçek "Tanrısal" gücü yine kendi içimizde bulacağız gibi görünüyor. :)

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Zaten bu tanrı denilen şeyin altyapısı,ilkellerin yaşamına bakılarak görülebilir..
İlkellerin nasıl yaşadıklarını öğrenmek,şu an Dünya'daki yaşamı anlamak adına elzemdir..
Şahsen ben bu konuyla son zamanlarda ağırlık vermeye başladım.

Bilinçaltıma uyku sırasında çeşitli komutlar vererek ve sürekli bunu konuşarak tekrarlayarak dış görünüşümü değiştirmeye çalışacağım.

İlk amacım, bacaklarımda az miktarda bulunan kılları döküp, çıkmasını engellemek. :ggsy:

Direkt gözü falan denemeyelim şimdi, kör olursak iş sıkıntı!

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Şahsen ben bu konuyla son zamanlarda ağırlık vermeye başladım.

Bilinçaltıma uyku sırasında çeşitli komutlar vererek ve sürekli bunu konuşarak tekrarlayarak dış görünüşümü değiştirmeye çalışacağım.

İlk amacım, bacaklarımda az miktarda bulunan kılları döküp, çıkmasını engellemek. :ggsy:

Direkt gözü falan denemeyelim şimdi, kör olursak iş sıkıntı!
O kadar da değil :ggsy:
İnanç,vücudunuzu adeta bir şoka sokup,organlarınızı etkisiz hale getirip,sizi öldürecek kadar GÜÇLÜ bir şey ama bu inanca sahip olmakta mesele işte..Bu inanca sahip olmanız için,size bu inançların sürekli empoze edilmesi ve sizin de bunun inanç değil de,bir GERÇEK olduğunu bilmeniz lazım..İnancın inanç olduğunu bilmeyeceksiniz yani..

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
O kadar da değil :ggsy:
İnanç,vücudunuzu adeta bir şoka sokup,organlarınızı etkisiz hale getirip,sizi öldürecek kadar GÜÇLÜ bir şey ama bu inanca sahip olmakta mesele işte..Bu inanca sahip olmanız için,size bu inançların sürekli empoze edilmesi ve sizin de bunun inanç değil de,bir GERÇEK olduğunu bilmeniz lazım..İnancın inanç olduğunu bilmeyeceksiniz yani..
Uykuda bilinç uyuyor. Bilinçaltı açık. Kulaklık takacağım. Çeşitli cümleler dönecek. Direkt bilinçaltına gidecek. Ayrıca gün içerisinde sürekli tekrarlayacağım. Telkinleme vs.

Bunun için gereken altyapıyı hazırladım. Güzel nokta şu ki: Bu tekniği uygulayarak yapabileceğime %100 inanıyorum.

Yani aslında işe yaramayacak olsa bile işe yaraması gerekiyor. :ggsy:

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Yeterince inanırsam göğü bile gürletirim bence.

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi