İnançsızlık hikayem

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bak mesela senin suçun ne ben sana söyliyim senin tek suçun bakış açının farklı olması sen bu dünya'da böyle düşünüpde Tanrı'ya inanmıyorsun bir başkasıda ya sınavdaysak diyor inanıyor tek suçun bakış açının farklı olması yani aslında hiçbir suçun yok.Beyler adam diyor ki canlılar hayatta kalmak için birbirlerini yiyorlar böyle bir düzeni Tanrı kurmuş olamaz yani yoktur.Tanrı neden bu adamı cehennemde yaksın.Çoğu insan alköl alır ve islam yasakladığı için der ki yok ya islamı yapamam ben alköl yasak sigara haram zina yasak ee ben ne yapıcam der.İşte bu adam islama göre suçlu olabilir.Ama canlılar birbirlerini yiyor o yüzden Tanrı yoktur diyen birini neden cehenneme atsın yani karı yokki.Alkol için değil sigara için değil zina için değil hiçbir karı yok sadece canlıların birbirini yemesini yedirememiş birini neden cehennemde yaksın.
Kardeşim sana katılıyorum.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Mesela bende senin gibileri yakıcağını bildiğim için inanmaya bilirdim bu normal ama görmeden bilemeyiz o yüzden birşey diyemiyeceğim.
Kardeşim Tanrı olsa,insanlara bir şekilde kendisini gösterirdi. Yani görünmez Tanrı fikri bana saçma geliyor.

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Ben tevrattan bahsediyorum tevrat döneminde izin vermiş işte ne demek bu.İnandığın Allah sana göre bu hatasını islamda düzeltsede bir zamanlar zalimlik yaptığı anlamına geliyor.

Tevratta

Bende onu diyorum işte neden kadınlar daha fazla acı çekiyor bunun sebebi Hz.Havva,yani Havva hata yaptı diye neden tüm kadınlara ceza veriyor.

Çok vicdanlı dediğin Allah birşey yapmaya çalıştı ya ben kaldım.Ben ne yapabilirm söyle bakalım söylede sende çok vicdanlıysan birlikte yapalım.

Arkadaş tevratta senin Allah'ının kitabi değil mi ? Bir zamanlar o kurallara göre yaşanmıyor muydu ? Ne demek ya nankörsün ya ben bir çocuğun her istediğini yapsam ama bir yandan da acı çektirsem bana sorsa neden acı çektiriyorsun diye bende nankörlük yapma desem olur mu ?
Hala acı acı acı, tevrat mevret zırvalıyorsun. Sen anlamıyorsun bende anlatamicam. Hayırlı geceler.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Hala acı acı acı, tevrat mevret zırvalıyorsun. Sen anlamıyorsun bende anlatamicam. Hayırlı geceler.
Tamam (:D (:D Olay çok basit kadınlara tevrat döneminde haksızlık yapıldı.Hz.Havva bir suç işledi diye.Ardından Hz.Adem elmayı yedi diye insanlık Dünya'da yaratıldı.Birde diyorki sana sordu ya ne dicektim ha bize kaderimizi göstermediğine göre tabiki herkes evet dicek hangi varlık yokluğu varlığa tercih eder.Demiş ben bunlara sorım zaten kaderlerinide görmediklerine göre mecbur kabul edicekler.Yani benim kabul etmem.Hz.Adem yüzünden burda olmadığımız anlamına gelmiyor.Bu bilgiler ise Allah'ın bir diğer kıtabında yazıyor.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Kardeşim Tanrı olsa,insanlara bir şekilde kendisini gösterirdi. Yani görünmez Tanrı fikri bana saçma geliyor.
Zamandan ve mekandan münezzeh bir varlık*. Tanrının nasıl bir şey olduğunu hayal bile edemezken gördüğünde neler olurdu acaba?

"Gözler O’nu idrak edemez, halbuki O gözleri idrak eder." (En'am,103)

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Zamandan ve mekandan münezzeh bir varlık*. Tanrının nasıl bir şey olduğunu hayal bile edemezken gördüğünde neler olurdu acaba?

"Gözler O’nu idrak edemez, halbuki O gözleri idrak eder." (En'am,103)
Tamamda cennete onu görmiyecek misiniz ? O zaman idrak ettirebiliyor yani iyi insanlar cennetlik insanlar elinde sonunda görücek o zaman idrak ediyor ama.Ve isterse yaptıramıyacağı birşey yoksa bu nasıl bir bahane ? :) :)

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Tamamda cennete onu görmiyecek misiniz ? O zaman idrak ettirebiliyor yani iyi insanlar cennetlik insanlar elinde sonunda görücek o zaman idrak ediyor ama.Ve isterse yaptıramıyacağı birşey yoksa bu nasıl bir bahane ? :) :)
Göremeyeceksin. Yaptıramayacağı bir şey yok. Ama neden yapsın? 3-5 kişi onu görmek istediği için mi?

"(İnanmak için) ille de kendilerine meleklerin gelmesini veya rabbinin gelmesini ya da rabbinden bazı işaretlerin gelmesini mi bekliyorlar? Daha önce inanmamış yahut inancı sayesinde bir iyilik yapmamış kimseye, rabbinden bazı işaretler geldiği gün iman etmesi fayda sağlamaz. De ki: "Bekleyin! Şüphesiz biz de beklemekteyiz." (En'am,158)

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Göremeyeceksin. Yaptıramayacağı bir şey yok. Ama neden yapsın? 3-5 kişi onu görmek istediği için mi?

"(İnanmak için) ille de kendilerine meleklerin gelmesini veya rabbinin gelmesini ya da rabbinden bazı işaretlerin gelmesini mi bekliyorlar? Daha önce inanmamış yahut inancı sayesinde bir iyilik yapmamış kimseye, rabbinden bazı işaretler geldiği gün iman etmesi fayda sağlamaz. De ki: "Bekleyin! Şüphesiz biz de beklemekteyiz." (En'am,158)
Yok sen öyle değil şimdi bir kere kendisini gösterebileceği bir ortam için sınav olmaması lazım görürsek sınav olmaz dimi ? O yüzden 3-5 kişi değil herkes yani.Göremiyeceksin derken ben kendimden bahsetmedin yani böyle şeyler yapmaya gerek yok göremiyeceksin diyip ne yapamaya çalıştığını anlamadım ben dedim ki cennete gidenlerde mi görmicek ? Ama sen her zaman ki gibi konuyu başka yere çektin bu konuda ustalaşmaya başladın sen.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Yok sen öyle değil şimdi bir kere kendisini gösterebileceği bir ortam için sınav olmaması lazım görürsek sınav olmaz dimi ? O yüzden 3-5 kişi değil herkes yani.Göremiyeceksin derken ben kendimden bahsetmedin yani böyle şeyler yapmaya gerek yok göremiyeceksin diyip ne yapamaya çalıştığını anlamadım ben dedim ki cennete gidenlerde mi görmicek ? Ama sen her zaman ki gibi konuyu başka yere çektin bu konuda ustalaşmaya başladın sen.
Dostum sen rahatsız mısın? Nerde diyor Allah'ı göreceksiniz diye? Herkes diye bir şey yok. Bunu zırvalayan kişilerde Allah'ın umrunda değil.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Dostum sen rahatsız mısın? Nerde diyor Allah'ı göreceksiniz diye? Herkes diye bir şey yok. Bunu zırvalayan kişilerde Allah'ın umrunda değil.
Ya demiyor zaten ben sana soruyorum arkadaş birde bana rahatsız mısın diyor ? Ben sana görmiyecek mi diye sordum hani müslüman olan sensin ya sana sorma gereği duydum tabi benim konuyu başka yere çekim derken kendi konunuda başka bir yere çektin haberin yok kendini kendi silahınla vurma.Ben sana sordum görmiyecek mi diye ? Sen bana nerde diyor Allah'ı göreceksiniz diye diyorsun. ::D ::D Tamam daha fazla uzatma yoksa senin şalteller yanmak üzere.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Ne yazmışsın burda? Bu soru değil. Görücez demek. Soruysa neden ben cevap vermeden (sanki evet demişim gibi) "o zaman idrak ettirebiliyor" diyorsun?
Soru değil mi ? Nasıl soru değil cennette görmiyecek misiniz ? Demişim değil mi ? Sende bana hayır görmicez diyecektin bu kadar basit. ::D ::D o zaman idrak ettirebiliyor demem öncelikle benim sorumu engellemez her zaman yaptığın gibi yine orda hayır görmicez diyebilirdin.Cevabı evet alıyorcasına konuşmamın sebebi çocukluğumdan beri öyle duydum cennete insanlar Allah'ı görücek diye biliyordum birde sana sorayım dedim bunda hem anlaşılmıcak birşey yok hemde garip birşey yok.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu menem Arap tanrısı varsa, saklandığı yerden çıkıp gelsin.
Bekliyoruz ve şu çok bilmişlik yapan safkan müslümanlar da aradan çekilsin.
Hele habire şu menem kıtaptan pasaj örneklerini getirmek, saçma sapan bir uğraş.
Şu herşeye güya gücü yeten Arap tanrısının kendisini savunacak gücü yok mu yoksa?
Şimdi yine birisi gelip "Amanda öldükten sonra görürsün gününü.." minvalinde birşeyler gevelerse hiç şaşırmam.
Kısa ve öz:
Bize kendisi gerek, kendisi.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çok tanrılı dinlerde bu allahın küçük işlerle uğraşmaması sorunu yoktu. Çünkü her işle uğraşacak büyüklükte bir tanrı veya tanrıcık vardı. İnsanlar kendilerini tanrılara yakın hissediyorlardı.

Tanrı teke indirilince büyük baş tanrı kaldı, alt tanrılar melek kadrosuna kaydırıldı. Bütün yetki ve sorumluluk tek elde toplandı. Şimdi allah küçük işlerle uğraşsa bir türlü, uğraşmasa bir türlü sıkıntı!

Bu tek tanrıya indirme ve yardımcılarını azledip sıradan memur kadrosuna alma allahı çok büyük sıkıntıya soktu. Yaprak kımıldasa Allahtan biliniyor! E canım allah diye yani bu kadar da yüklenilir mi! Allaha gına geldi bu muslimlerin bu sonsuz görevlerin hepsini yüklemelerinden. Muslimlere sabrı taşıp fena patlayacak, söyleyeyim. Sonra yaaa niye söylemedin olmasın!

Aaaah ah nerde o eski eşim dostum evladım arkadaşlarım olduğu eski günler, aaaah ah sap ettiler beni sap diye hayıflanıp duruyor! Tek tek ağardı saçlarım tek tek damlıyor gözyaşlarım tek tek bıraktılar beni tek türküsü dinleyip efkarlanıyormuş. Bu işin sonu iyiye gitmez söyleyeyim.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Gereken lüzum üzerine yeniden...
Safkan müslümanlar da ayak bağı yapmasınlar!
Bu menem Arap tanrısı varsa, saklandığı yerden çıkıp gelsin.
Bekliyoruz ve şu çok bilmişlik yapan safkan müslümanlar da aradan çekilsin.
Hele habire şu menem kıtaptan pasaj örneklerini getirmek, saçma sapan bir uğraş.
Şu herşeye güya gücü yeten Arap tanrısının kendisini savunacak gücü yok mu yoksa?
Şimdi yine birisi gelip "Amanda öldükten sonra görürsün gününü.." minvalinde birşeyler gevelerse hiç şaşırmam.
Kısa ve öz:
Bize kendisi gerek, kendisi.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sonsuz kudret sahibi bir tanrının senin gibi aciz bir insanla uğraşması? Eğer çıkıp sizlere gözükse, işte ben o zaman onun tanrılığından şüphe ederim.
Demek ki konunun müslümanlıkla alakası yokmuş insanın müslüman olup olması farketmiyor sende çirkinleşebiliyorsun. Burcuva @Burcuva bana aklında sorun mu var ? Dediğinde ben şikayet etmiştim ve sende beni savundum ve onun kişiliğine laf söyledin ama şimdi sen bana Rahatsız mısın diyorsun ?

Kendinle çelişiyorsun?
KENDİYLE ÇELİŞEN SADECE BEN DEĞİLMİŞİM.