İnançsızlık hikayem

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Evet ağabey cehennemde yanmaktan korkuya sadist tanrınıza ibadet ediyorsunuz. Eğer bir insan size deve sidiği içmeniz için sizi zorlasa o adamı döversiniz. Dogma düşüncelerden arındıktan sonra fantastik türdeki en sevdiğiniz kitabınız kuran olacak.
Ortada dogma falan yok, yapılan bilimsel çalışmalar Peygamberin bazı hastalıklar için yaptığı tavsiyeyi doğruluyor.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sidik içmek veya bok yemek gibi şeylere merakı olanlar için bir film tavsiye edeyimO.o

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sidik içmek veya bok yemek gibi şeylere merakı olanlar için bir film tavsiye edeyimO.o
Kimsenin bunlara merakı olduğunu sanmıyorum ama kainatta size garip gelen nice şeyde şifa olduğu bilimsel bir gerçek ve buna deve sidiği de dahil.
Bu arada deve sidiğini çay niyetine sürekli içmeyin, eğer ilgili hastalığınız varsa kullanın. Neme lazım, deve sidiğinde şifa olduğu bilimsel gerçeğini bazı geri zekalılar herkese deve sidiği içmeyi tavsiye ediyormuşuz gibi anlayabilir veya bazı artniyetliler çarpıtabilir

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
"Basur Hastalarına İbni Sina’dan reçete" diye burada yazılanlara bakılabilir:
Aynı reçete İbn Sina'nın
El-Kânûn Fi’t-Tıbb kitabının özetinde 57. sayfada da var.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bundan sonra hiç kimse deve sidiğini İbni Sinanın tavsiye etmediği veya deve sidiğinin şifaya vesile olmasının bilimsel olmadığı iftirasını dillendirmesin

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Eğer bir insan size deve sidiği içmeniz için sizi zorlasa o adamı döversiniz.
Yani...

Öte yandan İbn Sina deve idrarı iç demiyor. Basura sürülecek bir ilaç tarifi yapıyor. Bu tarifte deve idrarı var. Zaten üreli kremin cilt üzerindeki nem tutma özelliğini artırdığını söylemiştim

Deve sidiği içen ahmakın ta kendisidir ve İbn Sina'ya iftira eden yalancı sahtekarlar da alçaktır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yaralı parmağa işemek diye bir deyim vardır. Bu hem deyimdir hem gerçektir. Çünkü yarayı yıkamak için temiz su bulunmadığında yarayı idrarla yıkamak akıllıcadır. Çünkü idrar sterildir. Böbrek veya mesane iltihabı yoksa mikrop bulundurmaz. İlk akan miktar idrar yollarını temizledikten sonrası sterildir.

Ama bu, idrar içilince şifa olur anlamına gelmez.

İlaçların üzerinde haricen ve dahilen kullanılacağı önemle belirtilir. İkisi birbirinin yerine geçmez. Ötesinde, sürülecek merhemi yemek içmek çok tehlikelidir. Örneğin aloe vera'nın yaraları iyileştirici etkisi milattan önceden beri bilinir. Ama aloe vera yenmez. Suyu da çayı da içilmez. İçilir diye pazarlayanlar var. Ama tehlikelidir. Aort damarında genişlemeye ve kalp yetmezliğinden ölüme neden olur. Yapraklar ezilip merhem haline getirilir ve yaraya örtülür.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
@NoTThingLosE sen İbn Sina'nın kitabını okudun mu, yoksa dogmana yardım ettiğini sandığın bir şey görünce hemen sazan gibi atlıyor musun! Bu kadar sazan olmasanız zaten allağın arabının saçma sapan dogmalarından kurtulurdunuz.

Ben sana bir şişe deve idrarı göndereyim iç. Hasta değilsen de belki bilmiyorsundur hastasındır iyi gelir. Bu içilebilir bir şey olduğuna göre zararı olmaz ha, ne dersin? Hem sünnete uymuş sevap işlemiş olursun. Adresini ver, parasını ben ödeyeyim afiyetle iç. Tadını nasıl bulduğunu da burada yaz. Ne diyorsun?

İnsan bir saksıyı çalıştırır. Böbrekleri iflas eden bir kişi bir iki gün içinde komaya girip ölüyor değil mi? Çünkü böbrekler zararlı metabolik artıkları idrarla vücuttan atamıyor.

Hiç bu zararlı metabolik artıklar içilir mi yahu! Saksı artık mazotla çalışmıyorsa tezekle filan çalıştırın yahu!

"Bu hadis değildir, birisi hadis diye sokuşturmuş" demekten kolay bir şey yokken, bunda bile bu kadar inat, sizin dogma örümceklenmesi sendromuna çok şiddetli yakalanmış olduğunuzu gösteriyor. Saçma sapan bir hadis üzerinde bu kadar inat ettikten sonra, Kuran'daki bilim ve insanlık dışı ifadelere gözünüzü kapatmanıza şaşmamak lazım!

Bu kafayla siz Muhammed'n dışkısının idrarının balgamının mis gibi olduğuna da inanırsınız! Bu yüzden çok banalsınız ve çok iticisiniz. Mide bulandırıyorsunuz! Bu dogma örümceklenmesi ile sizden bir halt olmaz.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
@NoTThingLosE sen İbn Sina'nın kitabını okudun mu, yoksa dogmana yardım ettiğini sandığın bir şey görünce hemen sazan gibi atlıyor musun! Bu kadar sazan olmasanız zaten allağın arabının saçma sapan dogmalarından kurtulurdunuz.

Ben sana bir şişe deve idrarı göndereyim iç. Hasta değilsen de belki bilmiyorsundur hastasındır iyi gelir. Bu içilebilir bir şey olduğuna göre zararı olmaz ha, ne dersin? Hem sünnete uymuş sevap işlemiş olursun. Adresini ver, parasını ben ödeyeyim afiyetle iç. Tadını nasıl bulduğunu da burada yaz. Ne diyorsun?

İnsan bir saksıyı çalıştırır. Böbrekleri iflas eden bir kişi bir iki gün içinde komaya girip ölüyor değil mi? Çünkü böbrekler zararlı metabolik artıkları idrarla vücuttan atamıyor.

Hiç bu zararlı metabolik artıklar içilir mi yahu! Saksı artık mazotla çalışmıyorsa tezekle filan çalıştırın yahu!
Yahu adam. Kimse sana kalk iç demiyor ki? Veya ben içeceğim de demiyor? Mevzu yararlı olup olmaması. Ve aksini kanıtlayamadığınız için arkadaşın yorumları ve attığı kaynaklar yararlı olduğunu gösteriyor. İç göriyim, iç şöyle, iç böyle diyeceğine zararlı olduğunu kanıtla da, tamam diyelim..

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yahu adam. Kimse sana kalk iç demiyor ki?
Hadiste deve sütü ve idrarını içmeyi açıkça tavsiye ediyor. Hadis kitaplarında var. Birileri gelmiş hastalıktan şikayet etmişler, Muhammed de deve sütü ve idrarı içmelerini salık vermiş. Onları deve otlatan birine göndermiş. Onlar çobanı öldürüp develeri alıp kaçmışlar. Yakalanmışlar ve Muhammed gözlerini çıkarttırıp çöle atılıp ölüme terkedilmelerini emretmiş.

Hadis her yönüyle felaket. Siz daha dininizi bilmiyorsunuz. Size dininizi öğretmekten gına geldi artık.

Kaynak: Buhari,233,3018,4193,4610; Müslim 4330.|

Şimdi kontrol ettim, fazlası da var. Ellerini ayaklarını da kestirmiş adamların. Buharide de Muslimde de böyle yazıyor. Hayır bunları biz biliyoruz, siz bilmezden geliyorsunuz, muslim siz oluyorsunuz biz ise inkarcı! Nasıl iş anlamadık ki? Bir şeye inanacaksanız bilerek inanın yahu! Körlemesine dogmatik de olunmaz ki?

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Hadiste deve sütü ve idrarını içmeyi açıkça tavsiye ediyor. Hadis kitaplarında var. Birileri gelmiş hastalıktan şikayet etmişler, Muhammed de deve sütü ve idrarı içmelerini salık vermiş. Onları deve otlatan birine göndermiş. Onlar çobanı öldürüp develeri alıp kaçmışlar. Yakalanmışlar ve Muhammed gözlerini çıkarttırıp çöle atılıp ölüme terkedilmelerini emretmiş.

Hadis her yönüyle felaket. Siz daha dininizi bilmiyorsunuz. Size dininizi öğretmekten gına geldi artık.
Yav, ne değişik adamsın :D. Ben ne dedim, konuyu nereye getirdin yine...

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Konuyu nereye mi getirdim! Şaka mısın sen yahu! Müslümüm diyorsun, hadisten haberin yok. Konu az yere bile geldi. Getirecek olsam daha nerelere gelir de... Neyse... Sözün özü, muzdarip olduğunuz hastalık DÖS. Dogma örümceklemesi sendromu.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Konuyu nereye mi getirdim! Şaka mısın sen yahu! Müslümüm diyorsun, hadisten haberin yok. Konu az yere bile geldi. Getirecek olsam daha nerelere gelir de... Neyse... Sözün özü, muzdarip olduğunuz hastalık DÖS. Dogma örümceklemesi sendromu.
Hala yararlı gözüküyor sidik*..

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İyi tamam adresini ver bir şişe göndereyim iç. Peygamberin için diye tavsiye etmiş. Sen yararlı diye el kremini ekmeğe sürüp yiyor musun? Saçına yararlı diye şampuanı sandviçin içine mayonez gibi sıkıyor musun? Daha ben size ne diyeyim şaştım. Sizin laftan anlama gibi bir niyetiniz yok. Hiç ama hiç anlamıyorsunuz. Vakit kaybından başka hiç bir şeysiniz siz.

rhynkar

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Anladığım kadarıyla İbn Sina ve deve sidiği ile atılan bilgilerden deve sidiğinin bir ilaç tarifinde yararlı olduğu ama tek başına değil. Deve sidiği yada herhangi bir canlının sidiği bazı durumlarda, yaralanmalarda vs. bölgeye sürülebilir, iyileşme de faydası vardır. İbn Sina bunu nerede için demiş? Attığınız bilgiyi siz okudunuz mu? Sevgili Burcuva size konuyu çok net açıklamış. Konu deve sidiğinin yararlı veya zararlı olması değil! Konu "deve sidiğinin içilmesinin yararlı olup olmaması"dır. Beyni olan herkes için zararlıdır.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Anladığım kadarıyla İbn Sina ve deve sidiği ile atılan bilgilerden deve sidiğinin bir ilaç tarifinde yararlı olduğu ama tek başına değil. Deve sidiği yada herhangi bir canlının sidiği bazı durumlarda, yaralanmalarda vs. bölgeye sürülebilir, iyileşme de faydası vardır. İbn Sina bunu nerede için demiş? Attığınız bilgiyi siz okudunuz mu? Sevgili Burcuva size konuyu çok net açıklamış. Konu deve sidiğinin yararlı veya zararlı olması değil! Konu "deve sidiğinin içilmesinin yararlı olup olmaması"dır. Beyni olan herkes için zararlıdır.
İçilen bir ilacı hasta olmadan kullanırsanız size zarar verebilir.
Ayrıca zeytinyağı gibi hem içilebilen hem sürülebilen şifalı şeyler de vardır. Bazı hastalıklar için deve sütü içilebilir. Bazı hastalıklar için sürülerek kullanılabilir. Hasta olmayan birine de nasıl “kalp ilacı göndereyim iç o zaman” demek saçmaysa, “deve sidiği göndereyim iç o zaman” demek de saçmadır

rhynkar

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
İçilen bir ilacı hasta olmadan kullanırsanız size zarar verebilir.
Ayrıca zeytinyağı gibi hem içilebilen hem sürülebilen şifalı şeyler de vardır. Bazı hastalıklar için deve sütü içilebilir. Bazı hastalıklar için sürülerek kullanılabilir. Hasta olmayan birine de nasıl “kalp ilacı göndereyim iç o zaman” demek saçmaysa, “deve sidiği göndereyim iç o zaman” demek de saçmadır
Eee yaniii? Yine bom boş bir yorum. İbn Sina attığın bilgide nerede içilmesini söylemiş? İçilince yararlı olduğu "hastalığı iyileştirdiği" nerede belirtilmiş?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu son derece açık. Hadiste deve sidiğinin içilmesi tavsiye ediliyor ve buna bakarak muslimler deve sidiği içiyorlar. Dogma örümceklemesi beyinlerini o kadar sarmış ki bir kafaları çalışıp "bu hadis uydurma, bunu birisi uydurmuş" diyemiyorlar. Bu korkunç vahim bir durum. Hadis gibi terkedilmesi nispeten kolay bir konuda bu kadar inat sergilemek ve deve sidiğini içme pahasına inadından vazgeçmemek dogma hastalığının zihni iyice sardığının göstergesi.

Hadis konusunda bu tutuculuğu ve yobazlığı sergileyenlerin önüne ayet koyduğumuzda örümceklemenin şiddetini artık anlayabiliriz. Nasıl bir canhıraş direnişe geçeceklerini ve tüm zihinsel yetilerinin felç olacağını anlamak zor değil. Bir hadise uydurmadır diyemeyecek kadar zihin örümceklemesi olanların konu ayetteki bilim ve insanlık dışılık olduğunda güneş gören vampir gibi kıvranmaları doğal.

Bunlara yani ellerini ayaklarını çaprazlama kesin çarmıha asın yazıyor, insan idam edilecekse insan gibi idam edilir, işkence ile öldürülemez diyorsun, eeee efenim o da fitne çıkarmasaydı diyorlar! Bunlar insan olamaz. En cani, on tane masum çocuğa tecavüz edip öldürmüş bir adamı bile işkence ile öldüremezsin. İnsan gibi idam edersin. İnsanlıktan çıkanı cezalandırmak için sen de insanlıktan çıkmazsın. Kaldı ki fitne çıkarmak çok spekülatif bir konu.

Bir deve sidiğinde bile kafası basmayanların konu ayet olduğunda düşecekleri haller apaçık belli. Hasılı kelam; dogma örümceklemesi sendromu çok şiddetli belirtileri olan çok kötü bir zihin hastalığıdır. Zihni dumur eder, felç eder.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Eee yaniii? Yine bom boş bir yorum. İbn Sina attığın bilgide nerede içilmesini söylemiş? İçilince yararlı olduğu "hastalığı iyileştirdiği" nerede belirtilmiş?
Biz hiçbir zaman İbni Sina’nın içilmesini tavsiye ettiğini yazmadık ki. Sadece İbni Sina’nın da deve sidiğinde sağlığa faydalı unsurlar olduğunu söylediğini yazdık. Bu iddiamıza, önce İbni Sina’ya yalan isnadı dediler. Yalan isnad etmediğimizi ispat ettik.
Sidikle ilgili bilimsel çalışmalardan örnekler incelemek isterseniz:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Burada konu deve idrarının içilmesi. Çünkü ana hadis kaynakları olan Buhari ve Müslim'deki hadiste deve idrarının içilmesinin tavsiye edildiği yazıyor. Eğer hadiste Muhammed deve idrarı ile elinizi yüzünüzü yıkayın dedi yazıyor olsaydı itiraza yer olurdu. Ama deve idrarını içmelerini tavsiye etti yazıyor.

Kaldı ki ben konunun en başında zaten üreli kremlerin cilde daha fazla nem tutma kapasitesi sağladığını belirtmiştim. Eğer hadiste yazsaydı ki adamlar cildimiz çok kuruyor çatlıyor, Muhammed de dedi ki deve idrarı ile elinizi yüzünüzü yıkayın, sonra da zeytinyağı sürün, yani böyle yazsaydı vay be, ilginç! Hadis yazarları bunu bilmiş ha? İlginç derdik.

Ama hadiste deve idrarını için dedi yazıyor. Yazan bu olduktan sonra bütün itirazlar laga luga ama müslim yüzü nasıl bir yüz ben anlamadım. Apaçık yalan söylemeye nasıl yüzleri tutuyor şaşıyorum. Bunların dogmaları için yapmayacakları yok. Bunlar tıpkı zombi efsanesindeki canlı ölülere benziyorlar. Beyinlerindeki tek düşünce kölesi oldukları efendilerine nasıl hizmet edecekleri.

Yani hadiste deve idrarını için dedi yazdıktan sonra lafı dolandırmanın ta en başa tekrar götürmenin tek açıklaması var sahtekarlık, yalancılık. Laf söyledi bal kabağı dostlar alışverişte görsün! Başka bir şey değil. Hayır şimdi mevzu en başından beri deve idrarını için dediği yahu, bunu lafı elli kere dolandırsan değişir mi? Değişmez. Deve idrarını için dedi yazıyor! Mevzu bu! Neymiş? Bak şimdi bir daha tekrarlıyorum: Hadiste deve idrarını İÇİN dedi yazıyor. Anlaşılmadı. Peki: DEVE İDRARINI İÇİN DEDİ yazıyor!!! Yine anlaşılmadı. Peki: Muhammed said drink camel.... Ne diyorum ben yahu! :D Sözün özü elinizin görme özürü muslimler. Daha da artık ne denir, biliyorum deneceği ama denmez.