İncil ve Kuran'da kadın

Sercan Karlova

Üye Adayı
Düşünce
Ateist
Sizden ricam lutfen bilimsel hata dediginiz ayetleri bir liste halinde bu yorumlara birakmaniz bende yazi yazayim .ben bu kutsal kitapla cok kez okudum zaten siz akillisiniz biz salagiz yani demek istediginiz bu mu?bakin su guzel soz size cevap niteligi tasiyor "kibirlenmek aptalligin en acik belirtisidir.
Hem suçlu hem güçlü yapıyorsunuz. Bi siz zekisiniz değil mi biz gerizekalıydık bir tanrı vardı da biz inanmadık 72 huri şaraptan nehirler falan filan hepsini elimizin tersiyle ittik... gerçekçi olcaz gerçekçi. O kitabı nerenle okuyorsun güneş batar mı komik komik şeyler güneş dünyanın etrafında mı döner dünya mı güneşin etrafında döner? Tıp'ta kendi dünyamız dışında olmayan hayali bir dünya yaratanlara Paranoid-şizofreni teşhisi koyuyorlar... sana neyin listesini yapayım sen kendi zekan ile kuranda konuşanın tanrı değilde insan ürünü olduğunu algılayamıyorsan benim sana anlatacak bir şeyim yok. "Biz insanları .... yarattık.. diye ayetler var.. o ayetler bile tek tanrı inancına ters düşüyor. Tatlı su tuzlu su karışmaz yalanı.. hiç mi national geographic izlemedin ?

fameraft

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Eski çevirilerde "dövün" diye çevrilmiş, tepki çekince ne yaptınız? Hop, çeviriyi değiştirdiniz. Bravo! Dahice! Parlak zekalar sizi!
Kaç tane tefsiz okudun? Kaç tane eski müslümanların tartışmalarıyla ilgili yazı okudun? Eskilerin dilbilim tartışmalarını inceledin mi?

Öyle siz uyduruyorsunuz diye bir şey yok. Arapça'da "DRB" fiili türkçede ki "etmek" fiili gibi bir şey, yanına ne verirsen onla anlam ilişkisine girer. Bu "DRB" fiilinin gerçek anlamda bir şeye vurmak için kullanıldığu bütün durumlarda ne ile ve neye vurulduğu söylenir.
İşkembeden tarih de uydurulmaya başlanmış, ne güzel. Meydan boş tabi sallayın, kimse görmez değil mi?

Şuan tartışılan çoğu konuyu (mesale çok eşlilik, nisa 127, 129 ayetleri gibi) ilk dönem müslümanları tartışmış. Razinin tefsirlerinde bu tartışmaların bir kısmı yer alıyor ama sonradan bir grup üstün gelmiş( emevi/abbasi halifelerine yağcılık yapıp adamların keyfine göre fetva vererek) ve o görüş hakim almış. Olay bundan ibaret. Millet sanıyor ki biz keyfimizden bükmüşüz, çüş. O kelimenin öyle anlamı yokmuş, esas bunu diyene çüşşş.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Arapça'da "DRB" fiili türkçede ki "etmek" fiili gibi bir şey,
Öyle bir şey yok. Darb, kesin, net, açık vurmak fiilidir. Açık, kesin, nettir. Kıvırtma payı sıfırdır. Muslimler ise kıvırtmada sınır tanımamakla ünlenmiş kıvırtkanlardır. Bir dürüst olamadılar gitti. Bunların dürüstlük mertlik semtine uğramaz. Bunlar her konuda kıvırtır, titretir, çalkalar. Bunların ruhu oryantal, yapacak bir şey yok.

Peki "vadribuhunne" de ne darblanıyormuş belirtiyor mu? Madem etmek gibi ise? Şey etmek gibi şey darplamak diyor mu? Şey yerine ne koyacağız?

Düşünce
Sünni
Konu Sahibi
Hem suçlu hem güçlü yapıyorsunuz. Bi siz zekisiniz değil mi biz gerizekalıydık bir tanrı vardı da biz inanmadık 72 huri şaraptan nehirler falan filan hepsini elimizin tersiyle ittik... gerçekçi olcaz gerçekçi. O kitabı nerenle okuyorsun güneş batar mı komik komik şeyler güneş dünyanın etrafında mı döner dünya mı güneşin etrafında döner? Tıp'ta kendi dünyamız dışında olmayan hayali bir dünya yaratanlara Paranoid-şizofreni teşhisi koyuyorlar... sana neyin listesini yapayım sen kendi zekan ile kuranda konuşanın tanrı değilde insan ürünü olduğunu algılayamıyorsan benim sana anlatacak bir şeyim yok. "Biz insanları .... yarattık.. diye ayetler var.. o ayetler bile tek tanrı inancına ters düşüyor. Tatlı su tuzlu su karışmaz yalanı.. hiç mi national geographic izlemedin ?
Kusura bakma ancak cahilligi gercekten ortaya koymussun kuranda gecen biz ifadesi cok tanri inanci oldugu icin gecmez arapcada var olan bir gramer kuralidir bu.simdi hemen aciklayayim sen turkcede kendinin mertebe olarak ust kinseye siz dersin demi ?sen karsinda 482628282 kisi oldugu icin siz demiyorsun dilinin yapisi ve saygi gostergesi olarak diyorsun.arapcada ust olan kimse bu yaptigi isleri mutevazi sekilde anlatmak icin biz kelimesini kullanir aslinda bu kismen turkceye gecmistir mesela siyasiler hep biz kelimesini kullanir tum kararlari kendileri almasina ragmen .keske biraz arastirip oyle yorum yapsaydin.iki denizin karismamasi baska bir ayet varmi onlarida yazda yazimda ele aliyim .

fameraft

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Öyle bir şey yok. Darb, kesin, net, açık vurmak fiilidir. Açık, kesin, nettir. Kıvırtma payı sıfırdır. Muslimler ise kıvırtmada sınır tanımamakla ünlenmiş kıvırtkanlardır. Bir dürüst olamadılar gitti. Bunların dürüstlük mertlik semtine uğramaz. Bunlar her konuda kıvırtır, titretir, çalkalar. Bunların ruhu oryantal, yapacak bir şey yok.

Peki "vadribuhunne" de ne darblanıyormuş belirtiyor mu? Madem etmek gibi ise? Şey etmek gibi şey darplamak diyor mu? Şey yerine ne koyacağız?
Yazılanları okumayacak kadar kibirli ya da okuduklarını anlamayacak kadar aşağı birisin.
"drb" türkçe etmek fiilidir demedim, darb fiilinin kullanılışı türkçedeki etmek fiilinin kullanışı gibidir dedim. Drb fiilinin gerçek anlamda bir şeye vurmak, dövmek anlamı alması için ne ile ve neye vurduğunu söylemesi lazım. Bu böyledir. Bunun tartışmasını 9. yy da da yapmışlar, bugün de yapılıyor. Eline 2 meal almış adam Arapçayı yalayıp yuttuğunu iddia ediyor. Sanıyorsun ki tüm müslüman bilginler hemfikirde o konuda. Kanıtları ortaya koyduık, sen zırlasan da zırlamasan da dilbilgisi kuralı belirli.

Beyninin paslanmış yollarından bu bilgiler geçmiyor çünkü sen bunların hep böyle olduğunu okumuşsun ve buna dayanarak reddetmişsin. Kaldıramıyorsun yeniden sorgulamayı... Büyük ihtimalle yaşın da vardır, bu tavır yaş ilerledikçe daha baskın oluyor. Allah akıl fikir versin, kimsenin bir şey uydurduğu yok ancak kendi uydurma hikayenle kendini avutuyorsun.

O kelimenin öyle anlamı yokmuş, esas bunu diyene çüşşş.
Bu Allahsızlar ayet cımbızlamada ve hatalı yorumları tek yorummuş gibi göstermeye çalışmada bir numara.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muslimlerin ortak özelliği: Aciz kaldı tıkandı çaresiz mi, argümanı mı yok, hemen konuyu kişiselleştirme. Neye darp olacak tabii ki kadına: Vadribuhunne! Bunda kıvırtacak sallayacak titretecek bir şey yok. Kadınları dövün diyor. Bana ne Kuran süsleyici boyayıcı badanalayıcı kakalayıcı sahtekarların uydurma yorumlarından?

Hayır vadribuhunne gibi apaçık net bir ifadeyi de kıvırtırsa insanda dürüstlük, ahlak, erdem ne kalır yahu?! Apaçık kadınları dövün diyor. Bunda kıvırtacak sallayacak titretecek oryantal döktürecek bir şey yok ki? Vadribuhunne yahu, bunun kıvırtacak nesi var? Ve darbu hunne!!! Darbu bilader darbu! Bak darbu alooo DARBU! Hunne! Anladı? Kapiş? HUNNE! Daha da elinin körü mü diyeyim ne diyeyim be? DARBU HUNNE yahu! DARBU HUNNE bak gözüne mi girsin nerene girecekse DARBU HUNNE!

İnsanın asabını bozmanın keçi gibi ayak diretmenin de bir sınırı var! DARBU HUNNE dedikten sonra keçi gibi ayak direyecek bir şey olsa da inada bağlansa! DARBU HUNNE diyor bilader DARBU HUNNE! Daha da allah topunuzun belanızı versin mi desin ne desin be!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yok arkadaş yok! Bu muslimlerin işitçisi talibancısı el gaydacısı daha dürüst! Hiç olmazsa oryantal gibi kıvırtmıyorlar. Alıyorlar ellerine sopayı, kadınları hizaya sokuyorlar vadribuhunne apaçık emrini yerine getiriyorlar! Hayır bu apaçık emir olmasa tamam da bundan daha açık nasıl olacak ben anlamadım ki? Bundan daha açığı verin sopayı gitsin o aşüftelere olurdu ancak! Oldu olacak böyle yazsaydı bari!

İnsan manyak olur, psikopat olur ama dürüst ise layığı gibi karşılık alır. İdamsa idam! Ama dürüst olacak! Evet arkadaş psikopatım öldürdüm elimde değil psikopat yaratmış beni allah, idam edecekseniz edin diyecek. Mertçe dürüstçe idamsa idama gidecek. Sen de insan gibi idam edeceksin. Tekmeleyerek tokatlayarak götürmeyeceksin idam sehpasına. Çünkü mertçe ve dürüstçe evet psikopatım katilim dedi! Gerçi demese de yine tekmeleyerek öldüremezsin o ayrı da. Mertliğe dürüstlüğe vurgu yapmak için söylüyorum. Bu mertlik ve dürüstlük için manyakça ve psikopatça olmayan bir son isteğin var mı diye soracaksın! Son bir manyaklık yapmak istiyorum derse e biz de seni bu yüzden temize havale ediyoruz bu senin de iyiliğin için diyeceksin! Bu budur yahu!

Yılan gibi yumuşakça gibi kıvrım kıvrım kıvırtmak daha beter nefret ettirmekten başka işe yaramaz! Apaçık ortada belli olan bir şey için kıvırtmak yılan dansı yapmak haysiyeti insan onurunu yok eder. Bir çöl yağmacılarının saçma sapan uyduruk dogmasını süsleyip kakalayacağım satacağım diye kıvırmadık titretmedik sallamadık yerini bırakmamak insanda onur denen bir şey bırakmaz!

Cahil çöl yağmacıları sallamış uydurmuş, sen ne demeye her tarafını sallıyor titretiyor kıvırıyorsun yahu? Sana ne? Sana niye düştü çöl yağmacılarının dogmasını savunmak?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Mert düşmana saygı duyulur. Bunlara ne duyulur?

Ne duyduğumu hafif ifadeyle söylesem ifade etmez. Ağır ifadeyle söylesem yakışık almaz. En iyisi söylemeyeyim.

Fakat yani İncil'de en azından Havva'nın adı geçiyor ve ne yaptığı, ne söylediğinden bahsediliyor, Kuran'da ise ne adı geçiyor ne bir dediğinden bir yaptığından bahsediliyor, insan yerine bile konmuyor dedikten sonra anlamazdan gelip aptal ayaklarına yatanların en azından banal oldukları söylenebilir.

bob marley

Üye
Düşünce
Tengrici
Ne duyduğumu hafif ifadeyle söylesem ifade etmez. Ağır ifadeyle söylesem yakışık almaz. En iyisi söylemeyeyim.

Fakat yani İncil'de en azından Havva'nın adı geçiyor ve ne yaptığı, ne söylediğinden bahsediliyor, Kuran'da ise ne adı geçiyor ne bir dediğinden bir yaptığından bahsediliyor, insan yerine bile konmuyor dedikten sonra anlamazdan gelip aptal ayaklarına yatanların en azından banal oldukları söylenebilir.
Ben, bu apaçık ''dövün'' ibaresini inkar eden kesimin, gerçeği bilerek isteyerek örtbas etmeye çalıştığı tezindeyim.
Şöyle ki,
Darp; TCK' da suç olarak tanımlanmıştır. Dolayısı ile bu bir suçtur. Yani düşüncesini rap müzikle ifade etti(suçu övdü) diyeni tutukluyorsan. Düşüncesini bu şekilde ifade edeni de tutuklaman gerekir. Hukuk -kanun bunu emreder. Bu durumda sorun çok büyüktür.1923' den bu yana kanunlara uyulmuyor demektir.
Anayasanın hukuk devleti ibaresi, cumhuriyetin bekçileri tarafından baştan beri ihlal edilmiştir. A' dan Z' ye kamu riya içerisindedir. Görevini kötüye kullanmıştır!.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
1923 den buyana kanunlara uyulmuyor demektir.
Kimsenin elinde sihirli değnek olmadığı için işler bir günün sabahında kökten değiştirilemez. 1923 de Cumhuriyetin ilanını sağlayan adam uzun olmayan ömrüne bir insanın başarabileceklerinden çok fazlasını sığdırdı. Onun ömrünün yetmediğini başkaları devam ettirmeliydi, ettirmediler. Dön baba dönelim oynasak daha iyi dediler. Ama ne geriye ne de ileri gidebildiler. Dönüp duruyorlar hâla.

bob marley

Üye
Düşünce
Tengrici
Kimsenin elinde sihirli değnek olmadığı için işler bir günün sabahında kökten değiştirilemez. 1923 de Cumhuriyetin ilanını sağlayan adam uzun olmayan ömrüne bir insanın başarabileceklerinden çok fazlasını sığdırdı. Onun ömrünün yetmediğini başkaları devam ettirmeliydi, ettirmediler. Dön baba dönelim oynasak daha iyi dediler. Ama ne geriye ne de ileri gidebildiler. Dönüp duruyorlar hâla.
Bak sözde kurnaz bir ilahiyatçı:

Son dk' sında 4 karısı olan adamın (sahabenin) bir eşini arkadaşına vermesini anlatıyor.
Sözde bir kurtibi karalayıp, din- peygamber akladı yani.

Kadın' ın dinde ki rolü (''alınıp verilebilen, hediye edliebilen mal'') af edersiniz çok açık.