Öneri İngilizce harflere izin verilmeli

Athena

Çaylak
Düşünce
Ateist
Az önce ''Türkçe harf kullan'' diye uyarı almışım. Şuanda bilgisayardan bu talebi açtığım için Türkçe yazıyorum. Ama telefonda benim gibi birçok insanın klavyesi İngilizce ve İngilizce klavyeden Türkçeye uygun yazı yazmak zor geliyor insana. Çoğu forumlarda bulundum, Türkçeyi 4+4'lük uygulayan forumlarda bile İngilizce harfler kullanımına izin veriliyor, verilmeli.

'' konusundaki mesajınız düzenlendi. Neden: Türkçe harf kullan''

kavak

V ☆☆☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Mevzuattaki kurallar belli ve bu kurallar çerçevesinde yazılarınızı yazın lütfen.
Telefondan da Türkçe yazmak pekala mümkün; lütfen biraz gayret gösterin.
Zor geliyorsa, bilgisayardan yazın.

Plütoncu

☆☆☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Ben de bazen telefondan giriyorum ve Türkçe harf için uğraşıyorum. Yazıları okurken İzmir'i işgal eden Yunanlılar gibi hissetmek istemiyoruz. Ayrıca mevzuat bu şekilde biz denetmenler bunu değiştiremeyiz.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Az önce ''Türkçe harf kullan'' diye uyarı almışım. Şuanda bilgisayardan bu talebi açtığım için Türkçe yazıyorum. Ama telefonda benim gibi birçok insanın klavyesi İngilizce ve İngilizce klavyeden Türkçeye uygun yazı yazmak zor geliyor insana. Çoğu forumlarda bulundum, Türkçeyi 4+4'lük uygulayan forumlarda bile İngilizce harfler kullanımına izin veriliyor, verilmeli.

'' konusundaki mesajınız düzenlendi. Neden: Türkçe harf kullan''
Yasak değil zaten.

Ebu Cehil

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Benim telefonda Qwerty (Türkçe) klavye ayarlı. Hem İngiliz alfabesindeki, x, w, q gibi harfler var, hem de Türk alfabesindeki harfler, yani İngilizce + Türkçe alfabe. Telefonunuzun klavye ayarları kısmından muhtemelen böyle bir ayar vardır. Bir bakmanızı öneririm.

Athena

Çaylak
Düşünce
Ateist
Türkçe karakter zorunluluğu olması mantıksız. Türkçe kurallarına uyması yeterli. Siteyi daha çok, hatta genellikle telefondan takip ediyoruz. Yıllardır İngilizce klavyeye alışmışız. Türkçe klavyeyi de kullanmama nedenim harfler küçülüyor dolayısıyla yazılması zorlaşıyor.

kavak

V ☆☆☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Telefondan yazı yazmaya yeltenenlere, hele forumlarda tartışmalara katılanlara hiç aklım ermiyor. Ben bu meretle 3 kelimeyi zor yanyana getirebiliyorum. Muhtemelen bu nedenle forumu chat odasına çevirenler var. Ha bire tek cümlelik iletiler atılıyor.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Telefondan yazı yazmaya yeltenenlere, hele forumlarda tartışmalara katılanlara hiç aklım ermiyor. Ben bu meretle 3 kelimeyi zor yanyana getirebiliyorum. Muhtemelen bu nedenle forumu chat odasına çevirenler var. Ha bire tek cümlelik iletiler atılıyor.
Siteye bilgisayardan girmek henüz nasip olmadı bana hep telefondan yazdım şimdiye kadar. 😂

Son konular