İncil nasıl değiştirildi?

Sema.

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Yeni ahiti oluşturan 27 farklı kitabın ( bu hristiyan kanallarda daha fazlası da anlatılıyordu 66 diyordu yanlış olmasın yanlışsa özür dilerim, videosunu kaydetmiştim atarım )Yazıldıklarından sonra çoğaltılma ve yayılma aşamasında meydana gelen tahrifatları sebeb ve çözümlerini irdeleyen bir eser.Yazar konunun uzmanıdır ve konuyla ilgili yazdıgı bircok eser best seller diyebilecegimiz bir populariteye sahiptirler. İncillerin yazılma aşamasındaki tahrifatları merak edenler için mehmet U. Sakioğlu incili kim yazdı ve tevratı kim yazdı isimli çalısmaları da incelenebilir. İncilinin değiştirilmesini akademik olarak akılda soru bırakmayacak biçimde açıklayan tam bir kaynak kitap.Türk yazarların yazdığı ve belge bilgi çokluğu içinde boğulmadan çok önemli konularda nokta açıklamaları ve neden değiştiği açıklanmaktadır. Yazarının konusunda allame oluşu ve kaynak olarak çok eski parşömen bazında tartışması incilin değiştirildiği konusuna son noktayı koyuyor. İ
20210502_200956.png
lgilenenlerin mutlak okuması gerekir.

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Kitap değil bölüm onlar. Öyle değil mi?
Dediğim gibi hristiyan kanala yöneltilen sorularda 66 olduğu da belirtildi. Karışık cidden.
Kuran'daki ''sureler'' olarak bakabilirsiniz.

Bir de bu 'değiştirme' söylemi doğru değil. Sanki kutsal bir metin var da, onu birileri değiştirmiş gibi bir algı yaratılıyor ama böyle bir şey yok.
''Bana gökten biri seslendi'' ya da ''bana mağarada vahiy geldi'' ya da ''rüyamda tanrıyla konuştum'' diyenler, oturmuşlar, yazmışlar da yazmışlar veya yazdırmışlar. Sonra bu yazılı metinler, elden ele yüzlerce yıl geçmiş ve değişmiş/dönüşmüş.

Son konular