İnançsızlık hikayem

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Onu diğer arkadaşa dedim sonraki mesajda.
Bak dediğin gibi hiçbir varlık yokluğu varlığa tercih etmez dimi yani bizi zorda bırakmış sonuçta bize kaderimizi göstermedi ya ki gösterse bile yaşamayı seçeriz yani bizim çaresiz olduğumuzu biliyordu.Ve sonuç olarak Hz.Adem yüzünden burdayız benim kabul etmem Hz.Adem yüzünden burda olmamızı veya Hz.Havva yüzünden kadınların acı çektiğini ve erkeklerin himayesi altında olduğunu değiştirmez.Yani bu durumda Allah merhametsiz adaletsiz durumuna düşmez mi ?
Mesajım buydu buna cevap vermemişsin düşünceni merak ediyorum.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Bak dediğin gibi hiçbir varlık yokluğu varlığa tercih etmez dimi yani bizi zorda bırakmış sonuçta bize kaderimizi göstermedi ya ki gösterse bile yaşamayı seçeriz yani bizim çaresiz olduğumuzu biliyordu.Ve sonuç olarak Hz.Adem yüzünden burdayız benim kabul etmem Hz.Adem yüzünden burda olmamızı veya Hz.Havva yüzünden kadınların acı çektiğini ve erkeklerin himayesi altında olduğunu değiştirmez.Yani bu durumda Allah merhametsiz adaletsiz durumuna düşmez mi ?
Mesajım buydu buna cevap vermemişsin düşünceni merak ediyorum.
Allah o yüzden insanlar aciz diyor. Kaderini sana göstermesi sınav sorularının önceden verilmesi gibidir. Hz. Adem yüzünden burda değiliz. Her şeyde Allah biliyor diyorsun, sence Adem'in o elmadan yiyiceğini de bilmiyor muydu? Kimse acı çekmiyor. Acı dediğin şey nankörlükten ve kullarının yaptığı pislikten gelir. Sen şu ana kadar ne kadar acı çektin? Veya annen diyelim kadın dedin diye, ne kadar acı çekti? Kadınlar erkeklerin himayesi altında değil güzel kardeşim. Siz olaya çok yanlış bakıyorsunuz. Erkeğin sorumlulukları İslam'a göre fazla olduğu için üstün gibi geliyor size. Halbuki ailesini korumak, geçindirmek, evlatlarına ve eşine en iyi şekilde bakmak ile hükümlü. Eğer her erkek buna uysa, emin ol kadınların ne kadar değerli olduğunu anlarsın. İnsanlara bakarak İslam'ı yargılamayın. Allah 1 cümle ile bütün günahlarını temizleyebiliyorken nasıl merhametsiz diyebiliyorsun ki? Sen yanma, acılar içinde kalma, ceza çekme diye seni bir kitapta yüzlerce kez uyaryır. "Ey kulum yapma, etme, yoksa sende zalimler gibi cehennemde yanarsın." diyip önceden sana uyarı yapıyor. Hatta sen bu günahlara düşme diye seni korkuttuğu zamanlar bile oluyor. Bu kadar iyiliğini isteyen rabbinden başka kimdir?

?

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tanrı neden böyle karar verdi onu ben de bilmiyorum.
Şu ceninleri görüyorsun ama halen ateistim diyorsun. Embriyoloji kitabını göndereyim sana. 1 sayfasını anla ve bana anlat burada eşekler gibi anıracağım.
Embriyoloji kitabını forumda anlatta evrimi red eden arkadaşlara bir faydan olsun. Seni eşşek gibi anırtırdım burda ama o kadar zamanım yok.
Selametle,

Kuran Mucizeler

Üye
Düşünce
Muvahhid
Seni eşşek gibi anırtırdım burda ama o kadar zamanım yok.
Benim zamanım var. Bekliyorum. Tehdit edeceğine bilgin ile konuş. Google var. Araştır bakalım. Cevap veremezsen kabul et. Cevap yazarsan ben eşek gibi anırırım. Dert değil benim için. Ama yapamazsın. Asla yapamazsın.
Kemiklerin önce oluştuğunu, sonra et ile sarılmasını ancak modern embriyoloji kitaplarında bulursun. Bir de Kuran'da.
Selametle,

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Allah o yüzden insanlar aciz diyor. Kaderini sana göstermesi sınav sorularının önceden verilmesi gibidir. Hz. Adem yüzünden burda değiliz. Her şeyde Allah biliyor diyorsun, sence Adem'in o elmadan yiyiceğini de bilmiyor muydu? Kimse acı çekmiyor. Acı dediğin şey nankörlükten ve kullarının yaptığı pislikten gelir. Sen şu ana kadar ne kadar acı çektin? Veya annen diyelim kadın dedin diye, ne kadar acı çekti? Kadınlar erkeklerin himayesi altında değil güzel kardeşim. Siz olaya çok yanlış bakıyorsunuz. Erkeğin sorumlulukları İslam'a göre fazla olduğu için üstün gibi geliyor size. Halbuki ailesini korumak, geçindirmek, evlatlarına ve eşine en iyi şekilde bakmak ile hükümlü. Eğer her erkek buna uysa, emin ol kadınların ne kadar değerli olduğunu anlarsın. İnsanlara bakarak İslam'ı yargılamayın. Allah 1 cümle ile bütün günahlarını temizleyebiliyorken nasıl merhametsiz diyebiliyorsun ki? Sen yanma, acılar içinde kalma, ceza çekme diye seni bir kitapta yüzlerce kez uyaryır. "Ey kulum yapma, etme, yoksa sende zalimler gibi cehennemde yanarsın." diyip önceden sana uyarı yapıyor. Hatta sen bu günahlara düşme diye seni korkuttuğu zamanlar bile oluyor. Bu kadar iyiliğini isteyen rabbinden başka kimdir?

?
Ya Allah demiş Kadınları erkek himayesi altına veriyorum diye geçmiş yıllarda da böyleydi erkek himayesi altındalardı.Kaç tane kötü insanın eline düşdüler bunu sorumlusu kim cezayı ceren kişi değil mi ? O kötü insan kadar Allah'ında suçu var

2. ise Sen şuana kadar ne kadar acı çektin diyorsun bu çok bencil bir düşünce sadece kendimi düşünsem kaç tane kadın acı çekiyor demem dimi ? Ne kadar acı çekti ne demek ya.Doğururken sana acı çektiricem diyor şuan bak kadınlarımıza kaç tane kadın erkek himayesi altında canını verdi bak geçmiş yıllara acı çeken kadınlara tecavüz edilen kadınlara zorla evlendirilen kadınlara bak ne demek şuan bile insanlar zorla evlendiriliyor biraz vicdan ya biraz vicdan.

Kimse erkek himayesi altında değil ne demek ne diyorsun yani Allah cezayı verdi ama uyanm yok mu diyorsun bunu kaynağı acaba Allah'ın olmaması olabilir mi ? Bak Allah erkeklerin himayesi altına giriceksiniz demiş ama bak cumhuriyet yönetimine yakında daha da gelişicez o zaman Allah'ın cezası kalmıcak ve sezeryan doğum iyice geleneksel hale geldiğinde tıp geliştiğinde kadınlar acı çekmicek sonra yeni bir kitap indirir herhalde cezanızı kaldırdım diye.

Bende inanmak isterim bir yaratıcıya ama bunlar engelliyor.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Ya Allah demiş Kadınları erkek himayesi altına veriyorum diye geçmiş yıllarda da böyleydi erkek himayesi altındalardı.Kaç tane kötü insanın eline düşdüler bunu sorumlusu kim cezayı ceren kişi değil mi ? O kötü insan kadar Allah'ında suçu var
Yav hangi tarih dersini işliyosunuz ben anlamıyorum? İnsanların pislik olması İslam'ı etkilemez. Eğer herkes İslam'ı doğru yaşasa o zaman görürdün neler oluyor. Kötü insanda Allah'ın suçu yok. Siz @bilgelikyolunda 'nın dediği gibi aslında o kötü insanları savunuyorsunuz. Hür iradeyi kabul etmeyerek. Tabii ki cezayı veren kişi. Senin bu dünyada çektiğin acılar, ahirette azabını azaltır.

2. ise Sen şuana kadar ne kadar acı çektin diyorsun bu çok bencil bir düşünce sadece kendimi düşünsem kaç tane kadın acı çekiyor demem dimi ? Ne kadar acı çekti ne demek ya.Doğururken sana acı çektiricem diyor şuan bak kadınlarımıza kaç tane kadın erkek himayesi altında canını verdi bak geçmiş yıllara acı çeken kadınlara tecavüz edilen kadınlara zorla evlendirilen kadınlara bak ne demek şuan bile insanlar zorla evlendiriliyor biraz vicdan ya biraz vicdan.
Yav dostum, sen acısız yaşayan birilerini gördün mü? Bin bir nimet size verilmişken, sınırsız cennet hayatı bahşedilmişken daha neyin nankörlüğü bu? Yok acı çekmiş, yok acılıymış falan.

Allah nerde doğururken acı çektiricem diyor? İnsanların bir şeyler yapabilmek için bazı şeylerden vazgeçebilmesi lazım.

En az kadınlar kadar erkeklerde can verdi biliyorsun değil mi? Sırf ailesine, vatanına daha iyi bir gelecek bırakmak için. Çok bağnaz bakıyorsun konuya.

Eli ayağı olmayan adam, görebildiği için şükrederken sen elim yandı ben acı çekiyorum diyorsun? Çocuk sahibi olan kız kardeşlerimiz o acıyı çekmek için nelerini verirlerdi biliyor musun? Şu cümle bile aslında ne kadar nankör olduğunuzun apaçık bir delili.

Vicdan vicdan diyorsun, o ölen, tecavüze uğrayan kız kardeşlerin için bir şey yaptın mı hiç? Yapmaya çalıştın mı?
Kimse erkek himayesi altında değil ne demek ne diyorsun yani Allah cezayı verdi ama uyanm yok mu diyorsun bunu kaynağı acaba Allah'ın olmaması olabilir mi ? Bak Allah erkeklerin himayesi altına giriceksiniz demiş ama bak cumhuriyet yönetimine yakında daha da gelişicez o zaman Allah'ın cezası kalmıcak ve sezeryan doğum iyice geleneksel hale geldiğinde tıp geliştiğinde kadınlar acı çekmicek sonra yeni bir kitap indirir herhalde cezanızı kaldırdım diye.
Nerede demiş onları ne re de?? Allah sezeryanla doğurmayın diyor sanki, veya illa çocuk yapın. Hem çocuk yapıp hem de acı çektim diyen kadın nankörün Allah'ıdır. Sende bunu destekleyerek bir o kadar nankörsün.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bende inanmak isterim bir yaratıcıya ama bunlar engelliyor.
Tanrı insanı kendi suretinde değil, insan tanrıyı kendi suretinde yaratmıştır. Sözde kutsal kitaplarda tasvir edilen tanrıların; agresif, küfürbaz, bedduacı, kindar, zalim, kibirli, hoşgörüsüz ve homofobik olması, kadını ve hayvanları aşağılaması bunu açıkça ortaya koyuyor.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Neden inanmak istiyorsunuz?
Bu inanmak zımbırtısı, şart mı yani?
Bence boşverin gitsin, bizlerden ziyade tanrılar(!) peşimizden koşsun. :ggsy:
Koca evrende hala kendini bir şey zanneden kibirli ve nankör insanoğlu..

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Laf olsun torba dolsun!
Kibir..miş mişşşşşşşşş, nankörlük müş..müş...
Sevsinler!
Bizler, aklımızı peynir ekmekle yemedik!
Tanrı var ise, buyursun gelsin.
Bekliyoruz!

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Yav hangi tarih dersini işliyosunuz ben anlamıyorum? İnsanların pislik olması İslam'ı etkilemez. Eğer herkes İslam'ı doğru yaşasa o zaman görürdün neler oluyor. Kötü insanda Allah'ın suçu yok. Siz @bilgelikyolunda 'nın dediği gibi aslında o kötü insanları savunuyorsunuz. Hür iradeyi kabul etmeyerek. Tabii ki cezayı veren kişi. Senin bu dünyada çektiğin acılar, ahirette azabını azaltır.
Ben tevrattan bahsediyorum tevrat döneminde izin vermiş işte ne demek bu.İnandığın Allah sana göre bu hatasını islamda düzeltsede bir zamanlar zalimlik yaptığı anlamına geliyor.
Allah nerde doğururken acı çektiricem diyor?
Tevratta
En az kadınlar kadar erkeklerde can verdi biliyorsun değil mi?
Bende onu diyorum işte neden kadınlar daha fazla acı çekiyor bunun sebebi Hz.Havva,yani Havva hata yaptı diye neden tüm kadınlara ceza veriyor.
Vicdan vicdan diyorsun, o ölen, tecavüze uğrayan kız kardeşlerin için bir şey yaptın mı hiç? Yapmaya çalıştın mı?
Çok vicdanlı dediğin Allah birşey yapmaya çalıştı ya ben kaldım.Ben ne yapabilirm söyle bakalım söylede sende çok vicdanlıysan birlikte yapalım.
Nerede demiş onları ne re de?? Allah sezeryanla doğurmayın diyor sanki, veya illa çocuk yapın. Hem çocuk yapıp hem de acı çektim diyen kadın nankörün Allah'ıdır. Sende bunu destekleyerek bir o kadar nankörsün.
Arkadaş tevratta senin Allah'ının kitabi değil mi ? Bir zamanlar o kurallara göre yaşanmıyor muydu ? Ne demek ya nankörsün ya ben bir çocuğun her istediğini yapsam ama bir yandan da acı çektirsem bana sorsa neden acı çektiriyorsun diye bende nankörlük yapma desem olur mu ?

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Neden inanmak istiyorsunuz?
Bu inanmak zımbırtısı, şart mı yani?
Bence boşverin gitsin, bizlerden ziyade tanrılar(!) peşimizden koşsun. :ggsy:
Çocukluğumdan beri sevgi besledim sonra araştırdım ve Tanrı olmayabilir sonucuna vardım ama yinede var olmasını isterdim.

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Çocukluğumdan beri sevgi besledim sonra araştırdım ve Tanrı olmayabilir sonucuna vardım ama yinede var olmasını isterdim.
Bu tanrı hevesinin(sevgi de diyebilirsiniz) tohumu elbette yetiştiğimiz aileden, mahalleden ve oranın kültüründen kaynaklanıyor.
Mesela ezan sesi bana hălă hoş gelir...
Elbette ezan sesinin hoş olduğundan değil, bilakis kulaklarım çoçukluğumdan beri bu sesi hergün duya duya alışmış bir kere.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bu tanrı hevesinin(sevgi de diyebilirsiniz) tohumu elbette yetiştiğimiz aileden, mahalleden ve oranın kültüründen kaynaklanıyor.
Hayır babam hariç kimse tam müslüman değil hani sözde müslüman vardır ya sadece iman eder islamın 5 şartına değilde imanın 6 şartına önem veren kısım babam da 15 yaşıma kadar il dışıındaydı.Benim ki daha farklıydı kaç kere ağladığımı bilirim ben çocukken çok etkilerdi beni yarattığı dünya felan.Şuan agnostik olduğuma bakmayın çok küçük bir kısmın Tanrı olmayabilir diyor yoksa içten Tanrı'nın varlığına inanan biriyim.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bence Tanrı felan yok. Eğer Tanrı olsaydı canlılar hayatta kalmak için birbirleri yiyecek şekilde düzen olmazdı. Ve insanlar hasta oluyor, bazıları kanseri yenemeyip ölüyor. Tanrı olsaydı dünya adaletli bir yer olurdu. Ve Tanrı adaleti öbür dünyaya bırakmazdı.ve canlılar hayatta kalmak için birbirini yemiyecek şekilde düzeni Tanrı yapmış olsaydı. İşte o zaman Tanrıya saygım artardı.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bence Tanrı felan yok. Eğer Tanrı olsaydı canlılar hayatta kalmak için birbirleri yiyecek şekilde düzen olmazdı. Ve insanlar hasta oluyor, bazıları kanseri yenemeyip ölüyor. Tanrı olsaydı dünya adaletli bir yer olurdu. Ve Tanrı adaleti öbür dünyaya bırakmazdı.
Bak mesela senin suçun ne ben sana söyliyim senin tek suçun bakış açının farklı olması sen bu dünya'da böyle düşünüpde Tanrı'ya inanmıyorsun bir başkasıda ya sınavdaysak diyor inanıyor tek suçun bakış açının farklı olması yani aslında hiçbir suçun yok.Beyler adam diyor ki canlılar hayatta kalmak için birbirlerini yiyorlar böyle bir düzeni Tanrı kurmuş olamaz yani yoktur.Tanrı neden bu adamı cehennemde yaksın.Çoğu insan alköl alır ve islam yasakladığı için der ki yok ya islamı yapamam ben alköl yasak sigara haram zina yasak ee ben ne yapıcam der.İşte bu adam islama göre suçlu olabilir.Ama canlılar birbirlerini yiyor o yüzden Tanrı yoktur diyen birini neden cehenneme atsın yani karı yokki.Alkol için değil sigara için değil zina için değil hiçbir karı yok sadece canlıların birbirini yemesini yedirememiş birini neden cehennemde yaksın.