İnsanlar Neden Ateist Olur

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,117
Tepki puanı
531
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Ateist insanların çoğu belli bir algı seviyesini aşmış insanlardır, geri kalan diğer insanları ahlaki, yönetimsel vs konularda kendilerinden farklı düşündükleri için yargılamazlar ve herkesin kendi hayatını dilediği gibi yaşamasına izin verirler. Bi işi en iyi yapıcak insan kimse onu o işe getirirler, işi en iyi yapabilecek insanı dindar diye kenara atmazlar mesela.

Ayrıca dogmaları, sabit fikirleri yoktur bilimin getirdiklerine göre düşüncelerini değiştirir geliştirirler. Ateistlerde düalist algı yoktur, çoğu dinde olduğu gibi madde ve ruh gibi iki ayrı şeyin var olduğunu düşünmezler. Var olan her şeyin maddenin ve enerjinin etkileşimi sonucu olduğunu bilirler.

Düalist algının insanlarda sebep olduğu yanılsamalardan biri ölümden sonra varlığı devam edeceği algısıdır. Burada bunlardan bahsetmiyeceğim ama bunlar evrimsel olarak avantajlı şeylerdir ve düalizm evrimsel olarak desteklenir bu da insanların çoğunun doğuştan düalist olmaya meyilli olduğu anlamına gelir.

Neyse bunlara karşın neredeyse tüm dinler insanlara ayrımcılığı empoze eder, kendi dinsel ahlaksal neyse artık, kendi sınıflarını diğer sınıflardan kayırmalarını söyler. Müslüman adam insanların cinsel hayatına karışır, eş cinsellik gibi doğuştan yönelimlendiği ispatlanmış olguları kişiye hakaret etmede kullanır o kişiyi ayırmada ayrımcılık yapmada kullanırlar. Pentin gibi olayı çarpıtırlar. Sanki sen İsveç'in tamamı ateist demişsin gibi, tarih boyunca sömürdükleri yerlerde öyle yaptılar böyle yaptılar diye çamur atmaya çalışırlar. Sanki sömürgeleri, tecavüzleri ateist kesimin yaptığı barizmiş gibi... Avrupa ülkelerinde o sömürge dönemlerinde orta çağda vs hristiyanlık vardır. Ama milletin uçkurunda cinsel yöneliminde kaldıkları için tarih bilmezler. Ve günümüzü de bilmezler, en az tecavüz ve diğer suçların işlendiği yerlerin ateist oranlarının yüksek olduğu ülkelerde olduğundan haberleri yoktur.

Zaten bundan haberleri olmadığı için bu ülkelere çamur atmaktan çekinmezler. Ateist olduğunu kendi açıklamış olan Bill Gates dünyanın en zengin adamı olarak kalmaktansa hayatı boyunca servetinin 36.8 milyar dolarını bağışlamıştır. Hayır şunu da anlamak mümkün değil insanlara doğru yolu göstersin diye tanrı kitap yolluyor ama bu müslüman niye böyle şu müslüman niye böyle diye sorunca onlar islamiyeti yanlış anlamış deniyor. Ulan zaten tüm insanlara doğru yolu göstermesi gereken kitaptan kimse bir şey anlamıyorsa herkes yanlış anlıyorsa bu kitap başarısız olmuş demektir, suçu insanların yanlış anlamasına atarak bunu örtbas edemezsiniz. Kuran çelişkilerle doludur.
 

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,314
Tepki puanı
121
Düşünce
Sünni
Ateizm bu çağın vebasıdır. Nietzsche gibi ensest sapkını kokainman filozofların karanlık iç dünyasının tezahürüdür. Ateizm ayrıca gençlik isyanı denilen olgunun bir parçasıdır. Bu sebeple 35'inden sonra ateist kalabilen insan sayısı azdır. Ateizmin yapıcı tek bi fikri yoktur. Tüm yıkıcı fikirler ateist zihinlerin ürünüdür. Şüphesiz ateizm zehirdir. İnsanlık için vebadır. Bu sebeple 35'inden yaş üstü ateistlerin akıl hastanelerine 35 yaş altının psikiyatrlara teslim edilmesi gerekir.
 
Üst